Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ezt magyarázza meg nekem valaki! fórum

Ezt magyarázza meg nekem valaki! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. zumbi (válaszként erre: 70. - A14deb9047)
2010. jún. 28. 13:39

Kedves Zsóka, mindennel egzetértek veld, nem is áll szándékomba, elvenni, vagy kizárni a családjából, tudom, hogy ez nekem se volna jó. De azért el várom a családjától, hogy vegyenek már számba engem is, hát nem én vagyok a felesége?Hát a hétkznapokon is nem én gondoskodom róla?Mert ha szólnak és beavatnak a szervezésbe, akkor úgy készülők én is, nem csak egz kiló hússal, amit akkor kapok ki a fagyóból, hanem egyébbel is, hogy az én férjemnek is nem csak egz fél tortája legyen hanem egy egész pl.A felet a sógórnőm sütte és meg is jegyezte, hogy xy észre sem vette, mármit a férjem, hogy van egy fél tortája.

sajnos nem csak nekem vannak ilyen problémáim, van még menzecske ebben a családban az sem jobb, annzi kségel,hogy ő sehol senkinek nem szervez semmit éppen ezért, hogy ne őt érje a meglepetés.

Amúgy kőszőnőm irásaidat, értem miről beszélsz

71. zumbi (válaszként erre: 69. - 40163fd81d)
2010. jún. 28. 12:50

azért mert nincs módunk a teritezésre, mivel a kőzvetlen családunk csak 25 fő,erre se pénzem se helységem.Igy a az én szülinapomat is akárcsak az ővét csak a családunkban ünnepeltük. Az én családom mindkettőnkőt minden évben kőszőnt, az ővé engem egyáltán nem de még a férjemet sem. Ki nem zártam mert nem volt akit.Őket mi minden évben kőszőtntjük,de ennnyi, egy pohár itallal nem kinálnak meg, vagy egy sütivel.

Most sem a párom miatt tőrtént az egész

2010. jún. 28. 09:54

Kedves Zumbi!

Miért kellene egy születésnapot zárt ajtók mögött tartani?? Az, hogy ti a legszűkebb családi körben megtartjátok, az egy dolog. De ettől neki még van édesanyja, testvére, stb. Ő nem egy kizárólagos tárgy, amit birtokolhat, ő tartozik másokhoz is. Miért ne lehetne együtt az anya és az ikertestvére is egy ugyanilyen alkalommal együtt?? Egy édesanya is szeretne a fiával együtt lenni egy-egy alkalommal még akkor is, ha annak már van családja. Valamit nem szabad elfelejteni: szeretteink nem a birtokunk, őket "kaptuk". Nem zárhatod ki őket a családotok életéből.

Ez a senki másé nem volt, csak a miénk rosszul hangzik. Azt kérted, magyarázzuk meg... Próbáljuk ezt tenni... Gondold csak végig: a te fiad megnő, családot alapít, és ők majd 3-an-4-en téged távol tartva ünnepelnek, mert ez az ő kizárólagos ünnepük. Pedig nem, hiszen egy anya a fia születésnapján átéli újra és újra azokat az órákat, amikor a gyermekét a világra hozta.

Ismétlem: semmi gond nincs azzal, hogy a fiam másokkal is ünnepli a születésnapját (ha már ennek annyira nagy jelentősége van), nem csupán velem. Több alkalom, több társaság, több vidám óra. Nem kell harcolni!! Nem is szabad! Józan, mértékletes kompromisszumokat kell kötni! Ne vállalj fel mindent, ne akarj mindig bizonyítani! Mert különben tényleg rá megy a családi életed!

2010. jún. 28. 09:19

"sajnos ezt nem tudom megcsinálni, eddig megtartottam minden évben az ajtónkon belül a saját családomnak, ahol van két gyerek, senkit másé nem volt ez az ünnep a mienk csupán."


Ha jól értem ,ezt elégelték meg ,és szerintem valahol jogosan.

Te miért zártad ki őket évekig?

68. zumbi (válaszként erre: 66. - A14deb9047)
2010. jún. 28. 09:07
Mindent beválalltam, mert igényelték, mert senki nem jó úgy ahogy van, csak ők a jók és úgy jó minden ahogy ők csinálják.A buta embert nem birom elviselni, és ezekkel a harcot sem tudom felvenni, mert rutionosabbak mint az egész nemzetségem, igy bele betegszem vagy rá megy a családom
67. zumbi (válaszként erre: 65. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 28. 09:03
na ennek tudatában vagyok én is, és mondtam már ezt a kedvesemnek, soha nem szeretném, hogy megtagadja anyját apját, hisz ilyent nem várok el, csak fogja már fel h külőn család vagyunk és egyszer mi dőntsűnk le dolgokat. Az én szüleim is hivtak és hivnak haza minden évben minden ünnepre, de soha nem mentem, mert van már családom és azok az ünnepek a miénkek, egyszer a mi családunk és azután a nagy család.Ezzel sem lett volna baj, csak szólhattak volna nekem is, hogy akkor lett volna a férjemnek si egész tortája nem csak egy fel és azt a sogórnő készitette és ezt meg is jegyezte
66. a14deb9047 (válaszként erre: 63. - Zumbi)
2010. jún. 27. 21:36
Nem vállalsz fel többet, mint ami lehetséges?? Nem biztos, hogy annyira kell nekik bizonyítani!! Hagyjad, mások is férjenek oda...
2010. jún. 27. 21:26
kicsit furcsa a dolog, a biblia arra tanit,hogy"elvalik a ferfi az o anyjatol es ragaszkodik az o felesegehez es lesznek ketten egy teste"innen tul mar a feleseg es a csalad a fontos a szamara,a szuleit tisztelje tovabb de ok mar egy kulon csalad,ha a ferjed ezt nem akarja tudomasul venni akkor sajnos bajban vagy,mert meg mindig az anyja iranyitja es igy nem tudtok kozos nevezore jutni.
2010. jún. 27. 16:59

Ne foglalkozz ennyit az ő családi gondjukkal!

Lelki nagyvonalúság, mert különben a családi életed megy rá!

63. zumbi (válaszként erre: 60. - Puritan)
2010. jún. 27. 16:52

nem hányom fel, csak fáj, mivel tudom, hogy sokszor milyen nehezen viteleztem ki az egészet, hogy hiba ne legyen és minden jó legyen, kv vittem minden reggel 6-kor neki, a retket reszelve kérte,aztán már levest nem is kért csak a s másodikot meg a főételt.

Tudom mit gondoltok, a szüleim sem értik mert ilyen embereket nem láttak még.Nem hiszik amit mondok, igy már csak az enyém minden, vhogy csak meg birkozom vele.

De még mindig a férjemre haragszom aki mindezek ellenére sem fogta fel h miről beszélek, ő is megkapta hogy felnevelte és nem számithat rájuk.Hozzateszem minden ügyeiket ő rendezi, ha egyet szólnak kettőt ugrik, biztos a lányára számithat aki ezer km re ment, ha a második házasságát meg akarja tartani, mert az első sikerült szétmenjen állitólag az anyja miatt, ezt úgy hallottam. Mindegy ő meg bocsájtott én még nem tudtam.

62. zumbi (válaszként erre: 61. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 16:44

sok okosságot irtatok, el gondolkodtató dolgokat, mindenkinél mást jelent a család mint nálam is és náluk is.

Egy békés családból jöttem, van anyós , van meny vita soha de soha nem volt senki közt, müködnek a rokoni kapcsolatok biztos nem tökéletes de mindenki szereti egymást.

Ebben a családban harag van a testvérek közt(anyós meg testvére), nem jártak a nagyszülőkhöz após részéről meg a testvérekhez, az első unakatesók nem ismerik egymást, akárcsak a mi gyerekeink, mert nincs ki össze fogja őket. A

sógórnőm a tavaly el mondta nekem, tudod hányszor fel fogadtam, hogy többet nem jövök haza? sokszor, nagyon sokszor, pedig egy évben egyszer jön haza egy , max két hétre.akkor a lánya miért nem vágyik a társaságára?. Igen különb kellene lennem, de szörnyen fáj a parasztságuk.

61. a14deb9047 (válaszként erre: 60. - Puritan)
2010. jún. 27. 16:24
... sem a jót, sem a rosszat. A negatívum, a harag, az indulat, a sértődöttség stb. megmérgezi a lelket... Mindezeket söpörd úgy le a válladról, mint egy szöszmötöt a ruháról. Örülj, hogy van férjed, otthonod, családod és még sok minden másnak. Mert lehet, mert kell...Mert a család akkor működik, ha nem csupán egymásra nézünk, hanem egy irányba... Aki szelet vet...
60. puritan (válaszként erre: 59. - Zumbi)
2010. jún. 27. 16:18
ezért kell neked különbnek lenned, mert ők ilyenek...és amit szívből tesz az ember, azt nem hányja fel
59. zumbi
2010. jún. 27. 16:13

A férjem tudta sajnos egy héttel azelőtt.de már mindegy,


csak röviden hol rontottam el.

Biztos itt:

- amikor az anyósékat teritett asztalal fogadtam, amikor úgy jöttek hozzám, karácsony, újév napján mintha haza mentek volna, pedig két menye van, a másikhoz nem jártak,mert az be sem engedte, na mindegy. Lányom közel hétéves, még nem kent egy lekváros kenyeret neki, ahányszor korházban volt, számtalanszor az idegei miatt, küldtem a háromfogásos ételt, két kicsi gyermmek mellett, apósomat hetekig etettem,mindezt tiszta szivből tettem,mit kaptam? A képembe üvöltötte, hogy nem látogattam meg a korházban, hát nem, pici gyermek mellett ennyit tudtam tenni.

még sok minden,de inkább nem, túl leszek rajta, csak nem tudom egyáltalán miért.

2010. jún. 27. 16:00
Ilyen meghívásért nem sértődnék meg!!
57. homokóra (válaszként erre: 56. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 15:57
Micsoda?
2010. jún. 27. 15:56

Mert lekvárok...

Hívjon valaki egy óra múlva, hogy vacsora!!!!!!!!!!!

Egy férfinak mindig másképpen jár az agya...

55. puritan (válaszként erre: 54. - 25a27430dd)
2010. jún. 27. 15:54
tán nem akart hisztit, de persze a hivatalos nem szólás nem egyenlő azzal, hogy nem tudott róla...szerintem legalábbis
2010. jún. 27. 15:53

Akkor ez annyira nem is meglepetés party volt, hiszen a férj tudta, hogy szülinapi ebédre mennek az édes jó anyjához, és ezt a tényt mindössze egy órával előtte közölte a feleségével.


Mert ugye ha úgy lett volna, hogy az anyós vagy a sógornő vagy valaki közlik a férjjel, hogy menjenek el hozzájuk, és akkor van a "meglepetéééééééééééééés" , akkor meglepetés buli. És ekkor valóban nem olyan nagy ügy, hogy Zumbinak nem szóltak (a férje meg nem szólt, mert nem tudta ugye).

De így azért más a helyzet, ha a férje már úgyis tudta, hogy miért kell a mutterékhoz menni, akkor tényleg miért nem szólt a feleségének előbb.

53. puritan (válaszként erre: 50. - Zumbi)
2010. jún. 27. 15:52
utálkozva nem lehet élni...a játszmák ellen csak úgy tehetsz, ha nem veszel részt benne...ami nem azt jelenti, hogy utálkozol és nem mégy el a bulira, hanem azt, hogy szeretettel közelítesz csakazértis
2010. jún. 27. 15:50
Ki vagyunk rúgva...
51. puritan (válaszként erre: 47. - Zumbi)
2010. jún. 27. 15:50

gondolkozz el akkor azon, miért kerültél ilyen helyzetbe...azon is, megfelelő hangsúllyal kérdezted-e...számonkérni a velünk való törődést, azt, hogy figyelembe vegyenek minket, nem túl okos dolog, azt hiszem szép hangon nem is lehet ilyesmit...


nem arról van szó, hogyan hangzik az egész, ne hidd, hogy nem lehet átélni, arról van szó csupán, hogy fel sem merül benned a hozzászólásaid alapján, hogy vajon te követtél-e el hibát, vajon nem te vagy-e az, aki rossz szemmel és ellenségesen nézel egy természetes dolgot...a szeretetet nem lehet kisajátítani szerintem...a születésnap olyan dolog, amit tágabb családi körben szokás ünnepelni, nem apa anya és a két gyerek...nem látok abban semmi rosszat, hogy anyósodék meglepték a férjedet...

50. zumbi
2010. jún. 27. 15:46

Valóban igazatok van, hisz sokkal több van a dolog mögött, tehát nem fújtam fel,csak sok kezdett már minden lenni. Kár reszleteznem, van még menyecske a családban, neki még szebb sztorijai vannak, úgy látszik ez nálam még most kezdődik, de tudna mesélni a nagy rokonság is.

Ezennel a témát lezártnak tekintem.Köszönöm mindenkinek a jelenlétét

49. homokóra (válaszként erre: 47. - Zumbi)
2010. jún. 27. 15:41
megfigyeltem...rengetek az írásaidban az "én" szócska..ez nem jó...nagyon nem...
2010. jún. 27. 15:40
Á, ne vedd ennyire komolyan. Lehet, hogy valakinek kipattant a fejéből, hogy ha már külföldről is itt van, akkor mi lenne, ha... Persze valószínű, hogy én vagyok a toleránsabb. Nem szabad ennyire kisarkítani a dolgokat. A szülő szülő, a testvér testvér, a feleség meg feleség. Nem több, nem kevesebb, csak más. Az az érzésem, hogy itt valami más is van a felszín alatt. Én még nem vettem zokon, ha a fiamnak máshol rendeztek szüli-napi vacsorát. A dolgok nem ennyire feketék-fehérek.
47. zumbi (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. jún. 27. 15:39
na persze h még nem is én dühöngök, egyszerüen a férjem azt nem birta el viselni, hogy meg kérdeztem, hogy nekem miért nem szólt senki, mivel én is készültem itthon, de az megint senkit nem érdekelt,indulás előtt egy órával jelezte h hova megyünk. Tudom ez akkor hangzik jól ha mindenki maga éli át az egészet, nekem ezért nehezebb
46. puritan (válaszként erre: 45. - Zumbi)
2010. jún. 27. 15:37
hisztivel, duzzogással, sértődéssel ilyesmit nem lehet elérni...ezzel csak azt éred el, hogy megmérgezed magad körül a légkört
45. zumbi (válaszként erre: 43. - Puritan)
2010. jún. 27. 15:36

nem tekintem annak magam viszont vannak el várásaim, ha én ember vagyok legyen más is az velem szemben.egyszerüen vegyenek már valamibe

úgy hat év után

44. zumbi (válaszként erre: 38. - Anka71)
2010. jún. 27. 15:33
azt hiszem érted a dolgok lényegét,sajnos igy van, viszont ha a véleményem más, csapkodunk, üvöltünk, mert hát az ő családjáról van szó
43. puritan (válaszként erre: 42. - Zumbi)
2010. jún. 27. 15:32
Ha te mártírként tekintesz magadra, mások hogyan tudnának másként tekinteni rád?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook