Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. aug. 29. 21:26
Jajj a facebookon is volt egy csomó eladó pici bulli, nagyon édesek voltak!
2013. aug. 29. 21:24
Vissza állt a régi nevem, de Kulcsár Csabáné vagyok és régebben volt a kutyulimutyuli, most megint az vagyok, bocsika!!
2013. aug. 29. 21:23
Sziasztok ! Segítsetek már nekem, Alizkának nagyun hullik a szőre, ő az akit a menhelyről hoztunk. Úgy rágicskálja magát mintha bolhás lenne, de ez első perctál kezdve így van. Elvittük a héten a dokihoz, a dr.-nő alaposan megvizsgálta és semmit nem talált, szerintetek mitől lehet, Lizikének is hullik a szőre, bár neki szerintem a Kiltix nyakörvtől hullik úgy vettem észre, de muszály mert ha megyünk a hegyekbe ott a kullancs beléjük megy. Happy Dog Irland tápot kapnak ami szőrre és bőrre is nagyon jó így írják. Van e valami más ötletetek, vagy valami tanács hogy mit csináljak velük, vagy valamilyen sampon? vagy nem tudom? köszike a segítséget és ha kapok tanácsot, sok bulldog puszit!
6562. gremi12
2013. aug. 17. 20:11

Sziasztok, nekem 10 hónapos a bulim. Mielőtt megvettük, sokat olvastam a fórumot, aztán a bulldog nevelés lefoglalta minden időmet, de most kezd könnyebb lenni a dolgom. Mi most gondolkozunk egy másodikon, hogy legyen egy játszó pajtija a kis gummi macinknak :-)

Ötlet a bepörgéses játékra: nekünk csak egy dolog vált be (a popira ütést a miénk is poénnak vette). Mikor túl sok volt a kutya, rászóltunk eréjesen, hogy elég és utána nem is foglalkoztunk vele többet. Részünkről vége volt a játéknak. Eleinte mindíg ugatott, mert nem akarta tudomásul venni, de egy idő után rájött, hogy felesleges. Plusz azt figyeltem meg, hogy minél többet találkozott olyan kutyákkal, akik idősebbek voltak, nem akartak játszani és jól oda morogtak, vagy mozdultak rá, annál jobban lehetett kezelni a féktelenkedéseit :-) Remélem segítettem! Mi most amúgy az ugatós korszakot éljük, néha hall kint valamit, vagy párom jön haza és olyan kirohanásokat rendez... :-( igyekszünk urrá lenni a helyzeten...

6561. Dennissza
2013. aug. 16. 13:46

Sziasztok!

Francia bulldogot lehet kint tartani? Télen garázsban...

6560. andezit
2013. aug. 15. 13:47
Sziasztok! Megszeretném kérdezni, h miért lehet az, h a bulldogom vakarja az egyik első lábánál (hónalját)? Tippek?
6559. Netty84 (válaszként erre: 6558. - Verzoo)
2013. aug. 9. 06:13
Ez jóóóó!!! :)))))Tényleg vicces, bár ott helyben elhiszem hogy nem volt az! :))))
6558. verzoo (válaszként erre: 6556. - Netty84)
2013. aug. 2. 23:08
Mienk is ilyen, megérzi ez teljesen biztos. Ráadásul nálunk az is mindennapos, hogy odajön az autóhoz a kéregető és úgy nekimegy az ablaknak és ugat, hogy úgy kell rászólnunk, hogy hagyja abba. Ez a fajta viselkedése akkor volt kellemetlen, mikor igazoltatásnál a rendőrhölgy odajött a kocsihoz és úgy nekiment az ablaknak és ugatott, hogy a rendőrnő rögtön a fegyveréhez nyúlt :-) Így utólag leírva már nagyon viccesen hangzik :-D
6557. Rudibaba (válaszként erre: 6555. - Netty84)
2013. aug. 2. 19:39
Szia! Köszi a választ! Azt hiszem, nálunk kezd elmúlni, egyre jobban apad, néha én is kinyomom neki, és betadinozom!
6556. Netty84 (válaszként erre: 6552. - Kulcsár Csabáné)
2013. aug. 1. 10:02
Szerintem a kutyák alapból nem szeretik az ittas embereket, mert ők megérzik ha valaki nincs beszámítható állapotban! Az én kutymákom is ilyen!
6555. Netty84 (válaszként erre: 6554. - Rudibaba)
2013. aug. 1. 09:59
Szia! Az Mi is 3 hete küzdünk vele! Pont ugyan ez a szitu nálunk is amit leírtál. Mi hetente mostmár 3. hete hogy járunk a dokihoz, kinyomja Neki + fertőtleníti! Nem tudom hogy ez a normál gyógyulása-e, de kb 3 éve volt már nekünk toklász, akkor megműtötték vele. A mostani dokink azt mondta nem vagdalgatja a kutyát, mert ki fog jönni mindenképpen, csak türelem kérdése!
6554. Rudibaba
2013. júl. 17. 21:35

Sziasztok!

Nektek volt dolgotok toklásszal? Rudi láujjai közé ment be egy..kapott dunsztkötést 3 napra, de nem jött ki belőle, meg kapott lötyit a lyukba, ami kilöki, de attól se jött ki semmi..a doktor néni azt mondta, nem maradt benne semmii.. ez volt kb 3 hete.. de a kutya lábujjai közt, ahová a toklász ment, még mindig van egy gennyes csomó, ami néha kifakad, néha feltelik.. ez a normális gyógyulási folyamat?

előre is köszi a választ!

amúgy nem fáj neki, séta közben sem, de ha hozzányúlok, egyből elhúzza a lábát :S

6553. andezit (válaszként erre: 6539. - 0636571bd4)
2013. júl. 11. 12:22
Köszönöm a válaszod..és annak is aki reagált a problémánkra. Úgy látszik megoldódott és nem allergiáról és egyéb dologról volt szó, csupán új hely, új környezet okozta stresszről. Mert már egy jó ideje, semmi lábrágásunk nincs, az első pár hétben volt, mikor hozzánk került a picur. Most kezdődött nála a fogváltás, és ezzel kapcsolatban egy furcsa dolgot tapasztaltam,lehet az én tudatlanságom, de....a felső fogsor, persze még kb. nincs kinőve ott semmi...egyrészt kiesett ott egy "foga" és csak a helye látszik, viszont amin meglepődtem, az az, hogy olyan mintha felül két sorba nőne a foga/fogai, vki tapasztalt ilyet? Köszönöm.
2013. júl. 6. 17:22

Sziasztok!


Mondjátok már meg nekem, hogy tényleg igaz az hogy a kutya megérzi ki a jó ember és ki nem? Az egyik szomszédunk átjött hozzánk, szeretik az itókát mind a ketten, Lizike teljesen megvolt őrülve már majdnem megharapta, egyszerüen nem tudtam kezelni, elmentek és megnyugodott. A másik szomszédom is át jött Lizike kettőt ugatott odaszaladt és felugrott a szomszédom lábára , az megsimogatta és kész. Szerintetek hogy van ez? én nem értem pedig egyiket sem látja sűrűn, ja és az utóbbi szomszédom az nem ivós!

6551. welter
2013. júl. 3. 22:16

Sziasztok!


Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy a kutyi, úgy csinál, mintha hányni akarna? Recsegő hangot ad ki, összeszoritja az álkapcsát. Ez eltart pár másodpercig, majd nyel egyet és utána minden rendben van. Én arra gondoltam, hogy ilyenkor valami belemegy az orrába...

6550. welter
2013. júl. 3. 22:11

Szia!


Nem tudja még tartani szerintem. Én kutyim kb. 1 évesen lett teljesen szobatiszta, addig pelenkát raktunk az előszobába, arra intézte a dolgát napközben. Egyik napról a másikra szokott le róla.

6549. ancspancs
2013. jún. 28. 12:20

Sziasztok!


A kutyusom már 7 hónapos és szobatiszta, de még mindig 3óránènt le kell vinnünk, mert különben bepisil... Ez összefüggésben van azzal, hogy még nem ivarérett? Vagy egyszerűen csak nem tudja még tartogatni?

6548. Psycho
2013. jún. 27. 00:39

[link]


Kutyámról nem oly régről :)

6547. 0636571bd4 (válaszként erre: 6546. - Cuckos)
2013. jún. 21. 20:59
Il Dago Ungherese Kennel
6546. Cuckos (válaszként erre: 6545. - 4c35511f0b)
2013. jún. 21. 19:25

Köszönöm a válaszod!Nagyon cuki!

Továbbra is várom a válaszokat akik ajánlani tudnak kenneleket!

Meghogy nekik is olyan egészséges,mint Zsó001 Yoda- ja :-)?

6545. 4c35511f0b (válaszként erre: 6544. - Cuckos)
2013. jún. 21. 11:35

Én onnan vettem és 1 év 8 hónapos a bulldim semmi baja (lekopogom).

Priviben küldök egy linket ott megnézheted :)

Royal Canin tápot eszik, szőre csillog és makk egészséges szerencsére.

6544. Cuckos
2013. jún. 21. 10:32

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy van e itt valaki aki KENNELből vette a Francia Bulldogját?Ha igen akkor melyikből?

Azok is olyan betegesek?????

Mert elég sokat olvastam róluk akár itt is és sajna szinte mást se olvasok,csak azt melyik kutyának mi a baja...

Válaszotokat előre is köszönöm!

2013. jún. 20. 01:08

Sziasztok!


Francia bulldog kiskutyát szeretnék vásárolni, és az lenne a kérdésem hogy tudtok-e olyan megbízható tenyésztőt aki törzskönyvel, egészségügyi garanciával adja a kiskutyikat? Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

6542. 0636571bd4 (válaszként erre: 6541. - Maciiiii)
2013. jún. 14. 12:16

Csaó! Várj vele egy évet! Nekem gyönyörű kiskutyuim lesznek akkor. Ha van türelmed...

Szia!

6541. Maciiiii
2013. jún. 12. 18:03
Sziasztok!! Keresek bézs vagy vörös színü szuka francia bulldog 7-8 hetes kutyust,esetleg ha tudtok megbízható helyről,minőségi,szép kutyust annak örülnék.Köszönöm :)
6540. ancspancs
2013. jún. 6. 19:50
Köszönöm szépen a tanácsokat! Ki fogom próbálni, valamelyik csak beválik :).
6539. 0636571bd4 (válaszként erre: 6529. - Andezit)
2013. jún. 6. 11:19

Szia!

A tápot próbáld meg valamivel feldobni. Én mindenkinek azt szoktam ajánlani, hogy egy kis Jogobella, vagy leveslé.

A Canin az egyik legjobb a kölyökkutyának, de meglehet, hogy neki elég tömör kajcsi. Én a mai napig is minden egyes adag táphoz teszek egy kis rizst neki.

A lábrágás bizony tápallergia. A legtöbb esetben. De egy fűszál, egy beszoruló kavics darab is tehet kárt benne. És amikor megnézed már nincs ott semmi sem... Mindenesetre egy borsónyi babakrémet tegyél az ujjadra és jól kend el a tappancsába. Mivel az síkosít, nem irritálja úgy a tappancsát amikor rálép, mintha szárazon dörzsölné.

Szia!

6538. 0636571bd4 (válaszként erre: 6534. - Ancspancs)
2013. jún. 6. 11:07

Szia!

Próbáltad már azt, hogy egyszerűen csupán tapsolsz egyet? Vagy csettintesz az ujjaiddal? Lényeg, hogy kizökkentsd őt az agresszióból. Eközben mondd neki, hogy nem szabad harapni. Majd parancsolj rá rögtön, hogy ül, vagy fekszik, vagy amire egyébként a legfogékonyabb, mert a lényeg, hogy azt kell tennie, amit a gazdi mond neki.

Én egészen az elején amikor játszottunk rájuk szóltam, ha úgy éreztem, hogy enyhén harapnak. Mert volt ilyen. Megszokták. Ma ott tartunk, hogy bármit foghatok a kezemben, soha de soha, még véletlen sem érzem a fogukat. Pedig a két kutya eközben marja egymást, hogy kié legyen amit tartok a kezemben...

Próbáld ki!

6537. dömperke (válaszként erre: 6536. - Bobcsi82)
2013. jún. 5. 11:45
Mi is mar lassan 2 evesek leszunk, de meg mindig vannak kitoresei :D A fenekre csapas nem jott be nalunk, olyan kis masszivak, hogy elobb fajdult meg az en kezem, mint az o feneke, es meg inkabb kotekedesnek vette a dolgot :)) De kinek ez, kinek az.... :)
6536. Bobcsi82 (válaszként erre: 6534. - Ancspancs)
2013. jún. 5. 09:49

Szia!

A miénk néha még most is ezt csinálja, pedig már elmúlt két éves. Mi is a fenekére szoktunk csaptunk amíg kisebb volt, most hogy már nagyobb elég ha csak erősen rászólok és megszeppen.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook