Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felháborodtam - láblógató anyukák? fórum

Felháborodtam - láblógató anyukák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felháborodtam - láblógató anyukák?

2011. márc. 2. 11:49
tudjátok akár hogy is dönt az ember azt csak 10-20 év múlva tudjuk meg jól választottunk e!
114. orsolya33 (válaszként erre: 106. - Pen80)
2011. márc. 2. 11:48
Így van! Emlékszem,amikor még csak ketten voltunk, heti egy nagytakarítás letudva,napi egy mosogatás letudva, heti egy nagymosás letudva. Vigyáztunk a rendre,a tisztaságra,ha végeztem a munkahelyen elmentünk ide oda. Mára a gyerekek körül forog minden,naponta beosztva a teendő, tegnap jól lerohantam magam takarításban és főzésben is, közben játék a csajokkal,segítettek port törölni :)))). Amennyit én netezek: megnézem az iwiwet, e-mailokat, időjárást és ha van itt érdekes téma, pl. tegnap csak bekukkantottam, de nem nagyon írtam,vagy a fene se tudja. De olyan, hogy neki kezdjek olvasni egy könyvet, végig nézzek egy filmet,oda menjek,ahova akarok,akkor amikor akarok az nagyon nem így van már és jó régen volt, úgyhogy hagy netezzek már egy kicsit ha van időm és beszélgessek emberekkel.
113. Incó (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:48
Majd megtudod, hogy mire lesz időd. Lehet még a hajadra se... Tapasztalat:-)
112. Szabianyu (válaszként erre: 107. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:47
én nem Svájcban élek:)
111. 331562d613 (válaszként erre: 106. - Pen80)
2011. márc. 2. 11:46
amilyen igaz!!
110. tündér74 (válaszként erre: 92. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:46
Én sajnos ismerek olyan anyucit /nem is egyet/, akinek nem lett volna muszáj visszamennie dolgozni, de alig várta, hogy "nagy" legyen a gyerkőce és 1 éves korában beadta bölcsibe szegénykét egész napra.
109. 40163fd81d (válaszként erre: 99. - Pen80)
2011. márc. 2. 11:46

Így van:))

Én is pontosan ezt mondtam:))

108. Szabianyu (válaszként erre: 107. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:46
jajjaj kezd durvulni a helyzet úgy érzem!
107. f758a7200f (válaszként erre: 96. - Orsolya33)
2011. márc. 2. 11:45

Igen, de ha a főnököd azt mondaná, hogy vagy visszajössz 5 hónapon belül, vagy másnak adja a munkádat és ARRIVEDERCI???


Svájcban így csinálják, nem könyörögnek ám senkinek, csak azt mondják: oké, ha te 2 éves korig a gyerek mellett akarsz maradni, akkor gyere 2 év múlva, a munkát nem biztos hogy neked adom, odaadom másnak (a százezrekkel együtt)

106. Pen80 (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:44
Igen, ha a lányom alszik és feltettem az ebédet is, ide tudok ülni. Csak ne felejtsd el, hogy a mi "munkánk" nem ér véget 4-kor meg 5-kor, nem eshet ki a toll a kezemből, mint az irodában. Ez éjjel-nappal van, mi ilyenkor pihenünk, aki dolgozik, az meg 4-kor befejezi, oszt' jónapot.
105. f758a7200f (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:43

Én nem nevezem lustulásnak, de tény, hogy egy nyugisabb elfoglaltság, mert még a virgonc gyerekek mellett is, tulajdonképpen a saját magam főnöke vagyok, úgy osztom be a teendőimet, hogy az rugalmas legyen stb.


Sokan a munkából is fórumoznak egyébként:)


De tény, hogy ez jön le, hogy az otthonlévő anyukák sokkal többet neteznek, igazad van:)


Talán mert pl én bekapcsolva tartom a gépet, közben csinálhatok mást is, időnként ránézek stb.


De ha összeszámolom, akkor úgy napi 6-8 óra az háztartás, csak megosztva.


Ezért is mondtam, hogy a dolgozó anyuka nekem olyan mintha 2 állása lenne:DDDDD

104. Szabianyu (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:42

míg ide írogatok (persze csak magamról beszélek )a fele házat kitakarítottam!és még van mit csinálnom !

jövök megyek teszek veszek!

103. orsolya33 (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:42
Az én gyerekeim ilyenkor szoktak aludni és ilyenkor jogom van láblógatásra, már bocsánat, ha néha kikapcsolódom,feltöltődöm és egy ép elméjű anyát kapnak a gyerekek,mert volt ideje pihenni,magával foglalkozni egy- másfél órát.De ennek ellenére jobban szeretem őket,mint a munkámat. Majd megtudod, hogy milyen ha anya leszel,de szerintem inkább ne legyél,mert elég téves eszméid vannak és örülni fogsz,ha oda jutsz,hogy elmenj nagy vécézni,mert sokszor még azt is halogatja az ember.
102. Audrey79 (válaszként erre: 99. - Pen80)
2011. márc. 2. 11:41
Végre !!!
101. Audrey79 (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2011. márc. 2. 11:41
Nem tudom más hogyan csinálja, de nekem csak akkor van időm erre a portálra, amikor félálomban szendereg (letenni még nem tudom, mert vízszintjelző van a csajszimban)... esetleg akkor amikor fél kezem elég a fejéshez :-))
100. Szabianyu (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 11:40
én azt gondolom hogy értsd hogy 3-5 év nem nagy ár a gyerekekért!!főleg hogy az nekik is jó!
99. Pen80 (válaszként erre: 87. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:39
Én itthon maradok. Lehet, én vagyok a kivétel? Nem hiszem, mert a környezetemben is sokan vannak így, pedig a GYED a negyede a fizetésnek. Csak nekünk ez fontosabb és nem áldozat. Pár évig spórolunk inkább. Addig maradok, amíg "van kenyérre". :) Kinek milyen a beállítódása, milyenek a tapasztalatai, a szocializációja. Nekem nem fontos, hogy az 1 éves gyerekem vadiúj márkás ruhákban járjon. Neki sem az, gondolom, inkább velem van. Én is azt mondom, hogy akinek a lelki egyensúlyához kell, az menjen dolgozni. A gyereknek az a legfontosabb, hogy a szülei és az ő kapcsolatuk kiegyensúlyozott legyen. Ez kell, hogy legyen a célja szülőnek ezért. Nekem ez úgy sikerül, hogy itthon vagyok és havonta egyszer anyuka-bulit tartunk, babákat-apákat egy-egy szombat este otthon hagyva. Másnak ez úgy sikerül, hogy elmegy dolgozni. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy hogyan éri el a saját lelki egyensúlyát. Csak ne fikázzuk egymást a döntéseiért.
98. Szabianyu (válaszként erre: 92. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:38

hmm szerintem ez durva dolog!

nekem is vezetői képesítésem van de kell a francnak a karrier ha itt vannak ezek a csodák!fiatal vagyok ráérek "építkezni"

97. Audrey79 (válaszként erre: 92. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:38
ez ismét általánosítás
96. orsolya33 (válaszként erre: 87. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:37
Mondjuk ebben is van valami,hogy ha olyan lenne a munkám,hogy százezreket keresnék,akkor vissza mennék dolgozni,DE nem a nyolc hónapos babát tenném be,az fix, csak a 2 éveset,akkor már aktuális és ajánlott is közösségbe vinni.Azért gondolom így,mert aki hozzá szokott egy olyan életvitelhez,az nehezen ad lejjebb,de amikor a baba érkezőben van,vagy tervbe van véve,akkor lehet egy kicsit takarékoskodni,mert van miből,hogy utána se legyen probléma,ha két évig kevesebb pénzt kap.
2011. márc. 2. 11:36

Bárki bármit is mond, úgy tűnik, hogy az anyukáknak akik otthon vannak a babájukkal igenis rengeteg idejük van láblógatásra, hisz ők írnak a legtöbbet fórumokra, facebook-on (és egyéb ilyen oldalakon) olyan aktívak, hogy csak lesek, annyi zenét, viccet, stb belinkelnek, hogy teljesen úgy tűnik, tengernyi idejük van.

A másik dolog, ami végett szintén ugyanez jön le nekem, hogy amikor munkába állnak újra az otthonlét után, rengetegen írják itt a hoxán is, hogy hogy ellustultak az évek folyamán, milyen fárasztó visszaállni a munkába.

Természetesen egy olyan anya, aki folyamatosan foglalkozik a gyermekével, annak nincs ideje állandóan a neten lógni, annak igenis kemény meló otthon lenni. A gyermeknevelés még sokkal több energiát igényel, mint a fizikai munka, ha valaki tényleg szívvel-lélekkel csinálja, olyankor nincs az embernek energiája sem arra, hogy hoxázzon, facebook-ozzon és óránként új számokat belinkeljen, stb.

94. 40163fd81d (válaszként erre: 86. - Szabianyu)
2011. márc. 2. 11:36

"De amikor elsőnek a kezedbe veszed az egész életed megváltozik!"


Ez így van.

Bizony.

De ki,hogyan tudja összeegyeztetni,vagy hogyan folytatja az életét egy gyerek után,egyéni kérdés.

Nincs etalon.

93. Akvamarin (válaszként erre: 17. - Agis)
2011. márc. 2. 11:36

Azt majd a gyereked eldönti,hogy lesz-e hozzá kedve,téged otthagyva bölcsiben idegenekkel múlatni az időt ilyen kis korban,mikor jóformán még állandóan rajtunk lógnak.

1,5-2 éves kor körül kezdi őket érdekelni más gyerek társasága.Szóval ne igyál előre a medve bőrére!!!

92. f758a7200f (válaszként erre: 83. - C8d93a7aea)
2011. márc. 2. 11:35

Itt arról van szó, hogy valószínű neked nincs akkora karriered.


Én bevallom, ha olyan jól kereső állást hagytam volna ott, akkor visszamennék. Nem kapok gyest, egy fizetésből élünk, belevetem magam a háztartásba, és értek hozzá, de ha akkora fenenagy karrirem lenne, visszamentem volna.


Nem azért tanul valaki a seggét kockásra ülve, hogy utána otthon mosogasson élete végéig.


Másrészt egyet értek azzal, hogy mindennek megvan a maga ideje, ha lehet, 2-3 éves korig a picikkel maradni, az jó, de ha a munka világa valakit arra kényszerít, hogy hamarabb térjen vissza, akkor azt is meg tudom érteni. Itthon vagyok és imádom a kölykeimet stb. de meg tudom érteni azokat is, akik hamar visszamennek dolgozni

91. Incó (válaszként erre: 88. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 11:35
Jaj! Már az is elég baj, ha ugyanolyan fontos a munkája, mint a gyerek és a férj... Hát majd idővel persze legyen, na de eleinte is?
90. 0b42638902 (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2011. márc. 2. 11:32
Lehet, hogy régimódi vagyok, de azt gondolom, hogy egy gyereknek hároméves koráig otthon az anyja mellett van a helye. Aki pedig meg azt állítja, hogy az ilyen anya "lógatja a lábát", annak valószínűleg nem a gyereke a legfontosabb, hanem saját maga. Egy kisgyerek mellett, ha rendesen foglalkozunk vele, és a házat is rendben tartjuk, nincs idő láblógatásra.
89. Szabianyu (válaszként erre: 87. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 11:32
ne haragudj írtam volna ilyet????
88. 40163fd81d (válaszként erre: 74. - Orsolya33)
2011. márc. 2. 11:32

Szerintem nem azt mondtam,hogy fontosabb,csak azt,hogy éppolyan fontos,mint a gyereke,vagy a férje...


és tudod ,nem hiszem ,hogy bármelyik gyerek fejlődését visszavetné az,ha megtudná,hogy az anyja azért dolgozik ,mert szereti csinálni,és nem pedig azért,hogy mártír módjára gürizik a gyerekeiért,csak a pénzért.

87. f758a7200f (válaszként erre: 78. - Szabianyu)
2011. márc. 2. 11:29

Szerintem van neki:)


De nem arról van szó, hogy itt mindenki felkapta a vizet mert láblógató anyukákról beszélt valaki?


Köztetek valószínű senki sem láblógató, de ne gyártsunk olyan ideológiákat, hogy ha kereshetnél havi 400 ezret akkor inkább otthon maradnál a gyerekkel havi 50 ezerért.


A legtöbbeknek a gyes és a munka amit találhatnának majdnem ugyanannyi pénzt hoz. Akiknél a munka sokkal többet azok általában hamarabb visszamennek dolgozni


Ilyenkor ne jöjjenek az otthonmaradók azzal, hogy szívtelen anyuka!

2011. márc. 2. 11:28

ja még annyit szerettem volna hozzá fűzni hogy most gondolhatsz amit akarsz!De amikor elsőnek a kezedbe veszed az egész életed megváltozik!nem lesz fontosabb a munka és csak arra fogsz gondolni NEKI jó legyen!legalább is én így voltam és vagyok vele!

de én csak anya vagyok!egyszerűen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook