Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feleségem 4 hónapja külön utakon jár, de a 2 éves kisfiam szinte az egészet végignézi..mit csinálhatnék? fórum

Feleségem 4 hónapja külön utakon jár, de a 2 éves kisfiam szinte az egészet végignézi..mit csinálhatnék? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. jan. 5. 18:49
Ilyet nem talál ki senki, hacsak be nem akarja magának vonzani magának a bajt!
117. d0fd18640a (válaszként erre: 116. - Anyuci74)
2009. jan. 5. 17:48
Szerintem sem kitaláció a dolog. Sajnos ilyennel naponta találkozik az ember.
116. anyuci74 (válaszként erre: 115. - D68403c729)
2009. jan. 5. 17:08
Talan azert nem jött, mrt nem er ra itt ulni a gep elött, hanem a gyerekevel foglalkozik, meg dolgozik!
2009. jan. 5. 13:19
A fórum indítója tegnap 10,40-től nem jött a fórumra. ezért sem hiszem, hogy ez igaz történet. Ha én indítanék egy fórumot, mert fontos a véleményetek, akkor be-benéznék és válaszolnék hozzászólásokra. Sajnálom, hogy nem lehet kiszűrni az ilyen hazudozókat a Hoxáról.
114. lojoka (válaszként erre: 113. - 580dbd446c)
2009. jan. 5. 10:25
Értem a hozzászólásokat. Azt is tudom, hogy ezer és egy példát fellehet sorolni, életekről. Csak a top.nyitónak szerettem volna reális választ adni, s a lehetőségeket felvázolni. Persze mindig van ok-okozat. Jelen esetben, anyuka pasizik, ide-oda passzolja a gyereket. Apuka pedig tűr, szenved. Segítséget kért itt, és tanácsokat.Hiába soroljuk fel neki, hogy máshol hogyan élnek és még ezer példát. Itt mindenképpen lépni kellene, és stabilizálni a gyerek helyzetét, és az apáét is. Nyugodtnak kell maradni legalább az egyik szülőnek, és dolgoznia kell, hogy megéljenek. Ha apuka mielőbb lép, akkor még van esély akár arra is, hogy a gyerek édesanyja észhez térjen. Egy nyavajgó, sápitozó férjjel, bármit meglehet tenni. Főleg ha hagyja is. S ezzel árt mindenkinek. Hármójuk közül most neki, kell összekapnia magát!! Csináljon bármit is az anya. Ha nem lehet beszélni a fejével akkor, rádöbben arra, hogy nélküle is va élet.
113. 580dbd446c (válaszként erre: 99. - Lojoka)
2009. jan. 5. 08:07

Szerintem Bishop81 arra céloz, hogy eg yolyan nő akinek teher a gyerek és mindig csak lepasszolja, akkor csak vmilyen "haszon" miatt lehet a ragaszkodás ennyire a gyerekhez. És sajnos ismerek is ilyet. Anyuka nem törődik a gyerekkel, elissza meg elherdálja a Gyest, családit..stb. Szegény gyerek meg éhezik, meg rongyokba jár, míg anyuka kicicomázva flangál. Az apuka mondta ,jobb lenne ha a gyerektartés helyett inkább bevásárolna kaját, meg ruhát, fizetné a szakkört, de anyuka a pénzhez ragaszkodik. Persze így is sokszor bevásárol a gyereknek az apuka, de valószínűleg a kaja nagy részét nem a gyerek kapja. Sajnos van ilyen. De csak hogy ne menjek messzire, nálunk a faluban mikor gyes, családi meg segélyosztás van , nagy tömeg áll az önkormányzat meg a posta előtt. A pénz megkapása után meg tele a kocsma, az élelmiszerboltban is a kosarakban inkább sör van mint pelenka. Mikor kérdően nézek, csakmosolyog anyuka h visszük apukának, mert mérges ha nincs mit innia, már alig vártuk a családit.

Másrészt meg nem tudhatjuk ebben a konkrét esetben mi a helyzet, hisz csak az egyik félt hallottuk/olvastuk. Mindenhez két ember kell! Ha egy nőnek kiegyensúlyozott boldog családi élete van, szeretik és megbecsülik nehezen hiszem hogy ezt felrugja, de bevallom erre is volt már példa. Nem szabadna látatlanba itélkezni!!!

112. dj.cica
2009. jan. 4. 22:51

szia! nem az jött ki a fleségeden hogy nem élte ki magát? és most hirtelen potolni akarja ezt?

valahogy most döbbent rá...

bár akkor se megoldás amit csinál.valami történhetett vele lelkiekben ami megváltoztatta és lehet a gyereket is azért taszitja el magától hogy megörizze függetlenségét?

Bár egy gyerekkel sajna nem így kell bánni hogy most leteszem mert meguntam most nem kell

az ilyen anyákat legszivesebben felpofoznám.

én azt tanácsolom hogy kettesbe probálj higgadtan leülni vele és kérdezd meg mi okozta ezt a törést nála.akárhogy orditozna is akkor addig nem mehetne el míg el nem mondja mitöl változott meg ennyire.

2009. jan. 4. 22:18
Én csak annyit tennék hozzá, hogy férfiaknál is van olyan, aki elhagyja két gyermekét...a feleségét...és két év után visszaköltözik a macájával a közös lakásba, hozva egy gyereket, és még egyet a pocakban...és persze a feleség menekül el a két közös gyerekkel...azóta sem fizet semmit...de félek is tőle a mai napig!
110. 'szti
2009. jan. 4. 20:17
azt azért nem árt tudni, hogy Magyarországon az esetek túlnyomó többségében az anyának ítélik a gyereket
109. 87dcc92a81 (válaszként erre: 108. - D0fd18640a)
2009. jan. 4. 20:17
Bár minden nő így gondolkozna....
108. d0fd18640a (válaszként erre: 107. - A7a90ace89)
2009. jan. 4. 20:07
Sajnos egyre több az ilyen eset. Én a munkám révén jövök-megyek és naponta találkozom hasonlóval. A munkahelyemen egy üzletethelyiséget bérel tőlünk egy nő. Ha kevés a munkája,akkor átjön hozzánk beszélgetni. Ő elmesélte,hogy több kapcsolata volt a férje mellett és a végén elvették tőle a lányát.A kislány most 16 éves,de csak pénzért jön néha anyucihoz. Ő meg ad neki gondolván van mit bepótolni. Egyébként egy nagyon kedves ,aranyos hölgyemény,de a szívem mélyén elítélem. Mindig az jut eszembe,hogy még nem született meg az a férfi,aki miatt bántani,főleg elhagyni tudnám a fiaimat.
2009. jan. 4. 17:30

Huh, végigolvastam az összes hozzászólást. Kis "naív" azt hittem, hogy ilyen csak az én környezetemben fordul elő. Sajnos nem...ahogy Gábor helyzete is mutatja.


A környezetemben levőknél is a "nő"k voltak a félrelépők, akik miatt válásra került a sor. S akad köztük, nem is egy, aki ragaszkodik a minimanóhoz, pedig igencsak gyakran adja "bérbe" (apa, nagyszülő). Mindegyik esetben a gyerkőc volt a szenvedő fél. Tannéniként olyan is előfordult, hogy a zanya megtiltotta nekünk, hogy az apa akár egy percre is láthassa gyermekét. Bírósági itélet nem volt róla, de ő megtiltotta. Na, ezek a gyermekek lettek az igazán magatartászavarosak.:(((

Az egyik ismerősöm pár hónapja hagyta el 4 gyermekét egy pasi miatt. Aztán 1 hónap után elvitte a két nagyobbat, nehogy rossz "anyának" monják őt (a nagyokkal nincsen gond, ők magukat nevelgetik...enni is alig kapnak - bár ebben nincs változás azóta sem, gyakran éheznek a gyerkőcök). A két óvodás maradt az apával.


NEM "ANYÁK" az ilyenek!


Gábornak csak azt tudsom tanácsolni, hogy forduljon szakemberhez, az őket ismerőktől írásos bizonyítékokat szerezzen...aztán menjen ügyvédhez!!!! Minél hamarabb, annál jobb!

106. syria (válaszként erre: 104. - Lojoka)
2009. jan. 4. 16:11
A szívemből beszélsz, és az előző hozzászólásoddal is!
2009. jan. 4. 12:31

hát figyelj én fognám a gyereket és elmennék vele messzire ugy hogy azt se tudja hol vagy és keresnék egy jó ügyvédet..

minek szül az ilyen gyereket mutogatni hogy neki is van ilyen? de az apa az biztos hogy a lelkét kiteszi érte...

104. lojoka (válaszként erre: 101. - Bishop81)
2009. jan. 4. 12:25

A nőnek nem kell belemennie semmibe! A bíróság dönt helyette!

A pasit sem tudja tönkretenni anyagilag. Viszi a lakás ráeső részét, és fizet gytartást. Ha a nőnek itélik a gyereket.

Ha pedig a férjnek itélik a gyereket, akkor is viszi a lakás ráeső részét és az anya fizet gyerektartást.

A lelkisérülésről pedig az a véleményem, hogy sajnos azt már nem lehet ilyen helyzetben kivédeni!! De, le kell rövidíteni!!

Belátom, ebben a helyzetben mindenki sérűl, azért azt is be kell látni, hogy fiatalok, és még a gyerek is picike. Van még esély mindhármuknak a boldogságra!!

103. lojoka (válaszként erre: 101. - Bishop81)
2009. jan. 4. 12:15

Egy a lényeg!! A kisfiú!

Ebben a helyzetben az anyuka nem foglalkozik vele rendesen, apuka meg szenved! Ezen változtatni kell!! S ha bárki, bemenne a gyámhivatalba ott kőkeményen szembesűlne vele, hogy lesz...k a szülőket a fájdalmaikkal együtt. Igenis azt gondolom, hogy apukának kell egy nagy levegőt vennie, s a gyerek érdekében lépnie kell!! Hidd el a kis 20-éves anyuka meglesz szeppenve ha kibontja a Bírósági levelet!! Mert hát bármennyire is pasizik, nem lesz könnyű olyan férfit találnia aki mellett, nem dolgozik, a Gyest is csak ideig- óráig kaphatja már, sőt még helyette fizessen valaki lakásrészletet, még a gyerekét is nevelgetik....

megjegyzem , lehet fordított is a helyzet, apukának ítélik a gyereket, eladják a lakást, visszafizetik a részleteket és még anyuka fizet gyerektartást!!

Lépni kell, mert így a gyereknek nem jó!! S ha elindúl valami lavina akkor majd lehet filozofálni. Szerintem apuka jó helyzetben van, és kötelessége összeszednie magát!!

102. RTimi
2009. jan. 4. 11:59

Lojoka szívemből szóltál. Én ugyanígy gondolkozom, ha egyértelmű, hogy gáz van akkor lépni kell. Sajnos ezzel együtt kifejezetten dühít is, amikor látom, hogy másnál gáz van, látom a megoldást és látom, hogy nem lépnek.(ezt nem erre a konkrét példára írom)

Talán mert könnyebb újra és újra "megbeszélgetni", mint elhatározni, dönteni és végigvinni. Aztán a sok "megbeszélgetés" végén azt veszi észre, hogy leélte az életét egy idiótával, és beleragadt egy szar kapcsolatba. Rengeteg ember van ezzel így, de el kell fogadnom lassan, hogy ez típus kérdése... asszem :)

101. Bishop81 (válaszként erre: 99. - Lojoka)
2009. jan. 4. 11:56
Nem arra golndoltam, hogy ebből tökéletesen megél egy nő mert tudom, hogy mennyi kell egy gyerek nevelésére (nekem is van kettő) de márcsak rosszindulatból is bele megy egy nő (pláne ilyen) ebbe. És az az egyik hogy a pasit is tönkre teszi, mind anyagilag mind a gyerek miatt érzelmileg, a másik hogy a gyerekben is kialakul olyan belső tulajdonság ami a későbbiekben nem csak a saját problémája lesz. Tehát ha egy ilyen önző q. csak azért nem mond le a gyerekről hogy ebből is hasznot hajtson akkor tényleg Q :) - Itt természetesen nem általánosítok, sőt ha két ember megbeszéli a dolgokat egymás között akkor normálisan be lehet fejezni egy kapcsolatot, de egy ilyen helyzetben két szenvedő fél van, és ez számomra így felháborító. Nem a nő ellen beszélek, de ez a viselkedés kinyitja az ember zsebében a bicskát.
100. d0fd18640a (válaszként erre: 98. - Lojoka)
2009. jan. 4. 11:51
Igazad van!! Bátraké a szerencse.
99. lojoka (válaszként erre: 97. - Bishop81)
2009. jan. 4. 11:45
Szerintem egy nő sem él meg a családi pótlék + GYES-ből, bármennyi juttatásról beszélünk, ebben az esetben még a lakásrészletek is itt vannak. S ha kettőjük nevén van a lakás azért , nincs az a bíróság aki arra kötelezné a férjet, hogy költözzön el és mindent fizessen továbbra is úgy, minhta ott lakna.
98. lojoka (válaszként erre: 96. - D0fd18640a)
2009. jan. 4. 11:41
Magam is végig csináltam. Ha valakivel nem lehet beszélni, azzal beszélnek a bíróságon. Az én exem is magas lovon ült. A hitelek miatt, az évek miatt stb. Féltem is tőle!! De a bíróságon úgy megvolt szeppenve, hogy már azt is megbánta, hogy megszületett!! Tényleg csak abból lehet hülyét csinálni aki hagyja. S ráadásúl nekem is ott volt a fiam, akit leginkább nézni kellett!!
2009. jan. 4. 11:39

Egy teljesen racionális példa: A nő azért nem mond le a gyermekről, mert:

1. Családi pótlék + GYES

2. Gyerektartás

3. Egyéb támogatások egyedülálló szülőnek.

Tehát ha logikusan gondolkozunk, akkor ugyanúgy eltartja a férj és szponzorálja a kicsapongásokat, mint annak előtte, csak éppen nincs ott zavarni, vagy gyertyát tartani az eseményekhez. Ha egy nő csak azért nem mond le a gyerekről, hogy ezektől az összegektől ne essen el, de amúgy nem foglalkozik a gyerekkel, annak valóban csak a kicsi issza meg a levét. De tudod: "Ember küzdj és bízva bízzál !" :)

96. d0fd18640a (válaszként erre: 94. - Lojoka)
2009. jan. 4. 11:36
Hú,Te nagyon profi vagy ebben. Én azt hittem sokkal drágább.
2009. jan. 4. 11:35
R.Gábor Légy férfi! Én ezt az egész történetet nem hiszem el! Ilyen nincs! Ha meg van, akkor megérdemled, hogy hülyét csináljanak belőled!
94. lojoka
2009. jan. 4. 11:35

Tök mindegy, hogy a feleség mit mondana, ebben a helyzetben. Már más utakon jár, keresi a kiuatat ebből a kapcsolatból. Pasizik. Ha enélkül, leült volna a férjével és megbeszélték volna, hogy nem megy ez így tovább akkor korrekt lenne a viselkedése. Ahogy kiiveszem a Gábor szavaiból itt már nincs mit megbeszélni és nem is nyitott rá senki. Gondolom a feleség tudja, hogy bonyolult a helyzet, hisz lakásrészleteket kell fizetni stb...

Ennek ellenére azt gondolom, hogy mindkét félnek volt ezelőtt élete. S akkor is tudtak valahol lakni. A szülőket biztosan bevonták a házasságba, akkor most bekell őket is voni egy válásba. Az első és legfontosabb, hogy a bíróságra belegyen adva a válási kérelem, s ezt bizony a Gábornak minél előbb meg kellene tenni.Aztán a helyi gyámhivatalt is illene felkeresni, ott elmondják, hogy miben tudnak segíteni. Ezekhez még nem kell ügyvéd. S ez után kell a Gábornak ügyvédhez fordulni. Aki áll-ban 20000-et kér tárgyalásonként. Legalábbis annyiért már van nagyon profi is.

És Gábor!! Ettől nem kell megijedni!! Elhiszem, hogy vannak még érzelmeid, de azzal, hogy semmit nem teszel még nem lesz jobb. Valóban csak az időt húzod. S az a gyermek még nagyon kicsi!! Már így is sok mindent megélt de minél előbb rendeződik a dolog annál kevésbé lesz lelkisérült.

Anyukának meg szüksége van egy " pofonra" amit még rövidke élete során még nem tapasztalt meg.

És abba is gondolj bele, hogyha még nem vagy rá felkészűlve rá, hogy elveszítsd, akár még válás után is kilehet békülni. De fordítani kell ezen a helyzeten, mert ha ez a lány csak egy meggyötört férjet lát aki semmire sem reagál akkor ezt a végtelenségig fogja játszani!!

Nem muszály rám hallgatnod!! De én már ma megírnám a Bíróságra a válási kérelmet s holnap reggel be is vinném személyesen 12000 ft- os okmány bélyeg kiséretében!

93. Zizisicc (válaszként erre: 90. - Mimi2)
2009. jan. 4. 11:35
Huhh, köszi! :o))
92. d0fd18640a (válaszként erre: 91. - Mimi2)
2009. jan. 4. 11:35
Ezt nem mi döntjük el.Annakidején nekem is mondták,hogy tovább kell lépni. És maradtam. Lassan 17 éve. Néha bánom,néha nem. Persze a gyerekek is közrejátszottak.Nagyon nehéz döntések ezek.
91. mimi2
2009. jan. 4. 11:31
Nem tudom,hogy milyen következtetést tudott levonni azokból,amiket irtunk,és hogy fog dönteni a továbbiakban.Remélem tájékoztat minket :)
90. mimi2 (válaszként erre: 88. - Zizisicc)
2009. jan. 4. 11:29
Értettem!! :)))
89. mimi2 (válaszként erre: 87. - D0fd18640a)
2009. jan. 4. 11:28

Szerintem is!

És ezt irtam is,hogy valószinű a férj szereti még a feleségét inkább.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook