Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskola, egyetem.. Fizetnem kell vagy nem? fórum

Főiskola, egyetem.. Fizetnem kell vagy nem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
67. szakalyadri (válaszként erre: 66. - T.Ili)
2011. máj. 4. 12:22

Ezt nem értem én sem,hogy odaírják egyéni pontszámítás vonatkozik rá,de hogy hogy számolj ebben az esetben azt nem.

Jó lenne a papírt,ceruzát használni.Nem kellett volna ezt is agyonbonyolítani,akkor működne.

66. t.Ili
2011. máj. 4. 12:16

Valamikor nem volt pontszámító kalkulátor,mégis ki tudtuk számolni,hány pontunk van.

Ma már ezt nem lehet?

Papírral,és ceruzával?:)

65. szakalyadri (válaszként erre: 64. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 12:03
Hát kb ezt tudod válaszolni a kérdésre,hogy majd megtudod.Ezért kár volt hozzászólnod.
64. 6b08b99072 (válaszként erre: 63. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 11:55

Az a bemásolt szöveg csupán annyit írt, hogy 2006 óta nem lehet nyelvvizsgával kiváltani az érettségit.

De persze, úgy van, ahogy gondolod.


Várd szépen a július közepét, akkor majd sokakkal egyetemben te is megtudod hány pontod van és mennyi kell(ene) ahhoz hogy felvegyenek.

63. szakalyadri (válaszként erre: 62. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 11:48

Levelezőn érettségiztem ezért nem tanultam.Tanfolyam után nyelvvizsgáztam.

Kioktató,fölényes kérdésekre szerinted ki válaszolgat neked?Megírtam hogy nem használható a kalkulátor.Már a legelején.Vagy szerinted miért írtam hogy nem használható?Erre megmagyarázod hogy használható.Ezt tudtad,kösz.Te játszod azt hogy mindenkinél okosabb vagy,pedig sajnos nem.Vagy ennyire ostobának nézed a másikat.

Megmagyarázod hogy kötelező volt a nyelvi érettségi,aztán te magad másolod be hogy 2006óta!

Közbe nem ártana megállni gondolkodni!

2011. máj. 4. 11:36

tanultál nyelvet?


mert azt írja, hogy vagy tanultál vagy van belőle érettségid


de attól hogy nincs érettségid, viszont tanultad, még használható...


és ez nem értetlenség, mielőtt most meg azzal támadnál.

csak arról még nem esett szó, hogy egyáltalán tanultál-e nyelvet a középiskolában?? (mert erre korábban még nem válaszoltál...)

2011. máj. 4. 11:24

Figyelem! Az egyéni sajátosságok kezelésére a kalkulátor nem alkalmas. Így a külföldön szerzett eredmények megadása esetén, vagy azoknál, akik nem tanultak középiskolában idegen nyelvet, illetve nincs idegen nyelvből érettségijük, a kalkulátor nem alkalmazható!

Erről ennyit!

60. 6b08b99072 (válaszként erre: 58. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 11:09

én vagyok homály...



HASZNÁLHATÓ nyelvi érettségi hiányában, csak kell az a nyamvadt pipa, hogy nincs érettségi eredményed a tárgyból, de egyébként van érettségi bizonyítványod...


éljenek a kiskapuk, és éljen ha megérted, hogy használható a kalkulátor :D

59. 6b08b99072 (válaszként erre: 47. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 11:07

leírod te magad:


"szabadon választhatóként mást jelöltél, ezért nem használható a kalkulátor"


attól még használható, csak erre van az a kis pipa, hogy van érettségi bizonyítvány, de nincs belőle érettségi...


mert most itt akkor az a kérdés, hogy nincs nyelvi érettségid, pedig kellene?

tanultál nyelvet középiskolában?

ha igen, az is nyert ügy, csak 5. vizsgatárgynak kiválasztod a nyelvet, és mellette a pipát, hogy nincs belőle érettségid


és így már biztos működik a kalkulátor

58. szakalyadri (válaszként erre: 56. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 11:07

Te tényleg ilyen homály vagy vagy csak megjátszod?!Van 5 tárgyból érettségim,kösz ki tudtam tölteni a felvi adatlapját,sőt elküldtem a jelentkezést a hitelesítést.

Elolvastad egyáltalán mi volt a kérdés?!Pont a felvi kalkulátor nem használható nyelvi érettségi hiányában.Én a pontjaimat akarom tudni nagyokos!

2011. máj. 4. 11:04

te nézel itt hülyének mindenkit..


arról egy szót sem ejtettél hogy van 2 diplomád, és így akarjon az ember segíteni

nem okoskodás ez, hanem ha csak egyszer leírtad volna hogy ténylegesen mi a szitu, akkor nem lenne ez

viszont ha már van 2 diplomád, akkor miért probléma hogy hány pontod van? biztos felvesznek, ha gond lenne arról pedig már tudnál sztem.

2011. máj. 4. 11:01

továbbá (mert bizony, van még...)


felvi.hu, pontszámító kalkulátor

érettségi eredmények rész

magyar, matek, töri kötelező

egy tárgy még biztosan volt amiből érettségiztél, azt is szépen kiválasztod (ha nem volt nyelv, akkor gondolom csak 4 tárgyból vizsgáztál)


az ötödik sorra pedig ott a vonatkozó rész, hogy ?1 ?2

"1 Abban az esetben kell megjelölnöd ezt a négyzetet, amennyiben rendelkezel érettségi bizonyítvánnyal, de az adott tantárgyból nem rendelkezel érettségi eredménnyel."


szóval bármilyen tárgyat választasz ki, amiből jó voltál a 4 év alatt, az szuper, csak ki kell pipálni, hogy van érettségi bizonyítványod, de abból a tárgyból nincs érettségid

(ha lenne nyelvből, akkor ezt nem lehetne kijátszani)


de látod, gondolnak azokra is, akiknek ilyen-olyan okokból nincs 5 érettségi vizsgatárgyuk

55. szakalyadri (válaszként erre: 53. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 11:00
De nem írhatod be a pontszámító kalkulátorba,oda van írva!Egyéb pontszámítás vonatkozik rá!
54. szakalyadri (válaszként erre: 51. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 10:58
Na most látszik igazán hogy lövésed sincs róla miről beszélek.Akkor miért okoskodsz?
2011. máj. 4. 10:55

és tessék, olyan szép válaszok vannak a felvi tájékoztatóban...


érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar ny és i. töri,matek,idegen nyelv,illetve idegen nyelv érettségi vizsgatárgy hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy

52. szakalyadri (válaszként erre: 50. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 10:54

Megoldható,ugyanis 2diplomám már van.Beadtam a felvin a jelentkezést,minden oké vele.Csak épp nem tudom hány pontom is van.A kérdésem erre vonatkozott.

Ha kötelező lett volna lenne érettségim nyelvből!

2011. máj. 4. 10:50

tessék, keresztféléven nem számítható be a nyelvvizsga érettségi helyett, de normál jelentkezésnél még lehet hogy elfogadják, ha már egyszer nem tudtál belőle érettségizni.


2006-tól a nyelvvizsga már nem számítható be érettségi eredményként, minden tanulónak legalább egy idegen nyelvből kötelező érettségi vizsgát tennie közép- vagy emelt szinten. Abban az esetben, ha a jelentkező csak nyelvvizsga-bizonyítvánnyal rendelkezik, akkor a 2011. évi keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban ezt az eredményt érettségi pont szerzésére már nem tudja használni, legfeljebb többletpontot kaphat a legalább B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga-bizonyítványára.

50. 6b08b99072 (válaszként erre: 49. - Szakalyadri)
2011. máj. 4. 10:44

na idefigyelj, senki nem hülyézett le!!!


viszont ha a húgod közgazdász, akkor nyelvi érettségi nélkül is felvették az egyetemre, szóval biztos van mód arra, hogy a tiéd is megoldható legyen.

49. szakalyadri (válaszként erre: 48. - 6b08b99072)
2011. máj. 4. 10:38
A hugomnak sincs nyelvi érettségije,pedig 7 éve a megye legkeményebb gimijében végzett.Azóta közgazdász.Igazad van,biztos kötelező volt,mi meg hülyék vagyunk azért maradtunk le róla!
48. 6b08b99072 (válaszként erre: 47. - Szakalyadri)
2011. máj. 3. 21:19

nem volt kötelező a nyelvi? én 8 éve érettségiztem, de már általánosban arra hajtottam, hogy nyelvből ne kelljen érettségizni meg az órát is ki akartam játszani, így még nyolcadikban letettem a középfokot.

Ennek 13éve, akkor hogyhogy 10 éve nem volt kötelező?

Nem poénból játszottam arra hogy mihamarabb megyen a közép "c"...

47. szakalyadri (válaszként erre: 46. - T.Ili)
2011. máj. 2. 10:03

10 éve még nem volt kötelező a nyelvi érettségi,szabadon választhatóként meg mást jelöltem.Ezért nem használható a kalkulátor.

Nem vagyok diszlexiás!Van középfokú nyelvvizsgám,de plussz pontként írhatom be,ide nem.

46. t.Ili (válaszként erre: 44. - Szakalyadri)
2011. máj. 1. 23:16

Miért nincs nyelvi érettségi?

Volt egy diszlexiás ismerősöm,akinek nyelv helyett másból kellett érettségizni,de a pont számítással ezért nem voltak gondjai.

45. t.Ili (válaszként erre: 35. - Arcansas)
2011. máj. 1. 23:11

Az Okj,középfokú képzés.Nem számít a felsőfokú szakképzések közé.

Értelemszerűen nem számítható féléveknek.

Viszont a felsőfokú szakképzésben(amit,a főiskolák,egyetemek indítanak)eltöltött félévek,igen!

2011. ápr. 30. 01:51

Sziasztok!

Tudja vki hogy kell a pontokat kiszámolni,ha nincs nyelvi érettségid?A kalkulátorokhoz oda van írva,ilyen esetben nem használható pontszámításra.Akkor mégis honnan tudjam hogy mennyi a pontom?!

43. 083b779d2b (válaszként erre: 43. - Szuszáá)
2011. ápr. 29. 20:05

én azért nem jelentkeztem, mert nem is gondoltam akkor még rá. Mindenki azt mondta, hogy már nem vesznek fel. Én már kijártam egyszer a fősulit, csak AFSZ szakon vizsgáztam, az meg nem diploma. MEg úgy voltam vele, hogy előbb befejezem a mostani tanfolyamomat, ami májusban lesz vége.. de így késő, keresztfélévre meg nem tudok menni, rákérdeztem, nem fogják azt a szakot indítani. Sebaj, majd februárban, jövőre (úgysincs egy teljes év hátra addig), csak ne vigyék fel nagyon a ponthatárokat.


A felvételi szigorításról tudtok valamit? olvastam, hogy szigorítani akarják, hogy már államira csak emelt szintű érettségivel lehet menni, ez egyes szakokra vonatkozik, vagy mindegyikre? 2012-től vagy 2013-tól lesz ez a szabályozás? (elég szívás lenne, ha újra le kéne tennem az érettségit, én vagy 8 éve érettségiztem, nekem nem volt még választási lehetőségem emelt szint vagy közép szintnél, volt a sima hagyományos azt ennyi)-hü...e állam minden sz..rt kitalál :(

42. Derya (válaszként erre: 41. - 083b779d2b)
2011. ápr. 18. 13:25
pótfelvételin csak költségtérítésesre lehet jelentkezni.
2011. ápr. 18. 13:15
Azt még megtudjátok mondani nekem, hogy honnan lehet felvételi lapot szerezni? Ugye ez a pótfelvételire is jó? Én levelező szakra szeretnék jelentkezni, a 2010-es ponthatár alapján fel is vennének, belekalkuláltam, hogy ha emelnek rajta még ha 50 pontot is, akkor is felvennének. Nem tudjátok esetleg, hogy mennyi esély van levelezőre bekerülni pótfelvételi alapján? Melyiknél több a statisztika, államilag finanszírozott nappalin vagy államilag finanszírozott levelezőn?
2011. ápr. 12. 13:45
Azt azért ne felejtsétek el, hogy ha más iskolát és más szakot választotok ki, akkor a felvételi szempontjából más-más tárgyakat vesznek figyelembe, így ezért lehet eltérő az eredmény.
39. 6b08b99072 (válaszként erre: 35. - Arcansas)
2011. ápr. 12. 13:44

Rosszul tudod :)


Én érettségi után egyből főiskolára mentem, 2007ben végeztem, költségtérítéses 8 félév után.


Most pedig jelentkeztem állami levelezőre, ami teljesen rendben van.


Mert egy képzést az állam finanszíroz.

Mint már leírtam, mindegy hogy ez az első diplomád, vagy a kilencedik (ha addig nyolcat már csináltál ktg-esen).

Egy lehetősége mindenkinek van, hogy amennyiben elég a pontja, és felvételt nyer az államilag finanszírozott képzésbe, akkor azt el is végezhesse.

2011. ápr. 12. 13:25
Nekem 438 pontot számolt a felvi, az eduline kicsit többet
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook