Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek az anyaságtól és azt sem tudom vágyom-e rá igazán fórum

Félek az anyaságtól és azt sem tudom vágyom-e rá igazán (beszélgetős fórum)


1 2
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - F7f780f355)
2023. febr. 27. 18:47
Azért ilyen téren nem tudsz eltántorítani, szerintem cukik a babák, valóban nem mind gyönyörű egyből de azért én nem igen láttam még ronda babát:-)
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 27. 18:45
Köszönöm, kedves vagy :-)
44. nilem023 (válaszként erre: 43. - F7f780f355)
2023. febr. 27. 17:39
Aaaz biztos🤪😘
43. f7f780f355 (válaszként erre: 42. - Nilem023)
2023. febr. 27. 17:39

Hehe😂😂😂

En meghozom fi kedvet a szuleshez.

42. nilem023 (válaszként erre: 41. - F7f780f355)
2023. febr. 27. 17:38
Már vártalak😜😂
41. f7f780f355 (válaszként erre: 40. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 27. 17:36

Hat en rossz embernek gondolom magam mert nem is szeretem a gyerekeket:( curva idegesitoek. Ettol meg elismerem ha mar kezd emberformajuk lenni olyan 1-2 evesen, akkor igenis vannak gyonyoru gyerekek. Aztan amikor a kis gyonoruseg nekiall a fikajat habosan fujva az orrabol orditani akkor jon a mental breakdown xd😂😂😂😂😂

Nekem kajak nem kell sajat nem is tudok azonosulni fi-vel nem azert irtam ide cska nah bichinek valaszoltam.

40. 068c3c8b2e (válaszként erre: 39. - F7f780f355)
2023. febr. 27. 17:32

Emiatt ne legyen rossz érzésed, az is igazi anya, aki azt mondja a gyerekére, hogy "azt a mindenit, ez a gyerek aztán rondán ráncos, de majd kinövi" :D


Persze, minden anyának a legszebb a saját gyereke, de amikor megszületnek, a fejük el van deformálva rendesen és ez full normális. Nincs ezzel baj szerintem. Én is megrettenek néha az 1-2 órás meg napos babák látványától és emiatt nem gondolom magam rossz embernek. Utána valóban szépek.

39. f7f780f355 (válaszként erre: 38. - Bichi)
2023. febr. 27. 17:28

Tudom megint jonnek a megmondo emberek h ez nem az en forumom es minek irok ide. De tulajdonkepp neked valaszlok es nem a forumhoz irok

Szval: en a csecsemoket ugy latom mint egy csupaszcsigat. Rancosak, formatlanok, csunya a fejuk. Aztan 1-2 ev mulva mar vannak igazan szep gyerekek is de azert sajat nem kene.

38. Bichi (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 17:25
Akkor nálad jobb a helyzet, én alapból nem szeretem őket, és a csecsemőket sem találom tündériek,igaz ettől még akartam gyereket :)
2023. febr. 27. 16:34

Szerintem semmi probléma, mi kicsit fiatalabbak vagyunk a férjemmel, de ugyanígy vagyunk, én már bőven harmincas vagyok és még nincs gyerekünk. Biztosan szeretnénk, de még nem érett meg teljesen a gondolat, a helyzet, a lakhatás. Azt a bizonyos átütő vágyat és anyagi helyzetet várjuk, amiről ki fog derülni számunkra is, hogy nincs ideális helyzet, csak ilyen okoskodásokat már sokat kaptam, de nem tudok vele mit kezdeni. Az, hogy kis lakásban és kis fizetésből is fel lehet nevelni egy gyereket, nekem nem elég jó. Emiatt tologatjuk mi is a gyerekvállalást, meg mert még nem jött meg ez az ellenállhatatlan vágy.


Azt szokták mondani, hogy ha egy pici kétely is felmerül, hogy gyereket vállalj, akkor nem való neked, de én ezt hülyeségnek tartom. Ki mondja ezt és mire föl?


Én is félek a terhességtől, a szüléstől, kövér is vagyok eleve, lusta is, nem tudok lefogyni, mert a tésztás kaják olcsók, én meg nem keresek annyit, hogy minőségit egyek, szóval sok az ilyen apró probléma, ami nekem se segít.


Félek attól is, hogy minél tovább várok, annál öregebb leszek, holott ha így telnek az évek, akkor ez már csak több lesz.


Szóval nem egyedi a helyzeted :) De sokan mondják, hogy nem késő ez, meg hogy csak bele kell vágni, és menni fog. Minen rendben lesz, ne aggódj. :)

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Bichi)
2023. febr. 27. 15:25

Annyit pontosítanék, hogy nem más gyerek jelenlétében nem igazán akarom hanem csak bnőm gyerekeinek jelenlétében nem feltétlenül főleg ha nagyon rosszak :-) más ismerősömnek ha volt pici gyereke akkor megfogalmazódott bennem.

Persze tudom én minden gyerek lehet időnként rossz és szeretem a bnőm gyerekeit csak ott egyértelmű nevelésbeli problémákat látok és olyankor amikor velük vagyok legtöbbször nem hogy nem hozzák meg a kedvem sőt...

Alapvetően szeretem a gyerekeket és a csecsemők is tündériek szerintem.

35. Bichi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 15:11

Szerintem itt a fórumon senki nem fog tudni meggyőzni. Én is azt hiszem, ha igazán nem akarnál, nem foglalkoztatna egyáltalán a dolog. Az meg tényleg igaz, hogy még egy 100 %-ban egészséges férj mellett sem lehet megmondani, hogy mi lesz holnap, ahogy rólad sem, bárkiben lappanghat betegség, és bárkivel bármi történhet a következő percben is.

Az meg, hogy nem érzed más gyerek jelenlétében, hogy igazán akarod, azzal semmi baj, én kimondottan nem szeretem a gyerekemet, ez alól csak a sajátom kivétel, és ha egyszer úgy hozza, akkor remélem az unokám is a kivételeket fogja erősíteni.

Ennek ellenére szerintem mindenkinek maga kell megérnie a gondolatra, hogy gyereket szeretne, persze lehet hogy ezáltal valaki kifut az időből. Sajnos manapság egyre több nálad jóval fiatalabb nő is küzd a teherbeeséssel, és nagy igazság, hogy a kor előrehaladta nem kedvező feltétel, szóval én ha már ez fogalmazódik benned nem várnék :DDD

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Nilem023)
2023. febr. 27. 15:00
Nem, őt nem hajtja ez a gondolat csakis az, hogy élnie kell még sokáig és küzd mint egy hős, erőn felül szerintem sokszor
33. nilem023 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:51
Nagyon nem mindegy milyen példa van előtted. Nehezebben jön meg a “kedv”, ha rosszat lát. Előttem olyan példák voltak amiktől jött az érzés!!
32. nilem023 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:49

Szerintem ne a rossz gondolatok vezéreljék az életed, mert abba bele lehet őrülni. Persze én könnyen beszélek tudom….

Gondolj arra, hogy minden rendben lesz a férjeddel még nagyon sokáig, bár nem tudjuk mi az alap betegség de nincs is hozzá közünk. Ő szeretne babát, tehát öt nem ez a gondolat hajtja ha jól látom.

31. b9e097a9f6 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:44

Látod, azt sajnos nem írhatjuk, hogy nem esik semmi baja a férjednek, hisz mint mondtad, nem ismerlek benneteket és nem is ismerem a betegségét.

Viszont, azt tudom írni, hogy biztos hatalmas nagy szeretet képes adni egy gyerek és ha már úgy alakul, egyedül is fel lehet nevelni őket. Ne alakuljon úgy, nem ezt kívánom, de megoldható.

30. dad1f54482 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:42
Egy biztos. A félelem nem jó tanácsadó.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - B9e097a9f6)
2023. febr. 27. 14:37
Most jelenleg a mindenfajta félelem ez egyértelmű, ezért indítottam a fórumot is hátha ír valaki olyan dolgot amitől kicsit másképp tudok tekinteni dolgokra.
28. b9e097a9f6 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:34
Ez nem ítélkezés. De te tudod, hogy mi az erősebb. A gyerek utáni vágy, vagy a félelem. Más nem fogja tudni eldönteni helyetted.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - B9e097a9f6)
2023. febr. 27. 14:33
Mint azt írtam nem arról van szó, hogy alapból történhet valakivel valami hanem hogy az Ő esetében sokkal nagyobb esély érheti baj mint bármelyikünket...nem kell kiforgatni amit írtam és túlzásokban esni mert bárcsak attól félnék, hogy kilépünk és fejünkre esik egy tégla vagy elüt egy autó...
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - B9e097a9f6)
2023. febr. 27. 14:31
Nem ismered az életünket tehát inkább szerintem ne ítélkezz.
25. b9e097a9f6 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:29
Nem leszek népszerű, de nekem mindig azt tanította az anyám, hogy ha szülök, azt magamnak fogom szülni. Tényleg bármi történhet a másik féllel. Akár baleset, akár az, hogy magadra hagynak. Nem ideális eset csonka családban felnőni, de ha egyszer olyat dob a gép, azt is meg lehet oldani. Egyébként ilyen hozzáállással még a házból sem szabad kimenni, hiszen elüthet egy autó.
24. libikóka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:21

Túl régóta tépelődsz,,ez nagy lelki teher,,és nem vezet sehová,,illetve most már negatív irányba hangol.

Jobb lenne összeülni és hozzatok döntést ,,felszabadul a lelked.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Nilem023)
2023. febr. 27. 14:15
Én ugyanezt nem mondhatom el, nekem a közelbe volt a babás barátnőm de én csak azt láttam neki nyűg a baba és nehéz vele minden téren, konkrétan mai napig azt mondja a terhességet élvezte a legjobban mert addig legalább csendben voltak. Azóta mindkét lány nagyobb már és amikor találkozom velük sem feltétlenül jön meg a kedvem a gyerekhez mert nem igazán fogadnak szót de ott nem is igazán a gyerekekkel van a gond hanem a szülőkkel.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Nilem023)
2023. febr. 27. 14:08
Igen csak közben a következő gondolatom hogyha a legrosszabb bekövetkezne akkor maradna belőle valaki nekem...de a rá következő az, hogy közben szuper apa lenne, nem szeretném, hogy a gyerekemnek apa nélkül kelljen felnőnie.
2023. febr. 27. 14:06
Természetesen egyedül is fel tudnám nevelni ha rossz történne de nyilván erre gondolni sem akar az ember és nem is törvényszerű hogy baja esik csak ilyen téren nem egyszerű az életünk.
20. nilem023 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 14:06
Látod ez könnyen elő fordulhat hogy ez miatt érzel így!
2023. febr. 27. 14:04
Amit itt még nem fejtettem ki, férjemnek van egy alap betegsége, sokszor félek, hogy elfogom veszíteni. A jövőképem ilyen téren sokszor bizonytalan mert nem szeretném egyedül nevelni a gyerekünk ha ne adj Isten bekövetkezik a legrosszabb. Persze tudom, hogy bármikor történhet bárkivel rossz csak az alap betegsége miatt ez a fajta félelmem nem teljesen alaptalan. Lehet ez is közrejátszik, hogy még nem született bennem döntés.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Bellabi)
2023. febr. 27. 14:03
A gyerektől nem "félek" talán ez még mindig jobb mint az, hogy maga a terhességtől és a szüléstől félek. Ha attól félnék hogy nem tudok majd mit kezdeni a babámmal akkor magam is tudnám, hogy nem is szabad szülnöm.
17. nilem023 (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2023. febr. 27. 14:01
Igen, igazad van. Az a 9 hónap tökéletes a felkészülésre minden téren🙂
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook