Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fájdalom gyökérkezelt fognál fórum

Fájdalom gyökérkezelt fognál (beszélgetős fórum)


3. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 1. - Mszrsanna)
2023. júl. 2. 17:32
Sürgősen menj vissza a fogorvoshoz, a tüneteid gyulladásra utalnak, azt pedig gyógyítani kell, addig, míg el nem múlik, nem lehet folytatni a kezelést .
2. Hattori (válaszként erre: 1. - Mszrsanna)
2023. júl. 2. 17:24
Menj vissza, szerintem lettek jól kitisztítva a csatornák és maradt ott baci, ami elkezdett szapodni.
2023. júl. 2. 14:48

Sziasztok!

Van egy fogam jobboldalon alul amit már egyszer betömtek, ám az orvos akkor is figyelmeztetett rá, hogy ez nagy eséllyel gyökérkezelés lesz mert épphogy nem nyílt meg az ideg. Igaza is lett, 2 hónapra rá begyulladt foggal tértem vissza, rettenetes módon fájt, de szépen lassan a kezelésekkel és a gyógytömésekkel panaszmentessé lett. A legutóbbi alkalomnál már véglegesen be akarták tömni a fogat (5. alkalom) ám a röntgenfelvételek alapján rájöttek, hogy az egyik csatornám olyannyira keskeny, hogy nem szeretnék megkockáztatni a bezárást úgy, hogy annak a csatornának nem látnak a végébe. Érzéstelenítő nélkül történt egyébként a kezelés, amiből semmit sem éreztem.

A doktor valami “ETTEL” vagy valami hasonló hangzású dolgot rakott bele, azt mondta, ettől puhulni fog a fogam belseje és így ők is jobban ki fogják tudni tágítani ezt a csatornám.

Az első kettő nap a kezelés után panaszmentes volt rágásra, hidegre, melegre, érintésre.. úgy unblock mindenre.

Aztán a harmadik nap reggelén arra keltem, hogy rettentő mód fáj a fogam, azóta a negyedik napon vagyok, két napja nem szűnik a fájdalom, gyógyszerrel is maximum 1-2 órára. Érintésre elviselhetetlen, feszül, pulzál és úgy érzem az egész álkapcsom zsibbad.

Ez normális?? Még 4 napot kéne így kibírnom de nem tudok aludni tőle bármit teszek, a fejem is belefájdul, terjed ki a többi fogamra a fájdalom, létezni se lehet tőle.

Mégis mi tévő legyek? Illetve valaki eltudná magyarázni, hogy mi történik most, amiért a hetek óta panaszmentes fogam olyan, mintha még csak most kezdenénk a kezelését?

Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook