Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
214. csgybzs (válaszként erre: 213. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 14:53
Ez az egyik. A másik pedig, hogy nem mindenki van erre "kalibrálva" gyárilag. Ahogy a cikkből olvastam Crystaln sem... (hogy ON legyen a topik...) és ez nem is baj. Tökéletes és hiányérzet nélküli életet lehet élni úgy is.
213. 34c48a3825 (válaszként erre: 211. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:42

Kösz, igyekszem :) Sokkal jobb előre gondolkodni, mint utólag sírni, én amondó vagyok. Mennyi, de mennyi házasság köttetik (hogy ontopic legyek) "szeretem és majd lesz valahogy"-kezdettel, ugyanígy a gyerekszülés.

Egyszerűen nem lehet gondolkodás nélkül éltere szóló döntéseket hozni. A dolgok/emberek nem változnak meg maguktól, nekünk kell tenni érte.

Ahogy írtad is: nem lehet szeretetet adni vacsorára. Tetszik, nem tetszik, kőkemény pénzekbe kerülnek a gyerekek. És a szülők felelőssége előteremteni azt.

2012. márc. 28. 14:41
Van egy barátnőm, egészségügyi nővér, a férje piktor, télen jópár hónapig egyáltalán nincs munkája, a nővér fizetések meg megint csak csodálatosak. Véletlenül becsúszott a gyerek, megtartották. Nem élnek túl jól, és most sokat mondok, de akármikor a gyerekre néz, játszik vele, puszilgatja, ölelgeti, olyan boldogság sugárzik róluk...és mondja is, hogy a legszebb dolog a kisfia az életében, és olyan jó, hogy megszületett. Kölcsön babakocsi, ágy, ruhák mellett is két szobában, ami felújításra vár, ahogyan az egész ház.
211. csgybzs (válaszként erre: 210. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 14:39

Igen így van. Még egyszer sem voltam távol a munkahelyemről az éves szabadságot leszámítva....plusz a többi amit leírtál...

Szerencsés vagy és jól gondolkozol!

210. 34c48a3825 (válaszként erre: 209. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:35

Ez is igaz: aki nincs gyesen, az jó eséllyel folyamatosa dolgozik, adózik és nem részesül családi adókedvezményben, gyesben, gyedben, családi pótlékban stb.

Érdekesség: mi a férjemmel eredetileg négy gyereket szerettük volna. A munkahelyemmel is szerencsés vagyok, viszonylag hamar visszamentem mindig dolgozni, képeztem magam, vártak vissza stb. Talán nem lenne akadály még egy kicsi, néha vágyom is rá :) De utána belegondolok, hogy nem csak fel kell nevelnek és taníttatnom ezt a hármat, hanem a nyugdíjunkról is előre kell gondoskodnunk, mert nem akarunk sem a gyerekekre szorulni, sem nyomorogni 30 év múlva.

Az értük való felelősség és az önzőség is arra kényszerít, hogy eddig és ne tovább.

209. csgybzs (válaszként erre: 207. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 14:30
És semmit nem vesznek ki belőle....
208. izabell82 (válaszként erre: 201. - Nbandus)
2012. márc. 28. 14:29
Az orvosi költség az miért más tészta? Az nem tartozik a gyerek vállaláshoz, hiszen a szülés áráról beszélünk
207. 34c48a3825 (válaszként erre: 204. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 14:28
Nem a te gyerekeid fogják eltartani, a vonatkozó felmérések szerint egyrészt a korfa miatt alig lesz nyugdíj vagy minimális, másik oldalról nézve gyerek nélküliek sokkal nagyobb százalékban gondoskodnak a saját öregkorukról előre.
206. izabell82 (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2012. márc. 28. 14:27
Akkor szüljön a semmire ,meg van rá a lehetősége
205. csgybzs (válaszként erre: 204. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 14:27

Értem amit írsz, meg nem is. Mert például én azzal, hogy nem szülök, csak rakom be az adómat (a férjem is) és nem veszek ki belőle semmit.. semmilyen támogatást, egyebet.

A gyerek pedig nem garancia arra, hogy öregségre bárkire is rányitja az ajtót. Ez mind mind olyan dolog, amiről napokig lehetne beszélni....

204. jamegabi (válaszként erre: 185. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:24
Nekem nem baj, hogy valaki hogy akar élni...csak: egyfelől, ha nagyon anyagiasan nézem, akik most nem vállalnak gyereket, azokat idős korukban az én gyerekeim lesznek kénytelenek eltartani. Másrészt: oké, huszonévesen nem akarok szülni, nem kötelező, ááá, harminconévesen se, aztán 40 körül mégis, de már nem sikerül, sajnos, nagyon sok ilyen példát látok. Meg sok oylat, aki nem szült, mert önmegvalósított, ő úgy volt boldog, szabadon, stb, aztán most itt áll 70 évesen, a párját már eltemette, a testvéreit is, és sír, mert senki nem nyitja rá az ajtót, és neki sincs senki, akire rányithatná. A felelősséggel való gondolkodás azt jelenti nekem, hogy a döntésemet nem 5 évre hozom, és nem csak a mát nézem, hanem képes vagyok a jövő érdekében a mában lemondásra, önmagammal szemben valaki másnak az előtérbe helyezésére időnként. Nem bántás ez, de én így gondolom. Más meg máshogy, oké, aztán majd meglátjuk, kinek lesz igaza.
203. csgybzs (válaszként erre: 199. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 14:22

Az amiket itt leírtál Magyarországon elég sok családnak luxus....... azoknak, akik nem tudják hónapról hónapra a számláikat befizetni... vagy elveszítették a munkájukat.

Nincs más elképzelésünk a minimumról, a te gyerekeid nem szenvednek hiányt semmiben.

202. 34c48a3825 (válaszként erre: 176. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 14:20

Sok dologban egyet értek veled, szintén 3 gyerekem van. Csak nagyon rosszul esett volna, ha nem mehetek ahhoz az orvoshoz szülni, akiben teljesen megbízom, mert nem futja rá. Vagy ha nem vehettem volna meg mindent, ami a saját kényelmemet szolgálja, nemhogy a gyerekekét.

Lehet másként is, de az már egy kényszer, amit nem mindenki akar megtapasztalni.

201. nbandus (válaszként erre: 178. - Izabell82)
2012. márc. 28. 14:19

Nekünk sincs lakásunk, az anyósomék lakásában élünk, és egy kis szobát alakítottunk ki a picinek. tételes listát készítettem, mit hol érdemes megvenni, hol a legolcsóbb. babkocsit és pár rucit használtan vettünk, minden más új volt.

Az orvosi költségek az más tészta...

200. Mazsinka (válaszként erre: 187. - Izabell82)
2012. márc. 28. 14:19
Aki nagyon szeretne gyereket, az szül is, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Mert erősebb benne az anyaság utáni vágy, minthogy reálisan felmérje a jövőt. Aztán jönnek a bonyodalmak, vagy ki minek nevezi.
199. jamegabi (válaszként erre: 183. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:18

A nagyobbik 12 éves, úgyhogy köszi az infót,tudom, hogy van óvoda, iskola:-) Sőt, én magam is egyetemre jártam, a tesóim most vannak benne, tehát, valamelyest képben vagyok. A nagyfiam zenél, így tudom, a zeneiskola pénzbe kerül, megleptél ám:-)Normális ruhákban és normális cipőkben jár, telefonja is van (bár nem menő, és szigorúan csak azért, hogy a zeneórák után haza tudjon szólni, ha menni kell érte, mert mi nem hisszük, hogy szüksége lenne rá más célból, óra alatti facebookozás miatt semmiképp). Valószínűleg másképp értelmezzük a minimum fogalmát, de én nem hiszem, hogy ezek az eszközök határoznak meg egy embert. De ezzel már nagyon túlmentünk a topik témáján...

minden költségre meg nem tudsz előre felkészülni, még a saját egyéni életedben sem, sajnos.

198. Panni58 (válaszként erre: 195. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:16
De Te nem vagy az!
197. 34c48a3825 (válaszként erre: 154. - Mazsinka)
2012. márc. 28. 14:16
Nagyon igazad van. Egy gyerek szükségletei nem állnak meg az óvodánál, sőt. Ki is kell taníttatni.
196. Panni58 (válaszként erre: 193. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:15

Persze. Nyilván. És joga is van hozzá.

De hozzászólni is, ha már valaki kiteszi egy fórumra a témát.

195. csgybzs (válaszként erre: 190. - Panni58)
2012. márc. 28. 14:15
Egyébként pedig nem látok kevesebb szellemi sérültet vagy fogyatékost. Elég arra gondolni, hogy azóta kb. annyival több drogos/piás/bagós szül gyereket, mint amennyivel több genetikai betegséget ki tudnak szűrni... ha már itt tartunk.
194. Panni58 (válaszként erre: 191. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 14:14

Ilyen alapon senki nem szülne. :)

És ha teljesen egészségesen születik, csak később betegszik meg valaki? Akkor megbánjuk, hogy megszültük?

De ez már nagyon messze van a fórum témájától, így inkább hagyjuk. :)

193. csgybzs (válaszként erre: 190. - Panni58)
2012. márc. 28. 14:14
Tényleg komoly ez most? Érvek? Ez egy eldöntendő kérdés, mindenki cselekszik a saját értékrendje, vágyai, érzelmi beállítottsága szerint.
192. csgybzs (válaszként erre: 188. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 14:13
Mindent értek és egyetértek...
191. 6736f94fb9 (válaszként erre: 190. - Panni58)
2012. márc. 28. 14:11
Pontosan, sokkal többet: DE NEM MINDET!
190. Panni58 (válaszként erre: 183. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:09

"És a nem várt betegségekről, veleszületett rendellenességekről, allergiákról nem is beszéltünk. Mi van, ha szellemi fogyatékos lesz? Mi van ha fényérzékeny lesz? Vagy vak?"

Ez ma még kevésbé érv, mint régen, hiszen sokkal fejlettebb vizsgálatokat végeznek, mint 10-20-30 évvel ezelőtt, és ezekkel sokkal több betegséget ki lehet szűrni, mint régebben.

189. 6736f94fb9 (válaszként erre: 187. - Izabell82)
2012. márc. 28. 14:09

Nekem a sógornőm szokott ezzel a szöveggel jönni...aki mellesleg 21 évesen szült. :)

Volt pénze bőven! :D

188. 4c1a787e8f (válaszként erre: 179. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:09

Szerintem meg nagy különbség van..

Azt, hogy hol, nem írom le, mert nem szeretnék senkit megsérteni. Mármint a cikkírót. Fogalmazzunk úgy, hogy Te nagyjából tudod, hogy mit miért csinálsz, és minek mi a következménye, talán túlságosan is tudod..


Persze, hogy le lehet így is élni egy életet, és én nem is azt mondom, hogy ne menjen hozzá ahhoz, akit szeret.. Csak lásson, politizáljon, kommunikáljon, és gondolkozzon... Máskülömben nem lesz jó neki, csak legfeljebb nem hal meg. Egyébként teljesen mindegy, ő most itt mit reagál, ezek a dolgok nem itt és most dőlnek el..

187. izabell82 (válaszként erre: 183. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:08
Sehová csak vannak akik ezt nem értik meg hogy nincs pénze az embernek rá akármennyire is szeretné, erre azt mondják hogy a gyerek nem pénz kérdése. Akkor miből ruházzam, etessem , iskolázzam stb. Vagy majd lesz valahogy a cigányoknál .
186. 6736f94fb9 (válaszként erre: 184. - Hatan)
2012. márc. 28. 14:07
:D
185. csgybzs (válaszként erre: 182. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 14:07

Az valóban baj. Az viszont nem, hogy az emberek tudnak felelősséggel gondolkodni. Nem tudom körbenéztél akár itt is? Hogy embereknek napi étele múlik azon például, hogy mikor érkezik meg a családi pótlék? Ki akar magával és a gyerekével is úgy kitolni, hogy mindhármuknak nélkülözni kelljen? És miért baj az, ha valakinek fontos az, hogy szép lakásban éljen, nyaralhasson minden évben, legyen jó autója, legyen pénze öltözködni, tanulni, világot látni? Ettől nem kevesebb egy ember annál, mint aki anyává akar válni..... semennyivel.


De tényleg nem offolom szét ezt a topikot tovább.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook