Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékeny vagyok a párom édesanyjára fórum

Féltékeny vagyok a párom édesanyjára (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. kriszta773 (válaszként erre: 77. - Pieta4)
2015. jan. 27. 15:20

csak azért írtam, mert te írtad, ugyanilyen helyzetben vagy, és csak az anyós halála oldotta meg. mondjuk ez is lehetne intő jel a csajszinak :)


én a helyében tutira nem költöznék, pláne nem adnám fel a munkámat. kivárnám, hogy elmélyül-e a kapcsolatunk, és a srác is tesz-e érte, hogy lássam, mennyire számíthatnék rá. bár őszintén szólva ha már így tesztelgetni és várakozni kell, mi lesz belőle, megette a fene az egészet

77. pieta4 (válaszként erre: 74. - Kriszta773)
2015. jan. 27. 13:48

A férjem nem az én rovásomra támogatta az anyját.

Köszi, hogy ennyit foglalkozol a kapcsolatommal, de itt nem én vagyok a téma:)

Azt meg, hogy mennyire szeret a férjem csak én tudhatom.


De itt mi azon vitatkozunk, hogy mekkora a szerelem. Én is azt tanácsolom a csajnak lényegében, mint Ti, hogy hagyjon magának kiskaput, ne dobjon oda mindent, mert ráfázhat. Egyetértesz?

76. Kilimcs (válaszként erre: 75. - Kriszta773)
2015. jan. 27. 13:05

egyetértek.. Én se értem a semmire vagy a te tedd meg, én majd később eldöntömre minek feladni az életét a lánynak.


Meg amúgy is, egy szerelmes férfi nem iylen. Nem nem dobja ki az anyját, de kiáll a kedvese mellett, és ha kell, keres kompromisszumos megoldst, de az imádott nővel van.


Adott esetben együtt ápolják anyukát, stb. egy szerelmes ember bevonja a dolgaiba a másikat, nem kitaszítja onnan..

75. kriszta773 (válaszként erre: 73. - Pieta4)
2015. jan. 27. 11:56

nincs igazad. egy szerelmet egy kötekedő anyós sem tud tönkre tenni, max. idegesíteni a benne élőket :))))

és már bocsika, de ahhoz, hogy egy nő feladja az állását, anyucipicifiához költözzön le faluba mindent feladva, igenis számít, hogy a srác mennyire szereti őt. mert hiába szerelmes a csaj, leköltözik, és ugyanezekkel a problémákkal fog szembesülni, mint most, csak ezerszer erősebben. és nem biztos, hogy később majd visszakapja a munkáját, vagy könnyű lesz elcuccolni


de ez olyan tipikus, amit itt a fórumindító is írt. probléma van a kapcsolattal, ami ráadásul csak hétvégi - mi a megoldás? természetesen az, hogy dobja a melót, odaköltözik és ezzel kierőszakolja a paliból is az együttélősdit, mert fura módon a felnőtt pasi nem jutott el magától addig, hogy elköltözzön, önálló életet éljen, és a csajjal együtt akarja azt. csak így, hogy választás elé kényszerítik

74. kriszta773 (válaszként erre: 70. - Pieta4)
2015. jan. 27. 11:52

szerintem az egy dolog, ha valaki nem kedveli az anyósát, nem jön ki vele. de ha az a probléma, hogy a párja mindig az anyjához húz, nem áll ki mellette, és mint írtad, nálatok is ez volt a szitu, és ennek csak az anyós halála vetett véget, akkor bocsi, de én megkérdőjelezném azt a nagy szerelmet :(

ez nem a kötődésről szól, minden normális férfi, pláne, ha jó a családi viszony, kötődik az anyjához, és ha a felesége meg az anyja nem jönnek ki jól, azért igyekszik kimaradni a konfliktusokból, amíg lehet, de ez nem egyenlő azzal, hogy anyucit támogatja a neje rovására

73. pieta4 (válaszként erre: 72. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 11:11

AZ anyós akkor is tönkreteheti a kapcsolatot, ha külön élnek.

S lehet ez a világ legnagyobb szerelme, akkor is.

A kérdés itt szerintem nem az, hogy a srác mennyire szereti a lányt. Hanem az, hogy a csaj mennyire szereti a srácot. Neki kell döntenie és mindent feladnia. Neki kell bírnia, elviselnie, hogy ha beteg anyuci füttyent az éjszaka közepén, a fia átmegy hozzá. Ez egy idő után sok lesz neki....

72. angelic smile (válaszként erre: 70. - Pieta4)
2015. jan. 27. 10:27

Nem kell nekimenni az anyjának, hanem szépen átköltözni a másik házba és onnan természetesen lehet látogatni anyucit. :)

Ne haragudj, de az az élet rendje, hogy külön költözünk a szülőktől, amennyiben ezt megtehetjük (és itt most a kérdéses pasi megteheti), mert így egészséges. Nem egészséges több generációnak együtt élnie.

71. angelic smile (válaszként erre: 67. - Pieta4)
2015. jan. 27. 10:25
Egyet kell hogy értsek Krisztával. Tudod, sokan nem tudják mi is az a szerelem. Éreznek valamit és rámondják, hogy az. Kedves, ha itt szerelemről lenne szó, akkor a srác már rég átköltözött volna a házba, nem húzná halasztaná a dolgot, hiszen a szerelmével akarna lenni. Persze, lehet, hogy igazad van és szereti a fórumindítót. De én is szeretem a macisajtot. :)
70. pieta4 (válaszként erre: 68. - Kriszta773)
2015. jan. 27. 10:16

Ha a pasi az átlagnál jobban kötődik az anyjához, az miért jelenti azt, hogy nem szerelmes a párjába?

Emberfüggő, hogy ki hogy kezeli a konfliktusokat. Valaki nekimegy az anyjának és kiosztja, valaki pedig lavírozik.

Nem vált ki felháborodást a véleményed, csak nevetek rajta. Vicces, hogy milyen következtetést vonsz le az életemről, a házasságomról pár szó alapján:)

69. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 45. - Pieta4)
2015. jan. 27. 10:06
Én tudatosan készülök rá, hogy ne ilyen fiús anyuka legyek ( akinek a hobbija a lányos anyák és lányaik életének megkeserítése és istemcsászárnak képzelik magukat csak mert fiuk (is) van) Még csak két éves a picikém de már mondogatom magamnak, hogy bárkit el fogok fogadni párjának aki boldoggá teszi a fiamat :) Szerencsére az anyósomnak is ez a "filozófiája" soha nem beszélt bele a fiai párválasztásába.
68. kriszta773 (válaszként erre: 67. - Pieta4)
2015. jan. 27. 09:41
attól, hogy egy pasi szereti az anyját, ragaszkodik és kötődik hozzá, ha szerelmes egy nőbe, helyén tudja kezelni a dolgokat. bocsika, de attól, hogy te ilyen pasihoz mentél hozzá, még nem jelenti, hogy ő igazán szerelmes lenne beléd. tudom, hogy ez mély háborgást vált majd ki nálad, de óriási különbség van aközött, ha egy férfi igazán szeret, minden téren, problémás családtaggal való viszonyokban is. de ha az ember nem tapasztalja meg, hogy ő az első egy férfinál, akkor nem tudja a különbséget
67. pieta4 (válaszként erre: 65. - Angelic smile)
2015. jan. 27. 09:37

A fiúk teljesen máshogy működnek az anyjukkal kapcsolatban.

Te itt csak elgondolod, hogy mit tennél. Elméleti síkon vagy.

Én átestem ugyanezen, mint a fórumindító...

Nem azért ilyen a srác, mert nem szereti a csajt.

66. angelic smile (válaszként erre: 63. - Kisritu)
2015. jan. 27. 09:02

Gondold át az egészet. Nem is tudom, addig nem fogadnám el az állást, amíg át nem költözött a másik házba, amíg meg nem bizonyosodtam róla, hogy valóban komolyan gondolja.

Az a baj ezzel, hogy igazából nem lehet, de nem is szabad erőltetni ezt.

Kívánom, hogy alakuljon úgy az életed, ahogy szeretnéd! :)

65. angelic smile (válaszként erre: 49. - Pieta4)
2015. jan. 27. 08:59

Szerintem itt szerelemről szó sincs.

Ha beteg lenne valamelyik szülőm, akkor sem tenném meg azt, hogy ne a férjemmel éljek. Amennyiben olyan ellátásra van szüksége, magunkhoz költöztetném. Természetesen több időt töltenék vele, de álomra a fejemet a férjem mellett hajtanám.


Én azt hiszem, ha komolyan gondolná a fiú, már rég összeköltöztek volna, sőt együtt is ápolhatnák a mamát, még ha csak a lelkét is. Nem hiszem, hogy a fórumindító nem-et mondana. Persze ez függ a mamától is.


Volt olyan barátnőm, ahol a srácnak már a második házassága volt a barátnőm. Anyós nagyon durva dolgokat talált ki. Már a lagziban szabotált. Aztán egyszer csak kibökte, azt hitte a fia őt fogja ápolgatni, vele lesz öregségére. Azóta már elváltak.

64. krisszi77 (válaszként erre: 15. - Mahenna)
2015. jan. 26. 23:40
Én is igy gondolom.
2015. jan. 26. 22:41
Képzeljétek...Ma kaptam onnan állásajánlatot. Idáig is agyaltam, de most aztán már bele kell húznom és rájönni mi is volna a legjobb nekünk.Örülök a hírnek bár van bennem félelem. ő is örült, azt mondta ha úgy van fogadjam el és ő még előtte átköltözik a mamához. Hát, így legyen. Anyukáját holnapután műtik, ez már egy esztétikai műtét, remélem minden jól megy majd. Sokan mondtátok nem ezekkel a szavakkal de a lényeg az h szerintetek ez az egész a szerelem hianyából fakad. Szeretjük egymást es komolyak a terveink egymással. Sokat küzdünk egymásért az élet más területein is.. Nyilván nem elszakítani szeretném az anyjától csak azt szeretném hogy éljük a saját életünket együtt. Ebbe belefér h segíti őt ha kell, na de nem úgy mint most, h szinte minden apró dologért ugráltatja. Pl legutóbb amikor épp együtt akartunk lenni majd ránktörte az ajtót azért hogy dugja be a konnektorba a hosszabbítót. Azért hoztam ezt a durva példát hogy értsétek miről beszélek
62. pieta4 (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 21:18
Férjhez mentem Hozzá, s most is együtt vagyunk. A mama sok feszültséget okozott, nem tudtam, meddig bírom. Nem én győztem le, hanem a rák.
61. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Pieta4)
2015. jan. 26. 20:47
ha saját tapasztalat, akkor tán tévedtél. vagy most is együtt vagy azzal a "szerelmes" sráccal? :)
60. pieta4 (válaszként erre: 58. - 3a5c305959)
2015. jan. 26. 19:50
Persze, nem a betegség az alapvető bibi itt. De mivel az is van, egy plusz adu a mamánál. Így még nehezebb a csaj helyzete:(
2015. jan. 26. 19:20
-kiderult
58. 3a5c305959 (válaszként erre: 56. - Pieta4)
2015. jan. 26. 19:19
Szerintem nem is a betegsegen van a hangsuly. Teljesen egeszseges anyuka/anyos is viselkedhet igy. Nem kell a fiunak kevesbe szeretnie vagy tamogatnia, de a tudomasara kene hoznia hogy felnott mar es o szeretne iranyitani az eletet. De amennyire kiderult a tortenetbol kiderult ez nem tortenik meg es igy nem sok jovoje van a kapcsolatnak. De ezt mar paran elmondtak elottem.
57. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - Angelic smile)
2015. jan. 26. 17:13
hjah:)
56. pieta4 (válaszként erre: 55. - 3a5c305959)
2015. jan. 26. 17:02
Épp ez az, itt nem egy átmeneti betegségről van szó.
55. 3a5c305959 (válaszként erre: 54. - Pieta4)
2015. jan. 26. 16:49
Miert ne? En "leptem le" a ferjem mellol mert anyukamnak 2000 km-re tolunk szuksege volt ram. Persze nem allandora kellett neki valaki. Ha ugy lenne akkor idekoltoztetnem magunkhoz.
54. pieta4 (válaszként erre: 52. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 26. 13:50

Akkor adott esetben lelépsz a férjed mellől, mert apukád fontosabb? Odaköltözöl apukádhoz?:)

I

53. pieta4 (válaszként erre: 51. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 26. 13:49

Azért ebből ne szűrjük le azt, hogy nem foglalkozott az anyjával!

Miért kellene minden nap anyucizni? Az ember élje az életét.

S ha okos az anya akkor nem saját magát nézi, nem csimpaszkodik rá, hanem a fia érdekeit tartja szem előtt!

2015. jan. 26. 13:23

Az mellett vagyok, akinek adott esetben nagyobb szuksege van rám. Ha az apamnak, akkor mellette; ha a ferjemnek, akkor omellette.

Ha pedig valakivel az ember nem akar "osszecuccolni", annak oka van!

2015. jan. 26. 13:07

Nehany hettel ezelott tortent egy kis falucskaban.

Anyuka nem vette fel a telefont. A fia 2-3 utcaval arrebb lakik. Amikor atment, kiderult, az edesanyja 3 napja mar halott volt.

50. angelic smile (válaszként erre: 44. - Kleeri)
2015. jan. 26. 12:55
Ezt a hsz-t egy fiús anyuka írta? :D
49. pieta4 (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 10:02
Ez nem meglátás a részemről, hanem saját tapsztalat. Szerelmes lehet a srác, csak mindkét nőt szereti, de megfelelni nem tud egyszerre mindkettőnek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook