Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felháborító és morbid a magyar rák ellenes liga óriás plakátja... fórum

Felháborító és morbid a magyar rák ellenes liga óriás plakátja... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
126. 54840f0fce (válaszként erre: 123. - Vazsi)
2010. jan. 8. 16:08
De mi itt a dúrvaság???
125. vazsi (válaszként erre: 124. - Pipőci)
2010. jan. 8. 15:48

Igen, és mindenki meg is értene téged. Személyesen téged és a te problémádat, hogy ez az utolsó mentsvárad, és mindenen átgázolsz a gyerekedért. Egy anyának ez a dolga, hogy vételenül önző és erőszakos legyen, ha arról van szó, aki neki a legdrágább a világon. Az emberek mindig segítenek, ha tudják kinek, és miért kell a segítség.

De nem egy alapítványnak. Egy arctalan szervezet nem rendelkezik egy anya jogaival.

124. Pipőci (válaszként erre: 105. - 6c5f346e46)
2010. jan. 8. 15:32

Azért gondolod így, mert szerencsére nincsen közöd hozzá... Azok, akiknek viszont igen, mindent megadnak érte, hogy kicsit a "központban" legyenek, az emberek gondolataiban, hogy foglalkozzanak a témával és azzal, hogy ma Magyarországon gyerekek is halnak meg... és szerinted nézni kell az eszközt, amivel pénzt kérnek nekik? Ha így több embernek kerülnek a látószögébe és több pénz jut ezekre a gyerekekre, akkor is gond az "így"?

Ha az én gyerekem rákos lenne és kellene a pénz, én bármit megtennék, talán holnap reggelre az egész várost kitapétáznám a plakáttal, hogy az emberek figyeljenek.

123. vazsi
2010. jan. 8. 14:01

De Dulika!

Nekünk, akik felháborodtunk ezen a plakáton, nem a céllal van problémánk, amit el akarnak érni, hanem azzal a módszerrel, ahogyan ezt teszik.

Mert ha úgy okoskodunk, hogy mindegy hogyan, csak érjük el a célunkat - még ha jó cél is - , akkor bármilyen durvaság megengedett?

2010. jan. 8. 13:49
A reklám pedig elérte a célját, mert foglalkoztatja az embereket. Nincs is ezzel gond, az igazi baj az, hogy a nagytöbbség egyből a pénzre asszociál és nem a drasztikus, de teljesen valós üzenetre...
121. vazsi (válaszként erre: 120. - 54840f0fce)
2010. jan. 8. 13:47

De még mennyire! : )

Én például rettegtem a bohócoktól, és aki gyereket ismerek, az mind retteg tőle, plusz a szüleik is bevallották, hogy rettegnek tőle, és sosem fogom megérteni, hogy a szülő, aki gyerekkorában rettegett a bohócoktól, az miért azt hív a gyerekzsúrra. Vagy éppen a kórházba, hogy témánál maradjunk...

2010. jan. 8. 13:41
Gyerekek megnyugtatása már egy másik kérdés, ráadásul van rengeteg dolog még, amitől nyugtalanok....
119. spinneli (válaszként erre: 112. - 54840f0fce)
2010. jan. 8. 13:24

dehogy, nem azért,mert szembesít a halállal, hanem azért, mert öncélúan ábrázolja.


Említettem a régebbi plakátokat, ahol a beteg gyerekek muskétásnak voltak öltözve és annyi volt a plakát üzenete, hogy segítsünk, hogy tovább tudjanak harcolni, szerintem ez a fajta megközelítés jóval pozitívabb, és figyelemfelkeltőbb.

118. vazsi (válaszként erre: 114. - 54840f0fce)
2010. jan. 8. 13:19

Lehet, hogy igazad van, bár nem hinném, hogy a szülők fel akarnák zaklatni a gyerekeiket. Amúgy sincs briliáns recept arra, hogyan nyugtasd meg a gyerekedet olyan dologgal kapcsolatban, amelyről - szerencsére - nincsenek saját tapasztalataid. (A gyerek azonnal kiszúrja a svindlit, vagy az őszintétlen szavakat.) És a szülők többsége nem szent, hanem csak egyszerű ember, aki maga is tele van bizonytalansággal.)

Nincs univerzális, mindenkinek beváló recept. Elvégre mégsem mondhatod, hogy nem lehet az olyan rossz, mert még senki sem jött vissza panaszkodni...

Az én gyerekeimet 5-6 éves korukban megnyugtatta, amikor azt mondtam nekik, hogy nagyon-nagyon sokára lesz. Megelégedtek ennyivel, és nem hozták szóba többé.

Más gyereknek előadhattad Micimackó és a zen felfogásban, Jézussal és feltámadással, a világegyetem alaptörvényével, vagy bármi mással, akkor is szorongott, mert félt az ismeretlentől.


Szóval, jobb ezt a témát nem ráerőltetni a gyerekekre hétfőn reggel, iskolakezdés előtt 5 perccel. És főleg nem más akaratából. Talán meg kellene hagyni a lehetőséget a szülőknek, mivel ők ismeik a saját gyereküket, hogy akkor, ott, és úgy közelítsenek ehhez a témához, ahogy a lehető legideálisabb.


Válasz Dulikának

117. baa8646580 (válaszként erre: 88. - A0c1361e44)
2010. jan. 8. 13:17
Igen, én írtam el, elnézést, valóban a fehérvérsejtek túltermelődésével jár. De ez nem változtat a hozzászólásom lényegén.
116. 54840f0fce (válaszként erre: 115. - 2ee23db704)
2010. jan. 8. 12:56
Így van!
115. 2ee23db704 (válaszként erre: 108. - 6c5f346e46)
2010. jan. 8. 12:55
Na látod az ilyen hozzállás miatt kellenek azok a plakátok.
2010. jan. 8. 12:43
A gyerekeket nem a plakát zaklatja fel, hanem a Szülei viselkedése...
113. vazsi
2010. jan. 8. 12:32

A plakát felháborító, több okból is :

1. Ijesztgetéssel akarja kicsikarni a pénzedet. Mert kedveseim, lehet itt papolni felelősségről, meg óvatosságról, meg mifenéről. EZ nem erről szól, hanem arról, hogy ide a suskát, a számlámra, de izibe!

2. Valahol belül elülteti benned azt a babonás meggyőződést, hogy ha fizetsz az alapítványnak, akkor téged és a családodat elkerül a baj.

3. Utánanézett már valaki, hogy az alapítványoknak befizetett pénzből mennyi jut arra a célra, amiért gyűjtik, és mennyi az úgynevezett "működésre"? (Lehet, hogy túlságosan gyanakvó vagyok, de véleményem szerint a magyarországi alapítványok 99 %-a "megélhetési" alapítvány. Ebből él a kuratórium, amely általában egy család, vagy közeli rokonok gyülekezete.

4. A palkát olyan hamis, mint egy műfogsor. Az öltözék, a virág, az egész beállított, taszítóan hatásvadász jelenet.

5. A plakátokat előszeretettel helyezik ki iskolák, óvodák közelében. Micsoda véletlen! Anyuka meglátja, aztán ránéz hasonló korú csemetéjére, és... A többit tudjátok.

És végül, ami a legborzasztóbb:

A gyerekek. Halálra rémülnek, nem értik, felzaklatja őket, szoronganak tőle. Nem csak a kisebbeket - mert ők kérdeznek - hanem a kamaszokat is, akiknek már "ciki" kérdezni, csak belül szoronganak. Finom, mi?


Zárszó: akit csak megkérdeztem róla, mindenki ízléstelennek, hatásvadásznak, felháborítónak tartja. Egyetlen egy ember sem mondta, hogy igen, jaj de jó, végre valaki rájött, hogy halott gyerekek képével kell pénzt gyűjteni a gyógyításra!

2010. jan. 8. 12:19

Mitől negatív?? Mert szembesít a halállal? Sajnos teljesen valós és nem az idős emberek haláloznak el kizárólag ebben a ronda betegségben!

Vagy mondjuk legyen "negatív reklám", vagy hívjuk, ahogy akarjuk, a lényeg, hogy kongat valamit a fejekben és akár ráirányít egy társadalmi problémára. Lehet véleményezni mindent, de igazából minden probléma csak belülről látható...

111. spinneli (válaszként erre: 110. - 54840f0fce)
2010. jan. 8. 12:06
a negatív reklámnak akkor lenne értelme, ha csak információt akarna átadni, itt nem erről van szó, hanem támogatásról, így a hatás, pont ellentétes azzal, amit akartak.
2010. jan. 8. 12:02

Reklámoknak pont ez a lényege: figyelemkeltés!

Amúgy minden elismerésem az ötletgazdának!

109. fbb53e1d99 (válaszként erre: 108. - 6c5f346e46)
2010. jan. 8. 12:02
Pontosan...
2010. jan. 8. 11:57
ha nem raknak ki ilyen plakátokat,attól még a gyerek onkológia létezni fog...és csak az kell lássa mi van ott,akinek sajnos ott dolga van...:(((
2010. jan. 8. 11:54
Nem a rákot reklámozza, hanem azt, hogy adjanak pénzt. Ennyi. Akinek nem tetszik ne nézze. Helyette inkább balllagjon be egy gyerek onkológiára, aztán gondolkodjon.
106. 6c5f346e46 (válaszként erre: 100. - Sysv)
2010. jan. 8. 10:56

nem semmi......

és a kislány hogy élte meg???biztosan élvezte a munkát,gondolom...:((((

eltudom képzelni,hogy amikor dicsekszik az anyuka,nééézétek,a koporsóban az az én lányom,mintha valami jó dolgot reklámozna...

én nem adnám a gyerekemet semmiféle ilyen dologhoz....nincs az a pénz..

105. 6c5f346e46 (válaszként erre: 99. - Pipőci)
2010. jan. 8. 10:51

ha nekem ilyen súlyos beteg gyerekem vagy családtagom lenne,és meglátom ezt a plakátot,akkor lehet,hogy ott helyben letépkedem ezt az ocsmányságot,ha kell centinként,akár puszta kézzel is...bennem nem reményt keltene és keltett is,hanem dühöt és elkeseredést...izléstelen szar,még így is,hogy nincs hozzá közöm,szerencsére...és sajnálom azokat akiknek van és ezt végig kellett nézniük,akár a plakátot,akár a reklámot...


nem tudom kinek mit jelent a reklám,nekem azt,hogy ha valamiben üzlet van,azt kell reklámozni,nem a halált...azt sem baj,ha a liga az 1%ért kampányol,na de ííííííííííííígy??????

104. 6c5f346e46 (válaszként erre: 98. - Pipőci)
2010. jan. 8. 10:44
sajnos az én ismeretségi körömben is van egy család,akinek a 1 osztályos kisfiánál agydaganatot állapítottak meg,a magyar egészség ügy úgymond lemondott róla,kivitték külföldre,olyan áron,hogy ráment a lakásuk és mindenük,de ma a kisfiú 3.osztályos és kitűnő tanuló...én is odaadtam volna mindenemet ha a gyerekemnek vagy a családtagjaim közül valakinek erre lett volna szüksége...
103. fbb53e1d99 (válaszként erre: 102. - 6c5f346e46)
2010. jan. 8. 10:42
Igen...az lehet egy tünet..
102. 6c5f346e46 (válaszként erre: 97. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 8. 10:40
a leukámiásnak
101. fbb53e1d99 (válaszként erre: 100. - Sysv)
2010. jan. 8. 10:12

Ez tényleg szomorú, és felháborító..remélem, h a tévécsatornák a fejükhöz kaptak, s ezért nem látni már ezt a reklámot!!!!!


Bomlott egy agya lehet az ilyen anyának...

100. Sysv
2010. jan. 8. 09:58

Sziasztok!


Akkor most el kell hogy keserítselek titeket a kislány a képen nem számítógéppel van csinálva:( Apukámnak a barátjának a kislánya és sajna ilyen beteg anyja van aki ezt engedte.

99. Pipőci (válaszként erre: 96. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 8. 09:10

Ez így elég nyers... inkább azt mondanám, hogy a valóságra, a helyzet és a reklám mondanivalójának fontosságára akarták felhívni a figyelmet. Sajnálnám, ha beszüntették volna, remélem, nem így történt.

Egyébként az jutott eszembe, vajon mit szólnak ehhez azok a szülők, akiknek a gyermeke érintett, rákbeteg. Vajon ők is túlzásnak tartják a reklámot és a figyelemfelkeltést? Nem hiszem... Azt gondolom, hogy ők mindent kevésnek tartanak... és igazuk is van.

98. Pipőci (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2010. jan. 8. 09:07

Rengeteg rászoruló gyermek van, akiknek a kezelésére gyűjtenek a szülők (az elmúlt pár hétben több családot is láttam, akik a tönk és a teljes anyagi csőd szélén állva a gyermekük gyógykezelésére gyűjtöttek).

A gyermekeknél nem nézik, van e TB, de azt igen, hogy a szükséges gyógykezelést a TB milyen mértékben vagy egyáltalán támogatja e. És itt sok kisgyermek kezelése félrecsúszik, ami nem feltétlenül az orvosok hibája.

A TB nem feneketlen és nem nézi feltétlenül, hogy a rászoruló gyermek.

97. fbb53e1d99 (válaszként erre: 95. - A0c1361e44)
2010. jan. 8. 08:56
Kinek kevés a fehérvérsejtje????
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook