Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra, átalakulás 2016. január 4-től? Ki tart velem? fórum

Fogyókúra, átalakulás 2016. január 4-től? Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
597. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 594. - Micimaci87)
2016. jan. 20. 19:52
Valoszinüleg azert vagy èhes 3 orankent ennyire mert fehèrje tipus vagy. Ez azt jelenti, hogy nagyon gyorsan elêgeted, elhasznàlod a szenhidràtot. Amivel lassitani lehet ezt az allapotot ( tehat, hogy hosszabb ideig kibird èhsèg nèlkül) ha megemeled a zöldseg fogyasztàst ès a zsírokat ( magvak, kokuszzsir, oliva olaj, tojàs, vaj) ès a fehèrje tartalmu etelek fogyasztàsàt ( zsiros husik, halak) ebben az esetben nem is kell keveset enned, amennyi jol esik annyit èrdemes. Nem kell napi 5-6-szor enni ha neked megfelelö eteleket fogyasztasz. Van olyan tipus akinek bejön es nagyon jol van a napi sokszor kicsi kajàlàstol, de mivel te nagyon èhezel mellette nem megfelelö! Ez olyan dolog, mint hogy nem lehet rahuzni senkire se 1 fajta dietàt. Van akinek bejön az Atkins vagy az update vagy a paleo de ha valaki pl. szenhidrat tipus az nagyon rosszul tud lenni a zsiros ètelektöl, nekik a "rizscsirke 6-szor, "meg a mediterran dieta valo.
596. micimaci87 (válaszként erre: 586. - Csikil4ny)
2016. jan. 20. 19:45
Ohhh, dehogy nem vagy hiteles. Csak lassan a minusz kilókkal...ez nem maraton:P Segíts nekünk is, hogy kitartsunk.:)
2016. jan. 20. 19:43
Még kiegészíteném, hogy kávét legtöbször feketén iszom, gyümölcsöt keveset eszem, mert a Posta Reni féle könyvben írja, hogy az elején, mikor fogyozni akarunk, jó kihagyni a glükoz miatt.
2016. jan. 20. 19:38

Igen. A murok az a sárgarépa:) Ez nagyon érdekes, mert mi a gyerekeknek tanítjuk itt ezt a szót, hogy sárgarépa, mindenki csak a murkot használja.:)

Köszönöm a visszajelzést. Igen írtam, hogy paleo féle módon étkezem:D ezt erre értettem, hogy szénhidrátot (csak, ami zöldésgben van) próbálok nem fogyasztani, de ez messze nem az, amiket olvasgatok. Az olajat lecseréltem kókuszzsírra, a cukrot xilitre, nem eszek rizst, tésztát (ma is anyukámnál káposztáslaska volt, nem ettem:( - nálunk a tésztát laskának mondjuk, a tészta, az a sütemény).

Próbálok kevesebbet enni, így hogy csalok, és nem tartom be igazán a paleo szabályokat.

Az hogy éhes vagyok, nálam ez megszokott. Bárhogy csinálom, kb 3 óra után esnek ki a szemeim. Próbálkoztam több féle módon, de mindig ugyanaz volt az eredmény:).

Jan. 11-én 75,6 -tal kezdtem, jan. 18: 74,6 volt a mérlegen. Remélem, hogy hétfőn meglesz az újabb minusz 1 kg.

593. vacsa (válaszként erre: 592. - 074562ab48)
2016. jan. 20. 18:27

Én meg több mint négy éve, bizonyám :)))


De már tudom hogy felesleges tanácsot adni.

592. 074562ab48 (válaszként erre: 589. - Csikil4ny)
2016. jan. 20. 18:13
Másfél éve? Ügyes! Akkor nem is értem, hogy írhat ilyet bárki is? Ejj-ejj... :)
591. 388b941089 (válaszként erre: 589. - Csikil4ny)
2016. jan. 20. 16:49
;)
590. evi108 (válaszként erre: 585. - Gabbbicica)
2016. jan. 20. 15:59
Ügyi vagy!
589. csikil4ny (válaszként erre: 587. - 074562ab48)
2016. jan. 20. 14:44
Másfél éve tartom a leadott súlyom, így tényleg nagyon rosszul esett, de persze túlélem. Motivációnak nem is rossz ez az önként vállalt hallgatás - amennyire én szeretek fórumozni, ez utóbbi elég nehéz lesz.
588. 074562ab48 (válaszként erre: 580. - Micimaci87)
2016. jan. 20. 14:42

Nagyon nem merek tanácsot adni, mert a paleohoz nem értek.

De, ha este farkas éhes vagy, akkor ott valamit nem jól csinálsz.

587. 074562ab48 (válaszként erre: 586. - Csikil4ny)
2016. jan. 20. 14:41

Ugyan már... :D Csak nem okozol örömet ezzel másnak...

Gyere bátran! :)

2016. jan. 20. 14:25
Sziasztok! Nem tűntem el, csak mélyen hallgatok: megszólítottak, hogy nem vagyok hiteles. Így majd akkor jövök amikor meglátom az 59-es számot a mérlegen. (ez -7 kg-ot jelent). Kitartást mindenkinek!
2016. jan. 20. 13:05

én új dologgal próbálkozom pár napja, egyelőre úgy tűnik működik. Kitöltöttem egy tesztet, az eredmények nagy részét ez alapján is tudtam, hogy hol hibázok (pl. este sokat eszek)


Úgyhogy pár napja kissé korábban kelek, és hagyok magamnak 15-20 percet nyugalomban, és így iszom meg a kávét és reggelizek. Eddig azt tapasztaltam, hogy így nem vagyok farkas éhes délben, mint egy banán után, illetve ha eszek egy kevés salátát, vagy csirkemell sonkát vacsira, akkor este sem vészes a falásroham


Mai kaja:


R: kávé, 1 dl riska tej, fahéj

1 tükörtojás, teflonban, olaj nélkül, 2 szelet tolle light trappista, 2 szelet csirkemell sonka

E: rendelt light penne arabiata

U: banán

V: teljes kiőrlésű kifliből szendvics


A kalóriabázis szerint összesen 1150 kcal.


Ha időben hazaérek, akkor 20 perc a Rubint Réka 20 percesekből, nem a kar, mert azt tegnap csináltam :)

584. gabbbicica (válaszként erre: 582. - Evi108)
2016. jan. 20. 12:16
a murok az répa, ha jól tudom, erdélyi szó.
583. evi108 (válaszként erre: 582. - Evi108)
2016. jan. 20. 11:17

Nem diabetikusnál, hanem dietetikusnál.

Keveset aludtam éjszaka.

582. evi108 (válaszként erre: 580. - Micimaci87)
2016. jan. 20. 11:02

Kedves Micimaci!

Mi az a murok? :-D

Szerintem nagyon jól csinálod, a napi 5-6-szori evés azért jó, mert szinten tartod a vércukorszintedet. Úgy sokkal könnyebb fogyni. Ugyanis ha leesik a vércukorszint, beindul a szervezetnek a "raktározni kell" mechanizmusa, lelassul az anyagcseréd, és hízni kezdesz.

Az viszont nem jó, ha kopog a szemed az éhségtől. Mindig annyit egyél, hogy kb 3 óra múlva éhezz meg legközelebb. És 3 óra múlva ismét egyél. :-)

Sok diabetikusnál jártam már, és mind ezt javasolják. Én is most ezzel a módszerrel fogyok. ;-)

581. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 580. - Micimaci87)
2016. jan. 19. 23:09

Szia


Szerintem keveset eszel, és ez abszolut nem paleo!

Étel minöségére jobban oda kellen figyelni. A pár falásos étkezések sajnos nem adnak sok tápanyagot a testednek.

Ha fogyni szeretnél erdemes lenne kisérletezni a napi kevesebb étkezéssel is. Kevesebbszer enni de akkor "jó" zsiradekban gazdagabban. Nem 5-6-szor. Mert a napi többszöri evés valakinek bejön de valaki csak még éhesebb lesz töle. Jo zsiradékban gazdag pl a tojás vagy a zsirosabb husok pl. Csirkecomb a melle helyett. Tovabb adnak jollakottag érzetet.

Ismétlem: nagyon keveset eszel! És tápanyag szegényen!

2016. jan. 19. 21:36

Na kérlek szépen mai napi kajámat becopyzom egy másik fórumról:D...hozzá lehet szólni...sőt kérlek, mondjatok véleményt (paleo féle kajálásnak nevezném, de az iskolában nem megoldható a külön ebéd)

7,00 - kávé + 3-4 falás az ételből, amit reggelinek szánok a munkahelyen

9- reggeli (tegnap készítettem csirkemellből lecsót kókuszolajjal, erdei csiperkével), kb 270 g-lemértem, amit a dobozba tettem

11-kor megettem az utolsó 3 falást és ittam megint egy kávét

13 -ebéd: (gyerekporció, kb 800kcal, azt írja a lapon) betűleves (nem ettem meg a tésztát)+ kis bundás husi krumplisalátával. 4 falás puding

17 - kávé (most már kókusztejjel és xilittel) + 3 virsli, kb 50 g murok

20- egy kis murok darab

22,21---esnek ki a szemeim, olyan éhes vagyok:(((

579. limine (válaszként erre: 578. - Zsanna67)
2016. jan. 19. 09:42

Igen,már levették, Futni,meg ugrálni még nem tudok,de elég találékony vagyok.:-)

Köszönöm.:-)

578. zsanna67 (válaszként erre: 577. - Limine)
2016. jan. 19. 08:53
Nagyon ügyes vagy! És mindezt gipszben? Vagy már levették?
577. limine
2016. jan. 19. 08:26

Sziasztok! Pár napig nem olvastam a fórumot.

Amikor elindítottam,naívan azt gondoltam,hogy itt majd nem lesznek negatív hozzászólok,hozzászólások. Csalódnom kellett.

Örülök,ha valakinek már sikerült lefogynia,de nem kellene gúnyosnak lennie a " kezdőkkel" szemben. Senki sem tudhatja,hogy milyen próbléma áll a plussz kilók mögött. Mindenki a saját" mumusával" küzd. Ha csak 10 dkg megy le egy hét alatt,akkor annyi. De lemegy!!! Bármilyen lassan is,de menni fog. A lényeg,hogy mindenki előtt ott lebegjen a kitűzött cél,és ne adja fel.

Én 4.-n kezdtem és eddig -3-nál tartok.Lehet,hogy eggyesek szerint többet kellett volna fogynom,de nekem ez így tökéletes.

Mindenkinek kitartást és sok sikert! Ügyesek vagytok!

576. Paszi
2016. jan. 18. 19:26

Kövezettek meg,de szerintem mindenkinek joga van elmondani a véleményét, legyen az pozitív vagy negatív. Szólás szabadság :) Én úgy vagyok vele, hogy erősebb krititika vagy beszólás még keményebbé tesz, és csak azért is megmutatom. Tudom, nem mindenki ilyen, de aki meg pont az ellenkezője, át kell ugrani a számotokra negatív hozzászólást, és a többiekre koncentrálni.Elegen vagyunk még itt szerintem, akik a támogató funkciót látják el. De, szerintem Nightika a véleményed kinyilvánításának a ˝hangszíne˝ cseppet sem stílusosabb és intelligensebb mint azoké, akikről véleményt írtál.

Igazából remélem ez a feszültség keltés abba marad, mert sokkal bosszantóbb az egymásra mutogatást olvasgatni, mint egy egy negatívabb véleményt...

Én mindenkinek gratulálok akik akár 1 grammot is fogytak január eleje óta, minden test más, másképp reagál.Kitartást mindenkinek :) Nálam csütörtökön lesz ismét mérlegelés :) Már alig várom :)

2016. jan. 18. 18:24

Sziasztok!

Rendszeres olvasó vagyok, de írni nem igen szoktam.

Régen én is úgy gondoltam, hogy 1-2 kg fogyás az semmi, de rájöttem, hogy igenis sokat jelent. A saját bőrömön tapasztaltam. 3 kg-ot én már a ruháimon is érzem.

Szóval gratulálok mindenkinek akinek bármennyivel csökkent a súlya. Csak kitartást és hasonló sikereket kívánok mindenkinek!

Az ajánlott heti fogyás 0,5 kg körül van. Mindenhonnan ezt hallani, tehát csak nem hülyeség. Ja, és a TARTÓS fogyás sikerét 70%-ban az étkezés és 30%-ban a mozgás határozza meg. Tehát azért az sem jár olyan rossz úton aki az elején még inkább csak az étkezésre fordítja a hangsúlyt. Később már a mozgáshoz is jobban megjön a kedve az embernek. Persze ez csak az én véleményem.

574. 074562ab48 (válaszként erre: 572. - Hulló csillag)
2016. jan. 18. 17:52
A tegnapi nap kritikán aluli volt... De a mai sem volt kutya. :)
2016. jan. 18. 17:42
Különben meg két hét alatt két kiló több mint szuper :) heti fél-egy kiló az ideális, a gyors fogyás nem egészséges, és legtöbbször nem is tartós (tudom Vanessza ebben is rekorder volt, szeret vele dicsekedni)
2016. jan. 18. 17:35
Örülök hogy végre valaki felszólalt Vanessza hozzászólásai ellen, tegnap már én is majdnem megtettem, ocsmány dolog a lelkes kezdőket előre leírni, hogy úgysem fogsz sokáig kitartani stb. És ha mégis elbukik valaki, semmi gond, legközelebb újra lehet kezdeni, nincs veszve semmi. De szerinte úgy néz ki a dolog, hogy rajta kívül senki nem tud tartósan lefogyni. Vajon honnan veszi ezt? Én is fogytam 20 kg-t már nagyon régen, volt hogy visszajött 10 kg is, de a mostani súlyomat tartom már kb 6 éve. És igen, többszöri nekifutásra sikerült mindkét fogyókúrám, tehát Vanessza szerint már reménytelen eset lennék.
571. Nightika (válaszként erre: 570. - Bözsi néni)
2016. jan. 18. 14:47

Basszus, eddig azt hittem, hogy diótöltelék felhasználásban ontod a perfect ötleteid!


(Besz@rás :-) )

2016. jan. 18. 14:42
Jelszó: NE ETESD A TROLLT!
2016. jan. 18. 14:42

Kedves Fogyni és Fórumozni Vágyók!


Kár pazarolni az idegsejteket vitatkozásra, mérgelődésre.


Trollok mindenhol előfordulnak, sajnos itt is. Nem kell "etetni" őket egyáltalán, azaz semmibe kell venni, levegőnek kell tekinteni, bármit írnak is nem kell rá reagálni az égvilágon semmit.


Táplálék híján meg előbb-utóbb úgyis éhen pusztulnak:-)

568. Nightika (válaszként erre: 566. - Vessla)
2016. jan. 18. 14:29

Köszi a többiek nevében is felszólamlásod!


Magam csak-csak tartom több mint 3 éve a több mint 25 kg-os fogyásom a többiek folyamatos kicikizése és kioktása nélkül is :-)

No KÚRA IZÉ, NO FÁJ TORNA IZÉ nélkül!

Kapise?


Le a maozista agarakkal :-!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook