Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez vajon már függőség? Mit lehet tenni? fórum

Ez vajon már függőség? Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Linda_24)
2013. okt. 1. 18:50
Beszelgettel vele, aztan meg arulkodtal a testverednek. Szerintem az eletben nem ker tobbe a segitsegedbol, mert eljatszottad a bizalmat.
2013. okt. 1. 18:45
Kérlek mutasd meg,hol rontottam el a helyesírást,rögtön javítom :) Ja... nem angol a billentyűzet,hanem magyar ;) Senki nem mondta,h tökéletes és feddhetetlen vagyok,kár személyeskedni. Szemtől szemben is elmondtam,az a típus vagyok,aki ha nyers is,de őszinte! Nem belemászni akarok,hanem segíteni rajta.A kéznyújtás megvolt,mint mondtam,órákat is beszélgettem vele,tudja,hogy jöhet hozzám,számíthat rám,meghallgatom. Persze,így interneten,név nélkül az jön le,hogy belepofázok,stb.,tudom Én. Lehet az is,hogy ez nem a legmegfelelőbb lépés volt,de mivel tanácstalan vagyok,azt gondoltam itt lesz,aki tud választ adni
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Krisztinucika)
2013. okt. 1. 18:42
"raebreszteni a valosagra"... Magyarul a hatterbol furni a baratnojet, keverni a szart.
21. Linda_24 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 1. 18:37

Lehet,hogy ha azt írtam volna,hogy : "butácska",vagy "szőke" elfogadhatóbb lett volna,de a lényegen mit sem változtat. Leírhatnám az egész családtörténetet is,hogy átláthatóbb legyen a helyzet,de nem ez a célom.A kérdésem igazából úgy gondolom,egyértelmű volt: Hogyan,mivel lehet segíteni valakin,aki gyógyszerfüggő?

Tapasztalatokat kértem,akiknél már előfordult hasonló eset a családban és tudja mi a teendő.Ha valaki nem tud erre semmi használhatót írni,azzal sincsen semmi bajom,és igazából a véleményhez is mindenkinek megvan a joga. Igazából már csak az vet fel pár kérdést,hogy akkor ezek szerint ha nálatok a közeli rokonságban készülne valaki tönkretenni a saját életét,a reakció erre az lenne,hogy homokba dugnátok a fejeteket? Elég képmutató hozzáállás.

20. 103cacdfd2 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. okt. 1. 18:32

A helyes?/irasodat latva.... te sem jelesre erettsegiztel magyar nyelvbol...

ennyit az IQ-harcrol :(

ezt nem foghatod az angol billentyuzetre :D:D

2013. okt. 1. 18:29
Orvosi segitség lenne jó,bár ez külföldön nem lesz könnyü.Én felajánlanám a sógornödnek,hogy elkiséred orvoshoz.
18. 103cacdfd2 (válaszként erre: 15. - Linda_24)
2013. okt. 1. 18:29

Nos... nem itt kellene ezt a kerdest kiteriteni...

Mi lenne, ha face too face a csalad elott rebegned el az aggodalmaidat???

2013. okt. 1. 18:27
És a testvéred miért is nem tesz semmit? Ha külföldön él is meg lehet beszélni a dolgokat négyszemközt... Miért te hordod a nadrágot az ő kapcsolatukba? Az ágyba is befekszel közéjük, ha nem megy a sex? A testvérednek adhatsz tanácsokat, még le is szidhatod, hisz egy vér vagytok, de a sógornődhöz nem igazán van közöd... Nem jó dolog ez a nyugtatózás stb... De ezt akkor is nekik családon belül kell megoldaniuk.. Esetleg ajánlhatsz orvost, vagy segítséget, vagy egy kezet a sógornő felé, hogy számíthat rád, ha beszélgetni akar veled, és kibeszélné a gondjait... De ennyire belemászni mások magánéletébe, még akkor is, ha a testvéredről van szó, szerintem nem egészséges. Ne bántásnak vedd amit írtam, csak próbálom megértetni veled, hogy nem élhetünk mások helyett, és nem takaríthatunk egy olyan kapcsolatban amiben nem mi élünk. Tanács a legtöbb, és egy váll amin kisírhatja a bánatát, az amit ilyenkor tehetsz...
2013. okt. 1. 18:26

"A sógornőm hogy is mondjam... nem egy iq harcos,a családjában több ember is évek óta nyugtatókon él."


Ez tényleg olyan szívet, lelket melengető vélemény,úgy felderül az ember tőle, ahogy olvassa, milyen kedves jelzővel illeted.

15. Linda_24 (válaszként erre: 12. - 103cacdfd2)
2013. okt. 1. 18:22
Akkor Te egészen véletlenül sem fogsz a pokol közelébe sem kerülni,mert a jó szándék egy cseppet sem mutatkozik meg nálad! A mai világra persze ez a jellemző. Ne vegyünk tudomást senki gondjáról,sétáljunk el mellette,mert nekünk az az egyszerűbb. De igazad van,inkább majd végignézem,ahogyan egyszer csak túladagolja magát,mert az úgy emberbarátibb...
2013. okt. 1. 18:19
Úgy gondolom névtelenül történik a dolog,a személyéről aligha van fogalma bárkinek.A bátyám nem a férje,és a sógornőm még csak huszonéves.Véletlenül sem rosszindulatból írtam ide,vagy rosszmájúságból,hanem azért,hátha van itt valakinek tapasztalata arról,hogy mi tudok tenni érte.Nem hiszem,hogy egy segítő kéz nyújtása ilyen esetben olyan hatalmas bűn lenne,amiért el kellene ítélnie bárkinek.Talán követendőbb példa lenne szemet hunyni olyan dolgok felett,amik jócskán az orrom előtt történnek? Nem hiszem.
13. krisztinucika (válaszként erre: 8. - Linda_24)
2013. okt. 1. 18:17
Szerintem igazad van, a tesvéred sorsa normális, hogy érdekel, engem is érdekelne. Senki nem szeretné, hogy közeli családtagja ottragadjon egy be-és kiszámíthatatlan narkós mellett. De segíteni szerintem sem tudsz, ez csak a sóginődön múlik. Max abban segítesz, hogy a bátyád mielőbb ráébredjen a valóságra. Ez talán a legfontosabb.
2013. okt. 1. 18:09

Latom, meg- es kimagyarakodni tudsz...

A pokolba vezeto ut is joszandekkal van kikovezve...

Hogy mihez nyul??? Az is ratartozik...

Ezt a helyzetet nem te fogod megoldani.

2013. okt. 1. 18:06

Nem hinnem, hogy itt kellene egy masik idegen ember problemajat megoldatnod ismeretlenekkel.

Ez ovonaluli utes. Nem tartozik sem rank, sem rad. Ez a sogornore tartozik es a ferjere, az orvosara.

Kibicnek semmi se draga??

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Linda_24)
2013. okt. 1. 18:00

Az első hozzászólásból nem úgy tűnt, mintha kérte volna a segítséget.

Amúgy a mentális betegeknek, különösen ha gyógyszerezi magát szerintem sem kellene gyereket vállalni, de remélhetőleg a bátyádnak e téren van esze.

Szerintem nem jó dolog, hogy jó szándék nevében belefolysz a bátyád kapcsolatába.

9. Linda_24 (válaszként erre: 6. - Noarashi)
2013. okt. 1. 17:37
Senki.. az édesanyja adta neki,aki szintén vény nélkül,ismeretségből szerzi őket....
2013. okt. 1. 17:37
Na,próbálok minden hozzászólásra válaszolni így egyben. Nem akarom irányítani az életét,de úgy gondolom,miután ő kérte,a véleményem elmondhatom neki,egyébként is,ami a szívemen,a számon típus vagyok.Az ő érdeke miatt is próbálok segíteni neki,de legfőképp azért,hogy a bátyámnak jó legyen.Gyereket terveznek,stb.Lehet bunkóság,de én nem szeretnék mentális problémákkal küszködő ember kezébe adni egy új életet... A másik,hogy engem is szorosan érint a dolog,mivel sajnos úgy alakult az életünk,hogy szinte egy helyen élünk,mert külföldön dolgozunk és egy szállásunk van,még szomszédok is vagyunk. Nem hülyézem le,normálisan,intelligensen beszélgettem el vele,hogy ennek nem lesz jó vége.Elmondtam,hogy ez nem megoldás,erre rá lehet szokni,ami beláthatatlan dolgokhoz is vezethet.Felhívtam a figyelmét arra is,hogy hogy akar így gyereket,stb.És hogy ezzel nem oldd meg semmit,hiába hiszi azt.Itt jön képbe az intelligencia,hogy ha az ember ezeket a dolgokat nem tudja reálisan látni.És nem fogadja el a segítséget.Mindamellett ismerem a bátyám,ha így folytatja,ott is fogja hagyni,ami után ki tudja mihez fog nyúlni.
7. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Noarashi)
2013. okt. 1. 17:36
Lazán hozzávágják bárkikez a nyugtatókat, sőt, a szakorvosok imádnak nyugtatókat felírni, de amúgy illegálisan sem nagy szám hozzájuk jutni.
6. Noarashi (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. okt. 1. 17:32
Ezek vényköteles gyógyszerek. Mégis ki írja fel neki?
2013. okt. 1. 17:30

Ha ő maga igazából nem akar változtatni, vihetitek ti az atya úr Istenhez is, akkor se fogjátok leszoktatni.


Ez külső erőszakkal nem fog menni.


A saját fejében születhet meg az elhatározás, hogy le akarjon bármiről is szokni. Szembesíteni kéne azzal, hogy ez az egész hova vezethet. Drog ambulanciát kéne felkeresni, hogy valameik segítő elbeszélgessen vele, mielőtt náluk kötne ki más miatt.

2013. okt. 1. 17:30

Az IQ és a depresszió nem függ össze. Sok-sok nagyon magas IQ-val rendelkező ember depressziós, vagy valami más mentális problémával küszködik.


Gondolom ezért nem meri megosztani, mert kapásból lehülyézed.

3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. okt. 1. 17:28
Valószínűleg függő, de miért te akarod irányítani a sógornőd életét?
2. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. okt. 1. 17:25
Ez függőség,szerintem valami komolyabb segítségre lenne szüksége.
2013. okt. 1. 17:23
A sógornőm hogy is mondjam... nem egy iq harcos,a családjában több ember is évek óta nyugtatókon él.Az elmúlt pár hétben észrevettem,h többször is nyugtatókhoz nyúl,szerinte stresszes élete miatt (ha ezen múlna,én már rég függő lennék).Múlt héten annyira kiütötte magát tőle,hogy eszméletlenül nézett ki,mint aki vagy hót részeg,vagy totál narkós.Beszélni alig bírt,el volt tompulva teljesen.Akkor kiakadtam,elmondtam a véleményem,h ez hülyeség,amit csinál.Másnap hosszasan beszélgettünk,belátta,h hülye volt,stb.Tegnap ismét hasonló állapotban volt.Szóltam a bátyámnak,aki számonkérte tőle,erre mikor ma beszélgettünk,letagadta az egészet.Tudom,h mit láttam... Most odaadta a gyógyszert,h lássam,nem szedi.Megszámoltam,közel 20 db hiányzik belőle.Rá 1 órára megint látom,le van tompulva. Mit lehet tenni ilyenkor?Mi a helyes lépés? Nem tudom ezt tétlenül nézni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook