Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
6295. moncsi030
2013. jan. 4. 17:48
Sziasztok!KOszonom a tanacsokat :)Igen mar gondolkodtam rajta hogy lecserelem az Acanat a halas purinara van valakinek jo tapasztalata vele?Trovetnek utana nezek mert kulfoldon elunk es lehet itt azt nem kapni.Sajna a mi kis kutyank egy nevenincs pasitol vettuk olcso husnak hig a leve de hat szerelem volt elso latasra :)
2013. jan. 4. 15:04

sziasztok!

nekem egy másfél éves f.bulldogom van carlos.fél éves kora óta orvosokhoz hordom a vakarózása miatt.kiderült étel alergiája van plussz valamilyen gombára alergiás.mindenre megkapta a kezeléseket táplálkozása bárányos hipoalergén táp egy kis zöldség mixel.carlos ugyan ugy vakarózik,rágja a hátsó lábát térd környékén.van valakinek ötlete mitöl vakarózhat?lehet esetleg száraz bőr?vagy gének?tanácstalan vagyok.ha tudtok segítsetek!most is rágja

6293. ancspancs
2013. jan. 4. 14:52

Sziasztok!

Én régóta szeretnék egy francia bulldogot és találtam most az interneten egy hirdetést, felhívtam a nőt és azt mondta, hogy 5 hetesek a kiskutyák és 1 hete már önállóan esznek, mert az anyukájuk nem tudja már szoptatni őket és ezért akár már most elhozhatnám.. Én úgy hallottam, hogy érdemes kivárni a minimum 6. illetve 8. hetet az elválasztáshoz,mert addig még jó ha az anyjuk és a tesóik mellett vannak. Szerintetek ez nem lesz gond a későbbiekben?? Főleg azokat kérdezem akik már foglalkoztak francia bulldog tenyésztéssel vagy már született náluk kiskutya.

6292. PártosJ (válaszként erre: 6291. - Moncsi030)
2013. jan. 4. 13:57

Szia!

Nekem az a tapasztalatom, hogy elsősorban nekünk gazdiknak kell megfigyelni, hogy mitől lehet a gond. Az Acana tápon kívül mit kap még? Jutalom falat, vagy hozzá férhet valamihez (pl. macska táp) stb.? Lehet a biztonság kedvéért tápot kellene váltanod, annak idején nálunk a Trovetet ajánlotta az orvos és bevált.(most egyébként inkább külön én készítem a kajájukat, de persze ez elég időigényes)A tápok mellett külső dolgokra is allergiás lehet, nálunk pl. az új szőnyegeket ki kellett öblíteni, mert Anton kutyámnak kipirosodott a mellkasa, ahogy rendszeresen huzigálta magát rajta. Most így elsőre ezeket tudom javasolni, remélem segít.

6291. moncsi030
2013. jan. 3. 23:41
Sziasztok!Uj vagyok itt :)probaltam visszaolvasni a hozzaszolasokat es jo tanascot talaltam!Meg is szeretnek kerdezoskodni egy kicsit.Van egy 1 eves francia bulldogom ugy fel eves koraban mar volt ez a problemank hogy vakarodzott es ragta a labat akkor vettunk neki sensitiv tapot acanat baranyosat almaval de sajna megint ugyanitt vagyunk nyalja labat es vakarja a honaljat szore nem hullik,voltunk dokinal de pontosan nem tudja megmondani mire allergias atkat es bolhat mar kizartuk ,nem szeretnem gyogyszerekkel sem tomni Dacortin t irt fel neki de mondta vigyazzak velemert eleg eros es rosszabbul lehet tole.Elore is koszonom a segitsegeteket!
2013. jan. 3. 17:14

Szia Vigyorex6!!nagyon köszönöm a válaszod, tényleg jó ha az ember tudja hogy mitől van a szőr hullás. Most valami jó tápot szeretnék keresni Lizikének mert, eléggé hizékony a kis drágám. Nem könnyü a táp választás igaz ő mindent megeszik nem válogat, de csirkés ne legyen, és inkább csökkentett zsirtartalmú tápot keresek már annyit olvastam, de nem könnyü, nincs valami jó tanácsod hogy milyen tápot vegyek Lizikének. A Pro Plan Sensitiv tápot is nagyon jónak találtam.

Köszi ha van valami jó javaslatod.

6289. Psycho
2013. jan. 3. 16:12
Hogy bírja a nagyobb kutyákat a francia bulldog? Későbbiekben szeretnék egy amerikai bulldogot mellé. Szukát. Mi a véleményetek, tapasztalatotok?
6288. H.Ancsi (válaszként erre: 6285. - Angyalka13)
2013. jan. 3. 14:36

hmmmmmm, nem értek veled egyet mindenben..... az allergia a fajtára elég jellemző, és nem a szaporitók miatt van, hanem a gének miatt. Nálam már született jónéhány kiskutya, tudomásom szerint egyik sem allergiás, de ki nem zárható. Ne érts félre, nem a szaporitók védelmében, mert utalám őket, de ez anatómia.

Abban egyetértünk, hogy az enyémek is esznek mindent, nem csak tápot, és soha egyik sem beteg.

6287. 0636571bd4 (válaszként erre: 6286. - Psycho)
2013. jan. 3. 14:19

A kérdés nem rossz. :)

Várom arra a választ!

6286. Psycho (válaszként erre: 6285. - Angyalka13)
2013. jan. 3. 13:17
Te tenyésztő vagy?
6285. Angyalka13 (válaszként erre: 6271. - Dömperke)
2013. jan. 3. 03:43

Sziasztok!


Nekünk a vazelin vált be a mancs repedésekre. Doki javasolta amikor síelni mentünk és olcsó.

Én Royal tápot adok a kutyusaimnak és semmi gondjuk. Az én bulldogjaim 3-4 hetes koruktól, amikor már lehet adni nekik mást mint anyatejet, onnantól mindent esznek, kecske tejet is kapnak. A növendék kutyáink pedig őrölt tojáshéjat. Vasgyúrok kutyáink szoktak lenni. Egy kutyánk sem allergiás. A sok beteg kutya a szaporítók miatt van. Én csak olyan helyről veszek kutyát, ahol nincs allergiás kutya az őseiben, elinformálható a tenyésztő, vállal garanciát és bármikor felhívható ha kérdésed van. 6 hónap- 1 év mire találok olyan kutyát ami megfelel az elvárásaimnak.

6284. Vigyorex6 (válaszként erre: 6283. - Kulcsár Csabáné)
2013. jan. 2. 22:11

A szőrtüsző atka minden kutyában megvan. Gondot akkor okoz, ha meggyengül az immunrendszer.

Immunerősíteni kell, így azért vissza lehet szorítani, és részben el lehet kerülni.

Mi fürdető oldatot kaptunk rá anno, de azt már kivonták a forgalomból.

Legutóbb pedig mikor a szteroid miatt gengült meg az immunrendszere, akkor injekciót kapott Spiky.

2013. jan. 2. 16:23

Sziasztok!!!


Ti már többet tudtok a kutyusokról mint én. Az lenne a kérdésem, hogy a szőrtüsző atkát esetleg mitől kapja el a kutyus?? Már olyan sokat hollottam rólla, és mivel lehet kezelni? Köszi ha válaszoltok. BUÉK!

2013. jan. 2. 16:20
Bulldog Új Évet Kívánunk minden kedves kutyusoknak és gazdiknak Lizike
6281. Edja
2013. jan. 1. 18:31

Boldog. egészséges új esztendőt kivánok minden kutyusnak és gazdinak! :) :) :)

Yoda és családja

6280. Mya01
2013. jan. 1. 17:49
Bulldog Új Évet Kívánok! :)
6279. Vigyorex6
2012. dec. 31. 10:54
Boldog Új évet kívánunk mindenkinek! :) Spiky és Vera
6278. Moncsi_25
2012. dec. 24. 11:13

Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk:)!!!

Mázli és Mónika

2012. dec. 24. 10:49
KEDVES BULLDOGOS ANYÁK ÉS APÁT!! KÍVÁNUNK NEKTEK ÉS BULLDOG GYEREKEITEKNEK NAGYON BULLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ERŐBEN ÉS EGÉSZSÉGBEN, Lizike és Anya!!
2012. dec. 24. 10:47

SZIA MAMA1989!!


Igen adhatol neki hetente egyszer én is adtam és most is adok neki heti egy tojos.

6275. viron
2012. dec. 24. 10:05
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek! :)
2012. dec. 23. 23:01
Köszi! Kellemes Ünnepeket kívánok!
6273. Vigyorex6
2012. dec. 23. 22:02
Mindenkinek Bulldog Karácsonyt kívánunk: Spiky&Vera
6272. Rudibaba
2012. dec. 21. 21:15

Szia!

mi is ezzel a tappancs problémával küzdünk, de már régóta, és én sem tudom mit tegyek vele!

6271. dömperke
2012. dec. 21. 17:11

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék!

A kis röfimnek ki vannak repedezve a melső tappancsai, kenem sodukrémmel rendszeresen naponta többször, de ennek pár hete és nem nagyon gyógyul, féltem, hogy a havas időben a só nagyon ki fogja marni a lábát :( Valakinek valami tuti tippje?? Köszönöm előre is!

A tápról annyit, hogy mi is küzdőttünk allergiával, és az orvos felvilágosított minket, hogy marha allergia előbb alakulhat ki, mint csirke! Mi rengeteg tápot próbáltunk már (bárányos, kacsás,pulykés), csak a Pro Plan sensitive lazacos tápja vált be, ettől szépet kakil, és gyönyörű a szőre, és semmit nem kap mellé, mármint se vitamin, immunerősítő...

6270. 0636571bd4 (válaszként erre: 6269. - Mama1989)
2012. dec. 21. 15:32

Ma fürdött? Akkor otthon lesz annyi szőr két napig, hogy nem győzöd szedni. Gumikefézd át jól! Vagy a kezeddel dörzsöld le a kutyust!

Mert ami fürdetés előtt összeállt szőr rajta, az most le fog jönni róla. Jó porszívózást kívánok! :))

6269. Mama1989 (válaszként erre: 6268. - 0636571bd4)
2012. dec. 21. 14:49
Igen igen a szőr miatt kérdeztem bár így is szép mert ma fürdött mert tegnap minden tócsát megtalált:-D
6268. 0636571bd4 (válaszként erre: 6267. - Mama1989)
2012. dec. 21. 12:40

A tojás nyersen az emberre is veszélyes. Egyébként jó a szőrre.

Én úgy csinálom, hogy kéthetente adok neki egy kávéskanál ( az én kutyusom nem bírja az olajat) olajra két nagykanálnyi vízet (szegény ember vízzel főz...), ebben egy perc alatt készen lesz a rántotta. Jól törd meg a tojást a tepsiben ha tanácsolhatom! Mivel alig van alatta olaj (zsír) így semmi gond nem lehet elméletileg.

Nyersen nee! Annyit nem ér meg, hogy tudja fene, de baj legyen. Így a tutkóbb.

Jó étvágyat!

Szia!

6267. Mama1989 (válaszként erre: 6257. - Kulcsár Csabáné)
2012. dec. 21. 09:57
Sya!köszönjük a dicséretet:-)a legjobb illata van a világon:-)olyan kérdésem van,hogy nyers tojást adhatok neki??
6266. viron (válaszként erre: 6265. - 0636571bd4)
2012. dec. 20. 14:59

Szia!


Köszönöm! Nem is akarunk kapkodni, csak gondoltam még időben kikérem a véleményeket, hogy következetesen tudjuk nevelni a kis huligánt!


Mostmár beállt a kajálási idő, 4-5 hét és indulhatunk sétálni, addigra szerintem realizálódik benne a nappal-éjjel fogalom is :))

Időt bármennyit kap, tényleg szeretnénk a kedvesemmel a lehető legjobban nevelni, és a legjobb gazdik lenni...


A napokban már (ha csak pár percekre is) de elkezdtünk tanulni leülni, stbstb... kezd rákapni az ízére. Imádjuk a kisasszonyt! köszi mégegyszer a választ, Kellemes ünnepeket kívánok!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook