Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Extrém túlsúlyos férj fórum

Extrém túlsúlyos férj (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Channa* (válaszként erre: 51. - Greeneyed)
febr. 5. 23:14

Nincs pajzsmirigyem, így alulműködő vagyok és gyógyszert szedek.

IR-es vagyok, erre is gyógyszert szedek.

Kiették az epehólyagomat. Akkor a dokim mondta, hogy figyeljek oda nagyon, mert a legtöbb beteg kb. 10 kg-ot hízik a műtét után.

A legtöbb nőrokonom túlsúlyos és a férfiak is.


Tehát, napi 1200 kalória pont elég egy normál testalkatú nőnek. Ha napi 2400 kalóriát ennék, akkor én is dagi lennék.


Azt hiszem elég összetett vagyok, ahhoz, hogy kijelenthessem, a kaja mennyiségén múlik minden.

52. Channa* (válaszként erre: 50. - 996b40d6f5)
febr. 5. 23:09
Tudom!🙃
51. Greeneyed (válaszként erre: 34. - Channa*)
febr. 5. 22:46

"Olyan nincs, hogy nem eszek és hízok."


Ez azért kicsit összetettebb.

Persze, zéró kalóriából nem lesz zsír, de abban, hogy a bevitt kalóriákat hogyan hasznosítja a szervezet, már elég nagy különbségek vannak az egyes emberek között.

Az inzulin zsírtárolásra készteti a szervezetet, ezért hajlamosabbak az IR-esek a hízásra.

A mellékvese-túlműködés is hízást okoz. A pajzsmirigy-alulműködés is. (És még mielőtt valaki azt írná, hogy csak gyógyszert kell szedni rá, és kész, megjegyzem, hogy a pajzsmirigy érzékeny műszer, és nem mindig sikerül elsőre - vagy többedikre - eltalálni az optimális dózist).

De nem feltétlenül betegnek lenni ahhoz, hogy az egyik ember hízékonyabb legyen a másiknál. Gének is szabályozzák, hogy a szervezet a bevitt kalóra mekkora hányadát fordítja "fűtésre", és mekkorát tartalékképzésre. Akinek a szervezete inkább "fűt", az értelemszerűen kevésbé hízékony. Ezért van az a látszólagos ellentmondás, hogy a túlsúlyosok gyakran fázósak.

50. 996b40d6f5 (válaszként erre: 49. - Channa*)
febr. 5. 22:43
Te is nagyon okos vagy. 🤭 Azt hittem, egyedül vagyok.
49. Channa* (válaszként erre: 42. - Egy lány 789900)
febr. 5. 22:37

"míg a másik kevesebbszer eszik vagy épp hogy kevesebbet mert mellette dolgozik nincs idő és ugyanúgy megy fel"


Idő?

Mire nincs idő? Arra, hogy ne töltsön annyi időt az evéssel? Ha nincs ideje másra, akkor evésre se legyen.


És megint belemegyek...

48. Charlize (válaszként erre: 47. - 996b40d6f5)
febr. 5. 22:22
Stresszevő vagyok. Ez máshogy működik. De mivel te szuper okos vagy és mindent tudsz, nem kell kifejtenem.
47. 996b40d6f5 (válaszként erre: 46. - Charlize)
febr. 5. 22:19
Köszönöm. Ennyire fáj az igazság? 🙂
46. Charlize (válaszként erre: 39. - 996b40d6f5)
febr. 5. 22:17
Nagyon okos vagy! Gratulálok! Nobel díjat neked! 👏
45. Egy lány 789900 (válaszként erre: 44. - 996b40d6f5)
febr. 5. 22:12
Bocsi csak vicc volt. Nincs baj azzal ha valaki zsírosat eszik. Nyilván nem kell egy tömény kanállal de ha jól esik neki és baja sincs tőle (betegség stb) akkor miért ne?
44. 996b40d6f5 (válaszként erre: 40. - Egy lány 789900)
febr. 5. 22:00
Én nagyon szeretem a salátákat. Főleg a nem vegán salátákat. 🙂
43. 996b40d6f5 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 21:48
Szerintem nem baj, ha pörin, kolbászon, hurkán élnek. Ha nem esznek mellé egy-egy kg krumplit, tésztát, kenyeret stb.
42. Egy lány 789900 (válaszként erre: 35. - Channa*)
febr. 5. 21:41
Így van itt mondtad ki a szót, "ha hajlamos valaki rá" na itt jön közbe az anyagcsere és nem a dns meg egyebek hanem az anyagcsere! A többi elhiszem hogy kifogás, de nem vagyunk egyformák, és lehet hogy a másik vasággyal együtt 50 kg (mellesleg küszköd is hogy picivel több legyen) míg a másik kevesebbszer eszik vagy épp hogy kevesebbet mert mellette dolgozik nincs idő és ugyanúgy megy fel.
41. Egy lány 789900 (válaszként erre: 40. - Egy lány 789900)
febr. 5. 21:38
Panaszolni*
febr. 5. 21:37
És ez téged miért zavar? Talán salátán kellene élni? 😆 Jesszus ha ilyen barátnőm lenne letagadnám. Van fogalmad róla, hogy miért lehet ez? Lehet olyan szar élete volt vagy van a munkába akár hogy stressz evő. Vagy tényleg betegsége van, de van olyan aki így érzi jól magát. Amíg nem te fizeted nekik, nem tök mindegy mit és mennyit esznek? Én is túlsúlyos vagyok, kapta én is már fűt/ fát. A kifogásoktól kezdve mindent, de van amibe nem illik bele szólni ha barátság ha nem. Ez tapintatlanság, ha zavarni fogja bármelyiket is akkor úgy is elfogja "panaszkodni" amíg meg csend van nincs baj. Ezzel csak mélyül a kapcsolat, hogy nem vagy egy tahó aki az orruk alá dörgöli.
39. 996b40d6f5 (válaszként erre: 38. - Charlize)
febr. 5. 21:31
Nem kell idő ahhoz, hogy kevesebbet egyél, akár a pékségből.
38. Charlize (válaszként erre: 13. - Go!!)
febr. 5. 21:13

De, idő IS kellene! Amikor bevásárolni és főzni tudok, miután átgondoltam, hogy mit. Nem csak átrohanni a pékségbe ebédidőben. Mert munka után csak lélekszakadva érek oda a gyerek ovijába és beesünk az edzésére. Aztán haza és vacsi, fürdés, alvás. Vége a napnak, kimerültem, 5:30 ébresztés. Nem voltam mozogni, egy jégsaláta fonnyad a hűtőben, de nem tudok mit kezdeni vele, mert kellene még 4-5 dolog, hogy ehető legyen. A gyerek kajáját meg nem eszem el előle. Rendelni nincs “kedvem” 🤑

Heti 3-4 nap így megy, +1 napon kicsit túlórázok. Hétvégén egész nap anyi-anyi-anyi!!!! Vasárnap anyukám főz.

37. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Channa*)
febr. 5. 21:05

Nagy kedvencem volt egy kolléganőm, kedveltem egyébként, de ő is mindig azt mondta, hogy annyit eszik, mint én, mégis hízik, amíg én nem.

Amire munkahelyen eljutottunk a 10 óraihoz, ő leküldött előtte egy banánt. Én ettem egy szendvicset 2 szelet kenyérből, ő evett egy komplett ebédet ugyanakkor. De ha szembesítettem volna vele, mennyit eszik igazából, mennyivel többet, mint én, ő lett volna megsértődve

36. jozsi.38 (válaszként erre: 34. - Channa*)
febr. 5. 21:00
Abszolút egyetértek. Minden más csak kifogás. Ha valaki tényleg lelkiismeretesen vezeti, hogy mennyit eszik egy nap, az utolsó falat csokiig, vagy darabka kekszig, szembesülne vele, mennyit is eszik valójában
35. Channa* (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
febr. 5. 20:58

Pontosan!

Az emberek hajlamosak azt mondani, hogy alig eszek, közben meg reggeltől estig rágcsálnak valamit. Minden hízlal, ha hajlamos valaki rá.


Nekem van ismerősöm viszont, aki rengeteget eszik és nagyon sovány. Nem tudom, hogy miért;)


Én pedig saját tapasztalatból írom, hogy ha kevesebbet eszek, akkor fogyok, ha többet, akkor hízok, ha nem változtatok semmin, akkor stagnál a súlyom.

34. Channa* (válaszként erre: 20. - Xochipilly)
febr. 5. 20:56

Nem akarok belemenni, mert mindig lehurrognak itt, de egyetlen dologtól hízunk és az a kaja. Olyan nincs, hogy nem eszek és hízok.

Olyan van, hogy valaki bevizesedik és attól dagadtak a végtagjai, de attól nem kövér senki és ha ettől annak tűnik, akkor sos orvosi segítségre van szüksége. Aki éveken át több tíz kiló felesleget cipel, az a kajától kövér és kész.

33. jooeva (válaszként erre: 32. - Xochipilly)
febr. 5. 20:34

Sajnos ez egy ördögi kör...eszel, nagyra nőssz, nem mozogsz, ezért tovább nőssz, aztán bánatodban eszel tovább...ez betegség.

De a doki és a team-je megadnak minden segítséget, csak élni kell vele.

Drasztikus ugyan, de tapasztalatból mondom, hogy sokszor egy idegen jobban tud ilyenkor hatni a betegre, mint aki közel áll hozzá.

32. xochipilly (válaszként erre: 26. - Jooeva)
febr. 5. 20:26
Az nagyon durva műsor. Ágyhoz kötött, évek óta ki sem mozduló, sőt mozogni sem tudó emberek 😥 Mondjuk a dokit bírom, nyíltan megmondja a kórosan elhízott pácienseknek az igazat, ami általában a "lefogysz vagy 300 kilósan nem sokáig húzod" gondolatmenetre épül, nem finomkodik. Szerencsére a többségük végül képes lefogyni.
31. Greeneyed (válaszként erre: 25. - Jooeva)
febr. 5. 20:08
Egyetértek, mértékkel mindent lehet. És mozogni kell (ez egy tanyán megvan).
30. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 20:03
Szeirntem ha nem tolakodóan csak természetesen tudatnád velük, nem lenne sértődés. Én szülnék a helyedben.
29. jooeva (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
febr. 5. 19:18

Tényleg! Abból is láttam pár részt...

Egyik fél éhes maradt, a másik meg a felét se tudta megenni...

Mega fotók a falon...a kiálló csontok vagy hurkák...


No meg ezeknél az embereknél gyorskaja, gyorskajával.

Semmi meló, semmi főzés, várják a futárt...bevásárláskor is csak gyorskaja, a zöldségeket, gyümölcsöket fel sem ismerik.

Nincsenek tisztában azzal sem, hogy mi a fehérje, mi a szénhidrát...vesz salátát, aztán ráönt egy üveg majonézt vagy akármilyen szószt...

28. jozsi.38 (válaszként erre: 26. - Jooeva)
febr. 5. 19:12

kb. 10 éve futott a viasat3 egy sorozat, ahol egy jócskán elhízott, és egy egyoldalúan táplálkozó kórosan sovány étrendjét hasonlították össze, majd arra kérték őket, hogy egy hétre cseréljenek étrendet. Voltak nagy ledöbbenések, nagyon érdekes volt.

Az elhízott fél 2x-3x annyit evett, mint amennyire szükséges lett volna, a sovány pedig a felét sem a szükségesnek

febr. 5. 18:07
Megpróbálhatsz finoman beszélni erről a témáról, de valószínűleg megsértheti az a tény, hogy a keserű igazságot mondod. Ők maguk is tudnak a problémáról
26. jooeva
febr. 5. 17:47

Egyik adón van egy sorozat...Élet 250kg fölött vagy valami hasonló.

Tanulságos műsor.

Ott a tagadás, az önbecsapás, a szeretetből etetés az ok. Vagy a delikvens annyira mérges lesz, ha nem kapja meg, amit szeret, hogy inkább etetik...

Biztos közrejátszik az egészségi állapot is, pajzsmirigy, hormonok, mozgásszegény életmód, túlevés.


Én nagyon szeretek enni, szeretem a finom és szép ételeket, a süteményeket, de mértékkel mindent.

No meg mozgásom is van rendesen.

25. jooeva (válaszként erre: 24. - Greeneyed)
febr. 5. 17:42

Én ezeken nőttem fel, sőt a hétvégén is ezt ettem (pont disznóvágás volt), szüleim is, egyik sem túlsúlyos és közel 80 évesek, tanyán élnek.


Mértékletesség, azt gondolom, ez a titok.

Mindennap eszem füstölt szalonnát, kenyeret...töpörtőt.

53kg vagyok.

És sütit, kekszeket (én készítem őket) is.

A másik ugye a genetika.

24. Greeneyed (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 17:34

"Kolbász, hurka, zsíros hús a menü náluk télen"

Tény, hogy ez túlsúly nélkül is egészségtelen.

Nemrég kapott infarktust egy ismerősöm. Sosem volt túlsúlyos, de nagyon szereti a zsíros húsokat. Most át kell szoknia a növényi alapú étrendre szegénynek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook