Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Főnök és én fórum

Főnök és én (beszélgetős fórum)


1 2
36. Lorana (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 21:22

Kedves Fórumnyitó!

Nem tudom, olvasod-e még...

A helyzeted nem egyszerű, tekintve, hogy össze vagytok zárva, kölcsönösen szimpatizáltok egymással, és még a kapcsolatod sem az igazi. Ilyen esetben szerintem előbb-utóbb elcsábulnak a felek. Ha már azt írod, hogy elkezdtél mélyebben érezni iránta, akkor baj van, hatalmas önuralomra lesz szükséged.


Megértem, hogy nem szeretnéd otthagyni a munkát. Ha teljes mértékben eldöntötted, hogy a család vagy akármi más miatt nem mész bele ilyenbe, akkor mielőbb a tudtára kell adnod, akár kerek-perec.

Hidd el, minél több idő eltelik, minél több minden történik köztetek (gesztusok, közös projekt, üzenetek, stb.), annál nehezebb lesz kiszállnod.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. aug. 1. 13:05

Persze, hogy nem adhat csak nekem. De egyénileg eltér, ki mennyit fog kapni év végén. És mivel nekem emelni nem tud alapbért (bértábla miatt), ezért magasabb jutalommal fog kompenzálni.

Bár szerintem eltértünk a tárgytól, mert ez önmagában tényleg lehetne a kiemelkedő munkateljesítmény miatt, erre nem pazarolnék szót sem. De amikor felhív munka közben szerdán, hogy ne haragudjak, amiért hétfő óta felém sem nézett, igyekszik majd jönni, és kizárólag ennyit akar mondani, akkor elkezdek gondolkodni, hogy csak nem én vagyok a hülye, és magyarázom bele a dolgokat.

34. Channa* (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. aug. 1. 12:46
Tudom, hogy nem mindenhol adnak, épp ezért írtam a bértábláról.
33. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 12:45

De ennek tükrében, jutit sem adhat, csak neked!

Eltérhet a bevett gyakorlattól talán, hogy nem vagy még ott 1 éve, de ad mégis valamennyit, de olyat nem tehet, hogy csak neked.

Esetleg még olyan is lehet, hogy próbaidő végén emelhet...

32. Channa* (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. aug. 1. 12:43

Bértábla az állami munkahelyeken van.

Egyéb vállalkozásoknál nincs, vagy nem jellemző.


Ha béremelést nem adhat egy cég a bértábla miatt, akkor, hogyan adhatna jutalmat? A bértáblás helyeken ez is kőbevésett.


Annak idején állami bankban dolgoztam és még a karácsonyi jutalmunkról is a pénzügyminiszter döntött. Egyedül a főnököm, nem dönthette el, hogy annyira okos és szép vagyok, hogy nekem ad fizetésemelést;)

2023. aug. 1. 11:50
Akkor is, ha végül benyújta a számlát? Mit csinálsz, ha csak addig leszel kedvenc, amíg azt hiszi, hogy fekszel neki? Nem hiszek én abban, hogy pusztán felebaráti szeretetből csinálja.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. aug. 1. 10:07
Ez egy hivatal, köztisztviselői bértábla alapján kapjuk a bérünket.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2023. aug. 1. 09:55
Megértem teljes mértékben. De akkor most ebben a sztoriban én vagyok a másik oldal, megismerheted a másik fél véleményét is. Kiemel a főnök egy friss dolgozót, valami miatt kedvenccé válik (Én nem feküdtem le senkivel, sőt kimondottan visszafogottan viselkedek), de ő valamiért felkapja, fizetésemelést ad neki, jó pozit ajánl. Ki a fene utasítaná ezt vissza, főleg ha amúgy keményen dolgozik?
28. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. aug. 1. 09:53

Lehet, hogy nálatok akkor és annyi fizetésemelést adnak, amennyit akarnak, de hidd el, sok olyan hely van, ahol erre nincs lehetőség.

Ez nem mese.

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2023. aug. 1. 08:33
Emiatt, aztán ne érezd magad rosszul! Sőt!
26. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 07:23
Nálunk a munkahelyen ezért utál mindenki egy csajt. Párszor aláfeküdt a főnök alá, ripsz-ropsz megkapta a legjobb helyeket. Együtt kezdtem vele anno, ő már nagyon jó státuszban van én meg hiába dolgozom jól, maradtam úgy. Tudod milyen szar érzés?
25. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 22:48

Szerintem dugjatok.

Mindketten lenyugodtok és a kollégák is le fognak, mert igazuk volt.

2023. júl. 31. 19:58
Szerintem próbálj magadnak más párt találni, azaz munkán kłvül keresni egy jó párkapcsolatot, az majd eltereli a figyelmed a főnöködról - persze ha fel tudod adni a mostani párod-.
23. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 19:17
Lehet hogy te is tetszel neki és lehet öt nem gátolja ebben sem a te sem a saját családja. Mint tudjuk sokan járnak félre. Neked kell eldönteni ez neked bele fér vagy sem.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 18:49

Már miért ne adhatna? Milyen bértábla van nálatok? Hol dolgozol?

Nálunk nincs bértábla, akkor adnak fizetésemelést, amikor kedvük van. Kaptam év elején és most is. Nem én vagyok a kedvenc és nem szerelmes belém a főnök;)


Sosem kell ügyeskednie, ha díjazni akar, azaz nem kell jutit adni a fizetésemelés helyett;)


Ez megint egy mese. Hogy tud valaki annyira unatkozni, hogy ilyen sztorikat talál ki?


Ha nem lenne mese, akkor nem kérdeznél ilyeneket 2 gyerekes anyaként.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2023. júl. 31. 18:35
Jól tudod. Az elteritest csak egy év után engedi a jogszabály, ezért fizetésemelés helyett jutalmat fog adni. Ez normális? két hónap után beszélt erről először. Nem kivételezés?
20. Regin_a (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 17:49

Írod

"nekem a párkapcsolatom nem erős már sajnos"


Most meg 2 gyerek is van nálad? Talán egyböl kifejthetnéd a sztorit teljesen


Vedd lazábbra a bugyi gumit, aztán hajrá egy párosizzadás

19. Soufflet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 17:35

Normalis fonok nem is btat masok elott, ha egy mod van ra. Korrigaljuk, megcsinaljuk, es egymaskozt.

Igazat is mondhatott. Nem volt fontos.


Hogy flortoltok-e, meg ket gyerek utan illness tudni. A szoros szimpatia meg a flortoles mas.

Es ez az egyszerusege annak, hogy tarsd magad tavol.

18. Soufflet (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2023. júl. 31. 17:21
Vagy mi az, hogy mar intezi a fizetesemelest? Lejar a probaidod, es a konyvelo munkajat ugy adja elo, hogy o emel, te meg beveszed?
17. Soufflet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 17:19
Egy hivatalban az adott bertabla hasznalatos, vagy rosszul tudom?
16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 16:33

"nem értem rá túlgondolni a dolgokat"


Most viszont már van időd és túl is gondolod.

Szerintem te nagyon félreérted a főnököd kommunikációját vagy mivel a pároddal megromlott a kapcsolatod, most másról ábrándozol, mint egy tinédzser.

Egyáltalán nem gondolkodsz felnőttként.


A főnököd azért kedves és segítőkész, mert a közvetlen munkatársa vagy. Meg kell tanulnod a munkastílusát, olvasni a gondolatát, hogy valóban hasznos munkatárssá válj. Nem akarja ő a segged fogdosni.


Szálljál le a földre!

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2023. júl. 31. 15:35
A múltkor hibáztam, és erről kettőnk közt beszéltünk, nem is "kifelé" akart megvédeni, hanem elkezdi mondani, hogy biztosan Ő nem küldte át a feladatot nekem. Mondom de, elküldted, nem csináltam meg. Jajj semmi gond, amúgy sem volt fontos... Rendesen én éreztem magam kellemetlenül, pedig négyszemközt voltunk.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2023. júl. 31. 15:33
Egyetértek Veled. Kezdetektől kiemelten kezel, pedig 50en vagyunk, és valóban, van aki már 20 éve tesz le valamit folyamatosan az asztalra. Mégis engem dicsér, stb. De akkor ez mit jelent, és főleg, mit csináljak?
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 15:21
Ha bejössz a főnöknek és ennyire a többiek fölé emel, honnan tudod, hogy a munkáddal érdemled-e ki a figyelmét, vagy valamit akar tőled? Nem hiszem el, hogy eddig senki nem volt hozzád foghatóan jó munkás. Nekem gyanús lenne, ez a kiemelt státusz, pláne, hogy kezdő munkás vagy.
12. f710aa6af6 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 14:11
Akkor még málnásabb a helyzet. Mindkét család és a kollégák előtt is neked lenne nehéz. Te tudod mit ér meg ez a románc.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - F710aa6af6)
2023. júl. 31. 14:04
A mi 2-2 saját gyerekünk érintett "közvetetten", tehát nem csak magunkért vagyunk felelősek. Vidéki hivatal, ő a főnök én csop.vez.
10. f710aa6af6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 13:42
Azt mondod gyerekek vannak érintve. Akkor ez talán valamiféle szociális terület, ott meg ugye az etikai kódex az iránymutató. Elvileg ahhoz kell tartania magát a munkavállalóknak. Ez esetben mindegy hogy főnök vagy beosztott.
2023. júl. 31. 12:43

Amíg magadban nem tisztázod, hogy mit is akarsz, addig nem tudod megoldani a helyzetet. Határozd el magad, hogy meghúzod a határvonalat, vagy belemész a játékba. Tisztában vagy mindkét választás következményeivel.

A magánéletedet meg rázd helyre.

8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 12:39

Az ilyen dolgokat nekem természetes(volt) kezelni,,Pont úgy mint mikor ott van a kirakatban a világ legszebb holmija ,,mindennap megnézed a kirakatban,direkt kerülővel mész ,,kicsit elábrándozol,,de belül tudod hogy ez nem a tiéd,,és nem is lesz az.

Lehet hogy a hasonlat kicsit sántít,,de személlyel kapcsolatban is ez volt az eljárás.

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 31. 11:26

Jaj, hát felnőtt ember vagy! Most itt azt várod szerintem, hogy azt mondjuk, hallgass a szívedre és ne lépj ki!


Nem, szerintem nem nagyon fogunk ilyet mondani.


Tehát, felnőtt ember vagy, kapd össze magad. Adj olyan jeleket, hogy nem vagy kapható kapcsolatra, ha egyáltalán ő akar tőled valamit.


Ha olyan jó vagy a melódban, úgy is fognak értékelni, ha nem a szereposztó dívány a kedvenc helyed.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook