Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fenyegetőző szomszéddal mit lehet kezdeni? fórum

Fenyegetőző szomszéddal mit lehet kezdeni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. fincsi5 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. márc. 29. 11:32

Mi egy zsákutca végén lakunk. Amikor öt 8-10 éves kisfiúk hétvégén játszanak, az abból áll, hogy az utcán fogják egymás dzsekijét a nyakánál szorítják, cibálják, és ordítoznak, mint a fába szorult féreg. (bár olyat még nem hallottam).

Vagy 2 hete szombaton nem bírtam tovább, és rájuk szóltam: ha csak így tudnak játszani, menjenek be valamelyikőjük udvarára, utcán ne ordítozzanak. Elmentek, azóta még nem szólt anyuka, pedig már vártam.

67. 8d00a82c06 (válaszként erre: 44. - Fox Mulder)
2022. márc. 29. 11:12
Sivár gyerek korod lehetett..
66. marlaa (válaszként erre: 44. - Fox Mulder)
2022. márc. 29. 10:31
Es ha uvoltozik, ugy is feltud noni es egeszseges felnott lehet belole.
65. marlaa (válaszként erre: 16. - Tundi1218)
2022. márc. 29. 10:26

Szerintem ez tipikusan az az ember, akinek semmi se jo. Ha megoldjatok a domper-problemat, akkor majd talal masikat.

Ignorald, a dompi kerekeire tegyel hajgumit es elvezd az uj otthonodat.

Esetleg helyre tehetned, hogy a jogszabaly kereteken belul te azt csinalsz az otthonodban amit csak akarsz es oruljon, ha nem adod ki a 100 tagu ciganyzenekarnak probateremnek.

64. PöttyösPanka (válaszként erre: 61. - F7f780f355)
2022. márc. 29. 08:10
Látom túl érzékenyen érint a téma ahhoz, hogy érdemi beszélgetést folytassunk.
63. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Tundi1218)
2022. márc. 29. 08:08
A primitívség ellen sem lehet mit tenni.
62. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - Tundi1218)
2022. márc. 29. 08:08
Igen, sajnos kihalóban van :(
61. f7f780f355 (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:35

Arad beloled a joindulat😅 Bemutatkozo szoveg alapjan itelni? Felnottes dolog. Poenbol kiirhatnek barmit😅😅😅


Ti meg legyetek ra buszkek hogy a kolykeitek nyugtalanitjak az egesz kornyeket. Biztos mindenki rajuk kivancsi😅😅😅😅😅

60. Tundi1218 (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:33
A panelből azért menekültünk,mert a felső szomszédunk gyerekzsúr címszó alatt tartott összejöveteleket rendszeresen,mivel az ismerőseit a gyerekeivel hívta át. Déltől a gyerekzsivajt,lábdobogást,visítozást hallgattuk egész délután,de nem szóltunk,mert gyerekek és napközben a saját lakásukban hadd szórakozzanak. Majd este 9től a szülők már kellően becsiccsentettek,és ordibáltak egymással éjjel 1-3ig. Ezért mertünk szólni,mire megfenyegették férjem,hogy lejönnek megverni...
59. Tundi1218 (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:29
Igen ezt én is olvastam. Viszont gyanítom ez az anyuka nem lép le,hogy a gyereke 2-3 évesen hadd csináljon azt,amit akar. Velünk is volt,hogy másik szülő szabadkozott,hogy a gyereke elveszi a dolgainkat,és hiába szól rá. Mondtuk,hogy semmi baj,legközelebb vittünk belőle kettőt,vagy volt olyan,amiből sok volt,hogy inkább neki adtuk,ha nem akarta visszaadni,és fájt utána a szíve. Szerintem ha figyelembe veszünk másokat,és próbálunk a kompromisszumra törekedni azzal rosszat nem csinálhatunk. És ebben a helyzetben is szerettem volna ezt,már akkor kezdődtek a viták,mikor még csak a házunk alapja volt meg,de férjemet mindig visszafogtam,mivel ő járt ki az építkezésre,hogy ne menjen bele csak,ha nagyon muszáj,mert szeretnék,normális szomszédi viszonyt majd. Véleményem szerint az empátia nagyon kihalóban van az emberekből...
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - F7f780f355)
2022. márc. 28. 21:24
Oké. Elolvastam a bemutatkozó szövegedet. Ez mindent megmagyaráz 😅
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 21:22
Megértelek és igazad van. Csak ilyenkor mindig eszembe jut egy cikk, amit egy problémás gyerek (adhd vagy valami hasonló) anyukája írt, hogy tudja, hogy zavaróan viselkedik a gyereke, de nem tehet róla, és rosszul esik neki, hogy a többi szülő csak ítélkezik, mert azt hiszik, azért ilyen a gyerek, mert rosszul neveli. Elég elgondolkodtató írás volt. És hány anyuka járhat még ebben a cipőben.
56. f7f780f355 (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:21
Te meg biztos mason basszankodsz-> Mas ember azt tartja abnormalisnak
55. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - F7f780f355)
2022. márc. 28. 21:16
Én elfogadom. Valamint én nem utálkozom, és nem idegesítem magam, ha gyerekricsajt hallok. De mindenki maga dönti el, hogy min érdemes bosszankodni.
54. Tundi1218 (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:12
Persze tudom. Szerencsésnek is érzem magam,nem kell reggeltől estig ordibálnom vele. Nyilván egy más habitusú gyerekkel nehezebb,ezt meg is értem. De a játszótéren sok olyannal találkoztunk,akinél az anyuka félrevonult cigizni,telefonozni,meg beszélgetni,az enyhén túlpörgött gyereke meg fél percig nem hagyta az enyémet normálisan játszani,folyton elvette a saját eszközeinket,lerombolta amit épített,ordibált vele artikulálatlanul...Csak azért írtam,mert kisgyerekes anyukaként nem tartom magam annak a szembecsukós anyukának,aki szerint egy kisgyereknek mindent szabad,a korlátok kellenek mindenképp :)
53. f7f780f355 (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 21:08
Vmiert megis 4en jeleztek hogy szimpi a kommentem. Eleg sokan nem kedvelik oket. Az is normalisnak szamit, fogadd el. Nincs kobe vesve hogy szeretni kene oket.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - F7f780f355)
2022. márc. 28. 21:06
Tiszteletben tartom, hogy te ilyen vagy. Ezzel együtt had jegyezzem meg nagyon halkan, hogy te kepviseled a kisebbséget. Az átlag szereti a gyerekeket. És ami a nagy többséget jellemzi, azt szokás normális hozzáállásnak nevezni. Bocsi
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 21:02
Ügyes vagy, hogy ezt tanítod a gyerekeknek. De azt ugye tudod, hogy az 'órákig elszöszöl csendben' nem nevelés, hanem habitus kérdése. Vannak csendesebb és vannak impulzívabb, energiagazdagabb gyerekek. Utóbbiakra gyakran jellemző a koránkelés is 🙈
50. Tundi1218 (válaszként erre: 45. - F7f780f355)
2022. márc. 28. 20:43
Igen tudom,hogy sok kisgyerekes anyuka nem neveli a gyerekét mondván,hogy még csak gyerek,hadd csinálja. De kisgyerekes anyukaként ez engem is mindig idegesített,panelből jöttünk,sokat jártunk játszótérre,mindig arra neveltem őket,hogy úgy játszanak azzal másokat ne zavarjanak. A nagyobbik gyerekem 6 éves,leül homokozni és órákat egy helyben ül és alkot,épít el van a világában,nyilván a játékához időnként kell a dömper,ami szállítja a homokot. A kisebbik másfél éves,még alig van hangja,inkább csak csodálja a nagyobbat,mit csinál. Néha úgy kell kinéznem rájuk,hogy nem mentek-e el valahova,mert nem hallom őket...Nyilván időnként civakodnak,veszekednek,illetve hangosabban játszanak,de hát gyerekek... Nem hiszem,hogy ez olyan mértékű lenne,amit nem lehet tolerálni. Mindemellett délelőtt 10 előtt nem jutunk ki,mert aludni szeretnek sokáig,illetve ebéd után is csendes pihenőjük van.
49. pteri (válaszként erre: 1. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 20:33
Nekünk is volt ilyen szomszédunk. Pont nem a gyerekkel volt baja, azokat szerette, de minden màsért veszekedett és feljelentett mindenkit. A rendőrök, önkormànyzati dolgozók kiröhögték tényleg mint írta valaki, de azért kötelességük volt kivizsgàlni mindig az ügyet. Így rendszeresen kijàrtak hozzànk és màs szomszédokhoz, de sose büntettek meg senkit. Kivéve egy szomszédot, aki úgy pofànverte, hogy kimozgósodott egy foga. A kérdésedre vàlaszolva: tehàt, volt, aki felpofozta, volt, aki szintén feljelentette, volt, aki visszaszólt neki, mi építettünk magas kerítést, befedtük nàddal és ültettünk gyorsan növő fasort elé. A probléma úgy oldódott meg, hogy a szomszéd börtönbe került és a hàzàt elàrverezték.
48. f7f780f355 (válaszként erre: 21. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 20:10

Engem semmi sem zavar annyira, mint a gyerekricsaj...

Amig otthon eltem a szuleimmel egy nagyi volt a szomszedunk es nyaron felvaltva jottek az unokak. Egesz delutan orditoztak. De nem hianyzik! Ott dontottem el hogy soha sem fogok szulni es b-ssza meg 8 evvel kesobb is tartom magam ehhez.

47. c85d1d200b (válaszként erre: 44. - Fox Mulder)
2022. márc. 28. 20:02

No offense, de azt sem hiszem el, hogy harom eves korodrol olyan pontosak az emlkeid. Inkabb arra "emlekszel", amit a mama a kesobbiekben meselt rolad.

Es a csak egy fele jatek ilyen korban, ha igaz lenne, tobb mint furcsa lenne. A szulo reszerol is, hogy nem mutat semmi mast.

De hagyjuk... Ti azt mondotok, amit akartok, en meg azt hiszem, amit akarok.

46. f7f780f355 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. márc. 28. 19:56
Na ezaz. Errol beszelek. Tul hangosak. Ezeket a domper, muanyag szarokat meg betiltanam. Menjen tanyara aki allat modjara akar viselkedni.
45. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 19:49

Nem visítozik esetleg a gyereked? A legtobb kisgyereknek nagyon idegesito, nyavogo hangja van, en sem szeretem hallgatni.

Ha o a gyereked alvasidejeben nyirna fuvt, flexelne orulnel neki?

Naugye.

Bocs, nem szemelyeskedes de sok kisgyerekes anyuka nagyon sokat kepzelnmagarol, azt hiszik, hogy nekik mindent szabad es mindenki az o gyerekeinek fog sorban allni meghajlasra.

44. Fox Mulder (válaszként erre: 41. - C85d1d200b)
2022. márc. 28. 19:45

Kedves Uborka,

55Judit fia vagyok. No offense, csak jelezném, hogy de igen, én csak finommechanikai műszerészt játszottam. Jelenleg híradástechnikai szakmérnök vagyok.

Sem gyermek koromban, sem később sosem üvöltöztem senkivel. Ennek ellenére túléltem a gyermekkorom és egészséges, sikeres felnőtt vált belőlem.

Tényleg csak megnyugtatásul szeretném létező alternatívaként felvázolni, hogy fel tud nőni egy gyermek üvöltözés nélkü is.

43. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 19:37

Akkor elég szelektív a hallása. Menjen fülészetre.

Látod, nálatok is csak addig áll fenn a gond, amíg meg nem épül a többi ház, és be nem költözik a többi kisgyerekes család. Addig meg ne is törődj vele ;)

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Léna123)
2022. márc. 28. 19:34
Így van. Hülye mindenhol van :D
41. c85d1d200b (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. márc. 28. 19:27

Ha "szerelt", gondolom kalapalt is meg fureszelt, es azert zorgott is. Azt erosen ketlem, hogy harom evesen csakis finommechanikai muszereszt jatszott.

Meg nem mellekesen az egy szem fiad nyilvan nem beszelgetett es veszekedett magamban, mig ha tobb gyerek van, ez megesett.

40. LBO (válaszként erre: 5. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 18:24
Utasít? Egy igazi barom a szomszédod.
39. 55Judit (válaszként erre: 35. - Imisz)
2022. márc. 28. 18:17
Én nem azt írtam hogy mostanra elmúlt, ők mindig is normálisan játszottak, beszéltek, pont mint az én fiam. Születésük óta ismerem őket. Olyan szép nevelést kapnak azok a gyerekek, le a kalappal a szülők előtt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook