Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fukusima atomerőmű . A megengedett háttérsugárzás 1000-szeresét mérik! Mekkora veszélyben lehetünk? fórum

Fukusima atomerőmű . A megengedett háttérsugárzás 1000-szeresét mérik! Mekkora veszélyben lehetünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
67. 7529edede9 (válaszként erre: 65. - Panni58)
2011. márc. 23. 13:51
Tudjuk ugye,h több fajtája van,persze,h a közvetlen környezetben élőknél más alakult ki mint itt hisz nem egyforma dózist kaptunk.Én erről hosszasan elbeszélgettem egy dokival és azt mondta,h a mai napig nem akarják itthon elismerni az igazat.
66. Panni58 (válaszként erre: 64. - 7529edede9)
2011. márc. 23. 13:51

azért, hogy megússzuk, most japán emberek tucatjai teszik ki életveszélynek magukat, hogy sikerüljön visszahűteni a reaktorokat, és ne történhessen nagyobb baj.

a mérőműszerek és az ellenőrzés meg a tájékoztatás meg 25 év alatt szerencsére nagyon sokat fejlődött.

65. Panni58 (válaszként erre: 63. - 7529edede9)
2011. márc. 23. 13:48

Ez nem így van. :)

Az lehet, hogy nem minden orvos tud róla, de a csernobili sugárzástól egy olyan speciális pajzsmirigyrák alakult ki bizonyos számú emberben, amit csak a közvetlen környezetben élőkben sikerült eddig diagnosztizálni, 25 év alatt.


De enélkül is van elég baj a pajzsmirigyünkkel. :)

64. 7529edede9 (válaszként erre: 59. - Panni58)
2011. márc. 23. 13:48

Szia Panni,ti is azon szerencsések közé tartoztok akik megúszták Csernobilt de nagyon sokan nem.Azért mert a többségnek esetleg nem lett baja nem azt jelenti,h nem is volt valós veszély.

És neked pont tudni kell,h miről beszélek.

Most sem tudjuk meg az igazságot de nem is tudunk tenni semmit ellene.A következmények is majd később jeletkeznek.Hinni kell,h megússzuk.

2011. márc. 23. 13:41
Azért a pajzsmirigyrákok hatalmas növekedése simán visszavezethető Csernobilra,ezt ma már nem tagadják az orvosok sem.
62. Csöppp (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2011. márc. 23. 13:41

hát ez a csernobilt is túléltük dologba inkább ne menjünk bele...

Anyukám rákos lett akkoriban és az orvosok mind azt mondták,h. köze lehet ahhoz! Már nincs közöttünk...

61. Panni58 (válaszként erre: 60. - 9cf0020815)
2011. márc. 23. 13:33

amikor hozzánk eljutott a hír, akkor már felesleges volt bevenni a jódtablettát, mert annak a beépüléséhez is idő kell, nem akkor kell bevenni, amikor megérkezik a radioaktív jód.

a mosás teljesen logikus, hiszen azzal a rátapadt radioaktív szennyezést el lehet távolítani. ellentétben a felszívódó gyomirtókkal és egyéb vegyszerekkel.

60. 9cf0020815 (válaszként erre: 59. - Panni58)
2011. márc. 23. 13:19
Igen mondhatjuk,hogy megúsztuk,de valószínű arra is emlékszel,hogy felhívták a figyelmet,hogy semmi szükség a jód tablettára ,mi nagyon keleten laktunk,és a barátom, aki orvos volt,ő szerezte nekünk,mert már felvásárolták az ország készletét....Sőt a salátát is lehetett enni,csak alaposan meg kell mosni,folyt a szöveg a híradásokból...
2011. márc. 23. 13:11

Nem a neten szoktam utánaolvasni, mert "messziről jött ember azt mond, amit akar..." :)

Hasamban a pár napos gyerekemmel én is áztam a május elsejei esőben és ettem a kertből a salátát. Egészségesek vagyunk.

2011. márc. 23. 13:07

Na igen. Ez is igaz.


Egyetértek.

57. Anatita81 (válaszként erre: 55. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:52

Hogyne emlékeznék?!

Te nem emlékszel, mi történt gyerekkorodban?


Ja, ja higgyünk az orvosoknak, jobbat úgysem tehetünk!


Azokról a mezőgazdaságban dolgozókról is hallottál, akik már rég meghaltak, mert nem tudták, milyen veszélyes (azóta természetesen betiltott) vegyszerekkel dolgoztak? Mi meg szépen megettük az azokkal permetezett mosolygós almákat, stb-t. Kb. egy időben Csernobillal. Kíváncsi lennék, a doktorkák honnan tudják, melyik rákos betegség melyiktől alakult ki...


Különben is, aki retteg, vagy küzd a baj ellen, biztos bevonzza magának.

Mi a jót, egészséget erősítjük, ennyit igazán megtehetünk magunkért. :)

56. Anatita81 (válaszként erre: 51. - Panni58)
2011. márc. 23. 12:45
Ahogy rengeteg sorkatonát is, akiket kivezényeltek kísérleti atomrobbantáshoz valamelyik sivatagba... :(
55. Alkeszosz (válaszként erre: 49. - Anatita81)
2011. márc. 23. 12:43

5 éves voltál amikor bekövetkezett.

Gondolom nem emlékszel az intézkedésre, csak elbeszélkés alapján tudod hogy mi történt.


Sajnos nagyon sok beteg van az országban, és sokan elhunytak már. Orvosok is kijelentik, hogy a daganatos betegségek és a Csernobilban bekövetkezett baleset között párhuzam vonható.

54. Panni58 (válaszként erre: 52. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:41

Azok nem haltak meg.

Mostanában divat minden bajra azt mondani: Csernobil miatt! Mintha semmi más környezeti és egyéb ártalom nem érne bennünket, mondjuk a génkezelt élelmiszerek, stb. által....

53. Fisica
2011. márc. 23. 12:40
Kár ezen izgulni..
52. Alkeszosz (válaszként erre: 50. - Anatita81)
2011. márc. 23. 12:39

akár.

Vagy azokra, akik az onnan érkező dolgokat fogyasztották, használták stb.

51. Panni58 (válaszként erre: 50. - Anatita81)
2011. márc. 23. 12:39

Valószínűleg.

Őket tényleg feláldozták.

50. Anatita81 (válaszként erre: 48. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:36
Kikre gondolsz? A sofőrökre, katonákra, akiket a katasztrófa után odaküldtek?
49. Anatita81 (válaszként erre: 42. - 9cf0020815)
2011. márc. 23. 12:30

Csak mert nekem címezted: kb. akkora voltam, mikor a csernobili katasztrófa történt, mint most a nagyobbik gyermekem. Az intézkedés az volt, hogy nem ettünk salátát (de 1-2 hónap múlva szőlőt pl. simán) és azóta eltelt több, mint 20 év, hála Istennek egészségesek vagyunk.

A többi mellett ez is még egy vagy inkább csak még egy dolog, ami árt. Ez van. :(

48. Alkeszosz (válaszként erre: 46. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 12:25

Változtatni nem tudunk a dolgon, de hidd el sokan még most is élnének, ha annak idején kapnak Csernobilra vonatkozó tájékoztatást.


Nekem most az a furcsa, hogy nem lehet tudni semmit arra vonatkozóan, hogy mekkora az esetleges veszély, és mi várható. Változtatni a megtörtént atomkatasztrófán persze már nem tudunk.

47. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:23

Nem fogjuk mi egyenlőre azt megtudni,hogy valójában mekkora a veszély,és mik lesznek a következményei.Szerintem a hírekben nem mondják meg az igazat,nem akarnak pánikot kelteni.Biztos,hogy lesznek következményei mindenhol,ha nem is egyik napról a másikra.

Csernobilnak is vannak,és még ezután lesznek.Gondoljuk csak a sok mutálódott betegségre,némelyről már azt sem tudják mi.Majd a ami gyerekeink,és azt következő generációk viselik igazán a következményeket.De tenni sajnos nem tudunk ellene.

46. pocokfarok (válaszként erre: 45. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:19

Na ugye! :) Legalabb ebben tenyleg egyertunk. :)


En nem vitat szitani akarok, csak velemenyt mondtam.


Es meg egy erdekesseg. Valojaban en Szerbiaban elek, itt nem volt annyira divat a h1n1 elleni oltas. Magyarorszagon megis tobbet haltak meg influenzaban, mint itt. Tehat ez minek is neveheto? :) No de egy masik tema, vissza az atomeromuhoz:

En nem aggodom, inkabb a hatalmas arvizzel, belvizzel kellene foglalkozni, nem a 9000 km-re tortent esemenyekkel. Felreertes ne essek, sajnalom ezt az egeszet, egy fejlett orszag ipara ment tonkre szinte teljesen, es most meg ez az sugarzas is a nyakukban van. De mi innen valtoztatni a dolgon ugysem tudunk.

45. Alkeszosz (válaszként erre: 43. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 12:15

Neked legyen igazad, azt kívánom!


De hozzáteszem, hogy az influenzás, meg hasonló kereskedeli tv-s hazudozós pánikkeltős dolgok megítélésében, teljesen egyetértünk.


Én se láttam még soha beteg madarat, de halomra ölték a szárnyasokat mert jön a madár influenza. Érdekes hogy a szabadon élő madaraknak nem volt semmi bajuk. Ugyanez a h1n1.

Elég sok orvos ismerőssel beszélgettünk erről. Egyik sem oltatta be magát.

44. Panni58 (válaszként erre: 40. - Githaj)
2011. márc. 23. 12:14

szakértő csak információval ér valamit.

ezért ajánlottam a 20-asban a szakértőt.

43. pocokfarok (válaszként erre: 39. - Alkeszosz)
2011. márc. 23. 12:10

En nem mondtam, hogy nem lesznek kovetkezmenyei! Egy szoval nem mondtam ilyet. De ITT, ahol mi elunk, itt nem. 9000 km? Kurv@ sok ... A japanok miatt aggodj inkabb.


Csak az akartam erzekeltetni a szemleleteimmel, marmint az influenzas h1n1-es dologgal, hogy mennyire meg tudtak szediteni a nepet, vedooltasok sokasaga, maszkok, egyebek, es bedoltek neki. Holott ez a bizonyos felkapott h1n1 dolog nelkul is halnak minden evben emberek influenzara, csak valamire ra kellett fogni, hogy reklamot lehessen csinalni belole. Ugyanez lesz szerintem jod dologgal is. Es ezeket a hireket sem hallgasd majd meg, atveres.

42. 9cf0020815 (válaszként erre: 40. - Githaj)
2011. márc. 23. 12:09
Majd 20 év múlva megtudjuk a XX1.századból.
41. Alkeszosz (válaszként erre: 40. - Githaj)
2011. márc. 23. 12:08

Egyetértek.


Furcsa is, hogy van aki ezt összetéveszti egy vitával.

40. githaj
2011. márc. 23. 12:06

Eszmecserét folytatni a témában lehet, de nem biztos hogy van értelme, hiszen ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, kezd puskaporos lenni a levego. Mint laikusok nem sokat értunk ezekhez a dolgokhoz, szakérto meg nincs koztunk.Vagy tévedek? Valaki kozulunk szakérto?

PS: Amit a média ír, mond, a fele sem igaz.

39. Alkeszosz (válaszként erre: 33. - Pocokfarok)
2011. márc. 23. 12:06

Amiket eddig felsoroltál, az mindegyik egyfajta anyagi haszonszerzésre épülő pánikkeltés miatt történtek. Azokat a híreket meg sem hallgattam, mert átverés volt.


De ez a baleset sajnos bekövetkezett.

Ezt butaság lenne elbagatelizálni . Mert nem fog ez olyan "simán " menni. Minden bizonnyal lesznek következményei.

38. pocokfarok (válaszként erre: 36. - Hidewatch)
2011. márc. 23. 12:06
Ugye hogy ugye! :))))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook