Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
570. viva70 (válaszként erre: 569. - Töprengő)
2015. júl. 13. 18:46
Azt hittem valami újfajta gyógyszert ajánlottak neked, mivel 3 db-ot írtál. Akkor az újabb három doboz, vagyis 3 havi Esmya ezek szerint. Én a helyedben nem szedném be, de te tudod... Ha hiszel a gyógynövényekben próbálj ki valami kúrát. Veszíteni valód nincs. Aztán, ha beválik, lehet kipróbálom én is. Bár, nem tudom hol tart most a miómám. Július 9-én járt le a félévem az embolizáció után. De, majd csak a nyár vége felé szándékozom kontrollra menni...
2015. júl. 13. 06:10

Esmyat.

3 as tea ivászat nem lehet rossz. Maria Trabent nagy becsben tartják.

Gyuri bácsi néhány növényi teáját nem ajánlják.. Ráakadtam másik oldalra ahol megdőlt a teoria ;)

Ülőfürdőnek a cicafarkot ;) inkább...

Cickafark tea.

Mert ez az irrigálás hogy kádba megstb, szerintem lehetetle ott tartani a folyadékot, azonnal távozik.

múlóban van az ergamm cseppel, kivárom a szeptembert. hacsak nem jön meg megen váratlanul, felkészületlenül..

568. viva70 (válaszként erre: 567. - Töprengő)
2015. júl. 12. 20:51
Sajnálom, hogy nem vált be az Esmya.:( Milyen gyógyszert kellene szedni?
2015. júl. 12. 20:25

Volt ultrahangos vizsgálat, szeptemberben újból.

Nem vagyok kibékülve az eredménnyel. Újabb 3 db bogyót kell szednem. ( nem derült ki az adatokból, zsugorodott - e. miért kell újabb 3 db különben? )

Vérzek rendesen, darabos, fájdalmam nincs. Ergam csepp szedése, 3X20 cspp, vérszaporítót is kéne. Jó drága mindegyik. :( ( 2 üveggel már beittam )

Felül tölteném, lent kimegy...

Gogleztam a Büki füvesembert. Ezt találtam Anti Valin :

" Nőgyógyászati problémák: Képzeljék el, hogy nem csak teaként belsőleg, hanem irrigálásnál is lehet a cickafarkat használni. Nemrég voltam Pesten, és egy anya és a lánya jött el hozzám. A lánya is már húszon felül van, és mondja az anyuka, hogy Gyuri bácsi tetszett ajánlani polipra a méhen belül a diólevél és cickafark irrigálást és ivást, és egyszer úgy megijedtem, mert ott csüngött bennem a polip, az elhalt polip. A lányom szedte ki belőlem. Megölte a diólevél a polipot. Meg a cisztát is elmulasztja, meg a miómát. Azt mondják az orvosok, hogy az nem lehet, mert a mióma nem gyógyítható, sőt az endometriózis is gyógyítható, azzal a módszerrel, ami a nép már nagyon régen tud, irrigálni kell vele, és inni, és pakolást is tenni rá, ha a jobb petefészken van a ciszta, akkor a jobb petefészekre tenni a füvet, amit készítettünk. Egyik nap diólevél, másik nap cickafark fél liter. Úgy működik, hogy addig kell fedő alatt tartani, amíg testmelegre kihűl, utána le kell szűrni, a szüredéket félretenni. Két decit meginni, három decivel irrigálni. Kádba feküdni, feltenni a kád szélére a lábát, beönteni irrigátorral 20 percig a méh szájánál tartani vagy tamponnal bent tartani, és a jobb petefészek tájékára rátenni éjszakára a cickafark vagy diólevél füvet. Ezt lehet 10-12 hétig csinálni. "

Maria Trebent is megnéztem a könyvembe. Mióma cickafark, erős menzeszes vérzésre pásztortáska, fehér fagyöngy. Vagyis 3 féle tea.

Semmit nem döntöttem ezekről, de kipróbálnám.

Szeptemberig mit mutat....

Diólevelet most júliusba kell szedni, van is honnan.

Pásztortáska a kertünkbe. Cickafark, fagyögy a gyógynövénybe.

Szerintetek?

( elegem van, 2 hete vérzek, szedjek újból 3X 4500 ft tabit? ) :'( sírok....

566. viva70 (válaszként erre: 561. - Mackóbandi)
2015. júl. 6. 21:34
A félévesen még nem voltam. Most lesz meg 9-én a félévem, de szerintem eltolom szeptemberre...
565. micimacko62 (válaszként erre: 564. - Mackóbandi)
2015. júl. 6. 18:49
vajon mitől függ,hogy megjön vagy sem ,és ettöl eredményes vagy sem.
2015. júl. 6. 18:00
Nekem nem jött meg 3 hónapig, mégse volt eredményes.
2015. júl. 6. 17:55

Én most vettem be 3.napja és olyan érzésem van mintha megakarna jönni.Nálatok volt ilyen érzés az Esmya szedése alatt?és mi van ha megjön?az jó vagy rossz?

Mert a doktor us aztmondta ha megjön az nem jó.Akkor nem hat a gyogyszer?

2015. júl. 6. 16:36
Szerencsére a citóm P1 lett. Most már csak tényleg a baba Jöjjön.
2015. júl. 6. 16:34
Jessica. Neked használt az Esmya? Viva megvolt a kontroll?
560. Evy71
2015. júl. 3. 19:03

Sziasztok!

Szeretném a tapasztalataimat megosztani Veletek!

44 éves vagyok, márciusban állapították meg, hogy van két miómám (14 és 18 mm-esek). Áprilisban elkezdtem szedni reggelente a "Női tinktúra" cseppeket, esténként pedig gyógyteát (cickafarkfű, palástfű, diólevél) iszom. Mára 12 és 14 mm-esek lettek a miómák. Ennek ellenére az orvos mindenáron rám akarta erőltetni az Esmya-t, hiába mondtam, hogy nekem bevált eddig a természetes gyógymód. De szerintem mindenki tudja, hogy az orvosok általában nem hisznek a természetes gyógymódokban (természetesen tisztelet a kivételnek).

Próbálok minél kevesebb savas, és több lúgos ételt enni (mert a szervezet savasodása elősegíti a daganatok kialakulását, fejlődését), és lúgos vizet is iszom.

Én csak biztatni tudok mindenkit, akinek még nem szükséges műtét, és aki eddig még nem próbálta a természetes gyógymódot a mióma kezelésére, próbálja ki! Én hiszek benne, mert az én esetemben bevált!:)

559. micimacko62 (válaszként erre: 558. - Viva70)
2015. júl. 3. 17:54
10cm mióma és 3db kicsi miatt és a korom miatt(53),de a másik orvosnál csak a méhemet veszi ki és nem hasi műtéttel.
558. viva70 (válaszként erre: 557. - Micimacko62)
2015. júl. 3. 17:40
Miért akarnak mindenáron kipakolni?
2015. júl. 3. 17:37

Sziasztok.

Olvastam végig az irásotokat és szeretném megkérdezni,hogy a menstruácio napján kell elkezdeni a gyogyszer szedését?mert nekem a doki azt mondta ahogy kiváltom kezdjem el szedni.Lehet ettől probléma?Engem ki akart az orvos teljessen pakolni elmentem másik orvoshoz és ezt a gyogyszert adta 2*3 hónapos kura-havonta kontroll.Befejezésként pedig laparoszkopos méh eltávolitás.Szerintettek hasznos gyogyszer?

556. Jessica333 (válaszként erre: 549. - Amarilisz30)
2015. júl. 3. 17:03

Szia Amarilisz30!

Én 3 hónapig szedtem. Az elején volt 1 hónapig hólyaghurutom, ez nem volt a mellékhatások között, de tuti, hogy a gyógyszer miatt volt. Aztán vizeletcsepegés, pl. ha köhögtem, vagy ha már nagyon kellett pisilni. Ez fel is van sorolva a mellékhatások között. Nem múlt el rögtön miután végeztem a gyógyszerrel, de kb egy hónappal utána már abbamaradt.

555. Mackóbandi (válaszként erre: 554. - Amarilisz30)
2015. jún. 24. 18:21
40 éves, 4,6 cm-es volt a méh belső falán, beszedtem a 3 havi Esmyát nem lett kisebb. Én dönthettem, hogy a mióma mellett vállalom e a terhességet annak kockázataival, vagy először vegyük ki és utána vállalom a terhességet. Mindkét eset kockázatait, eshetőségeit szépen elmagyarázta a Mika.
554. amarilisz30 (válaszként erre: 553. - Mackóbandi)
2015. jún. 24. 09:49
Köszönöm szépen, közben rákerestem! :-) Neked miért volt szükség egyébként műtétre? Mekkore miómád volt? Te is hasonló korosztály vagy, mint én? :-) Köszönöm!
553. Mackóbandi (válaszként erre: 552. - Amarilisz30)
2015. jún. 23. 22:08
Vidéki buszpályaudvarhoz közel. Üsd be a keresőbe a nevét és bejön a honlap. Kedves, 39 éves, van UH-ja. 9000,-Ft cito nélkül.
552. amarilisz30 (válaszként erre: 551. - Mackóbandi)
2015. jún. 23. 21:38
Nem, Mika Péternél még nem jártam. Hillier Balázsnál voltam kétszer, illetve Kofi doktornál, meg Dr. Nagy Miklósnál. Mika Péternél mennyi egy vizit? Hol rendel? Van ultrahangja is? Nem lekezelő? Milyen korosztályba tartozik?
551. Mackóbandi (válaszként erre: 549. - Amarilisz30)
2015. jún. 23. 18:50
Számomra Mika Péter a legjobb doki Győrben. Őt próbáltad? Ő csinálta a mióma műtétemet is. Épp ma voltam nála citón, és beszélgettünk, hogy a mióma műtét után császárral szülhetek majd. Természetesen ha összejön a bébi, nála szeretném a terhesgondozást és a császárt is.
550. Icus (válaszként erre: 548. - Mackóbandi)
2015. jún. 23. 12:52
Azt tudom, hogy három hónap egy kúra és ez kétszer ismételhető. :D Én csak azt mondtam, netalántán kijön egy olyan mellékhatás ami miatt abba kellene hagynom, akkor cumi, mert a nyakamon marad két egész doboz. :( De, nem fog, már épen ideje, hogy valami nekem is összejöjjön :D
2015. jún. 23. 11:58

Sziasztok!

Én már két ESMYA kúrán vagyok túl (30 évesen), lassan két hónapja, hogy abbahagytam a tabletta szedését, de a kúra folyamán kialakult furcsa mellékhatástól azóta sem sikerült megszabadulnom. A miómám sajnos nem tűnt el, de mérete valamelyest csökkent. Alapból sem nagy, 15X18 mm-es jelenleg, kifelé növő, sokan (ultrahangos orvosok) nem is értették, miért szedtem rá az ESMYA-t, miért idéztettem elő magamnál mesterséges változókort. Most már mindegy, lehet, hogy ha nem szedem, egy év alatt kétszeresére nőtt volna. Én bíztam az orvosomban és ha volt ez a lehetőség, hát éltem vele. A két kúra alatt végig kimaradt a menstruációm, mellékhatásként hangulati ingadozást, hajhullást tapasztaltam még, és hőhullámokat a vizelési inger mellett.

Ami miatt írok és nagyon várnám válaszaitokat:

Aki szedi/szedte a gyógyszer nem tapasztalt tőle furcsa vizelési ingert, olyan érzést, mintha hirtelen, bizonyos mozdulatokra bepisilne az ember, de aztán nem jön semmi? Alhasnál, hüvely belső falában duzzadást, furcsa érzékenységet? Már három másik orvosnál is jártam a kezelőorvosomon kívül ezzel a tünettel, de nem találnak semmilyen szervi okot, a vizeletvizsgálat is negatív volt, nem csíp, nem viszket, nincs folyásom. Nem értem, mi ez a furcsa, ijesztő és idegesítő érzés, de a gyógyszer alatt kezdődött, vártam, ha abbahagyom elmúlik, de még mindig ugyan úgy kínoz. Lehet, hogy pár hónap kell ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetből? Még a menstruációm sem állt be, a második kúra abbahagyását követően 18. napra, majd 24-re jött meg, most várom a harmadikat. Nagyon elkeserít ez a probléma, mert hónapok óta küzdök vele. Adtak már antibiotikumot, gombaölőt, hüvelyflóra helyreállítót, hólyagfertőtlenítőt kizárásos alapon, hátha…., de semmi nem hozott javulást. Néha picit jobb a helyzet, de teljesen nem múlik el. Korábban soha nem éreztem ilyet, akár fél napig is képes voltam pisilés nélkül elleni, sosem fáztam fel, sosem volt nőgyógyászati problémám, most meg a gyógyszer óta nem tudok létrejönni. Az orvosok csak széttárják a kezüket, hogy hááááát, lehet, hogy a gyógyszer, bár ők még ilyen mellékhatással nem találkoztak…. , nem ismerik ennyire a készítményt, mert új…. Győrben tud valaki jó nőgyógyászt javasolni, aki ért is a témához és nem nézi hülyének az embert?


Köszönöm előre is válaszaitokat!

2015. jún. 22. 21:56
A három doboz a kúra adagja. Én is beszedtem mindhármat.
547. Icus (válaszként erre: 545. - Töprengő)
2015. jún. 22. 10:14
Nekem egyszerre három dobozzal írt fel. Mondván így van értelme :D OKÉ, OKÉ! De, ha valami mellékhatása van ott marad a nyakamon a gyógyszer... Mindegy kiváltottam, ment egészségpénztárra, még volt rajta pénzem. 14.010,.Ft-ot fizettem a három dobozért. Nálunk a gyógyszertárban nem ismerték a lányok, azt mondták, még nem is adtak el ilyet. :(
2015. jún. 22. 08:25
Nekem rendszeres volt végig. " Csak " erős fájdalom / vérzés volt amit én is untam.
545. töprengő (válaszként erre: 544. - Icus)
2015. jún. 22. 08:24

Igen én is azt olvastam " zsugorodik ". Azt nem olvastam hogy leválik.... Azért írtam nálam ez történt. Nincs 10 éve nálunk forgalomba, gyanítom még mindig gyűjtik az adatokat, kire milyen hatással van.

Örülnék neki ha nem kellene műtétre mennem.

Második nap kezdtem szedni.

3 receptet kaptam, rá volt írva mikor melyiket válthatom ki. Szépen minden hónapba mielőtt elfogyott, kiváltottam. Pontosabban : patika megrendelte, másnap ott volt. Így volt elég 3 hónapig.

544. Icus (válaszként erre: 542. - Töprengő)
2015. jún. 22. 07:18

Én azt hittem a mióma elsorvad, nem kilöködik, vagy leválik. Nekem a hátsó méhfal van tele számos meszes miómagöbökkel, de van közte "2-4 1-3cm-es élő" is.


Ha nem jön meg a mensim, akkor hogy kezdjem el az esmyat? Igazából azt sem tudom mikor kellene megjönnie. Május 30.án volt a küretem, előtte már véreztem kéthete, az előtt meg 15 nappal volt a mensim, ugyhogy????

A másik amit még szeretnék kérdezni, hogy ezek 28 szemes dobozok. Azt mondta a dokim 3 hónapra elég és szünet nélkül szedjem. Csak ugye azt is mondta bármikor elkezdhetem szedni, a hsználati útmutatón meg az van, hogy a menses első hetében vagy felében, szdjem. Ti hogy szedtétek?

543. viva70 (válaszként erre: 542. - Töprengő)
2015. jún. 21. 21:42
Nagyon kíváncsi vagyok mit mutat majd neked az ultrahang... Meg magamra is, hogy mi lesz a végeredmény. Hamarosan lejár a félévem... A ciklusomról meg no comment inkább.:(
542. töprengő (válaszként erre: 539. - Icus)
2015. jún. 20. 17:46

Estére már szinte semmi nem volt.

1 hétre rá kb találkoztam az aszisztensével, érdeklődött az állapotomról. Nagyon régóta hozzájuk járok. És biza örültem hogy megkérdezte.

Azt gondolom a mioma távozott. Valahol ki kell neki jönni ha elindult...

Csütörtökön kérdeztem telon, mikor mehetek... Akkor mondták szabi...

541. Jessica333 (válaszként erre: 540. - Mackóbandi)
2015. jún. 20. 13:10
Nem volt semmi ilyesmi, csak az Esmya, azóta változott meg a ciklusom.
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook