Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2471. TSanya (válaszként erre: 2470. - Bluemoon55)
2023. jún. 27. 15:33
Nekem is 50-60 között van nappal. Doki nem mondott erre semmit, csak beírta a leletembe, hogy bradycardia. Egyébként volt többször 50 alatt is, 43 a rekordom nappal. 40 alatt kell pacemaker.
2023. jún. 27. 09:22
Van még itt olyan akinek alapbol alacsony a pulzusa? És azt mondták hogy az normális? Nappal 50-60? Volt már kevesebb is...
2469. Bluemoon55 (válaszként erre: 2466. - Zoci)
2023. jún. 27. 09:21
Igen én mindig ülve hasznalom
2468. Bluemoon55 (válaszként erre: 2467. - Zoci)
2023. jún. 27. 09:21

Harom kap azért sok!! Egyrészt hogy lehet azt kibirni?? Gondolom szar érzés ez az ossze visszasag.. Nekem is volt hasonló az csak par mp tartott, mi úgy hívjuk hogy sorozat extra, ki tudja...csaladban volt másnak is?

Az is durva hogy egy ilyen trauma is " simán" kihozza

2467. Zoci (válaszként erre: 2462. - Bluemoon55)
2023. jún. 27. 02:34
Hát mivel a dokik első alkalommal concort Írtak fel majd második alkalommal Nebivolol t így nem tudom a gyógyszer kellett hozzá vagy magától is elmúlt volna de alapvetően három napnál tovább egyik esetben sem tartott tovább a pitvarfibrilláció. Most csak ezek az extrák zavarnak és nem tudom mit kezdjék velük
2466. Zoci (válaszként erre: 2463. - Bluemoon55)
2023. jún. 27. 02:30
Előfordult már Sárga vagy piros de általában csak fekve olvastam más fórumon hogy Nem szabad fekve használni valamiért fals eredményt ad.
2465. Nórika1988 (válaszként erre: 2461. - Bluemoon55)
2023. jún. 26. 22:43
Nem sokáig, 15 mp kb. és haspréssel elmúlt.
2464. Bluemoon55 (válaszként erre: 2459. - Nórika1988)
2023. jún. 26. 18:31
Valeriana nekem sajnos kevés, én kombinalom.levendula stb , ha nagyon gáz akkor frontin..
2463. Bluemoon55 (válaszként erre: 2458. - Zoci)
2023. jún. 26. 18:29
Írtad hogy van wiwe od, nekem is, nem volt soha még piros vagy sárga? Nekem is van, de sárga már volt
2462. Bluemoon55 (válaszként erre: 2458. - Zoci)
2023. jún. 26. 18:28

A pitvarfibrilláció neked akkor így simán magától is elmúlt?

Sokan írják az emésztést, én egész életemben küzdöttem vele, reflux, ibs, chron gyanú minden, 20 x éven át mégsem volt semmi köze a szívemhez.

20 eves köröm óta vannak extrák de sok sok évre teljesen megszűnt.aztan két éve elkaptam a covidot elég súlyos volt, nekem azota jött vissza.

Tavaly októberben jött egy ilyen össze vissza dobogas pár mp aztan a 160 as pulzus, sürgősségi, psvt roham gyanu. Halistennek azota nem Volt ilyen.

De nagyon rossz alvó is vagyok és sajnos ezen most sem Tudok javítani, rendes altatot nem akarok szedni. De ha nem alszom jol akkor tuti beuteseim vannak másnap vagy már ejjel..

Rám a telihold is hatással van, most lesz Juli 3... Előtte pár nappal már érzem sajnos, ti nem érzitek?

Ugyanugy az időjaras változás frontok... Iszonyatos, kb mindentől van extra...

Regen volt halaleset is mamam papam.megsem volt semmi, ahogy írtam, sok sok évig nemvolt.

Nekem tuti a covid hozta ki és sokkal durvábban

2461. Bluemoon55 (válaszként erre: 2459. - Nórika1988)
2023. jún. 26. 18:22
Mennyi ideig tartott ez a psvt roham? Magától elmúlt?
2460. Zoci (válaszként erre: 2459. - Nórika1988)
2023. jún. 26. 07:57
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Akkor nem csak en vagyok ilyen csodabogar, hogy a magnerot nem úgy hat. En a futást meg sem kiserlem. Inkabb csak a tempos seta. Az jot tesz jol esik. Remelem ezeknaz extrak is mulnak idővel. Tegnap este óta nem volt 1 sem :)
2459. Nórika1988 (válaszként erre: 2458. - Zoci)
2023. jún. 26. 06:54
Sajnos a többihez nem tudok hozzászólni, csak a Magnerothoz: ugyanez volt vele a tapasztalatom, így abba is hagytam. Én most Valerianat szedek, egyelőre jónak tűnik. Extrák vannak ugyan, sőt, tegnap elmentem futni, hátha, erre négy év után először ismét jött a psvt roham, úgyhogy a futásról is lemondok, azt hiszem. De a Valeriana lenyugtat és le tudok hozni vele úgy egy napot, hogy nem tudnak különösebben felzaklatni az extrák.
2458. Zoci
2023. jún. 25. 21:43
Sziasztok. Új vagyok es hosszú lesz a történetem. 2010 novembereben egy este elkezdtem zsibbadni nagyon felmet a pulzudom majd egy bedobbanas utan helyre allt. Utana kezdodtek a pánik rosszullétek. Kineziológus sikeresen segitett a panikokban megtanultam kezelni, majd szepen el is múltak. Azota sajnos a frontin az életem része, hol tobb hol kevesebb. 0.25 ös-ből szedek reggel 1 et de volt hogy napi 3x egy is kellett. Aztan jott pár ev nyugalom mig 2015 karacsonyan kirugtak az állásomból (kedves, empatikus vezetőség volt... jah nem) 2016 februarjaban jott egy pitvarbirillácio. 3 nap kardiologia. Semmi szervi ok. Kaptam ra concort. 2017 nyarán elhagytam, semmi panaszom nem volt nelkule sem. 2018 ban megismertem egy csodás lanyt akivel elkezdtuk tervezni a kozos jovot. Sajnos a sors kozbeszólt. 2019 januarban kiderult, hogy 4 es stadiumu melanomaja van. Elkezdodott a harc a betegseggel. Ebbe kicsit bele faradtam es sok volt a stressz, emiatt 2020 januarjaban jott egy ujabb pitvarfibrillacio, 2 nap utan elmult. Teljes kivizsgalas semmi elteres. Felirtak Nebivololt 0.5 ost reggel-este felet. Ezt azota is szedem. Az elet nem volt kegyes minden amin rossz johetett jott is. Vegul akkora a parom allapota mar nagyon leromlott semmi sem segitett. 2021 augusztusban sajnos elhunyt. Mar az elozo ket pitvarfibrillacional is elmondtak a dokik hogy valoszinu psziches oka van (szimpatikus-paraszimpatikus idegrendszer jateka) Éjjel fel 2 kor hivtak hogy elhunyt a párom. Abban a percben jott is a pitvarfibrillácio. Meg a telefont se tettem le a kezembol. Nem valtoztattam a gyogyszeren es 3 nap utan helyre allt. Ennek lassan ket eve es nem is volt kardiologiai problemam, szep lassan elkezdtem feldolgozni a tortenteket. Eladtam a hazunkat uj lajast vettem probalok uj eletet kezdeni egyedul. Amiert ratalaltam a fórumra az az hogy megjelentek egy hete az extrák az eletemben. Tobbszor sikerult elkapni van itthon wiwe ekg keszulekem, szepen latszanak az extrak de semmi mas problema meg a wiwe is jonak mutatja az ertekeket pedig van olyan ahol 1 perc alatt 4x is van extrám. Ami talan fontos lehet, hogy egy jó fél eve kuzdottem emésztesi panaszokkal. Rengeteg magan vizsgalat es ondiagnksztika árán rajottem hogynepe sav hianya okozza a problemat. Mult heten kezdtem el szedni a Gallmet Mix kapszulat ami szaritott epét es gyogynovenyeket tartalmaz. Az emesztesi panaszaim teljesen elmuktakLehet ez az okozoja az extráimnak? Vagy a stressz a mult miatt? Még egy kerdes hatha valaki tapasztalta. Kb 2 hete elkezdtem magnerot tablettat szedni napi 1x1 et. Elofordulhat, hogy nalam extrakat valt ki? Mas nem valtozott az életemben. Terhelésnél pl tempós seta 130 koruli pulzusnal sincs semmi pribléma a szivemmel. Amintalan még feltunty hogy eves utan tobb extrám van. 42 eves vagyok. Nem vagyom nagy dolgokra csak szeretnék jól lenni. Koszonom ha elolvastad idaig es ha van tanacsod otleted orommel veszem válaszotokat. Kellemes extra mentes estét mindenkinek.
2457. St315458 (válaszként erre: 2453. - Atlass)
2023. jún. 25. 19:00
Nekem is szokta ezt csinalni, nyugi ez nem pitvarfibrillacio, nekem altalaban a kanikulaban nyomtja. Amugy rohadt ijeszto
2456. St315458 (válaszként erre: 2454. - Atlass)
2023. jún. 25. 18:55
Probald ki a berestol a q10 kardiot. Az is 100 mg-os. Lehet tovabb kellett volna szednem egy honapnal ;)
2455. St315458 (válaszként erre: 2451. - Bluemoon55)
2023. jún. 25. 18:52
Fejfajast( nem vagyok fejfajos) a szemem mintha ki akart volna robbanni a helyerol es iszonyat belso feszultseget. Magamtol abba is hagytam es szoltam a dokinak, hogy irjon cipralexet. Az bevalt.
2454. atlass (válaszként erre: 2447. - St315458)
2023. jún. 25. 17:53
A Q10 szerintem azért nagyon jó mert az idegrendszert és az immunrendszert is feljavítja. Én 200 mg ot szedek naponta és százszor jobban vagyok mint előtte. Nem mellesleg a Q10zel bőrrákot is gyógyítanak és nagyon jó epebántalmak esetén is. Nekem a 200 mg Q10től visszafejlődött egy elég csúnya bőrelváltozás ami már egy éve sebes volt és vérezgetett, újra és újra lehámlott. Gondolom nem volt túlzottan jószándékú hámelváltozás. Mára csak egy kissé sötétebb tónusú folt van a helyén.Műtéti hegem is szépen javul tőle, a pánikrohamok is sokkal elviselhetőbbek és a hypoglikémiám teljesen megszűnt a Q10től. Szóval én nagy becsben tartom, értékelem a sok jót amit tesz velem. Egyszer márkát váltottam. Az amerikai BioTech USA kapszullát lecseréltem Béres 100 mg-os Q10re. Kiváló. Az aritmiám ettől még megvan persze, de jobban viselem az idegi terheket.
2453. atlass (válaszként erre: 2450. - Éva 1981)
2023. jún. 25. 17:41
Nekem most volt egy durva sorozatom, azt hittem pitvarfibrilláció. Pár másodoercig tartott, de teljesen ritmustalan összevisszaság volt, aztán egy nagyot dobbant és helyre állt. Ezt én úgy hívom, hogy a szivem újrainditotta magát. Pulzus normális.
2452. Bluemoon55 (válaszként erre: 2449. - St315458)
2023. jún. 25. 17:27
Escitilt akarták hogy szedjek otthon, de nem kezdtem el, akkor jártam hónapokig pszichológushoz inkább és segített
2451. Bluemoon55 (válaszként erre: 2449. - St315458)
2023. jún. 25. 17:26
Mit okozott neked? Vagy ezek amugy mit okozhatnak? Alacsony vernyomast stb?
2450. Éva 1981
2023. jún. 25. 10:18

Sziasztok !

Ki hogy van ma?nekem pár napig napi egy egy félreütés volt ,ma újabb sorozatok kisebb szünetekkel 😒

2449. St315458 (válaszként erre: 2448. - Bluemoon55)
2023. jún. 24. 22:30
Mindenkire másképp hat. Amugy nem eros antidepresszans, ami segit az alvasban es a szorongasban/depresszioban is. Ha zavaroak a mellekhatasok, akkor kerj masik gyogyszert. Nekem is a 2. amtidepresszans valt be, rexetinnel kezdtem de borzasztoan rosszul voltam tole. Baratnomnek meg az valt be.
2448. Bluemoon55 (válaszként erre: 2447. - St315458)
2023. jún. 24. 17:37
Trittico rol tudsz írni valamit?
2447. St315458
2023. jún. 23. 22:41
Bocsanat, hogy neha beirok aztan eltunok par napra vagy hetre. Total hullamzo a kedelyem. Volt egy kerdes, hogy fejben hogy tudom lekuzdeni az extrakat?! Evek kellettek hozza. Jarok terapiara es sokat segitett abban, hogy felfogjam, hogy az extraim a szorongastol vannak. Olyan traumakat hoztunk felszinre, amirol eddig nem vettem tudomast. Nem kell nagy dolgokra gondolnk, de azert gyerekkor ota eleg sok mindent raktarozunk, ami lehet nem tunik nagy dolognak, de akkor annak szamitott a kis lelkunkben. 2 hetente jarok, es oszinten szolva a ket terapia kozott, nem vagyok jol. Panikroham, extrak, szorongas. De a dokim szerinte ez jo, mert mukodik a blokkoldas es dolgozom fel a traumakat. Nehez nagyon, de tudom h az extrak es panikrohamok azert vannak, mert valami nincs rendben. Igy mar nem felek toluk. Regen ha figyeltem az extraimat, egybol jott a panikroham. Felment a pulzusom izzadtam remegtem stb stb. Most mar valahogy tudom kezelnk, nem azt mondom h 100%-ig, hisz messze meg a vege, de mar neha uralom a helyzetet. Gyogyszerekrol annyit, hogy ugye patikaban dolgozok, szoval ismerem oket. Antidepresszansok kozul a ssri a legjobb! Frontin modjaval, raszokni nem lehet ha az ember rendszert visz bele. Pl ugyanabban az idoben veszi be, es nem noveli az adagot. Ha mar novelni kell, akkor inkabb antidepresszanst kell szedni es szepen elhagyni a frontint. De! Nem vagyok orvos, ezek csak tanacsok. Etrendkiegeszitok: panangin szerintem folosleges, keves magnezium van benne. Q10- probaltam nem rossz de nem is vmi hatasos. Magnerotot mar irtam, aki stresszel annak nagyon fontos a magnezium potlas!!!! Segit az extrak ritkulasaban is. Sok sok folyadek amit szinten irtam. A legtobb extra a stressztol van! Bocsi hosszu lett, de roviden errol a temarol nem lehet beszelni. Kitartast nekunk!!!
2446. Bluemoon55 (válaszként erre: 2445. - Jhon)
2023. jún. 23. 20:22
De miért nem rendes antidepresszánst? Amit hosszu távon kell szedni és az nem okoz olyan függőséget mint a frontin
2445. Jhon
2023. jún. 23. 14:42
Anno mikor elöször korházba kerültem a p.fibrillácio miatt írták fel a rytmonormot mellé frontint, akkor 28 voltam most 43,igazából én már rá szoktam de nem érdekel ez a szükséges rossz, enélkül nem tudok aludni ,ha ideges vagyok akkor is veszek be ,meg most az extrázásoknál is csak ez segít, mondtak nekem mindent ilyen olyan növényi nyugtató,teák, voltan kineziologus valaki azt mondta füvezzek minden volt .. semmi nem segített,úgy tekintek a frontinra mint más a cigire kb.. ez van :) Mondták tönkre teszi az agyat hát 15 év alatt még nem vettem szerencsére észre , reflexek is jók extrém módon motorozom ,verseny gokartozok, hard enduro. Szóval szerintem ez már így marad míg élek :D egyépként tegnap el kezdtem szedni Panangint, ezt még nem próbáltam..
2444. Bluemoon55 (válaszként erre: 2443. - Nórika1988)
2023. jún. 23. 14:34
Neked mióta van??? Este is érzed vagy ejjel? Tudsz aludni?
2443. Nórika1988 (válaszként erre: 2442. - Ludmilla8i)
2023. jún. 23. 10:37
Vasággyal vagyok 30 kiló (persze túlzok), és ma pl úgy pörög a szívem, mint még soha. Minden nap extrázok, minden nap ezzel küzdök és én is csak keresem a megoldást. Szóval nem hinném, hogy bármi köze lenne a problémádnak a súlyodhoz. Ez szerintem a fejünkből ered :(
2442. Ludmilla8i (válaszként erre: 2438. - Jhon)
2023. jún. 22. 21:15
Ne már basszus. Mivel nekem se találtak okot most azt mondták fogyjak le de kb 30kilót, és majd jobban leszek mert kevésbé terhelem a szívemet. Ezek szerint az sem javít a dolgokon ha sikerülne fogyni. Pár éve még bulizni jártam,koncertek,diszkó,reggelig buli,ivászat,cigi kávé minden káros dolog és semmivel nem foglalkoztam csak éltem az életem. Aztán közben megismertem páromat, lett egy kisfiúnk,közbe jött a covid,családi tragédiák,szorongás mert állandóan a fiamat féltem mindentől. Nem járok bulizni,21kor ágyban vagyok, nem cigizek,nem iszok,nem kávézok, 4 órában dolgozom csak egyenlőre amíg a gyerek ovis, szóval semmi okom nem lenne hogy extrázzak mégis szarul vagyok állandóan. És mi a diagnózis tb alapon és magán úton is? Hogy semmi bajom ez jó indulatú dolog fogadjam el, vannak emberek akik erre hajlamosak és kész. Köszönöm..nem elfogadni akarom hanem újra jól lenni és boldognak lenni nem félni hogy belehalok az egyik extrába. Remélem egyszer lesz megoldása.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook