Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felháborodtam - láblógató anyukák? fórum

Felháborodtam - láblógató anyukák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felháborodtam - láblógató anyukák?

2011. márc. 2. 13:15
de nyugat európában és amerikában megengedhetik maguknak azt is hogy otthon marad anyuka a gyerekkel és egy fizetésből élnek meg, itthon ez luxus!
2011. márc. 2. 13:15
A városban ahol élünk egy szál rokonunk sincs. Sőt még nagyon kialakult ismeretség sem. Segítség nulla. Két beteges fiúcskával vagyok itthon. A nagyobbik pl. most 4 hónapot hiányzott az oviból a kicsi tartós beteg...Ráadásul nálunk este 10-11 előtt nincs alvás, ha a fejem tetejére állok akkor sem. A férjemet alig látjuk és még sorolhatnám...Egy cseppet sem érzem hogy a lábamat lógatnám....és vágyok dolgozni...(de mikor, hol, ki alkalmaz....?!)
2011. márc. 2. 13:14

Szia!Nem tudom hogy csinálja de nekem is megmutathatná hátha valamikor hasznát veszem!Nekem 6 hónapos a kisfiam és kb akkor van időm mikor alszik(napjánban 4*20percet)!Ekkor főzök,mosogatok takarítok!

NÉHA SZERETNÉK ÉN IS LÁBAT LÓGATNI!!!!!!!!

172. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 146. - Andi6020)
2011. márc. 2. 13:12

De anyuka sem akar akkor lenni..

ilyen idősen miért nem örül,hogy ha már gyermekáldás elé néz,akkor ki is használja..?

Nem baj,csak az a lényeg,hogy nem hanyagolja el a szerepeit,végül is a gyereket el lehet..:S

majd valamelyik babysitternek fog először felállni a gyerek,elindulni,majd beszélni..

171. Kira88 (válaszként erre: 168. - Clau26)
2011. márc. 2. 13:11

Nincs gyerekem. Nem rólam szól a téma szerintem.

Én csak egy kérdést tettem fel, mert annyira hangoztatjátok itt, hogy a gyermeknek 3 évig anya mellett a helye stb. akkor kérdem én, mi a helyzet azokban az országokban, ahol ez nincs így?

Kíváncsi vagyok a véleményedre, őszintén!

170. Clau26 (válaszként erre: 169. - Tündér74)
2011. márc. 2. 13:11
egyetértek..én a gondolattól is rosszul vagyok,hogy októbertől bölcsibe megy...ezt csak az érzi át aki a gyereke mellett van nap mint nap,hogy milyen hálás feladat is ez
169. tündér74 (válaszként erre: 159. - 9cf0020815)
2011. márc. 2. 13:09
Én is így érzek, ahogyan Te.:) Én 4 évig voltam otthon, de nekem is a legszebb éveim voltak. Örültem, amikor otthon lehettem a picivel. És bevallom, nem szívesen mentem vissza dolgozni. Sőőőt! (kicsit szégyenlem is magam, mert örülnöm kellett volna, hogy volt hova visszamennem.)
168. Clau26 (válaszként erre: 165. - Kira88)
2011. márc. 2. 13:08

Szia!


megkérdezhetem,neked van gyereked?mert ha nincs akkor nem értem honnan tudod,mitől lesz a gyerek lekisérült illetve hogyan hat rá az ha valaki 5-6 hónaposan bölcsibe adja..

167. norahhh (válaszként erre: 164. - Spinneli)
2011. márc. 2. 13:08
Azért spinelli, mert egy celeb megteheti, hogy a hétköznapi anyukát lenézze és láblógatónak titulálja! Le vagyunk általánosítva az a helyzet! És ez nem helyénvaló! Igaza van a cikkírónak! Azért mert egy anyuka otthon van gyesen, nem jogosít fel senkit arra, hogy semittevőnek és lustának skatulyázzák be!!!
166. Clau26 (válaszként erre: 154. - 40163fd81d)
2011. márc. 2. 13:05
már annyiszor kértem vállalja be az éjszakát,de valahogy mindig elfelejti,pedig jó alvó a kislányom 1x felkel tápért de mostanában a foga miatt felsirdogál és nagyon fáradt vagyok nem hogy megértést kapnék,inkább azt találja mondani én csináltam magamnak mert felkeltem hozzá minden hülyeség miatt...hétköznap 6körül van itt,7ig eljátszik a gyerekkel utána csinál magának vacsorát..hétvégén pedig mindig van valami programja 5körül ér haza,elmegyünk vásárolni aztán ennyi..ezen mondtam már változtasson..Ja és a legszebb az egészben,hogy állandóan a fejemhez vágja hogy mostmár elvinné pár órára a gyereket hogy több időt vele legyen,miközben én ezt nem akadályoznám meg csak valahogy neki jön közbe mindig valami,de ebben is én vagyok a hibás..november óta akarja vinni szánkózni de azóta se jött össze,gondolom ez is az én hibám..
165. Kira88
2011. márc. 2. 13:05

Nem bírom felfogni ezeket az indokokat, hogy "ha nem kell neki a pénz, minek rohan vissza dolgozni?"

Bármilyen furcsa is, van aki nem a pénzért dolgozik. Egészséges karriervágy? Célok, tervek? Előmenetel? Egy színésznő esetében pl. egy vágyott szerep? Ez nektek nem mond semmit???


Valaki említette, hogy sehol a világon nincs ilyen 3 éves fizetett otthonlét, mint nálunk. Basszus, a hollandoknál vagy a franciáknál van 3-5 hónap, és ennyi! Amerikában meg 6 hét szülési szabadság, aztán indulsz vissza dolgozni!És nem azért mert rá van szorulva anyagilag, hanem mert ez a természetes!

Akkor szerintetek az összes nyugat-európai gyerek lelki sérült, mert nem ült otthon vele az anyja 3 évet???

2011. márc. 2. 13:04
nem nagyon értem a cikkíró miért vette magára a láblógató jelzőt, és miért érezte szükségesnek bizonygatni az ellenkezőjét.
163. Pen80 (válaszként erre: 158. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 12:58
Nem azt mondtam, hogy csak rossz dolgok vannak, pont azt mondom, hogy mi sajna csak a rosszakat vesszük át, a jókat pont nem. :)
162. Pen80 (válaszként erre: 161. - Agis)
2011. márc. 2. 12:57
Nem tudom ilyet hol olvastál a hozzászólásaimban.
161. agis (válaszként erre: 149. - Pen80)
2011. márc. 2. 12:56
Ebben biztos vagyok....de ha gondolod, visszajovok es elmeselem, hogy egy onzo dog vagyok mert hat honapos koraban felvettem a gyerek melle egy nanny-t.
2011. márc. 2. 12:45

Van egy kolléganőm (vezető beosztás), 3 hónapja szült. Az utolsó napig dolgozott, igaz 3 héttel előbb jött a baba. Szülés előtt azt mondta, hogy pár hét múlva jön vissza, és addig is járunk majd hozzá értekezletekre, de semmiképpen nem akar lemaradni semmiről.

Bébi megszületett, azóta nem hallunk felőle. Hivatalos dolgokra nemigen reagál, néha 1-1 képet küld a bébiről. 100%-ban az anyaságra koncentrál, pedig nagy szája volt előtte, hogy ő ugyan nem olyan anya lesz! Őszintén szólva senki nem hibáztatja és kéri számon a korábbi véleményét, sőt örülünk, hogy "megjött az esze".

2011. márc. 2. 12:36
Életem legszebb 6 éve akkor volt,mikor a gyerekekkel otthon voltam,mindenre volt időm,bár én is megkaptam nemegyszer,hogy lógatom a lábam,ám azt senki nem tudta,hogy ezért a láblógatásért,mindennap 4 kor keltem,hogy utána az övék lehessek.Nagyokat csavarogtunk,nyáron strandoltunk(azóta sem voltam strandon),szóval én imádtam otthon lenni,hálás vagyok,hogy erre volt lehetőségem.
158. f758a7200f (válaszként erre: 153. - Pen80)
2011. márc. 2. 12:35

Egy dolgot le lehetne utánozni: azt, hogy ők nem mérlegelnek, hanem mennek, és csinálják, nincs mindig az az elégedetlenség, hogy "persze, annyi pénzért én is megcsinálnám"


Miből gondolod, hogy csak rossz dolgok vannak? Én úgy látom inkább, hogy itt nem volt 40 évig szociális háló, ezért az emberek megtanultak szájat befogva boldogulni és nem várni a segítséget mástól.


Természetesnek veszik, hogy nincs szocpol, és más nyalánkságok. (jó, szocpol már otthon sincs, de az én generációm még így kapott lakást, vagyis a szüleim)

2011. márc. 2. 12:34
Teljes mértékben egyet tudok veled érteni. Nekem egy 2 hónapos kislányom van. Sajnos nekem sincsen segítségem. Nagymamák is messze, a párom sokszor hajnalig dolgozik. Ő is kizárva. Én is főzik, mert nincs aki elhozná máshonnan, meg a lakás is koszolódik, a kislányom igényeiről nem is beszélve. Őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet két kicsi gyereket ellátni... Szerintem le a kalappal minden "láblógatós" anyuka előtt, akik a legfontosabb dologért dolgoznak: egy egészséges, jól működő családot tartanak fenn!!! Ezerszer becsülendőbb munka, mint a munkahelyen fizetésért húzni az igát, de van, aki ott tényleg csak a lábát lógatja. ( Voltak ilyen munkatársaim.)
156. f758a7200f (válaszként erre: 148. - Clau26)
2011. márc. 2. 12:31

Én akkor szoktam kinevetni amikor vasárnap este alig várja hogy hétfő legyen:)


Ilyenkor mondom, hogy látod, én egész héten ebben vagyok:)


De nekem rutinom van benne, neki nincs, ezért én inkább feladatként fogom fel, ő meg nyűgként...Pedig csak a gyerekek rajongják körül, ilyenkor házimunkáról szó sincs, azt én csinálom

155. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 148. - Clau26)
2011. márc. 2. 12:30
Én vagyok.Vagyis az én volt párom is ezt gondolja,mint írtam is valahol a 30.hozzzászoás körül.
154. 40163fd81d (válaszként erre: 148. - Clau26)
2011. márc. 2. 12:27
Látogasd meg a nagynénidet(találj ki valamit ,ami miatt elmehetsz),mert muszáj,egy napra,gyerekek nélkül,hidd el jó terápia:)
153. Pen80 (válaszként erre: 151. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 12:26
Utánozza őket. Sajna. Mi mindig csak a rossz dolgokat utánozzuk le.
152. Pen80 (válaszként erre: 148. - Clau26)
2011. márc. 2. 12:26
Hú, pedig neki testközelből kell látnia. Nekem szerencsém van, az én párom segít.
151. f758a7200f (válaszként erre: 139. - Pen80)
2011. márc. 2. 12:25

Nem, a többi országban is sokan otthon maradnak, csak ingyen, mert nincs gyes. Emellett nem biztos, hogy visszaveszik őket, ha sokáig otthon maradnak.


"Meg lehet nézni, merre tart a társadalom"


Miért a magyar társadalom hova tart? Élen van, látom:)

150. 40163fd81d (válaszként erre: 146. - Andi6020)
2011. márc. 2. 12:25
Miért háborít fel?
149. Pen80 (válaszként erre: 144. - Agis)
2011. márc. 2. 12:25
Hogy tényleg visszamész-e dolgozni. :)
148. Clau26
2011. márc. 2. 12:24
Az a legborzasztóbb hogy a kedves párom tesz mindig olyan megjegyzéseket,hogy nekem csak annyi a dolgom,hogy a gyerekkel foglalkozzak..kiváncsi lennék más férfi is ennyire becsüli a párja gyerek munkáját(mert én ezt annak tartom)..ezzel a felfogással teljesen elidegeniti magát tőlem..van más is hasonló helyzetben?
147. punka (válaszként erre: 146. - Andi6020)
2011. márc. 2. 12:21
Gondolom, eljár egy-két próbára, plusz heti 1-2 elôadásra este, amikor esetleg apu vigyáz a gyerekre. Azért nem teljes mûszakra kell itt gondolni.
2011. márc. 2. 12:19

Érdekes.


Mondjuk engem az háborít fel, hogy az állapotos Fehér Anna (52!), már most azt nyilatkozza, hogy ősszel visszamegy a színpadra, nem hanyagolja a szerepeit, számíthatnak rá a színháznál.

Gondolom, ő sem akar láblógató anyuka lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook