Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fenyegetőző szomszéddal mit lehet kezdeni? fórum

Fenyegetőző szomszéddal mit lehet kezdeni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 18:10

Áthívnám őket, gondolom a pokolba kívánod őket, de akkor is a béke kedvéért, megbeszélné, velük, őket melyik időpont zavarja?

A dömper, a kismotor idegtépő tud lenni, milyen hangot ad ki.

Próbálj meg velük kompromisszumot kötni, hogy mikor ülnek ők kint és mikor dömpereznek a gyerekek. Hidd el hosszútávon megéri.


Hogy tud-e valamit tenni? Tényleg attól függ milyen összeköttetései vannak.

Gondolom van másik szomszéd is, kérdezz rá, ők mit hallanak, áthallatszik hozzájuk is erősen?

Próbálj szövetségeseket találni, akik melletted állnak ha kell.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - 8d00a82c06)
2022. márc. 28. 18:04

Szerintem, helyesebben számomra az ilyen zaj kevésbé idegesítő, mert egy állandó zsongás. Egy-egy gyerek lehet sokkal jobban idegesítő.

Meg, valószínű tudtad is mivel jár iskola mellett lakni.

2022. márc. 28. 18:02

Itt a szomszédot is meg kellene hallgatni. Egy szülőnek sosem idegesítő általában a saját gyereke.

Imádom a gyerekeket, de egy szomszédnak a gyereke kicsinált idegileg.

Valami borzalmas hangon bümmögött egész nap, egy cérnaszállal a kezében rohangált. Ő volt a csuklósbusz. Nem volt hangos, de annyira irritált, hogy a nagyanyját (ott lakott vele) meg tudtam volna fojtani.

35. Imisz (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. márc. 28. 17:54
Életkori sajátosság ami 6-os és gimis korra persze, hogy eltűnik. Nem intelligenciafüggő még abban a korban.
34. Nini79 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. márc. 28. 17:42
Huhh, ez nem semmi. Elhiszem. Erre mondom,hogy sok az idióta... Sajnos.
33. Léna123 (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. márc. 28. 17:16
😀 Én nem mondtam, hogy nem normális, csak arra próbálok rávilágítani,hogy azért mert egy gyerek néha hangoskodik, attól még ugyanúgy normális. Nyilván az enyémek se üvöltenek mint a sakál állandóan, koruknak teljesen megfelő okos és értelmes gyerekek, és felnőtt korukban is bízom benne,hogy okos dolgokkal fognak foglalkozni, de most nem ülnek mindig csendben,főleg otthon. Mert amúgy bárhova el tudunk menni velük,mindenhol tudnak viselkedni.
32. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Léna123)
2022. márc. 28. 17:14

Iskolával szemben lakok.

Tesi órákon labdapattogtatás, sípszó, hangos utasítások, iskolakörnél mint az elefántok.

8-16-ig üvöltözés, napköziben folyamatos sikítás.

Aludni max 3 órát tudok napközben munka után, de ez van.

Gyerekek.

A szomszéd kapucsapkodása jobban idegesít.

31. 55Judit (válaszként erre: 28. - Léna123)
2022. márc. 28. 17:05
Persze, tudom, valószínű az enyém nem normális. Ő már pici korától inkább szerelt, műszerészkedett már 3 éves korától, és nem ordibált. Most is csupa okos dologgal foglalkozik, már felnőtt, ő ebben éli ki magát. Míg a kortársai buliztak, ő kísérletezgetett. 😀 Kinek miben van öröme, úgy kell éljen.
30. Scherlock (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. márc. 28. 17:04
Persze, lehet példamutatóan élni, mint ahogy adott szót megtartani...
29. 55Judit (válaszként erre: 26. - Nini79)
2022. márc. 28. 17:01
Biztos hogy nincs, rossz szomszédság török átok. De mit tehettem volna pl. én. Engem azzal is vádolt hogy éjszaka átjártam hozzá, téglát loptam, meg már nem emlékszem még mit. Szemetet dobált át rendszeresen, ha meglátott a kertben trágár szavakkal szidott. A fiát úgy fel tüzelte ellenem aki ugyanolyan őrült mint ő, hogy majdnem nekem jött. nem lehet mit tenni az ilyen állattal. Szerencsére elvitte az ördög, a fia meg külföldön dolgozik és ritkán jön haza. Beleőrülnék ha mindenki ilyen lenne, aki köröttem él, de szerencsére a többiek teljesen normálisak.
28. Léna123 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. márc. 28. 16:57
Nen tudom voltál e már ovi vagy bölcsi közelében. Bizony a gyerekek üvöltöznek. Az enyémek (ovisok) itthon játszás közben is úgy be tudnak lendülni, hogy szólni kell nekik, halkabban. Pedig nem süketek.😆 És amúgy az oviban egy panasz nincs rájuk, de ezt pedagógusok is mondják,hogy valahol ki kell élnie magát a gyereknek, és az a jobb, ha ezt otthon teszi, mint suliban vagy oviban. Nem ülhet otthon mindig csendben egy gyerek.
27. Nini79
2022. márc. 28. 16:54
Amúgy sok az idióta ember... Lassan már csak egy lakatlan szigeten nem kötnek bele az emberbe..
26. Nini79
2022. márc. 28. 16:50
Jesszus. Együtt kell tudni élni... Mind társasházban, mind kertes házban. Azért a kertes házban több mindent lehet. Pl, ha szalonnát sütök, s átmegy a füst a szomszéd kiterített ruháira.. És? Jogomban áll nappal szalonnát sütni.Meg, nehogymár az a gyerek ne játszhasson nappal. Ez vicc. Próbálj vele beszélni,mert az se jó,ha elmérgesedik a helyzet. Egy rossz szomszédnál nincs rosszabb.
25. 55Judit (válaszként erre: 23. - Scherlock)
2022. márc. 28. 16:49

Én már nem vagyok fiatal, de a mai napig nem értem, a gyerekek miért üvöltözve játszanak. Ha egymás mellett vannak, akkor is teljese hangerővel beszélnek egymáshoz. Nagyon irritál, de kívülállóként nem lehet ellene tenni. Ez nevelés kérdése. Az intelligenciát a gyerek szüleitől örökli, mint a szeme színét, vagy a haját. Az én fiam soha nem üvöltözött, és őt is zavarja ha a gyerekek minden ok nélkül ordibálnak.


Szembe lévő szomszédom gyerekei se üvöltöztek sose. Egyik már gimis, a másik 6.-os. Teljesen normálisan játszanak, beszélnek. Lehet így is.

24. 55Judit (válaszként erre: 1. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 16:42

Szomszéd törősjön a saját dolgával. Ezt bátran megmondhatod neki. Aki településen él, számolnia kell azzal hogy van szomszédja, a szomszédok váltakoznak is. Hol ilyen életvitelű van, hol olyan. Szomszéd pihenjen 22-06 óráig. Vagy költözzöb tanyára. Ne aggódj, semmit nem tehet ellenetek.

Én egyik szomszédom is állandóan belém kötött, ráadásul kreált vádakkal. Tavaly meghalt szerencsére. Én azt mondtam neki hogy jelentsen fel.

2022. márc. 28. 16:27

Semmit illetve levegőnek nézni.


Gondolom gyerekek azért 22 óra után nem 120 decibellel dömpereznek. :)


Van, aki mindenben a problémát keresi.

2022. márc. 28. 16:10

Mindig az erőszakos győz :( Nekünk az egyik szomszédunk folyamatosan kiabál, az ablak alatt ugattatja a kutyát (kizárólag azóta, hogy kértük, vigyázzanak vele, mert beteg van nálunk), a másik szomszéd gyerekei egész nap visítanak, üvöltenek, zörögnek - nem az a normális gyerekhangosság, hanem artikulálatlan üvöltözés. Közben jó idő esetén egész nap üvölt a kertben a tamtamzene. Ott többen kérték őket az utcából, hogy vegyék halkabbra, súlyos beteg is van az egyik házban, de csak annyit értek el vele, hogy azért is csinálták tovább, és még többet voltak azon a részen, ahol a fekvőbeteget zavarták. És ezek diplomás, elvileg művelt emberek. És nem tudunk semmit tenni ellenük, külvárosi kertes házban lakunk, és nem lehet élvezni sem a kertet, kiülni, bármit csinálni ott, mert mindkét felől jön az üvöltözés. És senki nem tud semmit tenni. Szóval nem annyira az számít, kinek van igaza, hanem hogy ki a pofátlanabb, mert senki nem segít, se jogász, se rendőr.


Azt én is mondom, hogy ha lehet halkítani úgy a dolgon, hogy nem lábujjhegyen kell járnia a gyerekeidnek, akkor tegyél valamit, vagy hogy ne olyan időben (kora délután) zajongjanak a gyerekek hétvégén, amit illik meghagyni sziesztára. De ha normálisan viselkedtek, nem lehet panasza ellenetek, mert nem szanatóriumban van, hanem olyan helyen, ahol emberek a hétköznapi életüket élik. És ahhoz hozzátartozik a gyerekek hangos játéka is - a gyerek lényege ugye "nagy hangzavar, rajta némi kosszal" :) Lényeg, hogy nekik szaladniuk és kiabálniuk kell - és ha ez a kiabálás nem folyamatos üvöltözés, akkor egy szava sem lehet.

21. Tundi1218 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 14:59
A legjobb,hogy ez egy új rész,körben mindenhol építkeznek,markolók mennek oda-vissza. De elmondása szerint az nem zavarja,csak az én gyerekeim...
2022. márc. 28. 14:58

Milyen lépéseket tesz? Távolabb megy a székkel? 🙄 Nem hiszem, hogy a jegyző be tudná tiltani a játékot.


Dömper kerekére tegyetek két-két gumipántot, vagy a teraszra valami régi szőnyeget! Ezzel nem azt mondom, hogy ugorj a szomszéd minden szavára, de ha látja, hogy partner vagy, nem ellenség, akkor talán tudtok majd egymás mellett élni. Cserébe ha ő zavar titeket valamivel, ne habozz neki szólni!

19. Léna123 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 14:47
:DDD Ilyenkor rájövök, hogy hülye mindenhol van. Mi társasházban lakunk, 2 gyerekkel. Gyerekek előtt, kettesben nyilván nem zajongtunk. Mióta nőnek, érzem, hogy egyre hangosabbak vagyunk. Próbálunk mi is szabályokat tartani, rájuk szólunk minden szarért, merthogy alattunk laknak. Hozzáteszem, soha senki nem is szólt, így gondolom elviselhetőek vagyunk. Mivel mindenképp nagyobb lakást szerettünk volna, épp ez miatt gondolkodtunk családi házon( végül nagyobb társasházi lakás lett), hogy ott azt csinálnak, úgy futnak, ugrálnak, kiabálnak ahogy akarnak. De itt a példa, hogy ez sem igaz. Kötekedő szomszéd bárhol lehet.
2022. márc. 28. 14:43
Visszafenyegetni, ignorálni.
2022. márc. 28. 14:38
Amikor mi költöztünk az akkor kb félig üres utcába, és ejtettünk egy darab vágást flexszel az udvarunkon, akkor egy egyik szomszéd már üvöltött is át, hogy mit képzelünk magunkról. Azóta majdnem teljesen beépült az utca, és az egyik szintén nemrég beköltözött szomszéd szinte egész nyáron flexszel, csiszol, fűrészel, stb. Az átkiabálós szomszéd eleinte próbált keménykedni, de egy ideje feladta 🤷‍♀️
2022. márc. 28. 14:31
Az az igazság, hogy nem éjjel dolgozik,csak elmegy reggel de 11re már otthon van, és relaxalni akar a teraszán. Nyilván az állandó dömperezés engem is zavarna, és rájuk szólnék. De az igazság az, hogy nemrég költöztünk, csak egy teraszunk van, ezt leszamítva föld és fű, ott tologatják nagyrészt, időnként visszaszaladnak vele a teraszra. És ez a helyzet is ideiglenes, mivel majd szeretnénk nekik egy rendes homokozót kialakitani,távolabb, amire nyilván még nem volt időnk. Ezt jeleztük is nekik az első vitánál, ennek ellenére támadt ránk ma.
15. Léna123 (válaszként erre: 13. - Fox Mulder)
2022. márc. 28. 14:31
Ebben igazad van. Meg kellene találni a köztes megoldást. De aki fenyegetőzéssel kezd, azzal kétlem, hogy szép szóval megbeszélve dűlőre lehetne jutni.
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. márc. 28. 14:27
Az teljesen más eset. Meg is érdemelte. Amúgy ha a szomszéd kiméri, hogy a gyerek meghaladja a nemtom mennyi decibelt, akkor igaza lehet. De erősen kétlem, hogy tényleg akkora a zaj.
2022. márc. 28. 14:22

Élni és élni hagyni. Intelligencia kérdése, de sok mindenre van fájdalommentes megoldás.

Engem például totál kiborít, amikor ezeket a műanyag kerekű dömpereket, rollereket secegtetik körülöttem a gyerekesek.

Ha a szomszédomban csinálná valaki, simán megbeszélném a szülővel, hadd cseréljem ki a kerekeket gumikerékre. Még az OBI -ban is lehet kapni mindenféle zajmentesen guruló gumikereket mindenféle méretben. Simán megérné a párezer forintos beruházás az évekig tartó csendes gurulást.

Az sem oké, hogy játszon a gyerek lábujjhegyen, mert nálam csend rendelet van, de az sem oké, hogy pusztulj-gurulj 100m -es körzetemben, mert én vagyok a támogatott gyerekes.

Valahol a kettő között kell meglelni a megoldást.

2022. márc. 28. 14:20
Szerintem van jószomszédi iszony, és van jószomszédi viszony.Az első nem opció, az utóbbihoz pedig a többet ésszel, mint erővel való hozzáállás vezet, és minden pancser "legyőzhető" így - meglátásom szerintem -.Csak okosan, kompromisszumkészen, talán így előbbre jut az ember, de persze akadnak kivételek.
11. michelle.r (válaszként erre: 1. - Tundi1218)
2022. márc. 28. 14:11

Bármit csinál, ki fogják röhögni. Abban igaza van, hogy undorítóan hangosan zörög a betonon, mert műanyagok a kerekei, ha végig dolgozza az egész éjszakát, elhiszem, hogy idegesítő, hogy nem tud pihenni.


Megpróbálhatnád kicserélni a kerekeket gumira? Vagy ráapplikálni egy gumiréteget? Nem minősítem az ember viselkedését, de neked se lesz jó egy hosszútávú 'jószomszédi iszony.


Esetleg megkérdezhetnéd, hogy mikor alszik, és abban az időben vidd ki a gyereket dömperezni a játszótérre.

2022. márc. 28. 14:08
Vegyen füldugót, vagy költözzön tanyára.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2022. márc. 28. 14:06

Miután változott a törvény, hogy a csendrendelet nem 22-06-ig tart, hanem 24 órán keresztül x decibel: vasárnap délelőtt az egyik házbeli fia a ház előtt mosta az autóját, és ordított belőle a tam-tam zene. Szinte ütemre rázkódtak az ablakok, és hiába kértük, röhögött, hogy elmúlt már reggel 6 óra.

Valaki kihívta a rendőröket, hozták a műszert: 30 ezer Ft bírságot kapott. Kb. 25 évvel ezelőtt.

De egy gyerek-dömper??? Röhej.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook