Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
5873. Tavaszlánya (válaszként erre: 5869. - Anda39)
2013. máj. 9. 09:43

Köszönöm a tanácsot! :)

Nekem is van melír a hajamban. Mikor frissen van csinálva jó is, de már mikor jobban lenő kezdődik minden elölről. A melírt 4 havonta szoktam újra tetetni, sűrűbben nem merem.

A stressztől zsírosodhat jobban a haj?

5872. Anda39 (válaszként erre: 5870. - Lujzusika)
2013. máj. 8. 16:28
A tartós egyenesítés éppen ronthat a helyzeten (nálad a melír ellensúlyozta), mert még jobban fejre lapulós lesz a frizura.
5871. Anda39 (válaszként erre: 5866. - Trisy)
2013. máj. 8. 16:27

Ha 11-es színmélységű a hajad, nem lesz a 9-estől sem sötét, mert nem fogja be annyira a festék. Kb. 2 tónusnyival lesz világosabb az eredmény a nagyon kiszőkült hajon.

Én Indolával dolgozom amúgy.

5870. lujzusika (válaszként erre: 5867. - Tavaszlánya)
2013. máj. 8. 16:26
Kedves Tavaszlánya, nekem is ilyen gondom volt, bár nekem hullámos nem egyenes a hajam. Az én hajamnak jót tett a tartós egyenesítés és a szőke melír, most így elég heti egyszer hajat mosnom. De azelőtt a szárazsampon is hatásos volt 1-2 nap erejéig :)
5869. Anda39
2013. máj. 8. 16:24
A túlzott zsírosodásnak valamilyen belső oka lehet. Ha minden rendben van a szervezeteddel, és mindig ilyen volt a hajad, akkor próbálj meg sampont váltani, mert az is sokat javíthat (vagy éppen ronthat), milyet használunk. A száraz sampon szokott még segíteni sokaknak - már lehet direkt sötét hajra valót is venni. A világosabbra festés is szárítja a hajat - nekem pl. nincs gondom a zsíros hajammal, mióta szőkére festem, persze ez ízlés dolga. Az is segít, ha megemeled a hajtövet: pl. becsavarod, bedaueroltatod, volumennövelőt csináltatsz. Neked kell eldöntened, melyik módszert választod. A vegyszeres beavatkozások rontanak a haj minőségén, de lehet rajta segíteni megfelelő balzsamokkal, ápolással.
5868. lujzusika (válaszként erre: 5865. - Anda39)
2013. máj. 8. 16:20
Köszönöm! Igen, várok vele, aztán keratinos kezelést is fog kapni ismét a hajam, 5 hónapja csináltattam a tartós egyenesítést, és most kezd 1-2 tincs újra hullámos lenni, ráadásul nem is töredezik. És valami jó UV szűrős hajápoló terméket (sampon, balzsam) tudnál ajánlani?
2013. máj. 8. 15:46

Szia!


Érdekelne, hogy mit tanácsolsz 2 naponta zsírosodó hajra? Már nagyon elegem van belőle, hogy mosás után már 2. nap olyan mintha meg se mostam volna, ilyenkor lelapul, leginkább csak összefogva tudom hordani, mert egyébként vékonyszálú, hosszú, egyenes hajam van. Egy héten 2x mosom csak meg.

Mikor zsíros akkor jobban hullik. Már nagyon nehéz vele így.


Válaszod előre is köszönöm! :)

5866. trisy
2013. máj. 8. 15:07
Sziasztok!Ma vettem egy Indola 10.0 festéket,most is festett szőke a hajam,Garnier color sensation 11.1 csak nagyon szàraz tőle a hajam.Szerintetek milyen színű lesz a hajam,mert fehéret vagy szürkèt nem szeretnèk?Itthon egy kicsit utánanèztem ès láttam hogy a 9-es árnyalatok az extra világos szőkèk pedig a fodrászkellékesnél azok minták elég sötétnek néztek ki.
5865. Anda39 (válaszként erre: 5864. - Lujzusika)
2013. máj. 7. 17:43
Én azt tanácsolnám, hogy ha bírod, várj a melírral a hazajövetelig. A vizes, napszítta haj mindig károsodik, száraz, sprőd lesz.
5864. lujzusika
2013. máj. 7. 16:01
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem van, hogy a friss szőke melír mennyire "bírná" a tenger sós vizét? Vagy melíroztassam csak azután, hogy hazajövök tréningről? Mert nem igazán szeretném, ha a szőke szín különböző színekben tündökölne, és azt sem, ha túlontúl roncsolódna a hajszerkezetem. Előre is köszönöm a segítséget!
5863. Anda39 (válaszként erre: 5862. - Mireella)
2013. máj. 6. 16:45
A vöröses árnyalatra hamvas festékkel kell rámenni, az tompítani fogja mindenképpen. Ha világosítani is akarsz a festett hajadon, akkor menj fodrászhoz, otthon ezt nem lehet egyszerűen megcsinálni.
5862. Mireella
2013. máj. 6. 13:49
Kb. 6 hete lett befestve a hajam, sötétbarna lett, és mostmár kezd kopni, viszont elég vöröses árnyalatú.. kb.olyan középbarna lehet most.A kérdésem az lenne, hogy mit tehetnék hogy a vörös színt megszüntessem? Világosbarna hajat szeretnék.Előre is köszönöm
5861. Anda39 (válaszként erre: 5860. - Garykata)
2013. máj. 3. 13:47
Nem, sajnos. A speciális szőkék többet tudnak felvilágosítani, mint a sima hajfestékek, de ha neked ez sem hozza meg a kívánt eredményt, akkor sötétebb a hajad a kelleténél. Így marad az előszőkítés. Más módszert még nem találtak ki. Vagy választanod kell más hajszínt. :)
5860. garykata
2013. máj. 3. 11:15
Szia! Szőke hajam van,Igora 12-22-essel festem, de még mindig nem elég világos és kicsit vöröses lesz..viszont nem akarom porozni, mert attól nagyon tönkre ment.Pár éve csak festékkel szőkítem.Tudsz valami ötletet adni?
5859. Anda39 (válaszként erre: 5857. - 171925f409)
2013. máj. 2. 15:49
Akkor már meg is van a törés oka. Helyrehozni nem tudod, csak mostantól vigyázz, hogy ne ott kösd össze, mert még rosszabb lesz a helyzet.
5858. Anda39 (válaszként erre: 5856. - Anda39)
2013. máj. 2. 15:48

Ez el lépcsősre vágott haj. Persze a legrövidebb rész hossza akkora lehet, amekkorára akarod, csak az átmenet itt jól látszik, annak ellenére, hogy tutira rövidelleni fogod...:)

[link]

5857. 171925f409 (válaszként erre: 5855. - Anda39)
2013. máj. 2. 13:12
Igen ott van
5856. Anda39 (válaszként erre: 5854. - Sonden)
2013. máj. 2. 12:27

Ha nincs az egész felső részen rövidebbre vágva, akkor ugyanúgy lenyomja a hosszú fedőhaj az egészet. Azért kell rövidebbre vágni, hogy a kevesebb súly miatt lazább legyen a frizura. Még így sem lesz akkora nagy a változás, mert ahhoz gyanítom, hogy annyit kellene levágni, amennyit te egyáltalán nem akarsz...:)

később linkelek

5855. Anda39 (válaszként erre: 5853. - 171925f409)
2013. máj. 2. 12:25
Akkor ott valószínű, hogy éri valami - pl. túl szoros gumi, éles fogazatú csat, hasonlók. Ezt te tudod, hogy ott van-e a törés, ahol elcsatolod, mert ha igen, akkor az a baj.
5854. Sonden (válaszként erre: 5851. - Anda39)
2013. máj. 2. 09:57

Köszönöm szépen a tanácsot.Esetleg nem tudnál valami képet linkelni ,hogy mit lehetne tényleg megvalósítani vékonyszálú hajból is?

Van valami szerepe a frufruhossznak?Jobban lelapul majd a haj ha a frufrum hosszabb?Mert rövidebb frufrut a szemüvegem miatt nem nagyon tudnék viselni,kinyomná oldalt a szemüveg szára.

Hátul is muszáj a fedőhajat rövidíteni(úgy értem ,hogy nem lehet vágni egy frufrut a többit meg úgy hagyni hogy több maradjon ugye?)?Mit tanácsolsz?

5853. 171925f409 (válaszként erre: 5852. - Anda39)
2013. máj. 2. 08:54
Nem festett igen napi 1 szer pár órát össze van fogva mindig mert fél hosszú a hajam hajcsipeszem van meg hajgumi.fejtető körül szép fényes egyenes a hajam semmit törés de lefele haladva már látszik,hogy el van vékonyodva gubancolódik.
5852. Anda39 (válaszként erre: 5850. - 171925f409)
2013. máj. 2. 08:50
Így, hogy semmit nem tudok a hajadról, csak általánosságban tudnék mondani valamit. Festett egyáltalán a hajad? Milyennel? Össze szoktad fogni? Mivel és hogyan?
5851. Anda39 (válaszként erre: 5849. - Sonden)
2013. máj. 2. 08:49

Vágasd lefelé hosszabbodó fazonra. Ez azt jelenti, hogy felül a fejtetőn lesz a legrövidebb rész, és onnan szépen fokozatosan hosszabbodik. Úgy is kérheted, hogy a hajhossz alul ne változzon, tehát csak könnyebb, ezáltal kicsit dúsabb lesz a frizura, mert a fedőhaj nem lapítja le.

Elöl láthatod majd, meddig ér a legrövidebb: pl. állig, vagy vállig, és onnan lesz egyre hosszabb.

Határozottan közöld a fodrásszal, hogy az aljából nem vághat, és ne puhítsa, ne ritkítsa.

2013. máj. 1. 21:41

Miért van az,hogy a hajam oldalt félig törik és elvan vékonyodva?Hátul nem csak mindig oldalt.


Mit lehet tenni,hogy hajmosás után mikor szárítom a hajam ne legyen olyan száraz tapintású a hajam mintha vizhiányos lenne és vagy több mint fél óra kell mire megszárad?Minden hajmosás után használok hajbalzsamot.

5849. Sonden
2013. máj. 1. 21:27

Tanácsot szeretnék kérni HAJVÁGÁSSAL kapcsolatban.

Kb derékig érő ,sosem festett ,természetesen szögegyenes ,de vékonyszálú barna hajam van. Mindenhol egyhosszú ,fazontalan.

Olyan sima ,selymes "nyusziszőr/babahaj" tapintású valami.

28éves vagyok semmi extravagáns dolog nem jön be sem a retro style.

A Kérdés:hogy ezzel mit lehetne kezdeni?Nem szeretném a hosszát elveszteni ,de valami rétegezés vagy esetlef frufru(oldalt elválasztott semmi egyenes) és persze valami fazon jól jönne.

Keresgéltem képeket(milliószám)de félek ,hogy túl ritkás lesz az egész.Minden modellnek/sztárnak olyan dús haja van a képeken,egyik sem hasonlít az enyémhez.Létezik csodavágás?

Mit kellene mondanom/mutatnom képet a fodrásznak ,hogy mit szeretnék?Olvastam mindenfélét a neten:hogy ne ritkítsa hanem rétegezze,de ne nagyon ,meg így melír meg úgy...és még jobban összezavart az egész.

Festetni/melíroztatni sem akarom.A színe jó ahogy van.

Mesterfodrászra 15ezerért nem telik.Ismerek egy jó fodrászt(elfogadható áron),de szeretném irányítani és nem teljesen rábízni magam.

Látom itt sok a festéssel kapcsolatos hsz.,de remélem valamiképp nekem is tudtok segíteni.Kép is jöhet és persze tanács a vágatáshoz.Nagyon örülnék ha tudnátok kicsit segíteni.Köszönöm.

5848. Anda39 (válaszként erre: 5847. - Vberni01)
2013. máj. 1. 20:45
Sajnálom, de azért jó, hogy megírtad, hátha másnak is eszébe jut hennás hajat szőkíteni.
5847. vberni01 (válaszként erre: 5834. - Vberni01)
2013. ápr. 30. 22:07
Nos, zöld lett. :( Kezdetben még inkább arany szőke, de két nap alatt a próbatincs teljesen zöld lett, most már mélyzöld árnyalata van. Úgyhogy nem lehet leszedni szőkítővel, hiába 100% henna-indigó! :(
5846. kiph
2013. ápr. 30. 18:33

Szia!

A hajam most L'oral sublime mousse 70-essel van festve. Sajnos az őszfedése nem az igazi, hamar lekopik. Más festékkel szeretnék rajta világosítani milyet válasszak? 8as körül gondolkozok.

5845. Anda39
2013. ápr. 29. 07:33

Ezek szerint nem jó a technikád. :) Ha hajlamos a hajad a kócolódásra, akkor óvatosan kell vele bánni, és mindenképpen kellene hozzá pl. kifésülő balzsam.

Ne dörzsöld a hajad, hanem inkább tekerd körbe a törölközővel, pár perc alatt tök jól kiszívja a nedvességet a hajból. Utána spriccelős balzsam mehet rá (ezt nem kell kimosni), és óvatosan lehet fésülni.

A bolti korpásodás elleni samponokat én nem ajánlom, azok csak elfedik a problémát, de nem szüntetik meg, aztán ha az ember abbahagyja, sokkal több lesz a korpa, mint volt. Inkább gyógyszertárban kérj segítséget, ott értenek hozzá, és tudják, milyen korpára mit adjanak.

2013. ápr. 28. 20:31

Kérdésem lenne:

1. Mit tanácsoltok, hogy hajmosás után, amikor törlöm a fejem, ne kócolódjon meg csomósodjon össze a hajam úgy, hogy utána alig bírom kifésülni?

2. Milyen sampont tanácsoltok korpásodásra? Én ugyan sima mezei boltban kapható korpásodás elleni samponokat használok, azok jók?

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook