Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felháborodtam - láblógató anyukák? fórum

Felháborodtam - láblógató anyukák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felháborodtam - láblógató anyukák?

55. orsolya33 (válaszként erre: 50. - Audrey79)
2011. márc. 2. 11:09
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ de durva, na erről beszélgetünk. De ha a nanny lekeverne neki egy füles,akkor leültetnék. Nekem is van egy ismerősöm,aki volt babyszitter és a gyerek jobban ragaszkodott hozzá,mint az anyjához,az anyját ellökte és bújt a dadához. Szar ügy,persze az anyuka ettől függetlenül nem dolgozni járt,hanem pihenni,welnesezni.
54. f758a7200f (válaszként erre: 46. - Tündér74)
2011. márc. 2. 11:07

Igen, ez igaz, és ezt ők is érzik, mondjuk a munkájukat megőrzik a gyerek egyéves koráig, de azalatt csak 3 havi fizetés jár mint szülési szabadság.


Svájcban pedig ha 5 hónap után nem mennek vissza dolgozni, a munkaadó nem köteles tartani a munkát nekik.


De mondom, annyira drága a bölcsöde, mint egy bébiszitter, tehát a végzettségtől függ, hogy megéri-e visszamenni dolgozni.


Ügyvéd ismerősömnek megérte, nekem könyvelőként már nem. Vannak állami bölcsik is, támogatásokkal, de attól függ, erősen mérlegelik, hogy mennyit keres a férj stb. nehéz bejutni


De láttam már 3 hónapos falatka gyereket akit az anyuka bölcsibe hordozott mert nem volt más választása, nem talált megbízható bébiszittert, és a bölcsiben azért mégiscsak szakemberek, nagyszülők nincsenek, a munkáját nem hagyhatta ott

53. orsolya33 (válaszként erre: 46. - Tündér74)
2011. márc. 2. 11:06
Azért is van sok lelki nyomi. Én a lányaimmal olyan kapcsolatot akarok, hogy bármikor bármiben számíthassanak rám és ezt már MOST éreztetem velük.Ha külföldön az a norma,akkor legyen,engem nem az ő gyerekei érdekelnek,hanem a sajátjaim és inkább lemondok még alapvető dolgokról is legyen rájuk pénzem, de nem hagynám ki ezt az időszakot semmi pénzért,csak akkor,ha Nekik sem tudnám megadni az alapvető dolgokat,magyarul,ha éheznénk.
52. tündér74 (válaszként erre: 50. - Audrey79)
2011. márc. 2. 11:06
Sajnos el tudom képzelni.:(
51. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:05

Nem mondtam semmit:))

Csak annyit ne hasonlítgassuk más országbeli társadalombiztosítási ,vagy egyéb rendszerekhez a magyarországit,mert az olyan ,mint krumplit,pl az oroszlánhoz.

magyarul semmi értelme.:))

50. Audrey79 (válaszként erre: 46. - Tündér74)
2011. márc. 2. 11:04
Tini koromban voltam szitter több országban is. Képzelhetitek milyen az a gyerek, akit félévente más nevel... pl angol gyerek: simán felesel és belerúg mindenkibe.. úgysem bírják mellette a dadák sokáig és nem kell szót fogani, szülőket csak este látja fürci alatt és hétvégén. Persze hétvégén anyu teniszezni, apa lovagolni megy, a gyereknek meg szerveznek más elfoglaltságot... nehogy foglalkozni kelljen vele, amikor a nanny kimenőn van...
49. Incó
2011. márc. 2. 11:04

Sziasztok!


Teljesen egyetéretk a cikk írójával és nagyon gyakran érzem úgy, hogy a média, meg az effajta karriermániás anyukák sokat ártanak a mostani anyukáknak. Nekem már nagyon elegen van a terhes szupernőkből és azokból, akik szerint egy gyereket ellátni nem nagy feladat sőt simán jut idejük bármi másra. Aki ezt megéli az tudja, hogy az egész egy nagy hazugság!!! A médiában minden fel van tupírozva. Csakhogy én is (mint sokan mások) beleestem abba hibába, hogy majd a végsőkig dolgoztam (mert ugye a terhesség nem betegség) így a lányom a túlhajszolt tempó következtében korababa lett. Bár egészséges mint a makk mégis nagyon bánom...

48. orsolya33 (válaszként erre: 36. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 11:00
Egy 8 hónapos baba szerintem még kicsi ahhoz,hogy bölcsibe menjen,akár mennyire szeretném a munkámat fontosabbnak tartom,hogy én legyek velük,mint a bölcsődés gondozók,akik ki tudja mikor érnek rá levenni a kakás pelust,ha egyáltalán észre veszik időben a többi gyerek mellett.Ezzel nem minősíteni akarok vagy ítélkezni,de ki tudja mi történik ott és biztos nem szólnak a szülőnek. Én óvodába majdnem belefulladtam a medencébe,amikor úszni tanítottak,mert egy óvónő sem figyelt arra pont,hanem úszkáltak nagyban,az egyik óvodatársam szólt az óvónőnek, hogy a víz alatt vagyok. Ezt nem mesélték el anyunak,évekkel később mondtam meg neki és le volt döbbenve.Szóval jobb otthon lenni velük és ha majd akkorák,akkor mehetnek közösségbe más felügyelete alá,de még akkor sem biztos semmi.
47. Audrey79 (válaszként erre: 43. - Azure_)
2011. márc. 2. 11:00

Csatlakozom,


a művésznő biztosan nem porszívózik, készít bébi ételt és tuti a dada játszik a gyerekkel. Vajon milyen gyerek lesz az aki a szüleit alig látja.

Másképp teszem fel a kérdést: aki nem foglalkozik a kisbabájával az milyen anya és minek szül egyáltalán? Mindenki tudja, hogy a bébiknek milyen fontos a mami közelsége, illata, hangja, de ezt teljes munkaidő mellett egy bébi nem kaphatja meg, mert nem tud akkor cicizni, amikor akar.. csak amikor a mami ráér.

Én is imádom a munkámat és a második baba előtt vissza akarok menni pár évet dolgozni, de nem túlesni akarok a gyerekszülésen és nevelésen, hanem megélni ezeket a pillanatokat!

46. tündér74 (válaszként erre: 38. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 10:59
Az, hogy a többi országban 3-5 hónap után mennek vissza dolgozni a nők, szerintem nem normális dolog, főleg a kisgyerek szempontjából.
45. Szabianyu (válaszként erre: 36. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 10:59
menjen mindenkinek a maga döntése!lenne lehetőségem nekem is vissza menni!De nem fogok!eljátszottam a gondolattal de csak azért hogy ugyan annyit kapjak mint most (levonva utazás ,bölcsi)nem fogom másra bízni a gyereket!és nem lustaságból!vagy mert olyan sok van!mert ÉN így gondolom jónak!Pusztán azért!ha ő úgy látja menjen nem ítélem én el de vannak dolgok amiket nem lehet vissza csinálni!!!és a gyermek növekedése fejlődése pont olyan!10000ft nem éri meg hogy erről lemaradjak vagy ne legyek mellette!' éves gyerekről beszélünk nekem még kicsi!Ne értsd félre nem rá akarok beszélni csak elmondom hogy mit hagy ki!!!amit én nem fogok!
44. azure_ (válaszként erre: 32. - Mothertiger)
2011. márc. 2. 10:58
egyetértek. :)
43. azure_
2011. márc. 2. 10:55

Sziasztok!

Én sem olvastam még el a kommenteket...

Szóval a véleményem: Aki ilyen kijelentést tesz az soha életében nem végzett házimunkát, de valószinűleg fontos sem volt neki, hogy ő végezze. Ahogy a cikk írója írta is: házvezetőnő, bejárnő, bébiszitter.

Én elfogadom, hogy neki így jó, akkor ők miért nem tudják elfogani, hogy nekünk meg máshogy jó.

Például együtt ébredni a gyerekkel, közösen játszani és együtt lenni. Most még hozzám bújik, megfogja a kezem és azt is mondja szeretlek - igaz még csak "sze" de ugyanaz :) -. 10-15 év múlva meg már meg sem fogja a kezem és hozzám sem bújik annyiszor. Én ki akarom használni ezt az időt, mert ezt soha de soha nem lehet visszahozni.

Hozzáteszem saját cégem van, amit irányítanom kell, de inkább éjjel vagy amikor alszik akkor dolgozom. Vagy jön a nagymama és ő vigyáz rá, de itt vannak körülöttem amíg e-mailt írok vagy telefont ügyintézek.

Nekem nem a karrier a fontos, hanem a kisfiam. Igaz pénzből élünk, de van rangsor amit én állítok fel. Időbeosztással meg lehet mindent oldani. Még ha néha össze is csapnak az ember feje felett a hullámok. :)

Láblógató anyukák pedig szerintem nincsenek. Az meg, hogy igenis én is alszom amíg a gyerek, hát urambocsá. Nekem jól esik, másnak meg miért fáj?! :p

Én most élem a második gyerekkorom. Örülök minden játéknak, aktívan legózom és mesét olvasok, hallgatom a gyerekkel a zeneovit és igenis élvezem. Meg a gyerek is. ...és ez a lényeg, semmi más. Imádok itthon lenni és alig várom, hogy újra megadasson mindez a második babánkkal is! :)

42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 10:55

Hogy érted? Mert annyira baromira sokat lehet keresni? Mi 40 évig fizetjük a lakáskölcsönt. Ti? De tényleg, ahogy mondod itt mindenki milliomos (első benyomásra)


Part time meló fizu: 400-500 euro

part time bölcsi havonta: 600

41. f758a7200f (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 10:53
Ja, a nagyik is az 50 éves férfiembert még sokszor "kisfiam"-nak hívják:)))))
40. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 10:52

Ezt meg ne.

Ne hasonlítsuk össze már a krumplit egy oroszlánnal.

39. f758a7200f (válaszként erre: 35. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 2. 10:51

Az én kisebbikem már nagyon menne, csak nem vették fel az oviba, így itthon még anyucit kell "tűrnie", mert én is így vagyok vele, nem szakadt még el a köldökzsinór:))))))


De látom, hogy ő már nagyon menne az oviba, mert a bátyus meg megy a suliba, és irígykedik...

38. f758a7200f (válaszként erre: 31. - Becseiagi)
2011. márc. 2. 10:49

Hogy a gyest visszavették 2 éves korig?!


Magyarország az egyetlen és utolsó európai uniós ország, ahol még van gyes.


A többi országban 3 hónap-5 hónap után mindenki spurizik vissza dolgozni.


Aki otthon marad, az ingyen marad otthon. Amúgy meg kiszámolva, attól függ, hogy kereshetne-e többet, mint amennyibe a bölcsi kerül a munkaidő idejére, így sokan úgy döntenek, hogy otthon maradnak, mert melóba menni többe kerülne. De gyes az nincs senkinek

37. 40163fd81d (válaszként erre: 30. - Mojocska)
2011. márc. 2. 10:48
A gyereked 70 éves korodba is az lesz,és hidd el,10-20 -30...évesen is csinál majd emlékezetes dolgokat,nekem elhiheted:))
36. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Szabianyu)
2011. márc. 2. 10:47
Miért ne mehetne dolgozni az akinek nem feltétlenül kell a pénz,csupán azért mert szereti a munkáját?:))
2011. márc. 2. 10:46
Jó a téma! Az én lányom apja is úgy hívja az anyukáka t,hogy láblógatók.ő otthonról hozza a példát:Anyukája 13hónap különbséggel szült 2 gyereket és mellette iskolába járt ő és a férje is.Sőt a mai napig nem tudnak csak úgy ülni,mindig kell csinálniuk valamit.No én le tudok ülni és szeretnék is csak pihenni mondjuk 1 fél órát úgy hogy nem kell megszakítanom valami tevékenységgel.Nekem van segítségem,de nem irigylem azokat az anyukákat akiknek egyedül kell megküzdeni a hétköznapokkal.Én nem rohantam vissza (pénzért sem,pedig jövőhónaptól én is csak gyesen vagyok egyedülállóként)2 éves gyerekem mellől dolgozni.Soha senki nem tudja többé visszaadni azt az évet amit nem vele töltenék el.Én sajnos csak délután 4-kor fogom látni a gyerekem ha visszamegyek dolgozni mivel 6-ra járok és akkor ő még alszik.Már előre fáj a szívem...
2011. márc. 2. 10:43
Bocs a mellesleg ismétléséért, nem volt rá szükség:S
33. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Mikebubu)
2011. márc. 2. 10:43

Egyetértek, én közös megegyezésből vagyok itthon, de a háztartást munkának számítom, szóval egy teljes munkaidőt elhasználok vele, és úgymond az a "munkám", hogy beosszam a közös pénzt, és ezt úgy tegyem ahogy a legjobb mindenkinek:)


Mellesleg a dolgozó nőkre meg úgy tekintek, hogy 2 állásban dolgoznak, egyik az iroda, másik a háztartás:)


Mellesleg én ha összehasonlítom a dolgozó anyukás ismerős családok költekezését, akkor kb. egy fizetésnyi pénzt megspórolok azzal, hogy a háztartást nagyon frankón csinálom (és mindig tanulok újat), mindez nekem olyan, mintha nekem is lenne hivatalos munkám:))))))

2011. márc. 2. 10:42
Nem tudom ki lehetett az illető, de biztos kicsit fényezni akarta magát. Én egész egyszerűen nem veszem magamra a "láblógató" jelzőjét. Mindenki azt csinál, amit és ahogy akar, senkinek semmi köze hozzá. Ha én a lábamat akarom lógatni és megtehetem, hát azt csinálom. Javaslom másnak is, hogy az ilyen riportok hallatán vegye be a LESZAROM nevű tablettát... Az az ő élete, ez meg a miénk. :P
2011. márc. 2. 10:40
Még nem volt időm elolvasni az eddigi hsz-oket, de a cikket igen. Én is egyet értek a cikk írójával, a mai Világgal kapcsolatban, amiben élünk. Én már azt is felháborítónak tartottam, amikor a GYES idejét visszavették 2 éves korig. Meg sem fordul senki fejében, hogy nem azért van otthon egy anyuka a gyerekével 3 éves koráig, mert unatkozni akar, semmittevéssel tölteni a napjait, lábat lógatni. Szerintem egy gyereknek a fejlődéséhez az anyjára van a legnagyobb szüksége. Én 3 gyerekkel és a 4. várva nem mondhatni, hogy lábat lógatok itthon. Reggel fél 7 fele kelek, ébresztem mind a hármat. Készülnek, a férjem korán hajnalban már elmegy itthonról dolgozni. A két nagyobb egyedül öltözik, igazítja az ágyát. A legnagyobb iskolás, ő fésülködik, fogat mos, 7:20-ra jön az osztálytársa érte, együtt mennek az iskolába. A 3.-at öltöztetem én, meg magamat. Miután elmentek a kisiskolások, mi is indulunk. Először a 3.-at viszem a bölcsibe (tavaly szeptemberben elmentem dolgozni, fel is vették, majd aztán kiderült, hogy terhes maradtam, a munka ugrott, de a bölcsibe felajánlották, hogy mivel nincs segítségem, fél napra maradhat, hogy tudjak orvoshoz járni, vizsgálatokra, meg pihenni.), majd onnan megyünk a középsővel az oviba. Aztán ha kell valamit intéznem a postán, önkormányzaton, boltba mennem, azt elintézem. Haza jövök, reggelizek, rendet teszek, mosogatok, takarítok, mosok, leszedem a szárítóról a ruhákat, ebédet főzök. Gyorsan eltelik a de.-öm, 3/4 12-re mennem kell a bölcsibe a 3.-ért, hazajövünk, leteszem aludni. Ha még nincs kész az ebéd, befejezem, vagy pihenek, vagy ilyenkor ülök leginkább ide a géphez. Aztán fel kel, kb. akkorra jön meg a párom a nagyobbikkal. A férjemmel megebédelünk, a kicsi ekkor uzsonnázik. A nagynak kiadom a lecke parancsokat és neki ül. Váltunk pár szót a férjemmel a napunkról, a piciről a hasamban, 3/4 3 fele elindul a középsőért az oviba. Hazajönnek, addig játszok a fiammal, meg ellenőrzöm a nagy háziját. Du. esetleg megyünk valahova, attól függően, hogy mikor végez a nagy a házival (elég lassú még), vagy játszunk. Gyurmáznak a kicsik, rajzolnak, őrjöngenek. Hajtogatok, a ruhákat közösen pakoljuk el, ugrálnak az apjukon, majd készülünk a vacsihoz. Ha úgy jön ki megnézzük a Híradót, aztán eszünk, egy kis tv-zés fürdés előtt, meg játszanak amellett is (persze minket is bevonva a játékba), aztán rendet raknak, a játékokat elpakolják. Fürdés, majd fekvés. Gyorsan eltelik egy nap.... Hol itt a láb lógatás? Amikor a 3. gyermekem alszik, én is olyankor csak azért pihenek, mert 26 hetes terhes vagyok. De ha bírom, olyankor is csinálok valamit, sütök egy kis fánkot pl. vagy valami.
30. mojocska (válaszként erre: 29. - Szabianyu)
2011. márc. 2. 10:40
Na ez az! Dolgozni még dolgozhatok vagy 70éves koromig, de a gyerekem csak egyszer kisbaba.
29. Szabianyu (válaszként erre: 25. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 10:38
persze ezt is megértem! nem is vitatkozom!csak ha megengedheti magának és nem feltétlenül kell mennie dolgozni akkor miért ne nevelje ő a gyermeket?elég elkezdeni a taposómalmot nekik 3-4 évesen!akárhová is megy az csak nem olyan mint "anyával" !legalábbis én így látom!és véletlenül se akartam megbántani senkit!Jó itthon lenni a gyerekekkel!!Jó ott lenni amikor valami újat tesz!én erre gondoltam hogy ezt fogja sajnálni ha 1 éves korától vissza megy dolgozni!
28. Pen80 (válaszként erre: 17. - Agis)
2011. márc. 2. 10:38
Majd akkor megbeszéljük ;)
2011. márc. 2. 10:38
Persze a gyerekek elfogadnak mindenkit aki szeretettel fordul feléjük, nem is ezzel van nekem a gondom. Én úgyérzem, én veszítenék valami fontosat az életemből, ha nem maradnék itthon vele. Nem olyan marha nagy élmény egy irodában ülni, ahelyett, hogy a gyerekemmel játszanék. A halálos ágyamon tutira nem az lesz a legszebb emlékem, hogy húú de marha jó volt, és fontos volt dolgozni.
2011. márc. 2. 10:36
Van olyan aki kénytelen vissza menni dolgozni a pénz miatt, de egy "sztár" biztos nem kényszerül rá! Nem érdekeljen minket,hogy zserinte az láblógatós ,aki otthon van a gyerekével és "nem csinál semmit",mert biztosak lehetünk abban, hogy van segítsége a háztartásban,mert ha mindent megcsinálna egyedül otthon két gyerek mellett,akkor nem így nyilatkozna, illetve nem hiszem,hogy az anyagiak miatt megy vissza dolgozni,hanem unatkozik és a gyerek unalmas a számára. Sokkal értékesebb az az anya,aki fogja magát és megfőzi a gyereke kedvenc ételét, tisztán és biztonságosan tartja a gyerek környezetét,játszik a gyerekével és Ő tanítja meg sok sok mindenre,egyszóval,én büszke vagyok arra,hogy nem egy bébiszitterhez ragaszkodnak a gyerekeim és hozzám bújnak,ha valami bajuk van és ott vagyok Nekik bármikor,még ha sokszor nehéz és monoton. Nem tudom ki nyilatkozta,de elég sz@rul gondolja. Párom munkahelyén is van egy két olyan dolgozó nő,aki "csak" azért dolgozik,hogy társaságba legyen és hogy ne unatkozzon,pedig a férjük simán el tudja tartani,de azért az egyedül álló anyát rúgták ki nem is olyan régen,aki ráadásul lelkiismeretesen dolgozott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook