Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. csgybzs (válaszként erre: 333. - Erás68)
2012. márc. 31. 17:39

Szerintem összekeversz valakivel. Mert ugyanezen a véleményen vagyok, senki ne akarjon ápolót szülni.. mert nincs rá garancia, hogy valóban az lesz...


És mit szólt ahhoz az apa (aki nem akarja), hogy megtartod?

333. Erás68 (válaszként erre: 249. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 17:35
Ne haragudj, hogy így ismeretlenül csak úgy írok, de hidd el, az , hogy lenne gyereked még nem biztosíték arra, hogy öreg korodban gondoskodnak rólad. Na én meg ettől tudok kiborulni, hogy an aki azt hangoztatja, hogy azért szül gyereket, hogy majd az gondoskodik róla. A gyerekem felnőtt korában élje a maga életét, ha hiteles szülő tudtam lenni, ezt nem is kell mondani, a gyerekednek mindíg fontos leszel, ahogy Neked is Ő. Van egy 21 éves egyetemista nagylányom, most 43 évesen 19 hetes kismama vagyok. Soha nem hallották azt tőlem, hogy én szeretnék még gyereket, mert nem szeretettem volna. Úgy gondoltam, hogy a nagylányom már felnőtt, még fiatal vagyok, élem a független életet. Rákszűréskor derült ki, hogy 14 hetes terhes vagyok. Összeomlottam. A párom 42 éves, nem akar gyereket. Neki még nincs. Nagyon nehezen dolgoztam fel ezt a változást, nem tartom magam felelőtlen embernek,nem éltem védekezés nélkül, és ezt is csak azért meséltem el, mert a gyerekvállalás az ember egész életét valóban megváltoztatja és erre tényleg lelkileg is meg kell érni. Óvodában dolgozom, van sok szülő aki többgyermekes, de nem való neki, szerintem pedig nagy ajándék az élettől az, hogy valaki tudatosan felismeri magában, hogy mit tud vállalni. Én soha nem szerettem volna többgyermekes szülő lenni, 1 gyermeket akartam, Ő közös döntés is volt,és pont az viselt meg a legjobban, hogy már tudom a kisfiamnak mennyivel nehezebb lesz. A nagylányommal várjuk Őt sok-sok szeretettel, de kivételek is mindíg vannak.
332. Erás68
2012. márc. 31. 16:50
Nekem személy szerint az a véleményem, hogy 25 évesen nagyon is éretten gondolkodsz. Jól tetted, tettétek, hogy úgy alakítjátok az életeteket, ahogy nektek jó és nagyon becsüld azért a párod, hogy Ő melletted áll. A család nyomása hihetetlen nagy terhet ró rá, Te nagyon fontos vagy neki ezt becsülni kell. Szerintem csak egyetlen dolgot tarts azért szem előtt, bár nagyon nem szép az a párod családjától, hogy ilyen szinten beleszólnak az életetekbe, de a szülőket tiszteletben kell tartani, még akkor is, ha nem értesz velük egyet. Gratulálok, nagyon sok boldogságot, a gyerekkérdésben nagyon éretten gondolkodsz! Sok sikert mindenhez, kitartást!!!
331. pic74
2012. márc. 31. 12:57
Gratulálok,tartsataok ki "ÖNMAGATOK" mellett. Ha Nektek így jó és így szeretnétek,akkor így legyen. Szerintem sok ember csak az elvárások miatt csinál meg ezt-azt pl.esküvő,de nem mer ellent mondani az elvárásoknak. Nehéz is,ez igaz,de jó érzés,ha megteszed:). Azt hiszem anyósodéknak talán veled van bajuk,nem is az esküvő formájával,csak nem találtak más indokot,mert ugye nyíltan nem mondunk ilyet,hogy a fiunk választottja nem tetszik(átélem én is ezt a szitut,tudom miről van szó).Gyereket 25 éves koromban én sem akartam,sokan hülyének is néztek. A szülőknek nem kell mondani,jó ötlet, a "majd lesz valamikor,konkrétan nem tervezzük most" mondat. Nekem 34 éves koromban lett,akkor éreztem,hogy kell.Nem maradtam le semmiről. Ha Te nem szeretnél és a párod sem,attól még lehet boldog életetek,csak a gyerek-féle boldogság marad ki belőle,lesz helyette másféle boldogság. Csak maradjatok Önmagatok:) Sok sikert!
2012. márc. 30. 17:28
Hát igen! A boldogság egyetlen akadálya a valóság...:-)
329. c33bd8536b (válaszként erre: 324. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 17:06

Most biztos. Fiatal is vagy, nekem sem kellett ilyen fiatalon. Még változhatsz. Vagy nem. Ez kizárólag a te döntésed. Vagy a ti döntésetek. Majd eldől.


Vén vagyok már, sokmindent láttam. Láttam házasságokat tönkremenni a gyerek miatt, és láttam a gyerekhiány miatt. De soha nem lepődtem meg annyira, mint amikor a lányom, aki amúgy simán átment az utca túloldalára, ha kisgyerekek jöttek szembe, a tavaly bejelentette, hogy nagymama leszek.:)

328. globus (válaszként erre: 327. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 17:04
Pont olyan, mint az "utálom az öregek totyogását" a másik fórumon, hiszen ez velem sosem fordulhat elő:D
327. 6736f94fb9 (válaszként erre: 326. - Globus)
2012. márc. 30. 17:00
Nyeríts csak nyugodtan. :)
326. globus (válaszként erre: 324. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 16:54
"velünk másképp lesz", gyerektémától függetlenül, ezen nagyot nyerítettem :)))
325. kneseva (válaszként erre: 324. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 16:47
Becsülöm az őszinteségedet. Ez nem azt jelenti, hogy egyetértek Veled a gyerek vállalás ügyében, de ha Valakinek ennyire idegen a gondolat, az valóban " csak valami-valaki kedvéért " ne változtasson.
324. 6736f94fb9 (válaszként erre: 323. - Kneseva)
2012. márc. 30. 16:04

Nekem nem kell gyerek, ez biztos.

Akkor inkább vesszen a kapcsolat... Ezt a mai felfogásommal komolyan is gondolom.


És igen, szerintem ez velünk másképp lesz. :)

323. kneseva (válaszként erre: 317. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 16:02
Nem értetted meg, amit írtam. Házasság, vagy sem, ez manapság nem számít. A kapcsolatokat nem ez tartja egyben.( ismert a válási statisztika. Ők is így gondolkoztak, mint Ti 5-6 évig, s akkor jött a fordulat és a nőnek választania kellett. Másképp teszem fel a kérdést: Te mit válaszolnál? jöjjön a gyerek, vagy vesszen a boldog 7-8 év, a " fiatalságommal " együtt? Szerinted ez Veletek másképp lesz ! Senki nem tudja miként alakul a sorsa pár év múlva. Mindenki az örök hűséget mondja ki a házasságában ( esetleg többször is ) és kevesen élik meg együtt a 40 évet.
322. 6736f94fb9 (válaszként erre: 321. - 6f257fd90e)
2012. márc. 30. 15:57
Köszönöm még egyszer. :)
321. 6f257fd90e (válaszként erre: 320. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 15:56

Valahol nem is tudja az ember teljes mértékben átélni azt, amit a másik érez, mesél neki, esetleg csak elfogadni tudja, hogy az ő szempontjából az neki úgy helyes. Az ember egy idegenre még legyint, esetleg nevet is rajta, de amikor a saját családjáról van szó, akkor már bajosabb a dolog. Pláne, hogyha az anyósnak és apósnakvalóval van a probléma, mert a mai társadalom elvárja, hogy az újonnan a családba került tag térdreborulva hódoljon be az időseknek, és nem vice-versa működik a dolog.


Kitartást neked és csak így tovább! Nagyon tetszett a cikked!

320. 6736f94fb9 (válaszként erre: 319. - 6f257fd90e)
2012. márc. 30. 15:52

Köszönöm. :)


Még jó, mert ahogyan én itt látom egyesek nem is igen tudnák a Mi életünket élni. :D

319. 6f257fd90e (válaszként erre: 317. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 15:50
Azt tedd amit szeretnél, szeretnétek. Nem fontos, hogy ki mit mond, nem másnak kell a ti életeteket élni.
318. c33bd8536b (válaszként erre: 292. - 98be58747b)
2012. márc. 30. 15:50

"ezek csak üres kifogások.."


Ettől szoktam kissé kiborulni...mi az, hogy üres kifogás? Előszöris nem értem, miért kellene kifogást keresni bárkinek, ha másként akar élni, mint a többség. Az ő élete, ő tudja mit jelent neki a boldogság, vagy a teljes élet. Nem tartozik senkinek elszámolással. És nem mindenkinek ugyanazt jelenti.


Másodszor, tudod még mennyi mindent érdemes megtapasztalni az életben, amit az emberek többsége kihagy, mert nincs lehetősége rá, vagy egyszerűen nem is érdekli? Mert nem az ő világa?

317. 6736f94fb9 (válaszként erre: 315. - Kneseva)
2012. márc. 30. 15:46

A nagy különbség:

nem voltak házasok!

Mi viszont igenis összeházasodunk pontosan azért, mert teljesen tisztában vagyunk azzal mihez is szeretnénk kezdeni az életünkkel. A közös életünkkel.

Egyébként pedig minden körülöttünk lévő családban van már gyerek. Na és?

Azért kellene, hogy legyen nekünk is, mert mindenki másnak is van?

NA ne már! :D

316. c33bd8536b (válaszként erre: 291. - Nbandus)
2012. márc. 30. 15:36

"Nyílván már nem olyan az ember élete, mint azelőtt, de nem is maga a pokol. Sőt..."


Senki sem állította, hogy gyerekkel pokol lenne az élet. Viszont, ha valaki nem kíván változtatni az életén egy gyerek miatt, az miért baj?

315. kneseva
2012. márc. 30. 15:33

Nem olvastam el a rengeteg hozzászólást, hisz ez az én mondandómat nem befolyásolja.25 éves vagy, a párod közel tízzel több és nem akartok gyereket. Idáig rendben volna, de az élet nem egy vonalzó mentén haladó, megváltoztathatatlan állandóságot tartalmazó lét. Változik.

Közvetlen rokonságomban történt meg az eset. A leányzó 23,az ifjú 33 volt, mikor a kapcsolat kezdődött . Úgy indult, mint a tiétek. Aztán az ifjú körbe nézett és látta, hogy minden barátja családos ember, mindenhol 1-2 sráccal bővült a kör.Rájött, hogy szeretne gyereket. Először csak óvatosan beszélt róla , később határozottabban, végül feltette a kérdést :esküvő és baba, vagy elválnak útjaink.Mindenük meg volt: karrier, gyönyörű 5 szobás ház, 2 kocsi, " wellness ", évente kétszer pihenés külföldön. Ezt nem akarta feladni a leány, próbálta húzni az időt, de ez csak egy darabig ment.7 év után az ifjú búcsút mondott a kapcsolatnak.( baba nem lett, meg házasság se, amit szeretett volna megtartani, azt viszont elvesztette a lány : a jólétet, luxust )

Mire a lány felébredt, késő volt !Szerettem és sajnálom, szegényt.Nagyon megkeseredett, szomorú asszony lett belőle. A " fiatalsága" volt ebben a kapcsolatban, ami visszahozhatatlan.

Ilyen az élet ! Ezt is tudnád vállalni?

Nem tanácsot kívánok adni Neked, nem is lehet, csak egy másik aspektusát mondtam el történetednek.

314. c33bd8536b (válaszként erre: 289. - Hnora)
2012. márc. 30. 15:33

Nem vagdalkoztam vaktában. Tényleg kiváncsi voltam, kinek a hsz-ra reagálsz, és nem találtam. Csak azért szóltam, hogy van egy "válasz" gomb. Nem szándékoztam megbántani senkit.


Sarkított érvek? Lehet, neked azok. És lehet, neki teljesen ésszerűek. Végülis mindenkinek sajátmagának kell eldöntenie, mi fér bele a lemondásba és mi nem. Őszintén, nem is értem, miért kell bárkinek megmagyaráznia, miért is nem kíván gyereket. Nem kíván, és kész. Az ő élete.


Engem meg ne sajnálj. Én tudatosan mondtam le bizonyos dolgokról a gyerek miatt. Volt időm mérlegelni a pro-kat és kontrákat. És dönteni.

313. hnora (válaszként erre: 303. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 15:06

Ez a hozzáállás azért nem semmi!

A munkám miatt ezerféle emberrel találkoztam, voltak közte gyerekek is. És valahogy mindig épp gyerekes kollégával mentem a gyerekekhez, és be kell valljam titokban mindig szégyenkeztem egy kicsit, meg irigykedtem, hogy mennyivel jobban szót ért a gyerekekkel, mint én... De tényleg csak egy búcsúgondolat volt ez a részemről.

312. hnora (válaszként erre: 305. - Jamegabi)
2012. márc. 30. 14:35

No, én épp így vagyok vele :) De nem ecsetelek semmit feleslegesen, nehogy támadásnak hasson.

Ki-ki döntse el, milyennek szeretné az életét, és térjünk vissza az esküvő-kérdésre, az úgyis sokkal jobban érdekel mindenkit.

311. Mazsinka (válaszként erre: 302. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 14:32

:D De elolvastam a sztorit, csak épp nem a te problémádra reflektáltam. Már rég túlléptem azon, hogy a párod szüleit kibeszéled, mert nem veled értenek egyet.


Antigyerekesek! Ti már kijelentettétek, hogy ti nem, nem, nem, de mi van akkor, ha a párotok egyik nap felébred, és azt mondja, hoppá, én meggondoltam magam, mégiscsak akarok gyereket. Akkor elkülditek őket a fenébe?

310. jamegabi (válaszként erre: 309. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 14:21
Hívjalak??:-))
309. csgybzs (válaszként erre: 307. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 13:49
Na most nézem ezt nem is nekem írtad... na nem baj... :D Rájöhettem volna... engem nem hívnál drágának... :D
308. csgybzs (válaszként erre: 306. - Jamegabi)
2012. márc. 30. 13:49

Nem vonom! :D

Nekünk ehhez nincs türelmünk. Mi ilyenek vagyunk. És végiggondolva az egészet, nem tolnék ki a közel 40 éves férjemmel, hogy egy újszülöttel kössem le szerencsétlent... és nyugdíjas legyen mire "szabadul"....

307. csgybzs (válaszként erre: 305. - Jamegabi)
2012. márc. 30. 13:45
Jaj dehogynem. Van körülöttem elég kisgyerekes család (családban is), látom nap mint nap. Minden megváltozik. Először is az ember teste. Aztán a párjával együtt töltött idő mennyisége, milyensége. Nem lehet soha semmit ugyanúgy csinálni, mint előtte. Én elhiszem, hogy ez valakinek nem lemondás és áldozat és átprogramozza magát erre az életre, de én nem akarom. És az akarom szón van a hangsúly. Mert nekem jó így. És ugyebár azt is néznem kell, ha akarnék is, hogy a férjem egyáltalán nem akar.
306. jamegabi (válaszként erre: 303. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 13:44
Na, ezt vond vissza!!:-))) A gyerekek nem beszélnek hülyeségeket, max. a hülye felnőtt nem érti,mit beszélnek. Én meg pont ezt az időszakot csípem legjobban talán,amikor szinte kódfejtőt kell játszani,hogy kitaláld, mit szeretne, a kicsi meg lelkesen ismétli a kedvedért, hogy hátha egyszer végre már megérted.
305. jamegabi (válaszként erre: 299. - 6736f94fb9)
2012. márc. 30. 13:40
Drága! Attól, hogy valaki anya lesz,még lehet fontos magának! Ez nem úgy működik, hogy onnantól, hogy gyereked születik, merő egy áldozat és lemondás az életed. A szülés után is nő marad az ember, feleség és minden egyéb,ami előtte volt, és mindezek mellett anya is. Igen, van benne áldozat és lemondás, de cserébe rengeteg öröm és boldogság. Van egy ismerősöm, aki nem akart gyereket, nagyon nem. Aztán véletlenül mégis lett neki, és azóta nem győzi elmondani, hogy a szülés után kerek lett az élete, hogy korábban észre se vette azt a hiányt, amit a gyerek kitöltött az életében, és hogy most látja, mennyire üres volt az élete korábban (pedig utaztak, pörgött ezerrel,stb.)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook