Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fukusima atomerőmű . A megengedett háttérsugárzás 1000-szeresét mérik! Mekkora veszélyben lehetünk? fórum

Fukusima atomerőmű . A megengedett háttérsugárzás 1000-szeresét mérik! Mekkora veszélyben lehetünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
37. Panni58 (válaszként erre: 31. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:05
ezt nem így szabják meg. gondold csak el, hogy ha a kipufogógázokra is így szabnák meg az egészségügyi határértéket! hullanánk az utcán, mint a legyek...
36. hidewatch (válaszként erre: 33. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 12:05
Szívemből szóltál :)
35. hidewatch (válaszként erre: 18. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:04

Azért Amerikában nem sok hatása volt Csernobilnak.


De egyébként lehet pánikot kelteni, ez biztos, hogy jó üzlet egy csomó cégnek, pl. gyógyszergyáraknak, mint a h1n1-nél, lehet nyomatni a jódot, aztán miután az emberek értelmetlenül sok jódot fogyasztottak, arra is lehet gyógyszert gyártani, tiszta haszon :) Nem is beszélve a védőfelszerelésekről, stb.


Viszont így legalább értelmet nyert számomra Szalacsi Sándor Árpijának atombunkere :)

34. Panni58 (válaszként erre: 30. - 9e32886f4a)
2011. márc. 23. 12:03
na, őket nem irigylem. és nem csak az atomerőmű baleset miatt. remélem rendben hazajutnak.
33. pocokfarok (válaszként erre: 26. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:01

Oke, cserelj eszmet! De pontos es megnyugtato valaszt ugysem fogsz kapni a kerdesedre.


Es miert baj, ha laza vagyok? Soha nem oltattam be magam influenza ellen a 22 evem alatt, es lass csodat, soha nem is voltam influenzas. Ha beoltatnam magam, tuti elkapnam. Es itt volt ez a h1n1 dolog, akkor sem panikoltam, se vedooltas, mert minek ... es elek, nem kaptam el. Gyanitom, hogy az az egesz reklamfogas volt es penzcsinalas az emberekbol. Ez ugyan mas dolog, mert valoban felrobbant, es valoban veszelyes, de nem 9000 km-es tavolsagban. Nekem csupan csak ennyi a velemenyem.

A C-vitamint en is szedem! :PPPP

32. Panni58 (válaszként erre: 22. - Szmirma)
2011. márc. 23. 12:01

ha szükség lenne rá, osztanák, nem kellene venni.

addig meg elég a jódozott só, a pajzsmirigy védelme érdekében.

31. Alkeszosz (válaszként erre: 25. - Panni58)
2011. márc. 23. 12:00

Laikusként úgy gondolom hogy az egészségügyi határérték feletti érték, már az egészségre ártalmas.

A megengedett határérték duplája, gondolom úgy logikus hogy életveszélyes. Az ezerszeresét meg meg sem tudom saccolni .

2011. márc. 23. 12:00
titeket aggaszt ilyen messzi távolságban. nekem viszont vannak ismerőseim Japánban...
29. Panni58 (válaszként erre: 26. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 11:59
a konkrét dolgot a 20-as hozzászólásban olvashatod.
28. Szmirma (válaszként erre: 24. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 11:59
Mint mondtam nem akrom magam túladagolni, csak jobb az elővigyázatosság.
27. zsu1984 (válaszként erre: 11. - Hidewatch)
2011. márc. 23. 11:58

Szia!

Emlékszel amikor pár éve sárga eső esett?

26. Alkeszosz (válaszként erre: 24. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 11:58

Ne legyél már ennyire laza! nem pánikolásról van szó, hanem egyszerű esélylatolgatásról.

Ha szerinted ennyire bagatel a helyzet, akkor menj el betonszarkofágot építeni.


Soha nem szedek be semmilyen gyógyszer, max C vitamint.

De szinte semmit konkrét dolgot nem lehet tudni a dologról, ezért érdemes lehet eszmecserét folytatni a témában.

25. Panni58 (válaszként erre: 23. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 11:56

akkor mi az az érték, amire azt mondod, hogy a duplája halálos? és hol mérték?

akik ilyen nagy dózist kaphattak, azok az erőmű dolgozói, aki benn tartózkodtak. senki más.

24. pocokfarok (válaszként erre: 22. - Szmirma)
2011. márc. 23. 11:54
Tudom, hogy nem lehet venni. Azert, mert a hasonlo panikolo emberkek mar mindet felvasaroltak ... aztan meg sipakolnak, hogy betegek. De nem a hatalmas, vilagot beterito sugarzastol, hanem a tuladagolastol.
23. Alkeszosz (válaszként erre: 14. - Panni58)
2011. márc. 23. 11:53

Néztem, és nem keverem a mértékegységeket.


Nem kifejezetten hirtelen halálra gondoltam.

22. Szmirma (válaszként erre: 17. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 11:52
Jód tablettát nem nagyon lehet venni egy gyógyszertárban sem , mén már próbáltam pár helyen és rendelni sem tudnak mert a nagykerben sincs, nem akartam magam túl adagolni azért hogy attó legyek beteg, csak gondoltam jobb ha van itthon, de mint mondtam nem nagyon lehet venni.
2011. márc. 23. 11:52

tenni ellene nem tudsz így görcsölni is felesleges miatta, csernobilt is megélték az emberek, sőt én akkor születtem.hogy tovább menjek a világtörténelemben nem egy eltussolt atomkísérlet volt amiről nem is tudtak az emberek közvetlenül, 1945-2005-ig folyamatosan.


[link]

2011. márc. 23. 11:51

ha reális információkat akarsz, olvasd ezt:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
19. dorry
2011. márc. 23. 11:51

[link]


itt látod mi az állás nálunk! :)

18. Alkeszosz (válaszként erre: 11. - Hidewatch)
2011. márc. 23. 11:51

Nem kell elképzelnem, mert a sajnos volt már hasonló katasztrófa.

A Csernobili porfelhő, háromszor kerülte meg a földet.

De szinte a fél világot lebénította már egy tűzhányó hamufelhője, és a költöző madaraink is megtesznek ekkora távot zokszó nélkül.


Az időjárásunkat is befolyásolja a sarki levegő, meg hasonló dolgok. Tehát nem biztos hogy olyan sima a helyzet.

17. pocokfarok (válaszként erre: 12. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 11:50

Az atomeromu felrobbant, ugye? Ez ellen nem tudsz mit tenni. Ha parazol es agyalsz azon, hogy milyen viragokat szeretnel a sirodon, na pont ezzel hajszolod magad a halalba, felhuzod a nyulcipot es elvandorolsz az elso gyogyszertarba felvasarolni az osszes jodtablettat, ami mint tudjuk, a tulzott fogyasztasa tobbet art, mint segit, tehat mindenkepp meghalsz. :)


Nem ertem miert kell ennyire parazni mikor igen, rohadtul messze van. A japanok eskuszom nem paraznak ennyire, mint te.


Szerintem az a bizonyos sugarzas pont a Karpat-medencet fogja megcelozni, itt fog letelepedni es pusztitani. Annyira abszurd ... ugyanmar ...

2011. márc. 23. 11:49
Hát engem is aggaszt a helyzet,tudom,hogy messze van,de azért mégis!!
15. 9cf0020815 (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2011. márc. 23. 11:48
Túlélni túlfogjuk,ám,hogy mi lesz a következménye,milyen egészségkárosodások érnek bennünket,azt majd pár év múlva tudjuk meg. A gazdasági következménye viszont nálunk is érezhető lesz 2-3 hónapon belül:(
14. Panni58 (válaszként erre: 6. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 11:48

a határérték duplájába nem lehet belehalni.

kb. 5000 mSv/óra az, ami ha közvetlenül ér, belehalsz.

figyelj arra, hogy nano, mikro, vagy milli értékekről olvasol.

2011. márc. 23. 11:47
Azt tudom, hogy tenni nem tudunk ellene de engem, ettől függetelenül azért nem hagy nyugodni, gyakran eszembe jut.
12. Alkeszosz (válaszként erre: 10. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 11:47

Két ellentmondásos mondat.


"De 9000 km-es tavolsagban hiaba parazol. Tenni ellene ugysem tudsz."


Most akkor ne parázzak, mert szerinted úgyis messze van, vagy fölösleges parázni, mert ideér, és úgysem tudok tenni ellene?

2011. márc. 23. 11:46
Képzelj el egy porfelhőt, amit Japánban felkap a szél, és fújja. Szerinted hány porszem érne el idáig belőle?
2011. márc. 23. 11:45

Hulye valasz szerintem is!

De 9000 km-es tavolsagban hiaba parazol. Tenni ellene ugysem tudsz.

2011. márc. 23. 11:44
Nem tudom, engem nagyon idegesít a dolog, sokan azt mondják, hogy milyen messze van az ide, de engem azért nagyon aggaszt a dolog.
8. arrival (válaszként erre: 1. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 11:44

A világ legsúlyosabb atombalesete Csernobil volt.

Nem tudom milyen híreket olvasol, de épp azt írják mindenhol, hogy a helyzet rendeződik, hogy Európa messze van hozzájuk, és, hogy a sugárzás mértéke nem ártalmas Japánban sem, pl. igaz, hogy a víz sugároz, de 88 litert kellene ahhoz egy nap meginni, hogy annyi sugarat kapj mint egy egyszerű mezei röntgenvizsgálattal.

És aki ott van bent az erőműben az is kevesebb sugarat kap mint egy CT vagy MR vizsgálattal.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook