Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Extrém túlsúlyos férj fórum

Extrém túlsúlyos férj (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. Greeneyed (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
febr. 5. 17:32

"Nagyon kevés túlsúlyos embernek rossz az anyagcseréje."

Lehet, hogy kezdetben nem volt az, de most már az.

A szimpla kalóriamegvonás pedig sokaknak nem működik. Ők azok, akik éveken, évtizedeken át hallgatják, hogy "biztos kétpofára zabálsz", holott éveken, évtizedeken át próbálkoztak fogyókúrákkal. Erre egy jó szakember (endokrinológus, dietetikus) lenne a megoldás.

febr. 5. 16:14

Mindent elolvastam, amit írtatok. Igazatok van, inkább nem szólok.


Nyilván tudják. Csak struccpolitikát folytatnak.


Aggódom értük, de az ő életük. Sajnos az évek nem állnak meg felettünk, én is érzem már itt-ott a kor múlását, hát ha még ennyire sok kilót kell vinni minden nap, az mennyire megterhelő lehet a szervezetnek. Gondolom a háziorvos, üzemorvos minden alkalommal jelzi neki, persze konkrét és hatékony megoldásjavaslatok nélkül. Minél nagyobb a túlsúly, annál reménytelenebb nekiállni, annál többet kell ahhoz tenni, hogy mérhetően javuljon az egészség.


Esetleg ha olyan alkalom lesz, hogy megint látom mennyit főz, akkor megemlítem, illetve inkább megkérdezem, hogy miért kell 2 kiló húsból pörkölt hármuknak és hogy miért nem inkább csirkéből csinálja, az egészségesebb. Kolbász, hurka, zsíros hús a menü náluk télen. Nem az anyagcsere itt a gond, hanem rosszul választják meg az ételeket és azokból is nagyon sokat.

21. jozsi.38 (válaszként erre: 20. - Xochipilly)
febr. 5. 15:57

Nagyon kevés túlsúlyos embernek rossz az anyagcseréje.

Én is ráfoghatnám, hogy azért vagyok sovány, mert gyors az anyagcserém, de ez nagyon pici szelete az igazságnak. Az az igazság, hogy nagyon keveset eszek, azért vagyok vékony.

Van egy jó ismerősöm, pajzsmirigy probléma miatt volt rajta 15-20kg túlsúly. Dietetikus összeállított neki egy diétát, betartotta, és a felesleg jó részétől megszabadult.

Akit én láttam a közvetlen környezetemben jókora felesleggel, az legtöbbször azért volt kövér, mert 2x annyit evett, mint én.

20. xochipilly (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
febr. 5. 15:50
Nem mindenki a túlevés miatt kövér, csak lehet, hogy sz.r az anyagcseréje ÉS nem mozog eleget, akkor tényleg könnyű meghízni. És vannak olyanok is akik annyit esznek mint egy elefánt, mégsem híznak.
19. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Charlize)
febr. 5. 15:44

én egyetlen egy őszinte embert ismerek, aki beismerte, hogy igen, ő azért kövér, mert jóval többet eszik, mint az átlag.

Az összes többi vetít: alig eszek, mégis hízok, ugyanannyit eszek mint te (vasággyal 50). Igazából becsapják magukat nagy többségében. Ha szólnak nekik, megsértődnek. Szóval ha nem kérnek segítséget, csak harag lesz belőle

febr. 5. 15:37
Kétlem, hogy aki jelentős túlsúllyal rendelkezik az ne tudna róla és a következményeiről. Lehet, hogy attól, hogy nem beszél róla, még próbálkozik vagy próbálkozott különböző módszerekkel. Ha meg nem is próbálkozik, de jönnek a következmények majd az orvos szól neki. Ne avatkozz bele, ha ő magától nem beszél róla.
17. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 14:16
Szerintem tudják, hogy kövérek.
febr. 5. 14:07

Szerintem felesleges szólni. Vagy tudja amúgy is, hogy kövér, vagy tagadásban van, de ha szólsz, az leginkább dacot fog benne szülni, és nem belátást.

Csak az tud lefogyni, aki akar, és csak az tud akarni, aki szereti saját magát. Minél többen szólnak neki, annál inkább azt éli meg, hogy nem fogadják el őt, ami egyenes út ahhoz, hogy önmagát sem fogadja el.

A Csernus-féle "beleverem az orrát a piszkába" módszer keveseknél válik be.

15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 13:47

Ha barátnőd, akkor nyugodtam mondd el neki, hogy aggódsz értük, az egészségükét. Javasold neki, hogy gondolkozzon el valami életmódváltáson, más étrenden és mozduljanak ki a lakásból.

Persze ezt hitelesen úgy tudod megtenni, ha te magad nem viselsz plusz kilókat.

Ha igen, akkor előbb a barátnővel egy közös életmódváltás, amit majd bevezethet a családnak is.

febr. 5. 13:27
Engedd el a témát! Akkor is, ha jó szándék vezérel.
13. go!! (válaszként erre: 3. - Charlize)
febr. 5. 13:12
Nem hiszem, hogy idő kell a változtatáshoz. Szerintem egyáltalán nem tudod, hogy mit kellene tenned, önmagad is becsapod.
12. go!!
febr. 5. 13:11
Szerintem, ha tényleg a barátai kötelessége szólni.
11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 12:32

Tudják ezt ők,,,addig fog menni a móka míg baj nem lesz.

Vagy még utána is,,hisz vannak gyógyszerek,,vérnyomásra cukorra,,stb.Könnyebb bekapkodni mint,,mozdulni.

10. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 11:18

Sehogy.

Az okos ember más kárán tanul, a lüke a magáén se.


Majd ha fontos lesz neki,tesz érte.

9. 996b40d6f5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 11:14
Szerinted annyira hülyék, hogy nem tudják, mi a helyzet? Majd segíts, ha kérik. De mit tehetnél értük? Dietetikus vagy? Vannak elhízott rokonaim. Van köztük, aki lesz@rja, és van, akiben nincs annyi erő, hogy lefogyjon. Ez van.
febr. 5. 10:19

Felnőtt emberek. Biztos, hogy tisztában vannak azzal, hogy kövérek. Ha akarnának, már változtattak volna addig, amíg nem lettek extrém kövérek. A jelek szerint, amit leírtál, nem akartak/akarnak változtatni.


Kacsahercegnő hozzászólását érzem legtalálóbbnak. Hasonlóan gondolom én is, ezt már nem akarom ismételni.

febr. 5. 10:19
Most miért kell nekiesni a fórumindítónak? Nem szidta a barátait, épp, hogy segíteni akar. Viszont az igaz, hogy ha ők maguk nem akarnak tenni az egészségük érdekében, akkor a FI sem tehet semmit. Ez saját elhatározás és akaraterő kérdése. El kell fogadni, h valakinek nincs akaratereje és kitartása, de attól még nem lesz rossz ember. Nekem a férjem kövér, ő nagyon hízékony. Minden tavasszal lead 10-15 kilót, de az télen vissza is jön. Mondjuk ő próbál tenni a kilók ellen. Anyósom szintén kövér, de ő nem hajlandó lemondani semmiről, pedig a férjem sokat veszekszik vele emiatt. Meg az orvosok is. Magas vérnyomás, artritisz, visszér és asztma gondja van és hiába mondta az orvosa, h a fogyás sokat javítana az állapotán, de megvan győződve róla, hogy ő nem eszik sokat. Még férjem is azt mondja, h sokat eszik, pedig a férjem sem madáradagon él. Lényeg a lényeg, h aki valóban akarja, az maga nekiáll lefogyni. Egy kívülálló nem tehet semmit. Még a családtagok sem.
febr. 5. 10:11

Szia!


A többiekkel ellentétben én azért örülök, hogy foglalkoztat téged, hiszen tényleg nagyon sok problémát okozhat ez a fajta extra túlsúly. Sajnos kívülállóként sok beleszólásunk nincs az ilyen dolgokba, különösen, ha nem a barátnőd, hanem a férje helyzete aggaszt elsődlegesen. Ha szeretnél valami folyamatot elindítani, akkor azt kizárólag a barátnődön keresztül érdemes megtenni.


Nem tudom, mennyire vagytok jóban, nekem vannak olyan barátaim, akikkel külön "csomagolás" nélkül rá lehet kérdezni egymástól bármire, aztán van olyan is, akinél a célozgatás vezet eredményre.


Ha ti is ebbe a második csoportba tartoztok, akkor esetleg csald el őt valami közös mozgásra, sétára, kutyasétáltatásra, úszásra szaunával, vagy mutasd meg neki, hogy te milyen videóra tornázol otthon..stb. Meséld el neki, hogy az ünnepek, vagy a tél alatt felszaladt rád is 3-4 kg, amit muszáj leszel ledolgozni, mert mondjuk ingadozik a vércukrod..stb. Ha látja rajtad, hogy neked ez fontos, figyelsz a SAJÁT életedben erre, ez pl. már elindíthat nála is változásokat. Ha ő változik, akkor változik a családja is.


Nem tudom, ez segített-e valamiben, de én lehet, hogy így látnék hozzá. Kivéve, ha olyan vagy, mint Éva barátnőm, aki mikor 2 éve meglátott rámkiáltott: " Kicombosodtál Anya! Kezdj magaddal valamit, mert nem fogsz beleférni a gatyádba!" :-D És elkezdtem...

febr. 5. 10:09

Nincs közöd hozzá, de ha nagyon jó barátnők vagytok, akkor elmondhatod a barátnődnek, amit gondolsz. Nem kell célozgatnod, hanem konkrétan el kell neki mondani.


Nekem vannak barátnőim és simán 'szólunk' egymásnak, illetve beszélgetünk ilyen témáról.


Tudom, hogy általában megsértődnek az érintettek, de mindig azt mondom, hogy inkább én tegyek 'megjegyzést' bármire, mint idegenek.


Ha barátok vagytok tényleg, akkor kezdésként szervezhetsz olyan programokat, amiben sok mozgás van, pl. túrázások, kerékpározás, stb., hogy rákapjanak a mozgás ízére.


Barátok között szerintem nem létezik olyan, hogy okoskodás, megmondani a tutit, stb.


Mi pl. rengeteget beszélgetünk a kinézetünkről, súlyunkról, az öregedésünkről és mindenről. Nem nagyon létezik tabu téma, de ugye a mi barátságaink már több tíz évesek. A pár éve barátnak vélt ismerőseinkkel nem beszélgetünk ilyenekről és nem is igen érzek rá kényszert, hogy bármit is mondjak nekik ilyen témában...

febr. 5. 09:50

Semmi közöd hozzá, maradj veszteg. Ha a pasi informatikus, gondolom, nem hülye, és valószinüleg próbálkozik súlycsökkentése érdekében, csak eddig nem sok sikerrel.

Neked jól esne, ha valamilyen testi problémád miatt a " barátaid " különböző fórumokhoz fordulnának? vagy te hibátlan vagy ?

3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 09:36

Nincs közöd hozzá! Nyilván tudják ők is, mi a helyzet. Ha tudnának, változtatnának. Nem kellesz te hozzá okoskodónak!


Azért írom ezt, mert én is nagyon kövér vagyok. Nagyon jól tudom, mit kellene tennem. Csak sem időm, sem energiám nincs a változtatáshoz. (Nem részletezem.) De rohadtul bosszantó, hogy mindenki tudja a tutit az én életemről!

febr. 5. 09:27

Én amondó vagyok, hogy aki ilyen kövér, az nyilvánvalóan észrevette már, és vélhetően a környezetének is feltűnt, vagyis teljesen felesleges szólni. A csapból is a túlsúllyal kapcsolatos kockázatok, negatívumok folynak, hacsak nem nagyon tudatlanok akkor nem fogsz nekik újat mondani. Ha nagyon tudatlanok, akkor meg azért felesleges.


Segítséget kérni meg nem igazán lehet másnak, ha az illető nem akarja, legfeljebb ha magán kívül van. Amúgy meg senkit nem tudsz megmenteni a saját hülyeségétől.

febr. 5. 09:20

A barátnőm férje nagyon-nagyon kövér. Szeretnék valahogy segíteni nekik, felnyitni a szemüket, de úgy, hogy ne bántsam meg őket.

Általánosságban: a férfi 50-es, nem tudom a súlyát, de extrém nagy darab, rengeteget eszik, kizárólag számítógépes ülőmunkát végez, autóval megy mindenhová. A vérnyomásával már vannak gondok, szerintem a cukorbetegség is kopogtat már. De barátnőm sem veszi komolyan, pedig szereti, ezért jókat is főz neki. Ami nem baj, de mindenből rengeteget! Kétszer-háromszor akkora adagokat, mint amiket én főzök a családomnak. Ő sem sovány, kb 20-25 kiló feleslege van. Van egy lányuk, legalább rá kellene gondolni.


Hogyan szóljak? Vagy ne szóljak inkább? Nem az én dolgom? Csak nagyon féltem őket. Mindhármukat. Így bármikor nagy baj lehet, ha így esznek tovább.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook