Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskola, egyetem.. Fizetnem kell vagy nem? fórum

Főiskola, egyetem.. Fizetnem kell vagy nem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2011. ápr. 12. 11:22

Köszi szépen mindenkinek.


Még utána nézek, aztán majd lehet telefonálgatok ebben az ügyben.:)

2011. ápr. 12. 11:13

Én ezt találtam neked ez ügyben (nem tudom,segít-e),de sajna ez sem idei.Lehet,hogy érdemes lenne annál az egyetemnél/fősulinál rákérdezned,ahová jelentkezni akarsz:


Államilag támogatott képzésben folytatott tanulmányok


A Felsőoktatási törvény szerint egy személy - államilag támogatott képzésben - 12 féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat, ez az ún. támogatási idő. Amennyiben a hallgató a támogatási idő alatt nem tudja befejezni tanulmányait, azt költségtérítéses képzési formában folytathatja.

A 12 félév felhasználására vonatkozó fontosabb szabályok a következők:

- A 12 félévbe beleértendő a felsőfokú szakképzés, alapképzés, egységes, osztatlan képzés és a mesterképzés. A doktori képzésben részt vevő hallgató támogatási ideje legfeljebb további hat félévvel meghosszabbítható.

- Speciális esetekben - például azoknál a képzéseknél, ahol a képzési és kimeneti követelmények szerint a képzési idő 10 félévnél hosszabb - a támogatási idő jogszabálynál fogva megnő, illetve a részidős képzéseknél vagy a fogyatékossággal élők esetében a támogatási idő megnövelhető.

- A támogatási időbe be kell számítani a megkezdett államilag támogatott félévet is, kivéve ha betegség, szülés vagy más, a hallgatónak fel nem róható ok miatt nem sikerült befejezni a félévet!

- Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje, vagyis ha valaki egy 6 félévnyi képzési idejű képzésben vesz részt, de azt ténylegesen 6+2=8 félévnél tovább folytatja, a 9. félévtől ebben a képzésben már kizárólag költségtérítéses formában folytathatja tanulmányait.

- Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban korábban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban abszolutóriumot szerzett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben.


Akik a jelentkezést megelőzően folytattak már felsőoktatási tanulmányokat...

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező még nem szerzett abszolutóriumot, az - amennyiben a támogatási idő felhasználására vonatkozó rendelkezések alapján a támogatási időt még nem használta fel - jelentkezhet államilag támogatott képzésre akár ugyanabban a képzési ciklusban is, azonban ebben az esetben a korábban igénybe vett államilag támogatott félévek levonásával számított ideig lehet az új képzésben államilag támogatott.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező már szerzett abszolutóriumot, ugyanabban a képzési ciklusban a jelentkező akkor sem vehet részt újabb államilag támogatott képzésben, ha a támogatási idő felhasználására vonatkozó szabályok alapján az adott képzésre rendelkezésre álló támogatási időt nem használta fel. Ez azonban nem zárja ki azt, hogy - amennyiben a jelentkezőnek még maradt a támogatási idejéből, azaz a 12 félévből - másik képzési ciklusra jelentkezzen, államilag támogatott képzésre. Tehát abban az esetben például, ha a hallgató abszolutóriumot szerzett valamely államilag támogatott alapképzésen, csak mesterképzésen vagy felsőfokú szakképzésen folytathat tanulmányokat államilag támogatott formában.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés költségtérítéses, az abszolutórium megszerzésétől függetlenül jelentkezhet bármely képzési ciklusban államilag támogatott finanszírozási formára.


Figyelem! Azon jelentkezők esetén, akik 2006. január 1-je után kezdenek felsőoktatásban szerzett oklevéllel újabb felsőfokú tanulmányokat és nem tudják igazolni, hogy tanulmányaikat költségtérítés fizetése mellett folytatták, a támogatási időt illetően - bármely képzési ciklus esetén - azt kell vélelmezni, hogy hét félévet vettek igénybe államilag támogatott képzésként. E vélelemmel szemben a hallgató a beiratkozáskor igazolással élhet.

2011. ápr. 12. 11:11

Én ebben a cipőben járok most :)


Már van egy diplomám, amit költségesen szereztem, és most felvételiztem államis levelezős képzésre.

Ha megvan a kellő pont (ami tuti..) akkor simán végezheted, mert igen, az állam egy képzést fizet, és mindegy, hogy ez az első, vagy a kilencedik.

Egy lehetősége akkor is mindenkinek van.

2011. ápr. 12. 11:10
jelentkezhetsz állami támogatásra
2011. ápr. 12. 11:09
ha felvesznek államilag támogatottra, nem kell fizetned.
2011. ápr. 12. 11:08
van 2 felsőfokú szakképesítésem, a 2.at már fizetősen szereztem, viszont találtam egy 2005ös cikket, ahol az van hogy aki fizetős képzésben szerzett oklevelet, az is jelentkezhet államilag támogatott főiskolai vagy egyetemi képzésbe, mert hogy nem csak az első szakma hanem az első diploma is ingyenes, ez tényleg igy van? Nekem sem kell fizetnem ?
2011. ápr. 12. 11:07
Főiskola, egyetem.. fizetnem kell vagy nem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook