Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2591. Figuli Róbert (válaszként erre: 2590. - Bluemoon55)
2023. júl. 31. 17:09
Nekem nincs. Egyenletes a pulzusom még akkor is ha extrázom
2023. júl. 31. 17:00

Itt ausztriaban minden nap esik és hideg van.. Enis próbáltam most aludni de allandoan pisilnem kell ejjel is.. Meg ez a hirtelen begyorsulas. Pulzus

100 vagy feletti fekvő állapotban. Másnak is van ilyen?hirtelen begyorsulas? Nyugalmi állapotban?

2589. TSanya (válaszként erre: 2588. - Jaguár25)
2023. júl. 31. 12:04
Hidegfront volt tegnap, meg szerdán is, közben szombaton egy nap nyár, kedden újabb hidegfront jön. Ezt a hullámzást erősen megérzik a labilis/érzékeny idegrendszerrel bírók. (Én is.)
2588. Jaguár25
2023. júl. 30. 22:35

Amúgy, most estére nálam is előjött minden.

Tegnap óta érzem, h néha néha, főleg délután mintha állva eltudnék aludni, fél percenként ásítok tompa az agyam, mintha nem kapna elég oxigént. Oké. Hosszú órákig nem ettem, már éreztem, hogy éhen halok kb, mikor végre sikerült leülnöm enni, jól bepakoltam a kaját, kb 20-25 percre rá, már csak tettem vettem, itthon voltam, hajatszátítottam, rakodtam a fürdőbe, elkezdtem érezni ezt a gyomor remegő érzést, ilyenkor mindig tudom, h a pulzusom megy fel, megálltam figyelni, éreztem, h ver nagyon, oké.. megmértem és 120-130 között tolta, pár perc után kiböfögtem magam (sorry, de jah) és lám lement 100-ra, most már 85 körül van, de jó ideig még utána 90-100 között volt, amúgy nem voltam akkor épp se ideges, nem is éreztem rosszul magam, semmi egyéb tünet nem volt.


Miért megy fel evés után 130-ra? Milliószor előfordult, de azért 130ig nem ment még, max 110.. most fekszem és ahogy írok a bal kezemmel nyomom a bordám, amitől már jött 2 gyengusz extra.


Ma totál zakkant a szívem, nesze neked BioCo 100mg Q10, már majdnem egy hónapja szedem, mikor nem szedtem nem voltak már ilyen bajaim, most meg megint? Nem volt őszinte a mosolyom az esti dübörgés után, de próbáltam nem berettyinteni, mert akkor lett volna belőle 160 is.

2587. Jaguár25 (válaszként erre: 2577. - Atlass)
2023. júl. 30. 22:22
A lehajolásra jön elő nekem is. :D
2586. Jaguár25 (válaszként erre: 2573. - Bluemoon55)
2023. júl. 30. 22:20
Nem, nyilván a kezelőorvos tudni fogja, hogy hány mikrogram levotiroxint szed, ehhez belövi majd a vér eredményeket, és beállítja a megfelelő adagot. Anyukád valószínű túl van adagolva kicsit. Most mennyit szed?
2585. Jaguár25 (válaszként erre: 2572. - Bluemoon55)
2023. júl. 30. 22:17
Pedig egy jó endokrinológus kéne, itt Fehérváron van egy nagyon jó szakember (nő). Ha gondolod megírom majd a nevét e-mailben. Privátban dolgozik már csak, de nálunk ilyen abszolút városi kedvenc, rengetegen járnak hozzá. A háziorvos valóban nem ért hozzá, az enyém is sík hülye, alapból is, ehhez meg végképp. :D
2584. Bluemoon55 (válaszként erre: 2581. - Éva 1981)
2023. júl. 30. 19:25

Apumnak is ez van mar egy eve most épp 100a vernyomas de hirtelen felmegy 180 ra, és már havonta többször van ez

Iszonyatosan elegem van nekem is hogy senki nem jön rá, nem tudja beallitani

67 éves és soha nem érzett extrát, most meg napi szinten több százat érez, vernyomas mérő is folyamat mutatja, volt már millió orvosnal több százezret költött az elmúlt x hónapban. Anyumnak hasonló, 66 éves koráig nem érzett extrát. Kicsit " fura ez az egész"

2583. Figuli Róbert (válaszként erre: 2582. - Jégvirág2)
2023. júl. 30. 17:31
Köszönöm. Lehet hogy igazad van. Tényleg szinte várom.
2582. Jégvirág2 (válaszként erre: 2579. - Figuli Róbert)
2023. júl. 30. 17:24
Szerintem este elcsendesedik körülötted minden,akkor kiélezettebben koncentrál az extràkra az ember,szinte "várja" őket. Az idegszálaid különösen kiéleződnek ilyenkor rá. A legapróbb ilyen jellegű mozzanatra màr reagál a szervezetünk,emiatt van sokunknál szerintem lefekvéskor. Nekem volt màr a nap minden szakában,de nekem is este,lefekvés után a leggyakoribb.
2581. Éva 1981 (válaszként erre: 2574. - Bluemoon55)
2023. júl. 30. 14:56
Hol normális hol fel szökik,ezt írták fel.
2580. Bluemoon55 (válaszként erre: 2579. - Figuli Róbert)
2023. júl. 30. 14:20
Nekem is kamrai extra volt főleg apumnak is ezt mutatták ki, egy 10-15 évvel ezelőtti holteren meg több száz pitvari volt, jó ég tudja melyik a rosszabb vagy mitol változik. De úgy tudom a kamrai nagyobbat dobban hiszen nagyobb is a kamra
2579. Figuli Róbert (válaszként erre: 2577. - Atlass)
2023. júl. 30. 12:44
Tv wifi megy este persze. De hétvégén délután is mikor lustizom
2578. atlass
2023. júl. 30. 12:25
Látom sokaknak van pajzsmirigy, vérnyomás, pánik, reflux problémája. Ezekre mind kiegyensúlyozó hatással van az Akvamarin kristály. Drága de hatásos annak aki nyitott a kristálygyógyászatra.
2577. atlass (válaszként erre: 2575. - Figuli Róbert)
2023. júl. 30. 12:23
Van egy ilyen tünet, hogy bizonyos testhelyzetekre beindul. Nekem pl. a hirtelen lehajolástól szokott. Esetleg este bekapcsolsz valamit? Okos tv, wifi, bármi? Az is beindíthatja sajnos.
2576. atlass (válaszként erre: 2555. - Bluemoon55)
2023. júl. 30. 12:18
Tudod már írtam többször, hogy kristályokkal jó eredményeket lehet elérni.
2023. júl. 30. 12:15
Sziasztok! Új vagyok itt az oldalon. Örülök hogy van egy ilyen oldal és nem érzem magam egyedül ebben a helyzetben. Az én történtem a következő régebben is éreztem hébe-hóba kimaradó szívverést de csak 1-2 darabot és azt se minden nap. De kb 1 hónapja rendesen rám hozta a frászt egyik este. Voltam azóta kardiológiai magánrendelésen. EKG Szivultrahang és Holteres vizsgálat készült. Szervi bajt nem találtak de kamrai extrasystole lett megállapitva. Napközben nem érzek semmit se. De este elkezdi. Persze ettől jön a pánik. Reggel is érzem még picit ébredés után. Kísérő tünet a pánikon kívül nincs. Persze küzdök pánikbetegséggel és refluxom is van. Mikor refluxom van úgy érzem hogy az is nyomja az extrákat. Ami érdekes hogy szinte csak este fekvő helyzetben jelentkezik. Pedig hétvégén ha nincs semmi akkor délután szívesen lustálkodom és akkor semmi sincs. Lehet hogy a pánikom hozza ki belőlem esténként? Tudnátok valami tanácsot ötletet adni vagy tapasztalatot megosztani?! Köszönöm
2574. Bluemoon55 (válaszként erre: 2569. - Éva 1981)
2023. júl. 30. 09:09
Magas a vernyomasod?
2573. Bluemoon55 (válaszként erre: 2570. - Jaguár25)
2023. júl. 30. 09:09
Tudom hogy kell a többi érték de sima sztk nem nézi azt, maszekba meg nem tud elmenni most, synlab stb. De majd segítek neki hogy eljusson. Így hogy valaki szed gyogyszert, Igy nem fog más értéket mutatni az érték?
2572. Bluemoon55 (válaszként erre: 2571. - Jaguár25)
2023. júl. 30. 09:07
Igen anyum azt mondta hogy neki alulmukodik alapbol de akkor ezek szerint a gyogyszertol működik túl.. Nem érti meg hogy egy sima haziorvos nem ért ehhez igazán, de azt is megertem hogy anyum nemtud kifizetni 40 ezreket orvosra, alig kap szegeny nyugdíjat, így is mellette dolgozik. De normalis Endokrinologust kb sehol nem találsz... Nekem gyereknek tulmukodott de én azt " kinőttem"
2571. Jaguár25 (válaszként erre: 2565. - Bluemoon55)
2023. júl. 29. 22:25

Nem mindegy milyen gyógyszer. Ha túlműködése van arra is más gyógyszert adnak és arra is ha alulműködik. Az meg megint más eset ha attól működik túl, mert túl van tolva a levotiroxin.. olyankor csak elég csökkenteni az adagot, abba hagyni nem szabad, mert x idő múlva megint alul fog működni.


A 0.02 valóban már túl fele mutat, azzal már tünetei is lehetnek, extrák, magas pulzus. Mondjuk írd le mi az alap pm betegsége, így pikk pakk rá lehet jönni hol a bibi.

2570. Jaguár25 (válaszként erre: 2563. - Bluemoon55)
2023. júl. 29. 22:19

Nekem az elejétől kezdve gyógyszerezik és kell is kezelni amúgy, akinek alulműködik és nem szed rá semmit előbb utóbb magával szúr ki..


Egy a titok, h mértékkel kell a hormont pótolni, az alulműködés mértékéhez igazítva, nem belecsapni a lecsóba rögtön. A TSH önmagában nem mérvadó, T3, T4, anti TPO stb. értékek szükségesek konkrét diagnózishoz.


Nekem tegnap lett új vérképem és már csak 2-es a TSH-m, úgyh szupi, nemtom mi használt, de örülök neki. :)

2569. Éva 1981
2023. júl. 29. 15:36

Sziasztok!

Lapiden vérnyomás csökkentőt ismeri valaki?azt kaptam de félve tőle mint sajnos minden gyógyszertől nem merem szedni .

2568. Bluemoon55 (válaszként erre: 2567. - Nórika1988)
2023. júl. 28. 21:57
En jártam fel évig tenyleg segített... Minden héten egy ora
2567. Nórika1988 (válaszként erre: 2564. - St315458)
2023. júl. 28. 19:22

Szia!

Publikus a szívdokid neve? Ha igen, megköszönném, ha megírod :)

Nekem most valami nagyon nehéz széria lehet a lelkemben, mert nem is kifejezetten extrázok, hanem a mellkasomban vagy torok tájékon (nem is tudom pontosan belőni) égető érzésem van. Ez akár még reflux is lehet.

Volt már ilyen egyébként pár évvel ezelőtt, akkor is voltam mindenféle kivizsgáláson és minden negatív volt, akkor az volt a diagnózis,hogy a stressz okozza. Akkor én is kaptam frontint, de csak tüneti kezelésre és alkalmi használatra.

Pszichológushoz jártam ugyan, de teljesen más okból, konkrétan az extrákon nem segített.

Lehet, hogy a pszichiáter a jó út? Nagyon tartok az antidepresszánstól, pedig én is szorongok, panikrohamaim is vannak olykor :(

2566. Bluemoon55 (válaszként erre: 2564. - St315458)
2023. júl. 28. 13:59
Mikor mutotték a szíved? Ez ilyen születési rendellenesség volt? Hányszor okozott ilyen nagyon magas pulzust? Iszonyat lehet, én a 160 nal is majdnem meghaltam...
2023. júl. 28. 13:58
Anyum most mondja hogy neki 0.02 a tsh az okozhat szapora pulzust stb, eleve mi okoz pajzsmirigy tulmukodest? Bár ő kb 20-30 éve PM beteg, gyogyszer sem segít nagyon, állítolag az senkinek, össze vissza vannak az értékek hol alul hol tulmukodik
2564. St315458 (válaszként erre: 2534. - 6tyú)
2023. júl. 28. 11:45

Szia. Lehet az en tortenemet meg nem olvastad, de nekem 20 eves korom ota jelentkeznek extrak. Most 37 vagyok. Mutottek a szivemet mert lyukas volt a ket pitvar kozott(240-es pulzust okozott) aztan az extrak maradtak. Csinaltak utana 2 kateterezest hatha megtalaljak az okat, de semmi szervi baj. A dokim szuper! Azt mondta stressz. Panikbeteg voltam/vagyok. Elmentem pszichiaterhez. Eloszor gyogynovennyel probalkoztunk de semmi, utana antidepresszans. 3 evig tunetmentes voltam. Tavaly decemberben elhunyt Edesanyam. Az extrak jottek ujra, szorongas panik. A pszichodoki azt mondta emeljuk az antidepit plusz kezdejek el frontint szedni napi 3x1-et. Felalltam es kimenten, nem emeltem nem szedtem a frontint. Megkerestem egy magan pszichiatert, es elkezdtem dolgozni a traumaimon. Most ott tartok hogy havi 1-2x ha van extram. Es nem foglalkozok vele. Ezek altalaban frontoknal vagy nagy melegben vagy stresszhelyzetben ha beteg vagyok vagy kimeruleskor jonnek. Megtanultam veluk elni. 17 ev utan eloszor tudom kezelni es eloszor tudom azt, hogy a testem jelez ha a lelkem nincs rendben. Karidologushoz tovabbra is jarok evente. Szerencsere minden rendben. Neha van refluxom, pl most antibiotikumot szedtem es savas lettem tole. Sajnos az is hozza magaval az extrakat. A gyomor nagyon erzekeny kis szervunk, hajlamos eleg sok rossz tunetet okozni. Hajlamos panikrohamot is eloidezni, mellkas nyomas, hatfajas, es az extrak. Mindenki hordoz traumakat. En meg mindig azt vallom hogy lelki okai vannak az extraknak. Remelem tudtam segiteni :)

Meg valami ami nekem most nagyon bevalt az a magnezium biszglicinat es a b vitamin komplex. En ezekre eskuszom!

2563. Bluemoon55 (válaszként erre: 2561. - Jaguár25)
2023. júl. 27. 19:23
A lenyeg a dokik többsége a 3-4 és tsht nem kezeli gyogyszerrel végülis szerintem sem kell, nekem szelént mondták hogy szedjem meg valamilyen gyógynovenyes teat ittam
2023. júl. 27. 19:17
Apum volt egy teljes kardiológiai belgyógyászati kivizsgáláson nagyon jó orvos, csinalt neki ott terheleses ekg is minden, nem állapított meg semmi rosszat viszont képzeljétek anyum meselte tegnap hogy érzett valami furat a gyomrába olyan remegés és egyből ez jutott eszembe hogy extra. 66 éves és soha nemvolt semmilyen baja, értetlenül állok előtte, oltva sincs. Szegény szerintem nemtudtam mi ez az érzés és azért nem tudta egyértelműen megmondani hogy ez szív eredetű de kezdek aggódni tényleg... Mi a Franc folyik itt mostanság???
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook