Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórum

Fogyjunk együtt, úgy könnyebb (beszélgetős fórum)


2014. jún. 3. 08:48

Én most kikapcs, megyek gyalogolni, mert gyönyörű idő van most nálunk, és egyébként is posta-zöldséges-stb-stb.

Majd jelentkezek!

2014. jún. 3. 08:33

Lányok! Tudom, hogy én vagyok köztetek a legújabb, és nagyon köszönöm, hogy befogadtatok magatok közé!

Be kell vallanom, most olyasmit tettem, amihez lehet hogy előzetesen ki kellett volna kérnem a véleményeteket (bár olyan aranyosak vagytok, hogy ez csak így utólag jutott az eszembe!)


Szóval indult egy új fórum, ahol azokat a hoxa-tagokat akarják összegyűjteni, akik a rendszeres mozgás, torna DVD-re stb. stb. módszerével fogytak le.


Jelentkezett ott egy hölgy (Kantara), hogy ő csak annyit mozgott, amit egész nap a kertben ténykedett, a táplálkozási és főzési szokásainak teljes átalakításával sikerült leadni 20 kg-ot! Erre finoman szólva is kitessékelték a fórumról, akkor neki ott nincs helye!!!!

Írtam neki egy privit, hogy mi szerettel várjuk, mivel mi is azt mondjuk, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem egészségesen táplálkozni, amiben ezek szerint őneki már van gyakorlata, hogyan is kell csinálni!

Kértem, hogy nézzen be hozzánk, és eddigi tapasztalatával, esetenkénti tanácsaival segítsen minket!

Kérlek titeket, ne haragudjatok rám, én is abban a cipőben járok, amiben ti, és bízom benne, hogy Kantara is tud még nekünk újat mondani!

Persze, ha valakinek kifogása van ezzel kapcsolatban, azt is elfogadom. Akkor majd megtalálom a módját, hogyan tudom a továbbiakban is tartani a kapcsolatot vele.

De hiszem, hogy egy ilyen segítséget ti is szívesen fogadtok!

137. 7e137d638c (válaszként erre: 136. - Csurmi)
2014. jún. 3. 08:23

Majd írd már meg légyszi, hogy ez a méregtelenítős napod miből áll?

Mit eszel-iszol, mennyit, és mikor?

Meglehet, hogy másoknak sem ártana esetenként?

136. Csurmi
2014. jún. 3. 08:21
sziasztok csajok. Ügyik vagytok mindketten. Én tegnap befürödtem a böjtbe, mert este kellett főznöm és nem bírtam megállni kóstolás nélkül, most viszont újra kezdem, mert nem kívánok többet főzni szombatig, max diós tésztát, azt meg meg tudom csinálni kostolás nélkül is :) szóval mától szombatig tartok egy 4 napos méregtelenítést.
135. 7e137d638c (válaszként erre: 134. - Csikil4ny)
2014. jún. 3. 07:58

Igen, a víz!

Tegnap lemértem, d.e. szinte semmi víz, ebéd utántól este 8-ig ittam meg a másfél litert, persze lefekvésig még ittam, ezek szerint a 2 liter kb. megvan minden nap, erőlködés nélkül.


Itt tanultam, hogy reggelente éhgyomorra egy pohár paradicsomital segíti a fogyást, bár a hölgy azt is írta, hogy minden nap kell enni valamennyi hordós káposztát is. Ezt az utóbbi napokban elhanyagoltam. (Sajnálom, hogy időközben egyéb okok miatt a hölgy már nincs a hoxán.)


Örülök hogy rátok találtam! :)))


Tudod, kb. 30 évig nem reggeliztem, és ha nem érzem az éhséget, bizony nagyon nehéz visszaállni. Másrészt most látom, hogy én eddig kb. 1000-1100 kcal-t ehettem, napközben a munkahelyen szinte semmi, és este otthon 2x is vacsoráztam.

Így nem csoda, hogy a napi 1200 kcal eleinte rengetegnek tűnt, de ezért is volt, hogy a szervezetem beállt tartalékolós üzemmódba.


Ismerősöméknek egyszer vettem névnapi ajándékba Tupp.ervár.-i edényt. Később mondták, nagyon jó, azóta este belerakják a férj másnapi munkahelyi ebédjét melegen, lezárják, és másnap délben még a pörkölt is ehető belőle, mert nem hűl meg! Az edény tartja a hőt! Talán ha te is utána érdeklődnél, akinek ilyen van!

134. csikil4ny (válaszként erre: 133. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 19:50

Igen, a reggeli a legfontosabb, én is nehezen tanultam meg, sőt most már még reggelizni sem tudok az első pohár vizem nélkül.


Nekem is gond lesz akkor amikor dolgozni fogok, mivel minden nap eszek levest, azt viszont nem tudom elvinni a munkahelyemre (nincs hol megmelegíteni).


Szidnak engem itt elegen, mivel krumplit, rizset vagy durum tésztát is csak egyszer eszek egy héten, most kezdek inkább átállni a több torna több kaja módszerre, mivel az állóképességemet is javítani akarom. Az 1200 kalória tényleg csak arra elég, hogy ne haljak éhen, jó volt ez még a tél végén, mert mozgás nem volt, de most már nem elég. 1500 kcal a keretem, ezt kell kitöltsem valamivel mert alapból 1200-at eszem úgy hozzászoktam.


Este is lehet enni husit zöldséggel, tejterméket...


Biztos, hogy együtt könnyebb, én rengeteget tanultam az itt fórumozóktól, ők vettek rá, hogy mozogjak is :D

2014. jún. 2. 19:22

Nekem még az is gond, hogy 3 után elvileg a krumpli, rizs is hanyagolandó. Szóval lehet,hogy ez is oka, hogy lassabb a fogyás?

Át kell még állítani a gyomromat, mert reggelizni nem szoktam, este viszont még mindig normál adag kaját kívánok, tehát a visszafordítás az egészséges módira, még hátra van.

Bár azt már elértem, hogy ha nem is reggel, de délelőtt megiszok egy pohár paradicsom-italt. Szóval van még tennivaló bőven.

Örülök, hogy hozzátok csatlakozhatok, és egymást segítve, talán könnyebb lesz.


Én most már azt hiszem kilépek, gépet kikapcs, majd holnap jelentkezek. További szép estét kívánok mindenkinek!

132. csikil4ny (válaszként erre: 131. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 19:08
Kb. én is így étkezek, kivéve a gyümölcsöket, azok nagyon nem zavarnak: nem szeretem őket, az almával jól elvagyok, de semmi mást nem kívánok.
131. 7e137d638c (válaszként erre: 130. - Csikil4ny)
2014. jún. 2. 16:52

A net-en kétfajta Norbi-listát találsz, hogy melyik kaját hova sorolta be. (Hoxa linket nem engedi berakni, nem tudom miért), keress rá, de alapjaiban ahogy csinálod:

délig lehet mindent, bármit enni, azok után a kenyér és tésztafélék, a sütemények, nagyon édes gyümölcs-féléket felejtsük el = ezeket sorolta 3-as kódba

A maradék összes kaját, bármit ehetsz 12-3 óra között. 3 óra után felejtsük el az erősen zsíros, fűszeres kajákat (pörköltek, fasírozottak, füstölt kolbász, sült oldalas és hasonlók), no meg a zsíros sajtok, tejföl, 3 után már ne együnk krumplit és rizst Ezeket jelölte 2-es kóddal, vagyis ezeket csak reggeltől d.u. 3-ig eheted.

3 óra után az összes többi: fehér húsok, halak, sovány sajtok, sovány túró-tejföl, tojás, zöldség és gyümölcsök.


De ez csak amit fejből megjegyeztem, én leszedtem a net-ről a listát, és az általam leginkább fogyasztott ételekből csináltam magamnak kigyűjtést. Ennyit megér!

130. csikil4ny (válaszként erre: 129. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 16:44
Én pl. Norbitól függetlenül szénhidrátot csak ebédig eszek, utána már csak fehérjét és salátát. Mert ha nem így csinálok rögtön megáll a fogyásom. Még nem tudom, hogy amikor dolgozni fogok hogyan oldom meg, de akkor majd kitalálom.
129. 7e137d638c (válaszként erre: 128. - Csurmi)
2014. jún. 2. 16:26

Csak jó lenne tudni, mely kajákban van többségben a fehérje, mint a ch.

Az biztos, hogy szinte semmi ch nincs a belsőségekben, (és a pacalban, aki szereti!) de tudtommal fehérje sem sok, kcal viszont, amiből a szervezet a napi ténykedéshez szükséges erőt-energiát nyeri, az van bennük. Csak hát nagyon egyoldalú étkezés, ha örökké májat-szívet, pacalt eszek.

Ezért is gondoltam, hogy a Norbi-kódok szerinti időpont-besorolásokra is igyekszem odafigyelni, mert a pénztárca is könnyen-gyorsan közbeszól, ha örökké csak az 1600 Ft/kg-os csirkemellét, vagy éppen a 2000 ft/kg-os halat enném.

A Norbi-kódok alapján viszont lehet enni akármit és akármennyit, csak nem mindegy, hogy a nap melyik szakában! Diót pl. reggel 6-tól déli 12-ig! :)))

128. Csurmi (válaszként erre: 127. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 16:17
igen én írtam hogy több fehérje kell, mert azt vettem észre, hogy ha a szénhidrát van többségbe akkor nem fogytam, viszont mihelyst rááltam a fehérjére és mellőztem a szénhidrátot akkor megindult ismét a fogyás. Én is ezt az 1200 kal-s diétát kezdtem el, aztán a kalória bevitelem szépen lassan lecsökkent, meg is állt a fogyás njálam is, utána váltottam a fehérjére. Most viszont hétvégén csináltunk méregtelenítő levet anyóssal, és úgy döntöttem, hogy tartok a héten 5 napos méregtelenítést :) majd beszámolok róla szombaton ha végig tudom csinálni, hogy mi lett az eredménye. A diétámnak ez a 4. hete. 79 kg-ról kezdtem és 3 hét alatt lementem 75-re, de most a hétvégén bűnöztem és reggel nem mertem mérlegre állni, de lehet feljjött 1 kg, mert marha sok gyümit és diót ettem a hétvégén :S
127. 7e137d638c (válaszként erre: 126. - Csurmi)
2014. jún. 2. 16:12

2 évvel ezelőtt, ahogy letettem a cigit, akkor is volt rajtam kb. 10-12 kg többlet (az nem zavart), de utána hirtelen jött plusz közel 20 kg. A 160 cm-es magasságomhoz most vagyok 90.

Azóta már rengeteg féle-fajta fogyót kipróbáltam, most ezzel a 3-as kombival amit január óta csinálok, és leírtam ide nektek is, ezzel mozdulnak a kilóim lefelé.

A KalóriaBázis szerint nekem minimum napi kcal-szükségletem 1200 kcal, és a heti fél kg fogyást állítottam be rajta. Kb. február közepére lement kb. 2,5 - 3 kg, akkor gondoltam, hogy átállok heti 1 kg-os fogyásra de úgy, hogy csökkentem a napi kcal-bevitelt.

Kár volt: a szervezet ismét visszaállt a tartalékoló-üzemmódba, és szinte 2-3 hét alatt vissza is jött rám, amit nehezen ledolgoztam. Szóval nem a kcal-t kell csökkentenem, hanem a napi mozgást növelnem, és ahogy itt is írta valaki, a kaja összetételt változtatni = kevesebb ch (pedig milyen fincsi a zsíroskenyér!) és a fehérjét növelni!

No meg a mozgás mellett a napi folyadék/víz bevitel, mert ha nincs meg a szükséges anyagcsere, a mérlegen rögtön úgy tűnik, mintha híztunk volna!


Te milyen fogyózós módszert használsz, mióta csinálod és neked mennyi ment már le?

126. Csurmi (válaszként erre: 125. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 15:33
szerintem én 3000-el túlléptem a keretemet a hétvégén :D mert a dióban határtalan kalóriák vannak :D te legalább egészséges halat ettél, szóval ne bánkódj. Mióta kezdtél el fogyózni? Mennyi ment már le? ez a 30 kg még vissza van, vagy abból már fogytál?
2014. jún. 2. 14:39

Szervusztok!

Ezek szerint "valami van/volt a levegőben" = tegnap este én sem tudtam ellenállni, és elcsemegéztem azt a sült halat, ami délről maradt, és tulajdonképpen a mai ebédem lett volna. Így aztán kb. 300 kcal-lal túlettem magam, mert ugye késő este már nem fogtam hozzá letornázni, azt a pluszt! :)))

124. csikil4ny (válaszként erre: 123. - Csurmi)
2014. jún. 2. 14:00
Nálam is ez a helyzet, még kellene egyet tornázni is, sajnos annyit szaladgáltunk ma délelőtt a kicsivel, hogy a szokásos walkom elmaradt.
123. Csurmi (válaszként erre: 120. - Csikil4ny)
2014. jún. 2. 13:54
na ne aggódj, én se voltam jobb a sok zsíros/olajos dióval :S annyi kalória van benne hogy az őrület. én meg tömtem marékszámra, de olyan fini volt... :) most meg megvan a böjtje... szó szerint :D
122. Csurmi (válaszként erre: 121. - Angyalkaa6)
2014. jún. 2. 13:53
ügyes vagy :) legalább te megálltad a zabálást :) én már kevésbé voltam ilyen ügyes, de még nem is a cseresznye a gond, hanem a sok dió amit még mellé felfaltam. wáh
2014. jún. 2. 13:51
Sziasztok! Olvasgattam amit írtatok, a sok gyümölcsevésről :) Én is majdnem kísértésbe estem a rengeteg piros cseresznye láttán, ahogy kimentem a kertbe, de szerencsére még mielőtt többet ettem volna a kelleténél pont csörgött a telefonom, és bejöttem :D Egyébként ráálltam a mérlegre reggel és -4 kg-ot mutatott :))
120. csikil4ny (válaszként erre: 119. - Csurmi)
2014. jún. 2. 13:50
Nem is a palacsintával van bajom, hanem a mennyiséggel, nem tudom mikor tudom megállni, hogy ha előttem van ne nyuljak hozzá!
119. Csurmi (válaszként erre: 118. - Csikil4ny)
2014. jún. 2. 13:04
annyi baj legyen, majd a héten kevesebb szénhidrátot eszel. amúgy lehet nem is baj, hogy feltöltötted a szénhidrát készleteidet :) ha több fehérjét eszel most akkor fogyni fogsz megint.
2014. jún. 2. 12:39
Legalább gyümölcsöt ettetek, én bezabáltam palacsintából, meg is lett az eredménye....
117. Csurmi
2014. jún. 2. 10:44

sziasztok lányok. kedves inga, örülünk neked, de ne haragudjatok én nem olvastam a fórumot a hétvégén. hétköznap vagyok :)


larissa én sem mertem most mérlegelni, mert én is bezabáltam . annyi cseresznyét megettem és diót, hogy nem is maradt a fán :D csak tömtem magamba a cserit, és a diót is sajna marék számra, ami meg ugye marha hízlaló. szóval ez van :D


most viszont tartok 5 nap méregtelenítést.

2014. jún. 2. 10:36
Sziasztok én sztem a héten nem állok mérlegre, a hétvégén egy csomó epret megettem,viszont voltam éjjeli bicikli túrán ott talán elégettem pár kalóriát. meg csinálom az ugrálókötelezést meg a haspréseket is mindennap, inkább a kaja amit húzósabb megy...
115. csikil4ny (válaszként erre: 114. - 7e137d638c)
2014. jún. 1. 19:06
szia, ne vedd magadra, ma pang a fórum. Aki akarja megérti a javaslatod, aki meg nem, azt úgy sem tudjuk befolyásolni.
2014. jún. 1. 17:45

Szevasztok!

Nem akarok én itt betolakodó lenni!

Ha senki nem szólt sem hozzám, sem máshoz sem egy szót sem reggel óta, akkor természetesen maradok kívül. Bocsánat, hogy csupán segíteni akarástól vezérelve leírtam ide, hogy aki már hozzám hasonlóan sokféle-fajta módszerrel próbálkozott, annak én mit tudnék esetleg javasolni, mi az a módszer, ami úgy látszik, nálam végre beindítja a fogyást.


Bocsánat! További szép napot, szép estét mindenkinek!

2014. jún. 1. 08:23

Szervusztok! Én is szeretnék hozzátok csatlakozni!

Tegnap végig olvastalak titeket, látom nemcsak én vagyok, aki már hosszabb ideje iparkodik, igyekszik, több-kevesebb sikerrel.


De most már úgy gondolom, hogy helyére kerültek a dolgok. 3 féle módszert kombináltam össze:

1. beregeltem a KalóriaBázis.hu-ra, ott figyelem a napi kcal-bevitelt + a felhasználást, és ez sokat segít, hogy elkerüljem a túlevést, ill. odafigyeljek a fehérje-bevitelre!!!


2. annyi pénzem nekem sincs, hogy Norbi-kajákat vegyek (nem is akarok, magam főzök), de a Norbi-féle kódok szerinti időpontokat alkalmazom, vagy igyekszem:

1-es kód 6-22 óra között bármikor ehető,

2 kód 6-15 óráig ehető,

3-as kód 6-12 óráig.

Bár akik gyorsabb fogyást akarnak elérni, azok a fogyókúra alatt a 3-as kóddal jelölt kajákat egyáltalán nem eszik. Én eszem, és igyekszek ezt a rendszert megtartani éveken keresztül. Bármit lehet ennei, csak nem mindegy, hogy a napnak melyik órájában!!!!


A fehér kenyeret lehetőleg elhagyom, ha kapok, akkor korpás kenyeret, de még jó a TK kenyér is, inkább azokat eszem, déli 12-ig az is mehet!


3. 30 kg túlsúlyom van, nekem is nehéz a mozgás = elkezdtem itt a lakásban a helyben járással, magas térd emelés, sarok emelés, guggolás, karkörzés, nyaki csigolyák mozgatása.

És amikor az időjárás engedi, akkor a napi séta, gyaloglás!! Először csak kevesebb, majd fokozatosan fog az gyarapodni!!


Ízületi fájdalmak ellen nagyon jó a kurkuma őrölt borssal együtt (szedjétek le a netről a tájékoztatót). Nem kell a 15000 Ft-os kapszula, gyógynövényből 250-ért por alakban, belefőzöm a napi kajába.

Másfél hét óra használom, és tegnap úgy közlekedtem az emeleti lépcsőkön, hogy csak amikor visszaértem, vettem észre, hogy nem fájnak a térdeim!!!!


Bocsi, hosszú lettem, de most már úgy érzem túl vagyok több buktatón, és mivel kb. két hét óta napi 10-20 dkg-mal ismét csak lefelé megy a súlyom, bátran merem ajánlani azoknak, akiknél szintén nehezen indul be a fogyás.

2014. máj. 31. 09:23
Köszönöm a tippeket! :) Folyadékot már most elég sokat iszok, kb 2,5-3 litert is ha úgy van :) Megpróbálom leváltani a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre, hátha :)
111. Csurmi (válaszként erre: 108. - Angyalkaa6)
2014. máj. 30. 19:18
igen, szerintem is egyél teljes kiörlésű kenyeret, mert nagyon laktató, ezen kívül sok fehérjét, mert az nem szívódik fel hamar és tovább jólakottság érzetet kelt az emberben. és igyál sok sok folyadékot, az is eltelít.
110. csikil4ny (válaszként erre: 108. - Angyalkaa6)
2014. máj. 30. 17:13
u.i. próbáld meg a Cottage Cheese-t lefekvés előtt, van aki arra esküszik, hogy nem fekszik le étlen és fogynak. Ha okosan elosztod a napi kalóriabevitelt akkor belefér abba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook