Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1345. Diegobaba (válaszként erre: 1343. - Árpi01)
2009. máj. 2. 12:52

Szia!

Nézzétek át ezeket az oldalakat a fülvakarással kapcsolatban ha még nem néztétek meg.Mindenféle képpen ettől függetlenül irány a Doki mert minnél tovább huzzátok annál roszabb lesz.


[link]


Bűzmirigy:

A bűzmirigy tisztítását rendszeresen-minimum havonta- be kell iktatni, mivel ha feltelítődik, szőr, bőr, fül,

allergiás problémákat okozhat. A bűzmirigy a végbélnyílásnál belül 4 illetve 8 óra tájékon található.

Ez a mirigy a széklet szagosítására illetve információtartalommal bír, aminek régen a vadonban még nagy szerepe volt.

A mirigyből rotringhegynyi "csövecskén" távozik a tartalom a végbélbe, ami ha nincs ürítve és besűrüsödik

elzárja ezt a csövecskét, és így a mirigyben lévő pangó anyagból méreganyagok szívódnak fel a szervezetbe.

Ez kiválthat fülgyulladást, viszketést, allergiás tüneteket, szőrhullást, a végbéltájék dörzsölését a földhöz

/bár ez utóbbi lehet férgességtől is!/ sőt kialakulhat sipoly is, ami azt jelenti, hogy a begyulladt bűzmirigy tartalma

a bőrön keresztül próbál a felszínre kerülni, ezáltal azon a tájéko elvékonyodó bőr kifakad, és gennyes, tájogszerű

sipoly alakul ki.


Fül:

- A fül tisztítása különös gondot igényel. Rendszeresen be kell iktatni úgy mint a fésülést.

Hetente nem árt megnézni kedvencünk fülét nem koszos, zsíros e . Ha nagyon vakarja, rázza annak több oka is lehet:


-a fül gyulladt,ez lehet:

bűzmirigy teltség

gyulladás

toklász van benne

tele van szőrrel, és mivel nem tudott szellőzni viszketést,

gyulladást váltott ki.

-a fül atkás:

- ezt fekete lerakódás és csillapíthatatlan viszketés jell.

Sokszor már sebes a fül a sok vakarástól!


Egyes kutyáknak teljesen benövi a szőr a hallójáratát, ezt mindenképp ki kell tépkedni, mert nem engedi szellőzni

és fülgyulladáshoz vezethet. Különböző fültisztító folyadékok kaphatók amikkel hatékonyan ki lehet tisztítani a fület.

Hosszú lógó fülü kutyáknál célszerű a fül belső részén lenyíratni a szőrt. Ez a már említett toklász ellen is véd.

Nagy, csomós szőr: - A csomós, kibontatlan szőr egy idő után annyira összeáll, hogy az alatta lévő bőr nem tud szellőzni,

ezért bepállik,korpás lesz, elkezd viszketni, a kutya vakaródzik, sebes lesz, nyáron erre jönnek a legyek,...el tudják képzelni!!

Megoldás: Fésülgessük, vagy ha erre nincs mód, akkor bízzuk kozmetikusra aki a szőrt látva eldönt hogy le kell nyírni,

vagy még ki lehet fésülni. Van egy-két chow-chow, shar-pei, akik nem vedlenek, és alapos kikeféléssel illetve sajnos

lenyírással kellett segíteni rajtuk.

1344. drnéni (válaszként erre: 1343. - Árpi01)
2009. máj. 2. 07:07

Milyen sűrűn fürdetitek és mivel? Milyen fekhelye van? Nekem kapásból gomba és ekcéma jut eszembe, sőt, a kettő kombinálódhat is. Szőrhullása a viszkető hely környékén van-e?


Szerintem mutasd meg újra dokinak, addig is próbáld ki rá napi 1-2x az olivaolajat vagy vazelines kenőcsöt, az ekcémát javíthatja.

1343. árpi01
2009. máj. 1. 20:26

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni van egy fél éves francia bulldogom.A probléma az hogy nagyon vakarja a fülét pedig látszólag tiszta doki adott egy otifree fültisztító oldatot de nem használ továbbra is vakarja sajnos.A füle belseje olyan mintha ki lenne száradva meg ugymond csattogva.Nem tudom mi lehet a baj lehet dokihoz kellene vinni alapos vizsgálatra?

Valaki tudna egy gyors tanácsot ajánlani?


Elöre is köszönöm

2009. ápr. 30. 11:17

Sziasztok! Már nagyon rég voltam erre... látom zajlik az élet :). Nagyon szépek a kutyusaitok!


Brian-nak lett egy kis cimborája, egy kis korcs kan, lefárasztják egymást rendesen, nagyon jól elvannak, játszanak, kergetik egymást. Persze Brian azért nem nagyon bírja úgy a tempót hosszú távon, főleg ha meleg van nagyon, akkor hamar átmegy lihegésbe, ilyenkor kényszerpihenőre fogom :).


Mikor idekerült a cimbora, akkor egy két nagyobb hajsza után Brian mindig ment inni, aminek mandulagyulladás lett az eredménye. Ez abban mutatkozott meg, hogy egy reggel felkeltünk, se nem evett se nem ivott. Ahol leraktam, ott egy helyben állt, aztán elkezdett remegni, s olyan furcsán szedte a levegőt. Na nem húztam az időt, öltözés, tűz a doki. Kapott két injekciót...s már estére kezdett a régi önmaga lenni, másnapra meg teljesen jól lett szerencsére. Azóta semmi probléma. Hajsza után pihentetem egy kb. 5 percet, majd langyos vizet adok neki.


Imádom! Olyan egyénisége van, hogy hatalmas. Jókat szórakozok rajta :). Mostmár a sétával sincs gond.


Tegnap kint voltunk szinte egész nap az udvarban, anyum hazajött, beállt a kocsival a garázsba, Brian mint a villám beült a kocsiba, nézett rám az anyós ülésről, röfögött, hogy menjünk valamerre :). Kocsikázni is imád :).


Akik korábban olvasták irományaimat, azok tudják, hogy februárban ellopták tőlem a kicsikém. Szerencsére semmi gond ez ügyben, viszont felkapott lett a kutyalopás a környéken. Már tűnt el Beagle, Bullterrier, Puli ... szemetek ebből élnek :S... vigyázzatok a kicsikétekre!


Puszi nektek!

1341. Diegobaba
2009. ápr. 29. 17:58

Na most,hogy ezt elolvastam nem nyugodtam meg mert tisztára ráillik a Diegora minden de a doki azt mondta szerinte mégse ez mert ez egyszer ki lett zárva csak gyógyuljon meg a kicsike.Pedig mindent megkap nem értem azért itt a link a kennelköhögésről aki szeretné elolvasni tudjon róla.


Link: [link]

1340. Diegobaba (válaszként erre: 1339. - H.Ancsi)
2009. ápr. 29. 17:50

Szia kollegina nem csuklottam de észrevettem,hogy megint csak olvasod az írásokat és nem írogatsz :)

Képzeld nálunk is megbetegedett a Diego és ezuton hívnám fel a figyelmet mindenkinek,hogy egy pillanat alatt elkaptuk másik kutyustol és éjszaka nem nagyon volt alvás ésssss most a lényeg meg az "újletologatos modszer" szóval egyszer csak elkezdte csinálni a fuldoklos előadást aztán már hallottuk ahogy köhög a kicsi.Persze hívtam Dokibát tanácsért elsőre a Mézet ajánlotta,ami kezdetben úgy tünt elég is lenne vagy hát enyhített a kicsi torkán,de azt tegnapra már el is kellett vinni a rendelőbe, kapott két fajta injekciót ilyen antibiotikumossatt aminek az lett a vége,hogy éjszaka alvás szinte semmi mert elkezdte tisztitani a szervezetét és reggelre meg is volt az első eredménye mert két fehérhabos slejmes hányás után jött a rendes cucc a torokból és meg is könnyebbült a drágám,deeeeee azért kiváltottam a két gyógyszert is amit ma már reggel meg kapott és mostanra tartunk ott,hogy az ájulásig fáradt Diego elaludt egy kicsikét és most pihikézik és nem kínlódik a légzéssel nem úgy mint éjszaka. A két gyógyszer :Augmentin 375-ös ebből két szer fél a másik meg a Diaphylin ebből is két szer fél ha ezektől nem javulna két napon belül akkor Acc 200-at kellene adni neki de remélem ,hogy ezek hatni fognak.Tehát tessék nagyon figyelni a kicsiket és ha fehér habossat hányik és esetleg másképpen veszi a levegőt mint eddig akkor irány a Dokibá.

Most lehet hogy valaki ezek miatt arra,gondol,hogy kenel köhögés,de arra már kisebb korában kapott injekciót de nem konkrétan az volt szerintem de így nem volt baj mert azt így kizártuk vagy letudtuk de most megkeresem a kenelköhögés leírását és mindjárt felrakom.


De amugy köszönjük láztalanok vagyunk a kedv jó a tüdő víztelen kicsit a kis szive nem ugy ketyeg de szerintem ez miatt,és meg van duzzadva a bal oldali nyirokcsomó és a toroklebenye is nagyobb kicsit de ezeket eltekintve minden ok.

Nálatok mi a helyzet és a többieknél?

Júniusban jön valaki a Vízparti piknikre a Velencei tóra akár csak egy napra is pancsizni?

1339. H.Ancsi
2009. ápr. 29. 12:04

Hé, ébresztő Mindenki, kisüt a nap és már lusták vagyunk irogatni, meg ne tudjam.....:))


Kedves Prof! Tegnap este gondoltam Rád, nem csuklottál? A multkor meséltem, hogy milyen jól működött az ötlet a köhögés, vagy fulldoklás vagy nem tudom hogy mi ez. Hát elkiabáltam, tegnap este megint elkezdte, és csinálhattam mindent nem hagyta abba. Torokpiszka, nyelvkihúzás, felvettem, kivittem, de vagy 5 percig csinálta, azt hittem frászt kapok, lehet, hogy csak köhög és ennyire tudatlan vagyok? Végül jobb ötletem nem volt bekentem a nyelvét citrommal, és abbahagyta, hogy a citromtól vagy egyébként is pont befejezte volna azt nem tudom.

1338. hajini
2009. ápr. 27. 11:15
köszönjük a köszöntéseket:)most épp megy az üvegtrancsír...
1337. katibaba (válaszként erre: 1331. - Diegobaba)
2009. ápr. 27. 10:59
Köszi aranyos vagy! Teljesen arányos szerintem és csupa izom már most, csak egyik ismerősömnek van ugyan ilyen korú kutyusa és hát az övé teljesen tömzsi. Bár ő fiú és Lucky kislány, lehet azért mások.
1336. katibaba
2009. ápr. 27. 10:56
Boldog szülcsinapot a kis Arnie-nak!!! :D
1335. hajini
2009. ápr. 27. 09:20
MA 1 ÉVES A KICSI (ÓRIÁS) ARNIE!
1334. Diegobaba
2009. ápr. 26. 11:06
Én ebből megtudtam,hogy több rost kell Diegonak nem gondoltam volna de akkor kap olyan kaját!
1333. Diegobaba
2009. ápr. 26. 11:05

Na ezt találtam mindenki olvassa ki belőle a választ :)


Úgy tűnhet, néhány kutya szereti a füvet. Noha ez eredendően nem veszélyes, fertőzésekhez, betegségekhez is vezethet. Kialakult nézet, hogy a kutyák akkor esznek füvet, ha gyomorbántalmaik vannak - mert a fű gyakran idéz elő hányást. Valójában ez annak is jele lehet, hogy a kutyának több rostra van szüksége.

Más kutyák látszólag szívesen eszik meg saját ürüléküket. Ezt a viselkedést bélsárfalásnak (coprophagia) nevezik. Több magyarázat is van erre a szokásra. Elképzelhető, hogy a kutya K-vitamin-, illetve bizonyos B-vitamin-hiányban szenved, amelyet a bélben lévő baktériumok termelnek. Azonban ez a viselkedés szokássá is alakulhat, s főleg olyan kutyáknál terjed el, amelyeket nem higiéniás helyen tartottak. Takarítsunk minél előbb, hogy az ürülékfogyasztás lehetőségét csökkentsük. Nagyon súlyos esetben az állatorvos felírhat egy Cythiomate nevű készítményt, amelytől az ürülék elfogyasztását követően a kutya nagyon rosszul érzi magát


Forrás: [link]

1332. Diegobaba
2009. ápr. 26. 10:58
Hajini Bulldog Születésnapot nektek előre is és még sok sok Bulldog szép napot kívánunk :)
1331. Diegobaba (válaszként erre: 1329. - Katibaba)
2009. ápr. 26. 10:57

Szia katibaba!


:) Benne van a kérdésedben a válasz hehehe "Az én picurkám fél éves," még nagyon kicsi és a francia bulldog 1-1,5 éves korukig nőnek addigra elérik a maximumot,ugyhogy ne aggodj és ne sürgesd élvezd hogy kicsike :) amugy az a lényeg hogy arányos legyen ha ez meg van a többi jön magától.

1330. hajini
2009. ápr. 26. 10:21

sziasztok! a mi kis arnienk is szereti a kakit, főleg a cicákét, csak úgy cafog, ha nem vesszük észre, aztán utána jön a megbánó szempár :)

holnap lesz egy éves a kicsikénk:) ma megyünk játszani a barátjához, itt szerencsére fasza idő van, sokat futkározhatnak az udvaron... előszülinapot tatrunk, bár én holnap itthon leszek vele. vettünk neki kiltix nyakörvet a biztonság kedvéért.de kicsi lett kicsit, basszus 46-os nyaka van...

1329. katibaba
2009. ápr. 26. 08:21
Az én picurkám fél éves, és még nem nagyon akar elkezdeni szélesedni! Lehet hogy ez így normális és én aggódom túl!!??
1328. H.Ancsi (válaszként erre: 1327. - H.Ancsi)
2009. ápr. 25. 21:48
Bocs, most látom, hogy az első részt nem neked kellett volna irni, hiába öregszem :D
1327. H.Ancsi (válaszként erre: 1326. - Tibi81)
2009. ápr. 25. 21:47

sziasztok, szép estét. nekem minden kutyám megette kölyökkorában, sőt amikor sokan voltak még egymásét is. Nem túl guszta, de állatorvos szerint normális. Ne aggódj , abbahagyja.


Az asztal stori nálunk mindennapos /lásd képen/, igaz az asztalra nem szokott felmászni, de a széken úgy ül mintha kötelező lenne. :). Sokszor mintha derogálna neki a földön ülni. Aztán meg bőg, mert mikor leugrik elrugja a széket és attól meg megijed.

Közvetlen bizonyíték kell, fotózd le és dugd az orra alá!

1326. Tibi81
2009. ápr. 25. 21:29
A mi Bosconk soha nem ette meg a kakiját sőt ugyan arra a pelusra sem csinálta kétszer ha véletlenül az előzőt nem vettük le rólla (pl éjszaka). Így raktunk neki kettőt. Ja és most új hobbija van ha egyedül hadjuk az ebédlőben felugrik a székre onnan pedig az asztalra nehéz lesz lebuktatni de rajta vagyunk az ügyön:-)) Sziasztok!!
1325. Diegobaba (válaszként erre: 1324. - Rigoattila78)
2009. ápr. 24. 21:31

Szia rigoattila78!


Az ha néha megeszi a kakáját ne engedd,de ha mégis megeszi az általában vitamin hiányra utal nem betegségre és ez általában a foszfor és egyéb vitaminok.De ez nem azt jelenti,hogy irány a vitamin bolt és tömjük a kicsit hanem,hogy odafigyelsz rá és pl eukanubával eteted ami minden vitamint szinte tartalmaz.minnél jobb tápot kap annál hamarabb abbahagyja mert azok a vitaminok eltelnek a szervezetében, de nem lesz semmi baja tőle,sajnos a kutyiknak vannak dolgok amik nagyon bejönnek de nekünk nem.

Az összeengedés más kutyákkal az pedig akkor van és ezt tartsátok be az érdeketekben főleg a kicsiében, az utolsó kölyök oltása amit itt az elején kap plusz 10 nap az utolsó oltás után!Utánna mehet azt ismerkedhet a világgal és főleg a két francia lesz jól egymással majd a nagy nevelgeti :)

2009. ápr. 24. 20:24
sziasztok!Azt vettük észre a kicsin h nagydolog után ,ha nem figyelünk megeszi amit tojt:-(Valakitöl azt halottam h ez valamilyen hiánybetegség,de olyat is h ez 1 ösztön még náluk.Ti tudtok-e valamit erröl ha igen akkor irjatok.Ja ha itthon vagyunk természetesen nem engedjük neki.Mégvalami emlitettem régebben h a tesomnak is van 1 franciája és nagyon várjuk már,h együtt játszhassanak.mikor lehet más kutyákkal összeengedni?A válaszokat köszönöm!
1323. Diegobaba
2009. ápr. 24. 18:01
Kivel mi van hogy vagytok hogy vannak a kicsik? Diego most már azért nem alszik annyit mint kisebb korában,de azért ha csak a felét aludhatnám kisimulna a bőrőm :)
1322. Diegobaba
2009. ápr. 24. 18:00
Örülök,neki,hogy nem volt komolyabb baj és annak,hogy használtátok az ötletet annak nem,hogy ilyen gyorsan kellett is. Nincs passzivitás :) fáradtság volt és nem voltam fent amikor voltam olvastam csak :) de mindig figyelek,hogy ha tudok segítsek vagy örüljek az örömeiteknek és együtt legyünk boldogok :) Szegény kis bullesz azért remlem meglesz felrakom ahova csak tudom és bízok benne,hogy meg is lesz kicsi kis bullesz elszakították a megszokott kis életétől rohadtak ha elkeveredett akkor pedig remélem előkerül tüzelés van ne felejtsük el nagyon meg vannak hülyülve a kicsik fiu lány vegyessen akár ki is szökhetett ez miatt.
1321. H.Ancsi (válaszként erre: 1320. - Tibi81)
2009. ápr. 23. 20:40

sokat, már ha a másik hagyja


Prof. köszi a nyelvkihúzós ötletet, ma volt szerencsénk kipróbálni. Bence volt egyedül itthon és mesélte, hogy a csöppség elkezdett fuldokolni, vagy nem tudom,hogy mit csinálni. Kinyitotta a száját és a nyelve teljesen le volt tapadva az alsó fogához. Nagy nehezen fölhúzta a nyelvét és rögtön abbahagyta.

Szóval tényleg köszi! Legalább ezért már nem kell izgulni. Mi ez a passzivitás?

1320. Tibi81
2009. ápr. 23. 18:10
Nektek mennyit alszik a kutyátok? Bosco nagyon sokat:-)))
1319. drnéni (válaszként erre: 1318. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 15:45

Én biztos nem adnám vissza, igazi kuriózum a zöldfoltos bézs.


Persze ez csak vicc, szörnyű érzés lehet.


Régebben, ha kint hagytam a bolt előtt 1 percre, én is mindig féltem, hogy ellopják a drágámat, de aztán meggyőződtem róla, hogy nem lehet.

1318. H.Ancsi
2009. ápr. 23. 11:38

Hátha...



"Április 18.-án este Lakihegyen eltűnt egy kölyök, bézs szinű kan francia bulldog!!

Ismertető jele, hogy a hátán zöld festék van, mert nemrégiben festés volt. Mily névre hallgat.

Az is lehet, hogy kilopták a kertből, mert egy kivágott rész van a keritésen!

Aki tud valamit a kutyusról azt kérem jelentkezzen minél előbb, mert a gazdija nagyon hiányolja!!

06205103780

Segitségetek köszönöm! "


Kép az elveszett kutyák fórumon

1317. H.Ancsi (válaszként erre: 1316. - Tibi81)
2009. ápr. 23. 11:37
A tervből lesz a cselekedett. Ha kap társat sokkal boldogabb lesz, ez tuti!!! Én már csak tudom:D
1316. Tibi81
2009. ápr. 21. 22:40
Sziasztok! Bosco 5 és 1/2 hónapos átlépte a 8 kg-mot elég nehéz cipelni:-)))! Nagyon sok örömet tud okozni és már szobatiszta! Kb 15 évvel ezelőtt volt Francia Bulldogunk és a szerelem máig meg maradt és soha nem múlik csak erősödik! Már a következő kutyuson gondolkodunk:-))) de ez még csak terv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook