Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Extrém túlsúlyos férj fórum

Extrém túlsúlyos férj (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. tuareg74 (válaszként erre: 82. - Jooeva)
febr. 28. 19:42

És vannak is érdekes dolgok.A kövérség lehet fétis tàrgya is.

Férfiak esetében sexuàlis devianciaként megjelenik mint testàtalakitàs,feederizmus.

Újabb kutatàsok szerint nő is lehet "feeder".

82. jooeva (válaszként erre: 81. - Timycat)
febr. 10. 10:25

A tükör becsapós. Egy fotó sokkal inkább tükrözi a valóságot számomra.

Érdekes hátterek azért lehetnek ám.

Régen a jómód jele volt a túlsúly, ha testes volt valaki, annyit jelentett, hogy van neki mit ennie, nem dolgozza halálra magát.

Feleségnek is testesebb asszonyt választottak, mert hogy az jobban bírja a munkát, egészséges.

A soványságot társították a szegénységgel, betegséggel.

Lehet, hogy valaki még ebben a tudatban él.

81. timycat (válaszként erre: 80. - Jooeva)
febr. 10. 10:19
A testképzavart leginkább a soványsággal társítják, pedig szerintem a túlsúlyosok között többen élnek testképzavarral, csak ők a másik irányba vannak "megzavarodva".
80. jooeva
febr. 10. 09:37

Az a baj ezekkel az emberekkel, hogy tagadásban élnek, magukat is becsapják.

Ismerek én is ilyeneket, jelentős túlsúly, mozgásszervi és belgyógyászati problémák már vannak, persze az orvosok javasolják a fogyást/diétát/életmódváltást, de ők fel vannak háborodva, hogy nem a túlsúly a baj forrása...minden orvos hülye...de azt gondolom, hogy normál testsúlynál azért kevesebb terhelés éri az izületeket, a csontokat, a keringést, a légzést...

Egy kis sétától fújtatnak, izzadnak, itt becsipődik, ott fáj...ne mondja azt nekem senki, hogy ezek kellemes dolgok.

79. jooeva (válaszként erre: 70. - Timycat)
febr. 10. 09:28
Jaj, ez nálunk is így van, azuram hízlalni szeretne engem. Neki van némi túlsúlya, mindig az a duma, hogy majd akkor fogy, ha én hízok...
78. srcrss (válaszként erre: 72. - Ev1ke)
febr. 9. 18:49
Én nem rontanám el a szülinapját...
77. Ev1ke (válaszként erre: 75. - Channa*)
febr. 9. 18:47
Hidd el, kicsit rá kell, hogy beinduljon valami. De olyan kedves barátaink vannak, megoldják nélkülem is :D
76. Channa* (válaszként erre: 73. - Timycat)
febr. 9. 09:03

Egy idős a férjünk;)

Az én férjem 40 évesen még tökéletes súlyban volt, most van rajta néhány kiló felesleg, de az max. 5-6 kg és a hasán van.

Mostanában viszont rá szokott a férjem, hogy sok mindenre azt mondja, hogy nem érdekli, mert ő úgy is öreg, bár ettől függetlenül a hiúsága megmaradt...

75. Channa* (válaszként erre: 72. - Ev1ke)
febr. 9. 08:48
Azért ne hozd rá a frászt a kora miatt, így is biztos zavarja a negyedik X.
74. Channa* (válaszként erre: 71. - Timycat)
febr. 9. 08:35

Húúú, ezzel én is így vagyok.

Ha tanulok, akkor állandóan ennem kell. De én azt gondolom, hogy azért eszek, mert egyébként elaludnék a konzultáción pl.:DDDDD

Csak úgy vagyok képes végig ülni az oktatásokat, ha közben folyamatosan eszek.

És most, hogy említed, én se híztam, pedig nem csak kaját tömtem ilyenkor magamba rengeteget, hanem édességet is, péksütit és mindent.

73. timycat (válaszként erre: 72. - Ev1ke)
febr. 9. 07:10

Mindenképp, azért te a férjed ehhez még fiatal.

Az én férjem 67 múlt, negyvenes éveiben sem volt nádszál, de extrém túlsúlytól messze volt.

72. Ev1ke (válaszként erre: 70. - Timycat)
febr. 9. 06:23
Az én férjem most lesz negyvenes, és leszámítva, hogy az orvos szerint magas a vérnyomása más baja neki sincs. Rendszeresen mér vércukor szintet, mert a cukorbetegségtől tart némiképp. Őt pont hogy a kinézete miatt jobban zavarja a túlsúly, mint az egészségügyi kockázatok miatt, pedig a "barátaival" már összebeszéltem és elmondattam neki velük, hogy negyven felett jönnek majd a gondok igazán. Hát, egyelőre nem ijedt meg eléggé. Na majd a születésnapján, itt lesz mindenki, mikor már világmegváltóra itták magukat bedobom a témát, hátha :D
71. timycat (válaszként erre: 69. - Channa*)
febr. 7. 19:30

Én mindig akkor ettem többet és akkor éreztem éhséget jellemzően szénhidrátra, "szemét kajára" amikor tanultam vagy rengeteget dolgoztam, nem volt időm mozogni és általában mégis fogytam. Olyan elméletem van emögött, hogy biztos az agyam felzabálta azt a rengeteg kalóriát. Anno államvizsgás időszakban képes voltam egy-egy forduló előtti hét alatt 5 kg gumicukrot betolni és mégis fogyni az az egy hét alatt az amúgy is zéró feleslegből 1-2 kg-t.


Nálam sose, semmi nem úgy működik, mint normáliséknál 🤷‍♀️

70. timycat (válaszként erre: 63. - Ev1ke)
febr. 7. 19:24

Dettó. Annyi különbséggel, hogy én vékony vagyok és férjem nem példaként tekint rám hanem engem akarna felhízlalni 🤷‍♀️ nálunk mostanában jellemzően ő főz.


Szerintem az én férjemnek testképzavara is van, ő még mindig Adoniszként tekint magára, nem veszi észre magát, mert simán megszól másokat túlsúly miatt, úgy kell rászólni, hogy ember vedd már észre magad.


A másik "probléma", hogy az ismeretségi körben egyre több cimborája beteg, nyilván a kor miatt is, míg férjem hál Istennek makkegészséges, elzavarom orvoshoz, hogy majd jól megijedjen aztán jön haza a tökéletes vérképpel és fizikai állapottal, míg az xy aki mindig sportolt, sose volt kövér meg rottyon van.


Van abban is valami, hogy lustaság fél egészség.

69. Channa* (válaszként erre: 66. - ,zumba)
febr. 7. 19:17

Pontosan!


Ha többet mozgok, akkor én is többet eszek.


De ha csak ülök a gép előtt, akkor bizony nem kell több.

68. Channa* (válaszként erre: 65. - Srcrss)
febr. 7. 19:16

Ma én is többet toltam magamba;)

Igen, a szervezet érzi.

67. Channa* (válaszként erre: 61. - Asztanaviszta)
febr. 7. 19:14

Szuper!


Nem is adtam senkinek tanácsot;)

66. ,zumba (válaszként erre: 58. - Asztanaviszta)
febr. 7. 11:48
Fizikai munka kontra szellemi munka. Az sem mindegy.
65. srcrss (válaszként erre: 60. - Channa*)
febr. 7. 11:47
A szervezet alkalmazkodik. Én 1300-1400 kalóriánál érzem, hogy elég.
64. srcrss (válaszként erre: 61. - Asztanaviszta)
febr. 7. 11:44
Normális súly... Mennyi az annyi? Egyiknek 60 kg, másiknak 80 kg a normális. Ízlés kérdése.
63. Ev1ke
febr. 7. 09:30
Eddigi tapasztalataim alapján (nekem is túlsúlyos a férjem) jobban fogadja egy férfi havertól a diétás ötleteket és beszólásokat is, mint akár a saját nejétől. Nem akarok senki férfit megsérteni, de így vannak összerakva. Nálunk is így volt, én mutogattam neki a cikkeket, ötleteket, majd kb. ugyanazt elmondta egy haverja, és úgy újságolta nekem, mintha ő találta volna fel a diétát. Persze utána megfőzni, porciózni nekem kellett :) megint más kérdés, hogy mennyire kitartó (az én férjem nem az, vissza is hízta, amit leadott). Ami még nálunk ragadós volt néha, az a jó példa. Most is erre játszok, ha látja, hogy én alakulok talán megint kedvet kap. ;)
62. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 7. 06:45
Sajnos semmit nem tudsz tenni, én már többször próbáltam ilyesmit, de nem értik. Talán akkor, ha lesz egy komolyabb baja, de sztem itt már ez sem használ.. tudom, rossz nézni...
61. asztanaviszta (válaszként erre: 60. - Channa*)
febr. 7. 06:18

Nincs túlsúlyom.

Igaz 60 évesen már nem azonos a derékbőségem a huszonéves korival, de teljesen normális a súlyom.

Van orvos a családban. Táplálkozással kapcsolatban inkább az ő javaslatait fogadom meg, nem az itteni önkéntes szakértőkét.

60. Channa* (válaszként erre: 58. - Asztanaviszta)
febr. 6. 19:31

De elég. Még mindig nem haltam éhen és semmi gond az anyagcserémmel.


Ez a baj a legtöbb túlsúlyos nőnél. Bedőlnek ennek a tévhitnek.


Fedezi!


Egy átlagos magasságú nőnek, aki normál súlyban van, nem fizikai munkát végez, annak bőven elég.


szerintem akkor sem ettem többet, amikor versenysportoló voltam.


Te mennyit eszel és mennyi túlsúlyod van, hogy ezt vallod?

59. asztanaviszta (válaszként erre: 38. - Charlize)
febr. 6. 17:37

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Amikor a jelentős túlsúlyod miatt ülsz majd az orvosnál, nem az időre fogsz gondolni.

58. asztanaviszta (válaszként erre: 53. - Channa*)
febr. 6. 17:30
1200 kalória egy normál testalkatú nőnek még az alap anyagcseréhez szükséges kalóriát sem fedezi
57. Channa* (válaszként erre: 56. - Greeneyed)
febr. 6. 12:57
Mennyiség korlátozással a CH mennyiség is csökken;)
56. Greeneyed (válaszként erre: 53. - Channa*)
febr. 6. 12:55
IR-ben sem a kalóriamegvonás működik a legjobban, hanem a szabályozott szénhidrátbevitel. Egy barátnőm maratonfutó, és észrevette, hogy folyamatosan hízik. Hiába edzett többet és evett egyre kevesebbet, csak hízott. Végül kiderült, hogy IR-es, és az előírt diétával 1-2 hónap alatt leadta azt, amit évekig nem sikerült keserves próbálkozással.
55. Egy lány 789900 (válaszként erre: 53. - Channa*)
febr. 6. 07:32
Meg a mozgáson.
54. jooeva (válaszként erre: 49. - Channa*)
febr. 6. 05:50

Ha rohanós napom van, pont az evés marad ki. Pl. melóban ilyenkor műzlin, gyümölcsön és gyümölcslén élek.


Másik megközelités: az embernek arra van ideje, amire szakít.

Sütök-főzök 25 éve rendszeresen, munka mellett, kis/nagy gyerek mellett.

Pékségbe ezer éve nem voltam.


És engem meg a vékonyságom miatt szólnak meg az ismerősök.

És nem csomagolják..,

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook