Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrázom és hízok!? fórum

Fogyókúrázom és hízok!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. 3d0696d927 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:33
Én nem értem, miért mossátok össze a paleot a húsevéssel. Igen, eszünk húst, ahogy ti is. De pl. nem felvágott formájában, hanem törekszünk ebben is a gyári szemetet elkerülni.
67. Derya (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:26

valoszinuleg neked is tevesek az informacioid. :-)

ami a husevest illeti. :-)

tulajdonkeppen akar vega modon is megoldhato a paleozas. :-)

2014. júl. 5. 22:19

Ja, ezt mégis értettem. Láttam, hogy paleo klubos vagy.


Én világéletemben sem szerettem a húst. Voltam vega is, most megeszem a húst, de inkább csak meggyőződésből, mint gusztusból. Inkább legyen izomlázam, ha valóban ezen múlik!

65. Derya (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:12

nem ertelek tovabbra sem.


en nem mondtam, hogy nem kell mozogni, sem azt hogy koplaljon. :-)

mindossze annyit mondtam, hogy ha mozog valaki, nem muszaj, hogy izomlaza legyen.

ugyanis megfelelo taplalkozas eseten nincsen izomlaz.

ez lett volna a lenyeg. :-)

64. Guruljka (válaszként erre: 62. - Derya)
2014. júl. 5. 22:10

Csak úgy általánosságban, és az izomláz-nem izomláz apropóján. :D


Kanyarodjunk vissza az elejére, tényleg nem koplalással kellene megpróbálni a fogyást, hanem ahogy többen is írták, egészséges étkezéssel, és sok mozgással. :D

63. Derya (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:09
termszetesen. es ki mondta, hogy nem? meg mindig nem ertem, hogy jon most ez ide???
62. Derya (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:08
most meg en nem ertem, hogy ez mire vonatkozik es miert irtad nekem. :-)
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - 6fef80bd7d)
2014. júl. 5. 22:08
Volt ilyen időszakom nekem is, de akkor fizikai munkát végeztem, és a két gyerekemmel együtt is sokat mozogtam a szabadban.
2014. júl. 5. 22:06
szegény. én meg akármennyít zabálok nem hízok....
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2014. júl. 5. 22:01

És a normálisan egészséges életmódnak része a mozgás.

Ha nincs túlsúlya az embernek, különösebb tudatosság nélkül is többet és fürgébben mozog.


Az ember kialakulását folyamatosan a mozgás is kísérte, az evolúciós folyamat viszont lassúbb, mint a technikai fejlődés, ami itt ragaszt bennünket a monitorok előtt. Még a munkában is.

A test még nem tudott ahhoz alkalmazkodni, hogy keveset mozgunk, mert felesleges...

58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Derya)
2014. júl. 5. 21:53

Lehet, hogy nem értettem meg. Előfordul. :D


Az a baj, hogy sokan bedőlnek a reklámoknak, az éppen divatos kúráknak, holott tényleg csak életmódváltással van értelme az egésznek.


Persze lehet kúra is, amit évente megismétlünk, de az tényleg jó???


"Nekem az XY kúra vált be, most is azt akarom csinálni."


Khm...ha bevált, akkor miért kell ismételni?

57. Derya (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2014. júl. 5. 21:45
nem ertetted meg a postomat.
56. Derya
2014. júl. 5. 21:45

nem tudtam, hogy mit furcsallok a forum cimen...

most esett le, hogy hibas magyarul, mert helyesen "hizom"-ot kellett volna irni, mivel hogy ikes ige. :-)

bocs az offert. :-)

2014. júl. 5. 21:28

Muszájnak nem muszáj. :D


Én azért igen boldog voltam, amikor hosszú idő után először éreztem újra. :D

54. Derya (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2014. júl. 5. 18:38

nekem aztan mondhatod... :-)

en tudom, hogy nem muszaj hogy izomlaza legyen az embernek edzes utan. :-)

2014. júl. 5. 17:43
Felejtsd el a fogyókúrát. Benne van a nevében, hogy "kúra", tehát ideiglenes. Válts életmódot, de örökre és tényleg, egyél tiszta, nem feldolgozott étkeket, főzz/süss magadnak, sok húst, halat, tojást(!!!! reggelire!!! különösen, a pirítóst felejtsd el) lehetőleg HIDEGEN PRÉSELT NAPRAFORGÓOLAJBAN, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Felejtsd el a krumplit, piát, fehér lisztet, fehér cukrot, tésztákat, nádcukrot(!!!). Teljes kiőrlésű, rozs és Graham lisztet is csak mértékkel!! NE ÉHEZTESD MAGAD!!!! Azzal csak izmot veszítesz, ami kontraproduktív, mivel a zsírégetéshez IZOM KELL!! Lehet beiktatni léböjtöt, de az natúr, cukrozatlan gyümölcslékúra legyen, egy hónapban egyszer vagy kétszer és három napnál semmiképp se tartson tovább. Igyál napi három liter (10-12 pohár) tiszta vizet. Nassolj mogyorót, kesudiót, mandulát, diót, néha szárított gyümölcsöt. Édesítőszert használhatsz, de ne legyen benne aszpartám. Ja, és nyomás edzeni, kardiózz. Egy óra meglegyen a futógépen, mondjuk 7-es lejtőfokozaton, de NE FUSS!!! csak gyalogolj. A futástól csak kicombosodsz és tönkremegy a térded, főleg, ha 10 kilónál nagyobb a túlsúlyod. Utána láss hozzá a saját testsúlyos és súlyzós edzésekhez. Nem csak kibic vagyok, akinek "semmi sem drága", tudom, mit beszélek. 180 centi vagyok és 64 kiló, de én sem így születtem!!!! Voltam 73 kiló is, és a kettő között nagy a különbség, főleg ha sportos alakról beszélünk, ami nekem most van, és amiért keményen megdolgozom a fent részletezett módon.
52. ceb31d2718 (válaszként erre: 2. - 5a722186ba)
2014. júl. 5. 17:35

Ne mérd ilyen sűrűn a súlyod, mert semmi értelme.

Néhány deka ide-vagy oda semmit nem jelent.

Én pl megmértem magam a múltkor reggel, majd este.

Estére kevesebb voltam 1 kg-mal, pedig ettem ittam, vacsoráztam.

Eszembe se jutott, hogy büszkén hangoztassam hogy fogytam 1 kg-ot.

Mondanom sem kell, hogy reggelre ez a kiló visszakúszott, pedig bizonyisten nem ettem álmomban.

51. Guruljka (válaszként erre: 49. - Derya)
2014. júl. 5. 17:28

De persze ez is egyénenként változik, kinek mi az "érzés". :D


Amire fiatalon képes az ember, az idősebb korban meg felesleges is, mert az izomzat már másképpen fejlődik, dolgozik.

Tizenegy éves koromban edzés után, miután átöltöztünk, a lépcsőkön lemenni csak a korlátba kapaszkodva és oldalazva bírtunk. Ma egy ilyen edzést már szusszal sem bírnék, így az izomláznak ez a fokozata kimarad... :D

50. Guruljka (válaszként erre: 49. - Derya)
2014. júl. 5. 16:41
Ha azt írom, hogy igenis mindennap szakadj szét, hogy fájjon is, az jobb?
49. Derya (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2014. júl. 5. 16:10
az "érezni lehet" az nem az izomlaz kategoria. :-)
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Derya)
2014. júl. 5. 16:02

Nem kell a "szétszakadok" fokozat, de érezni lehet azért az előző napi edzést.

Nekem legalábbis ez kellemes érzés, mert tudom, hogy nem hiába dolgoztam.


Én nemcsak elhízott voltam, de az izomzat leépülése is elkezdődött már, és onnan sikerült visszahoznom magam.

Szerencsémre a kamaszkoromat végig sportoltam, még az a generáció vagyok, így volt tapasztalatom az edzésmunkáról. És bizony rá kellett jönnöm, hogy alig bírok valamit mozogni.

Ez az eltelt idestova két év alatt sokat változott.

47. Derya (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2014. júl. 5. 15:56
es ha valakinek nincsen izomlaza??? :-)
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Angelic smile)
2014. júl. 5. 15:35

Igen. Sajnos sokan csak a kilókat figyelik, ami eleinte szépen megy lefele.

Utána jön a stagnálás és a kapkodás.

Jó esetben jön a kalóriabázis fórumra panaszra, és még jobb esetben ebben a körben már elhiszi, amit tanácsolnak neki.

Van ám, aki hónapok óta nyűglődik, de csak most kezdi elhinni, hogy valóban nem jó, amit csinál. Mármint hogy nyafkáskodik, hogy nem fér bele több kaja 1000 kalóriánál.


Sok őrület van, a 70-es évek végén az almaecet is már volt egyszer divatban.

A én tuti csodaszerem az izomláz... :D és az ésszerű étkezés.

45. angelic smile (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2014. júl. 5. 15:14

Igen, igazad van, egy-egy elmélet valóban nem mindenkire azonos érvényű. Nekem is volt olyan, hogy későn keltem fel, pl. ma, amin nagyon meglepődtem, mert már évek óta nem fordult ilyen elő, hogy 10 után ébredjek. (Hajnalban értünk haza, vidéken voltunk egy szabadtéri előadáson, a gyerkőcök pedig a szüleimnél vannak.)


Valóban nem szabad koplalni, hanem meg kell találni az arányokat, miből mennyit ehetsz. Életünk végéig ugye nem koplalhatunk? Ezért is vagyok kiakadva az ördögnyelv kapszulás fórumban írtakra, mert sokan annak örülnek, hogy elveszi az étvágyukat, sőt van aki alig eszik valamit. Hurrá! Azt még meg sem említem, hogy ahol éltünk (most jöttünk haza nemrég) hamarabb elindult ez az őrület és milyen problémákat okozott, volt, akit még műteni is kellett.


Ezen felül mit használunk fel koplaláskor? A víztől szabadulunk meg és az izomtól.

44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Angelic smile)
2014. júl. 5. 14:53

Nemcsak az eltérő időbeosztásra nem gondolt, hanem életkorbeli igények különbözőségére sem.


Ha picit félreteszed az iróniát, abban talán igazat adsz, hogy egy-egy ötlet vagy elmélet nem lehet mindenkire azonos érvényű... :D


A gyümölcsöt, zöldségféléket én sem tartom elegendőnek vitamin-bevitel szempontjából, de aki szereti és kívánja, annak ne "vegyük ki a szájából".

Nyilván nem kilószám kell fogyasztani, de még mindig jobb fajta szénhidrát, mint egy fehér kifli.

Jó multivitaminra érdemes a pénzt rászánni. Amit én most vettem, az 2200 Ft volt, és 60 kapszula, amiből elvileg egy elég naponta.


Ez a mondatod:

"Volt olyan nap, hogy megettem 1800 kcal-t, sőt volt, hogy 2100-at is és mégis fogytam. Csak nem mindegy, hogy miből eszed meg. Természetesen mellette keményen edzettem is."

..Tökéletes, és remélem, a fórumindítót le tudjuk beszélni a koplalásról.

43. angelic smile (válaszként erre: 38. - Jujujo)
2014. júl. 5. 14:46
Szerintem igenis jó, ha az elején mérlegelünk minden nap, hiszen akkor fogjuk látni, hogy jól táplálkozunk-e. Nekem sokat segített. :)
42. angelic smile (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2014. júl. 5. 14:45

Bár nem vagyok body-versenyző, nem hinném, hogy a gyümölcsöt korlátozás nélkül lehetne enni. Egyes gyümölcsök nagyon sok szénhidrátot tartalmaznak, a vitamintartalmuk pedig elhanyagolható. Ahhoz, hogy gyümölcsből valóban vitaminhoz juthassunk rengeteget kell enni.

Megjegyzem a zöldség is szénhidrát, bár a "jobbik fajta", összetett szénhidrát.

Én mindenképpen javaslom a vitaminpótlást tabletta formájában, pláne ha valaki fogyózik.


Volt olyan nap, hogy megettem 1800 kcal-t, sőt volt, hogy 2100-at is és mégis fogytam. Csak nem mindegy, hogy miből eszed meg. Természetesen mellette keményen edzettem is.


Igazad van, komolytalanok ezek az előírások, hiszen az emberek többsége 12 óra kell fel. :D Hogy nem gondol erre az a kajamágus?

41. Guruljka (válaszként erre: 21. - 5a722186ba)
2014. júl. 5. 12:45

Én is használom a Kalóriabázist, régen is figyeltem a tápanyagokat, amikor még nem volt net. A Bázissal könnyebb.


A túl kevés kalória az oka a stagnálásodnak. Ha a Bázis fórumában visszaolvasol, akkor láthatsz sok példát erre. Az emberek zöme értetlenkedik, köti az ebet a karóhoz meg bizonygatja, hogy ő képtelen többet enni napi 1000-1200 Kcal-nál. . Utána meg jön, hogy nem fogy, mit csináljon.

Mikor végre elhiszi, hogy az alapanyagcsere értékét valóban meg kell enni, legalábbis hajlandó kipróbálni, akkor meg két hét után boldogan újságolja, hogy fogy is, de remek a közérzete is.


Ami a fehérjét illeti, a húsért én se vagyok nagyon oda. Jól ledugom a zöldségek közé általában, mert sovány hús nélkül, csak vega étrenden azért sokkal nehezebb. De van sovány túró, stb. is. És zöldségekből is össze lehet rakni.


Nem kell összevissza ijedezni az arányokat illetően, és azért a szálkásító étrendnek is inkább az alapjait kell megfogadni, mert nem vagyunk body-versenyzők. :D

A szervezet nem erőlködik általában az emésztéssel, ha nincs túlterhelve.

Az egyes tápanyagok aránya egyénenként eltérhet picit, de általában azt szokták ajánlani, hogy testtömeg-kg-onként 0,8-2 fehérje legyen. Zsírból a napi 40-50 g elég szokott lenni. Nyilván a maradék a szénhidrát, de inkább a lassú felszívódású, sok rostot tartalmazó élelem.


(Csak megjegyzem, hogy a zsír egy grammja 9,3 Kcal-t jelent, a fehérje 4,2 Kcal és a szénhidrátok 4,1.)


A gyümölcsöt, zöldségfélét nem kell korlátozni, erőltetés nélkül kellene enni, mert anélkül nem ér az egész semmit. Ha valaki szereti, ne vonja meg magától, és étkezésnél felesleges az órát nézni. Az ilyen típusú előírások komolytalanok, mert eleve nem foglalkoznak azzal, hogy kinek milyen az életritmusa. Például én az előbb reggeliztem még csak, hiába mondja egy kajamágus, hogy reggel 8-kor egyek eztmegazt, ha akkor még csak az ébredezés elején tartok. :D

40. Bcicus (válaszként erre: 8. - 5a722186ba)
2014. júl. 5. 01:08
Ilyen egészségtelen étrendtől ne várj semmit.
39. jujujo (válaszként erre: 26. - 5a722186ba)
2014. júl. 4. 11:30

Ha tejterméket akarsz enni, akkor célszerű a soványakat. Van már 0,1 %-os tej, túró, joghurt. De azt se javaslom, hogy ezekből pótold a fehérjét, mert egy nap alatt szép mennyiségű tejcukrot tud összeenni ezekkel az ember. Én pl sokszor utolsó étkezésre (elalvás előtt 2-3 órával) sovány túrót keverek be ezzel-azzal, és az bőven elég nekem.


A lényeg nemcsak a mennyiség, hanem a minőség is. Ha gabonából készült terméket akarsz enni, akkor az teljes kiőrlésű legyen, vagy rozsból vagy tönkölybúzából készült, azokban sok hasznos is van. Ha szénhidrátot akarsz enni, célszerű lassan felszívódót. Érdemes lenne kiszámolnod, mennyi a testsúlyod, korod, életviteled alapján a hozzávetőleges napi kalóriaszükségleted, és ezt 15-20%-kal csökkenteni. Nem felére, mint sokan teszik! Lassabb, nem olyan látványos, hogy 4 hét alatt ledobsz 8 kg-ot, viszont tartós, nem éhezik a tested, nem vesztesz izmot.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook