Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? fórum

Fiatalok! Nektek van most pénzetek saját lakásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
49. Sibetti (válaszként erre: 48. - Pici Manócska)
2012. máj. 8. 13:25
Igen, sajnos tényleg van olyan, hogy az ember nem tud félretenni. Ha meg véletlenül mégis, akkor biztos, hogy valami elromlik!
48. Pici Manócska (válaszként erre: 47. - 34c48a3825)
2012. máj. 8. 13:19

igen félre van rakva...

de minden télen belőle jön a fa...

mert nem 2filér az se...

de aki ennél jobban tud takarékoskodni..havi max 110-ből az adjon öltetett létszi...

47. 34c48a3825 (válaszként erre: 46. - Pici Manócska)
2012. máj. 8. 13:04
Valamennyit akármekkora fizetésből félre lehet tenni tartalékba. Lehet, hogy nem lesz belőle egy egész lakás, de az elv és a tudatosság sokat számít, illetve jól jön az a pénz szűkösebb időkre. Lakás-előtakarékosságot pedig már négy ezer forinttól lehet kötni.
46. Pici Manócska (válaszként erre: 45. - 0e45280179)
2012. máj. 8. 12:51

párom is 19 éves korától dolgozik és ő se tudott a havi 100-110-es fizetéséből félretenni...

hogy is lehetne annyiból??

45. 0e45280179 (válaszként erre: 20. - 937a2a883a)
2012. máj. 8. 12:49
8 év alatt nincs semmi félretett pénze? Az hogy lehet?
2012. máj. 8. 12:48
jav:formáját
43. 0e45280179 (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2012. máj. 8. 12:47

A saját lakáshoz jutás számtalan formályát fel tudnás sorolni, mert én csak azt ismerem, hogy saját pénzből vagy kölcsönre venni, de kíváncsian várom a felsorolást.


Amúgy az albérletes dologban egyetértünk ez a saját tulajdon mánia magyar specialitás.

2012. máj. 8. 12:27

Nekünk sincs, és egy darabig nem is lesz lakásunk. :( Nagyon elkeserítő... Akinek nincsenek milliomos szülei, vagy nem örököl korán, és hasonlók, annak szerintem esélye sincs. :(

Idén diplomázunk én, mint óvónő (80 ezres fizu), párom, mint építőmérnök...az ő jövedelmében bíztunk még, de most annyira pang az építőipar, hogy egyelőre munkát sem talál, ha majd kap is kezdőként lesz a fizuja kb 130 ezer.

Albérletre mi nagyon nem akarunk költeni, akkor már inkább fizetjük a hitelt havonta.... csak ugye kéne kezdő tőke..

Tervezzük, hogy kimegyünk Angliába 1-2 évre, és akkor már könnyebben tudunk itthon építkezni (minden értelemben).

2012. máj. 8. 12:27
Mi is hasonló cipőben vagyunk, hogy nem tudjuk hogy lesz saját. Szerencsére egyenlőre nem kell albérletet fizetnünk, mert rokonokkal lakunk, de ezt nem lehet a végtelenségig. 2 kisgyerekünk van. Nincsenek nagy igényeink, de a városból elmenni nem szeretnénk, mivel itt dolgozik a férjem és egyenlőre nekem is van egy 4 órás munkám. Ha kiköltöznénk, akkor viszonylag olcsón meg lehetne úszni (2-3 millióért már lehet kapni), de nem tudnánk a bejárást fizetni. Itt pedig nagyon sokba kerülnek az ingatlanok, ennyi hitelt nem tudunk felvenni, mert visszafizetni sem tudnánk. Miből? Minimálbérből?
40. genlips (válaszként erre: 39. - Pici Manócska)
2012. máj. 8. 12:17

ez tény, és ott is albérletben lehet élni. ami különbség lenne, hogy ott 'kényelmes életet' lehet élni úgy, hogy az ember még mellette félre is rak. főleg, ha két ember kereső

:(

39. Pici Manócska (válaszként erre: 38. - Genlips)
2012. máj. 8. 12:10
csak az a baj, hogy pénz nélkül oda se lehet alapozni, mert nem hiszem, hogy üres zsebbel jó kimenni...
38. genlips (válaszként erre: 37. - Sibetti)
2012. máj. 8. 11:49
könnyebb lenne egyről kettőre jutni
37. Sibetti (válaszként erre: 36. - Genlips)
2012. máj. 8. 11:39
Soha nem laktunk külföldön! Miért?
36. genlips (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2012. máj. 8. 11:33
nem költöztetek külföldre?
2012. máj. 8. 10:08
Sajnos nekünk sem lenne lakásunk, ha párom szülei nem segítettek volna.
2012. máj. 8. 10:06

sziasztok...

én 21vaagyok párom 25...

először albérletbe voltunk de azt egy fizetésből mert én még tanulok az én jövedelmem meg 32ezer forint(suli mellett árvasági)...nem tudtuk fizetni...igaz, hogy nekem van egy házam abban élünk de ezen is jelzálog van(anyum erre vett fel kölcsönt)és nem túl lakájos se...vizes falak, beázik, szar kémény stb...

de arra, hogy felújítsuk, vagy esetleg újat vegyünk nincs pénz... :( pedig párom is tisztességgel dolgozik...

33. fanny30 (válaszként erre: 28. - 34c48a3825)
2012. máj. 8. 10:00
igaz:)))
2012. máj. 8. 09:59

De nagyon sokan írtatok, köszönöm a hozzászólásokat.


Annyit azért megjegyeznék, hogy mi sem az államtól várjuk a segítséget! Sajnos nincsenek gazdag szüleink, és inkább ne legyen még saját lakásom, ha az az ára,hogy örökölnöm kell.

Nem azért szeretnénk saját lakást, mert cikinek találjuk az albérletet! Csak egyszerűen foglalkoztatott a kérdés, hogy csak nekünk megy ez ilyen nehezen?

2012. máj. 8. 09:59
Mi 24 évesek vagyunk és mi sem tudnank venni egyenlore,ezért kaptunk a volegényem szuleitol egy lakást.
2012. máj. 8. 09:57

na,most!

aki albéreltbe lakik,nem tud összetenni magának 1 forintot sem szinte!hacsak nem minimum 300.000.-ot keres!


mi örököltünk 1 millió forintot!

amit ugye be kell fektetni,mert úgy megadóztatják,nem marad belőle lótúró se!


szóval,így lett a lakásunk...ha forintba lett volna felvéve,akkor eddig is ennyit fizettünk volna,mint most svájciba!


tehát most még nullán vagyunk,hiába nőtt a duplára a törlesztő!


hogy a nyugati országokban albérlet van,ja de ott mennyi is egy lakás?na meg az albérlet is rohadt sok!


az pedig hülyeség hogy mobilisabb úgy az ember!


legfeljebb kiadom a lakásunkat,és megyünk albérletbe ,ha a munka miatt úgy adódik!

de mindig van hova menni,ha valami adódik,és valóban csak az enyém lesz előbb-utóbb.....

29. 5674644b5d (válaszként erre: 23. - Bionet58)
2012. máj. 8. 09:55

Igazából nem tudom miről beszélsz, de az általad ajánlott hölgyet megnéztem és látom, hogy rendesen működött az agymosás, ne haragudj, de ezt én így látom.

Ugyanakkor én az a fajta idióta és reménytelenül pacifista ember vagyok, aki aszerint gondolkodik, hogy ha valaki lehúz x évet mondjuk a gyártósor mellett, tisztességesen dolgozik, akkor igenis megérdemli, hogy öreg korára legyen saját fedél a feje felett. Nem kacsalábon forgó palotáról beszélek, mert valóban a sok hiteles azért (is) van gondban, mert tovább nyújtózkodtak, mint ahogy a takarójuk ért.

Nem lehet mindenki diplomás, kreatív, vállalkozó, szerencsés, hogy legyen olyan háttere és munkája amivel telhetne saját lakásra.

Az albérlet számomra nem megoldás hosszútávra (értesd: évtizedek), az állami és önkormányzati lakások bérleti jogát megvenni már inkább, de egyrészt ilyen kevés sajnos másrészt nem is olyan olcsók, milliós nagyságrendekről beszélhetünk.

2012. máj. 8. 09:45

Juj :))

Megnéztem ezt a lehúzós honlapját :))

Megmondom én neked ingyen, mi a boldogulás titka: a piacképes, specializált végzettség, a szorgalom, a kreativitás és a jó kapcsolatteremtő képesség. Ennyi és nem több.


Arról nem is szólva, hogy előbb vágnám le a karom és enném meg, semmint akármelyik gyerekemet a keze közé adjam valakinek, akiről még annyit sem lehet tudni, hogy van-e EGYÁLTALÁN bármilyen szakmai, pedagógiai és gyermekpszichológiai képesítése egyáltalán.

27. fanny30 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2012. máj. 8. 09:40
én is pont ezt akartam írni....:)
2012. máj. 8. 09:27

A családban két harminc alatti, fiatal házaspár vett az elmúlt évben ingatlant, az egyikük lakást, a másikuk házat.

Forint alapon, 25% önerő befizetésével.


Ők meg tudták oldani, így gondolom, nem lehetetlen. Évek alatt gyűjtötték össze a pénzt.


Azt gondolom, hogy a saját ingatlan egy komoly luxus, mindenhol, nem csak nálunk. Tudomásul kell venni, hogy erre nem jut mindenkinek.


Vegyünk egy átlagos, 10 milliós kis lakást, annak 2.5 millió az önereje, amit minimum be kell fizetni. Kis fizetésből ennyire sem jut úgysem, tehát luxus.


Én jó dolognak tartom a jelen hitelezési gyakorlatot. Lehet látni, mi történt azokkal, akik életükben egymilliót nem raktak össze, vettek szocpolos önerővel egy tízmilliós hitelt frank alapon a nyakukba.

2012. máj. 8. 09:25
ne hari, de ez hülyeség. én nem láttam senkit itt, hogy az államtól várná a segítséget lakásügyben. egyébként meg én olvastam az illetőtől néhány dolgot és nekem inkább lehúzás szaga van mint tanítás, már bocs :)
2012. máj. 8. 09:17
Manapság hitel nélkül, ha nem gazdagok a szüleid, nem örökölsz, vagy nem szakad rád a Nemzeti Bank, akkor nem jutsz saját lakáshoz fiatalon. Mi szerencsések vagyunk, most 30 évesek vagyunk mindketten és 26 évesen költöztünk be a saját magunk által épített házba, hozzáteszem, falun, és önkormányzati telket vettünk 50e Ft-ért, így legalább az nem került súlyos millákba. Azóta van egy 10 hónapos kislányunk is. Persze, nekünk se ment hitel nélkül, de a másik szerencse, hogy Ft alapút vettünk fel, így nem fuldoklunk a változó árfolyam miatt. Ismerőseim közül sokan jártak így. A mobilitás szempontjából persze egyszerűbb az albérlet, de mi földhözragadtabbak vagyunk ennél:)
23. bionet58 (válaszként erre: 18. - 5674644b5d)
2012. máj. 8. 09:11

Ez a magyar, és kelet európai előítélet.

Kétszeresen is. Nem a kérdés hangzik el, az hogy hogyan. Hát akkor csak küszködjetek.


A másik, ez a világom pár ország berögződése, és pont a csóróké. Mármint az, hogy nem lehet a bérleményt sajátnak tekinteni.


No és az is, ahogyan minden informác nélkül csak és kizárólag a kort nézted, és jutott el a tudatodig. Mi ez, ha nem előítélet.


Nos addig míg ezek az előítéletek benned vannak, nem is jutsz előre. Én sem jutottam.

Nagyon komolyan megdolgoztam saját magamon azért, hogy ne legyek előítéletes. Persze maximálisan még nem sikerült. Vissza is üt azonnal, amikor előjön.

22. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2012. máj. 8. 09:09
Szerintem a legtöbben nem azért akarnak saját lakást,mert az albérlet ciki.Ezt még soha nem hallottam senkitől...
21. kri76
2012. máj. 8. 09:07

36 évesek vagyunk 2,5 éves kisfiúnkkal.

30 évesen volt egy tehermentes garzonom és mertem nagyot álmodni, eladtuk. Ez volt az önrész a hitelhez.

1/2 évre rá, hogy megvettük, meghalt a nagyim, apum elvált és jött a válság. Apu a nagyi lakásába, mi meg ugye CHF hitelből vettünk egyet.

Most örülhetünk, ha ezt bírjuk fizetni...

Szóval "felelőtlen" devizahitelesek lettünk. 1/2 évet várunk és beépítjük a nagyim házának a tetőterét, apu meg átköltözik a garzonba, akkor nem lenne hitelünk és lenne 2 tehermentes kecó. Így meg lassan se pénz, se posztó. (Mert az ingatlan értéktelenedik, a hitel tartozás meg a duplájára nőtt. Eddig kifizettünk közel 4,5 milliót a banknak törlesztésként, indulónak 6,5 milliót, 16,5 millióért vettük a házat.

A 10 millió hiteltertozás közel 20 millió, a házat meg 16,5 helyett eladhatnánk kb. 13-14 millióért.

Amúgy végig dolgoztam a szülésig, a szülés után 3 nappal...Most meg még havi 15.000,-Ft a bölcsődei gondozási díj és még az adójóváírás miatt is havi 10.000,- Ft bukta.

Hogy meg tudjunk élni, nappal a munkahelyemen dolgozom, éjjel meg a vállalkozásunkban, amit most alapítottunk.

És a reményem már csak az, hogy lesz tető a fejünk felett.

20. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2012. máj. 8. 09:06
Igaz,hogy én csak 22 vagyok,de a párom 28 és nincs semmi félretett pénze,hogy lakást vegyen,pedig 8 éve dolgozik.Most azért ment el kamionozni,hogy abból talán valamennyi összejön és kevesebb hitelt kell majd felvenni.Egyikőnket se tudnak támogatni a szülők,csak magunkra számíthatunk ilyen téren.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook