Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? fórum

Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. máj. 8. 09:05
nincs
18. 5674644b5d (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2012. máj. 8. 09:04
Mondja ezt egy valószínűleg saját ingatlanban élő idősebb korosztályba tartozó személy. Ne haragudj, de nekem ez így nem hiteles, ha albérletben élsz akkor viszont bocsánat. Ugyanakkor egy albérlet se ér fel egy biztos ponttal az életedben, ahova lehet hazatérni és nem azon aggódni, hogy a főbérlő mikor fogja felmondani az albérletet...
17. Habospite (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2012. máj. 8. 09:04
Persze, de a legtöbb országban vannak normális bérlakások, ahonnan tuti nem rak ki a főbérlő, mert épp szüksége van a lakásra. Sokan gondolják úgy nálunk, hogy amennyit költenek albérletre, az mehet a hitel törlesztésre is, és akkor évek múlva legalább saját lesz a lakás. Szívesen bérelnék lakást, de még a lakbérre se telik, nem hogy rezsire meg megélhetésre ...
16. spinneli (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2012. máj. 8. 09:00
Szupernyugati országokban kissé más az albérleti kultúra, mint nálunk, plusz ott a felső középosztálynak is megfizetethetetlen a lakás.
15. bionet58 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2012. máj. 8. 08:58

Igen kedves fiatalok, valahol ti, és a társadalmi elvárások az oka. Még mindig elvárás, berögződés nálunk a saját lakás. A szuper gazdag országokban a lakásbérlés nem ciki. Ott bérlik az emberek a lakást, és így mobilisak. Találnak jobb munkalehetőséget azonnal tudnak mozdulni. Ez az egyik előnye a számtalan közül.


Egyébként meg számtalan formája van saját lakáshoz jutni, csak meg kell keresni.


A legfőbb ok amiért nem jut valaki hozzá az, hogy eldönti ilyen a világ, és kész.

2012. máj. 8. 08:58
Nincs!!!
2012. máj. 8. 08:56

én 25,párom 30 éves,saját lakás 1 szobás=bár elég nagy szoba)lakásunk van,anno 35 most 60 ezres törlesztővel!

olcsóbb az albérlet!


van egy 6 hós kislányunk!

lecserélni nem fogjuk tudni,az lesz a megoldás később,hogy kiadjuk albérletbe,mi meg elmegyünk nagyobb albérletbe!


néha azon gondolkodom,ezt eladni és olcsóbb lenne albérletet fizetni,de később még ennyire sem kapnánk hitelt!

egy szerencse,hogy útépítésű a lakás!nem kell rá költeni....

2012. máj. 8. 08:55
Dehogy van.Most gyüjtünk önerőre.Majd egyszer hitelből lesz.
11. spinneli (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2012. máj. 8. 08:55
persze, hitelből.
2012. máj. 8. 08:53

Én 21 vagyok a férjem 23.

Nincs lehetőségünk. Mindketten swarcolunk, van egy kislányunk, albérletezünk falun.

Legyek 20 évig rabszolga?

Egyszerűen nem jutunk nullára.

Egyedüli lehetőség örökölni, de még nem szeretnék. A veszteség nagyobb a nyereségnél, racionálisan nézve.

Talán majd egyszer!

2012. máj. 8. 08:52

Munkával, saját erőből reménytelen:( 28 évesek vagyunk, szintén mindketten diplomások, úton az első gyerkőc. Ha a szülők nem segítenek be önerővel a jókora hitelhez, akkor albérletbe jönne a baba.

Mellesleg, úgy is bevállaltuk volna, mert nem tudhattuk, lesz-e valamikor is jobb a helyzet.

2012. máj. 8. 08:48
Nincs,de hitelt nem akarok felvenni.marad az albi..
7. malkata (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2012. máj. 8. 08:45
Sziasztok, mi 36 évesek vagyunk, mindketten diplomások, most jön a második lurkó, nagyszülőknél lakunk. 2 éve gyűlt össze egy kis lakásra való, de inkább egy felújításra való házat vettünk, még kell kis pénz hogy befejezzük, de haladunk. De szerintem ez se lenne, ha páromnak nem lenne nagyon jó fizetése az utóbbi pár évben:S Hitelt régen se akartunk felvenni, most se.
2012. máj. 8. 08:43
Dehogy vagy...
2012. máj. 8. 08:39

Szia!


Én 20 vagyok, párom 27. Igaz, én még nem dolgozok, de a mai világban nem is merem állítani, hogy az oklevél megszerzése után fél éven belül fogok is... Mi is ugyanígy látjuk, hogy nem lehet a mai fiataloknak saját házuk. Vagyis lehet, hitellel... Meg, ha anyuci meg apuci olyan gazdag, hogy teszi nekünk félre a pénzt születésünk óta, vagy egy összegben kifizetik a házat... :(

2012. máj. 8. 08:38
Nekünk volt, elvitte a válság, most maradt az albérlet....és kilátásban sincs, mégcsak lehetőség sem sajátra....várjuk a csodát vagy a lottó 5-öst. :(
2012. máj. 8. 08:38
Ilyen országba élünk, nem a ti hibátok. Sok esetben meg kell halnia valakinek (nagyszülő,szülő), hogy legyen saját lakása a fiataloknak, mert a hitelfelvétel mint láthattuk életveszélyes. Ugyanakkor számomra rossz érzés, hogy más halála járul hozzá álmainkhoz...
2012. máj. 8. 08:37
Nincs ha nem öröklök akkor nem lenne sajnos:((((((((
2012. máj. 8. 08:35

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy a mai fiataloknak, van-e most lehetősége arra, hogy saját lakást vegyenek? Én 29 éves vagyok,a párom 28 mióta lediplomáztunk dolgozunk, de mégsem tudunk saját lakást venni. Mi csináljuk rosszul?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook