Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás ösztönző fórum :) fórum

Fogyókúrás ösztönző fórum :) (beszélgetős fórum)


147. trixi.... (válaszként erre: 141. - Hidewatch)
2010. szept. 25. 10:11
Szerintem a leg jobb mindenből mértékkel enni.Abból nem lehet baj
146. trixi.... (válaszként erre: 140. - 7aab4d3657)
2010. szept. 25. 10:10
Hát nekem a férjem szokott olyat mondani "kis bocim " :-)))))
145. trixi.... (válaszként erre: 144. - 7aab4d3657)
2010. szept. 25. 10:09
:-))
2010. szept. 25. 09:42
Nekem a Csernus-féle első lépést a mozgásban kellene megtenni :-(((( Én ott tudok kiváló magyarázatokat adni magamnak, hogy miért fogom csak holnap kezdeni a sportolást...
143. 7aab4d3657 (válaszként erre: 141. - Hidewatch)
2010. szept. 25. 09:28

Teljesen igazad van, mindenkinek meg kell találni azt az étkezést, ami neki megfelel. A paelo is valójában szénhidrát csökkentéssel működik, mindig ide kanyarodunk vissza :-)))


Egyébként sajtot eszem, de nagyon sok minden másban is van kalcium, nem csak a tejben.


Mindenkinek jó fogyást, szép napot!

2010. szept. 25. 09:05
Én szeretem a tejet, tejtermékeket. (bár én a bolti tejhez szoktam hozzá így a rendes tehéntejet meg se bírnám inni-dédim mindig olyat vett háztól ki nem állhattam inkább nem ittam viszont amikor darakását csinált belőle ugy jó volt).
2010. szept. 25. 08:57

Jó reggelt :)


Annyira el vagyok maradva a trendektől :)

Erről a paleóról még nem hallottam sosem, csak itt :)

Én azt vallom, hogy nincs rossz étrend, vagy jó. Minden relatív. Tigrisliliomnak pl. jó a paleó étrend, mert ő tejérzékeny. Valaki másnak viszont kell a tej, pl aki csontritkulásveszélyes. Vagy pl. a szétválasztó diéta tökre hatásos volt egy csomó embernek, sőt, azóta is úgy étkeznek. Én is próbáltam, én is fogytam vele, de a gyümölcsnapok, meg egyéb okok miatt a gyomrom elsavasodott, ezért abba kellett hagynom.

Vagy itt van az Atkins. Van, aki azt mondja, hogy egészségtelen, habár friss salátát bőven lehet enni a húsok mellé. Másoknak (pl. nekem) ez egy menekülés volt a szénhidrátfüggésből. Ha nincs az Atkins, szerintem még mindig a "megkívánom, éhes vagyok, megveszem, megeszem, rosszul vagyok, hízok, éhes vagyok, megveszem, megeszem, rosszul vagyok, hízok..." körforgásban lennék, amit utáltam.

Egy szó, mint száz, mindenkinek más a jó :) És végülis tök jó, hogy ennyi féle dolog van, amibe bele lehet fogni, mert mindenki talál magának valót. És itt szerintem ez a lényeg, hogy mindenki tegyen lépéseket, mert egyik lépés után jön a másik, ahogy a Csernus mondja, tök mindegy, hogy mekkora egy lépés, a lényeg, hogy a lábfejed (meg tulajdonképpen a fejed is :D) a cél felé nézzen :)

2010. szept. 25. 07:44

Jó reggelt mindenkinek!


Nem tudom, ittak-e tejet az ősemberek, de az emberiség nagy része (pl. Afrika szinte teljes őslakossága) allergiás a tejre vagy tejcukor érzékeny, mint pl. én is, pedig nem is vagyok afrikai. Nem bírok tejet inni azon a pár cseppen túl, amit a kávémba teszek. Nagyon sok természetgyógyász és táplálkozási szakember vallja, hogy a tej a bocinak való :-))))

139. trixi.... (válaszként erre: 131. - GEsztianyu)
2010. szept. 24. 18:45
igyekszem :-) majd jövök erőért :-)
138. trixi.... (válaszként erre: 136. - 7aab4d3657)
2010. szept. 24. 18:44
igen de pl tiltja a tejet.Pedig szerintem minden olyan teljesen jó amit átalakítás nélkül a természetből jön.Vagy így vagy úgy.Szerintem az ősemberek is ittak tejet.Nem?
2010. szept. 24. 18:09

Ja, és van egy palo fórum is a hoxán.

[link]

136. 7aab4d3657 (válaszként erre: 135. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 16:13

Most ettől hangos minden libalap :-))) Együnk úgy, mint az ősemberek. Az alapja az, hogy az emésztőrendszerünk nem ezekre a kajákra alakult ki, amiket eszünk, ezért van a sok civilizációs betegség, többek köztt a kövérség, a kettes típusú cukorbetegség stb. A párom cukros, és mivel a paleo étrend tökéletes cukorbeteg diéta egyben, elkezdtem én is úgy enni. Nehéz átállni, nehéz betartani. Ha csinálom, fogyok, ha elhajlok, katasztrofálisan hízni kezdek.


Nem lehet enni gabonát, cukrot, tejterméket (sajt kivételével), hüvelyeseket. Sokan azt mondják, akkor ez olyan mint az Atkins, de nem. Van róla egy könyv, és honlapja is van. Nemsokára kiadnak szakácskönyvet.

135. hidewatch (válaszként erre: 132. - 7aab4d3657)
2010. szept. 24. 16:05

Szia! :) Akkor hajrá! :)


Mi az a paleó? :o

134. hidewatch (válaszként erre: 131. - GEsztianyu)
2010. szept. 24. 16:04
Persze, nagyon szívesen! :)
133. 7aab4d3657 (válaszként erre: 125. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 15:57
hidewatch, ez az idézet tényleg nagyon jó!
2010. szept. 24. 15:55

Sziasztok! Beállhatok közétek? A súlyom történelmi csúcsot döntöget, muszáj csinálnom valamit, ha bele akarok férni a ruháimba :-(((


Én paleózom. De az is csak akkor fogyaszt, ha mértékkel eszeget az ember lánya, tehát muszáj lesz kalóriát is számolgatni.

2010. szept. 24. 15:25

trixi: az 1200kcal-os étrend valóban csodákra képes... Ne add fel, meglesz a kitartásod gyümölcse!


hidewatch: ha valami nagyon jó recire bukkansz megosztanád velünk is :)?

2010. szept. 24. 14:33
jégali=jégsali :-)
2010. szept. 24. 14:14

köszi :-)))


Megvolt az ebédem.kb másfél deci raguleves,grill tik :-),brokkoli,paradicsom,jégali,és 2 evőkanál rizs.


Estére üvegtésztát tervezem.

128. hidewatch (válaszként erre: 127. - Trixi....)
2010. szept. 24. 10:09
Nyugodtan, bárhová, bármit :)
127. trixi.... (válaszként erre: 125. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 10:07
ez nagyon jó ha megengeded beteszem a naplómba :-)
126. trixi.... (válaszként erre: 124. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 10:06
Olvastam anaplódat :-)
2010. szept. 24. 09:40

A mai motiváló idézet:


"Ha változtatni akarsz az életeden, akkor százezer lépés fájdalmával kell megküzdened. Elindulsz, egy lépés fájdalom. Továbblépsz, még egy lépés fájdalom, de ebben az egy lépésben hogyan lenne benne a százezer lépés fájdalma? A gyáva ember ettől az egy lépés fájdalmától fél. És racionális hazugságokkal próbálja megmagyarázni, hogy miért is nem teszi meg. Mert aki fél, az elkezd kifogásokat gyártani, hogy megmagyarázza a saját szegényes lelki bizonyítványát. Ahelyett, hogy szembenéznénk azzal, mit tettünk magunkkal, elkezdjük sajnálni magunkat. Ami jajveszékelésbe fordul, majd marjuk magunkat, hogy lehettünk ilyen hülyék. De még mindig nem változtatunk."

Csernus Imre

124. hidewatch (válaszként erre: 123. - Trixi....)
2010. szept. 24. 09:35

Az 1200 kalória sokak szerint nagyon jó, én is most vettem egy könyvet ilyen mintaétrendekkel.


Minden nap tökéletes kezdő napnak :)

Ha elmegy az erőd, vagy meginogsz, csak gyere be ide, majd segítünk egymásnak kitartani, vagy olvasd a naplómat, amíg írom, igyekszem, hogy legyenek benne ösztönző dolgok, hiszen az nekem is jót tesz nagyon :)

123. trixi.... (válaszként erre: 122. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 09:00

iTT FENT A NAPLÓMBAN ÍRTAM EGY DARABIG AMIÍG CSINÁLTAM AZ 1200 KALÓRIÁS DIÉTÁT.nEM IS VOLT ROSSZ CSAK OLYAN HÜLYE VAGYOK MINDENT FELADOK.eZÉRT IS JÖTTEM ERRE A FÓRUMRA HOGY EGY KIS LELKET ÖNTSETEK BELÉM :-)))

LEHET ELKEZDEMMEGINT AZ 1200-AS -T.AZZAL MEGINDULT.csak külön főzni nekem is és a családnak is elég fárasztó...

Ma főzelék lesz az nem hizlal :-)

Na megyek is rakodok meg főzök azzal is csak a kalória ég :-)amíg meg nem eszem :-)Napközben azért majd jövök ha elcsábúlnék :-)

122. hidewatch (válaszként erre: 120. - Trixi....)
2010. szept. 24. 08:47
Azt nem tudom, hogy szoktál-e nassolni, de sokszor nagyon hasznos, ha az ember egy hétig táplálkozási naplót ír, vagyis mindent felírsz, amit megeszel/megiszol, akár csak egy mini darabka sajt, vagy csoki, vagy akár csak valami ital, mindent, majd egy hét után ki lehet számolni a kalóriaértékeket. Ilyenkor jobban át lehet látni, hogy hol hibázunk.
121. trixi.... (válaszként erre: 119. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 08:42
Hát így karácsony közeledtével teljesen helyénvaló a szánhidrát is :-DDD
120. trixi.... (válaszként erre: 118. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 08:41

kenyérből én is teljeskiörlésűt eszem és teljeskiörlésű lisztet használok.Nekem a fehér lisztből készült nokedli pl megáll a gyomromban...

fehér cukrot sem eszem.Sőt igyekszem minél egészségesebb,színezék,tartósító nélküli kajákat venni.

Két éveig nem melóztem közben letettem a cigit is és két év alatt szép alattomosan felkúszott rám 20 kiló.És régen ha akartam hipp hopp leadtam kilóket most meg egyszerűen nem akar menni.Na jó tudom én hogy a kaján kéne változtatnom.Most végre már dolgozom egy kicsit így talán majd egyre jobb lesz.

119. hidewatch (válaszként erre: 118. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 08:25
Hehe, bocs, szénhidrát nem szánhidrát :D vagy széncsengő :D
118. hidewatch (válaszként erre: 116. - Trixi....)
2010. szept. 24. 08:24
Dehogynem, mindent eszek (igaz, azóta jobban szeretem a zöldségeket, de ugyanúgy eszem krumplit, rizst, ritkábban tésztát is), mondjuk igyekszem teljes kiőrlésűt enni (vettem teljes kiőrlésű tésztát is, de ha megkívánom, akkor a rendesből is szoktam enni), de egyáltalán nincsenek ilyen kívánósságaim, tehát hogy állandóan szh-ot ennék. Mértékkel tudom enni a szh-ot, sőt, sokszor nem is kívánom. Azóta sokkal több zöldséget eszek, és húst is, rendezettebb lett az egész táplálkozásom, nincs eltolódva a szánhidrát irányba. A lényeg, hogy igyekezni kell nem visszaesni, és a kúra elején nagyon szigorúnak kell lenni magunkhoz. Nekem abból a kúrából 5 kg állandóra távozott, sosem jött vissza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook