Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

2012. márc. 28. 13:00
Jaj,Crystalin,az a baj ezeknek a balhéknak még lesznek "hozadékai"a közös életetekben és ez hosszú távon nem éppen a boldogsághoz vezet!
123. k_nm
2012. márc. 28. 13:00
ahogy én kivettem, crysaln-t annyira nem kell félteni, mert kiáll magáért...
122. 6736f94fb9 (válaszként erre: 120. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:00
Köszönjük szépen. :)
121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 117. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 12:58

Az volt.

Értelmes emberekkel lehet beszélgetni, legfeljebb néhány dolgot nem ugyanúgy gondolunk..


De ezt igen, és mivel pont az a téma, amin vitatkozni szoktunk, ezért van jelentőssége a dolognak. Két úton is ugyanoda jutottunk..

2012. márc. 28. 12:58

Lányok!!!!!

Beleolvastam a fórumba, nagymama vagyok, imádom a gyerekeimet és az unokámat.

Megértem, ha valaki úgy dönt, hogy nem szeretne gyereket, de bele gondoltatok-e abba, hogy, ha mindenki (pl. a Ti Édesanyátok is ) úgy döntött volna, hogy gyereket nevelni luxus, mert akkor mindenről, ami jó, le kell mondani- akkor most Ti sem lennétek. Bizony, jár némi "áldozattal" a gyereknevelés, de elhihetitek, hogy annyi örömet, szeretetet, ragaszkodást és boldogságot sehol, senkitől nem kaptok, nem tapasztalhattok, mint, amit egy kisgyerek tud adni. Nekem csodálatosak a gyerekeim, egy pillanatra sem bántam meg, hogy megszültem és felneveltem Őket. Az Unokám pedig mindenekfeletti boldogság számomra. Egy igazi család élete a kisgyerekkel teljesedik ki. A cikk írója valóban még nagyon fiatal, én biztos vagyok benne, hogy 5-8 év múlva másképpen fog vélekedni a gyerekszülésről, addigra valószínű megérik az anyaságra. Kívánom, hogy így legyen.

Sok sikert a házassághoz.

A szülőkkel nem értek egyet, én is azon a véleményen vagyok, hogy a fiatalokat hagyni kell, hogy saját akaratuk érvényesüljön, én soha nem szólok bele a döntéseikbe. Jól teszitek, ha kiálltok a véleményetek mellett és nem a szülők elvárásainak akartok megfelelni.

Szeressétek a szülőket és döntsetek a saját elképzeléseitek szerint. Minden jót kívánok!

119. csgybzs (válaszként erre: 114. - K_nm)
2012. márc. 28. 12:57
Szerintem ha valaki hagyja, hogy a párjával a saját szülei ordibáljanak és megalázzák.. hát... nem hiszem, hogy ott meg kéne várni, míg lecsillapodnak, vagy míg a leendő ara sírva fakad.....
118. 6736f94fb9 (válaszként erre: 112. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 12:56

Én nem azért megyek hozzá, mert félek az újtól... :)

Hanem azért megszeretjük egymást és tudom, hogy Ő az Igazi. Nekem. :D

117. csgybzs (válaszként erre: 115. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 12:56
He-he-he... :)))) Köszike! Ezt bóknak veszem! :D
116. 6736f94fb9 (válaszként erre: 108. - Tilbog)
2012. márc. 28. 12:54
Köszönöm, igyekszem továbbra is kiállni magamért! :)
115. 4c1a787e8f (válaszként erre: 109. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 12:54
Azon kívül, ha csgybzs meg én nagyjából ugyanúgy látjuk, az kb. maga az igazság :-)
114. k_nm
2012. márc. 28. 12:53
szerintem azért, mert nem a cikkíró elött "ugat" össze a párja az anyjával, még nem jelenti azt, hogy nem szereti, vagy nem áll ki mellette. Lehet az ilyen dolgokat anélkül is intézni, hogy balhé legyen. Én sem a legnagyobb ordítások közepette szoktam anyámék haját leüvölteni, hogy márpedigénazemberemnekadokigazat!!!! Az csak olaj a tüzre. Ha kifogyott a kraft, én nincs erejük vitatkozni, akkor elmondom én is a véleményem. Az sokkal jobban hat: elgondolkodnak.
113. Maja a méhecske (válaszként erre: 98. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 12:53

Teljesen igazad van, de az emberek többsége pont úgy gondolkodik, mint bionet58... :(

Hogy én hányszor hallom a jól ismert "mikor jön már a baba?" kérdést, főleg mióta össze is házasodtunk... Nem mondom, hogy soha nem lesz gyerekem, mert az ember folyamatosan változik, de teljesen igaz, hogy a nélkül, hogy vágynál rá és a nélkül, hogy megfelelő körülményeket tudnál teremteni, NEM SZABAD...

112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 107. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:52

Az a baj, hogy nem a családdal van itt az alapvető gond (mert az a legtöbb esetben ilyen), ahogy én látom, hanem a párodnak a hozzád való hozzáállásával...

Ez az, ami itt néhányunk zsebében kinyitotta a bicskát, pont a Te védelmedben..


Nyilván egy fórum miatt nem fogod elhagyni, de önmagában 5 év semmit sem jelent.. Nem kötelez semmire. Hogy nehéz lenne utána újrakezdeni? És ettől félnek az emberek? Nyilván. De sajnos nagyon sok eleve rossz házasság születik ebből a gondolkozásból, hogy nem akarják elveszteni azt az 5-10 évet...


Kívánni mindenesetre a legjobbakat kívánom, és azt, hogy oldódjanak meg ezek a gondok.

111. Hatan
2012. márc. 28. 12:50

Hú, hát ilyen még létezik a 21. szd-ban?!!!

Kicsit kiakadtam ezen.

Mese:

A mi esküvőnkön hasonlóan ez volt a helyzet.Anyós pajtiék 150-ból 120 embert hívtak meg saját részről!Szomszéd kutya-macska-kismalaca mindenki.Ilyen-olyan ismeretlen ember, rokon.

Mentségükre szolgáljon legnagyobb fiúk nősült.Nálunk én voltam a legkisebb, a meghívott 30 rokonomból 10 el se tudott jönni, 6 meg eleve a szüleim, nagymamám, 2 tesóm és sógorom, de a nászajándék nagy (ha nem a teljes) részét ők hozták össze.

Aztán sorra derültek ki a dolgok. Amit bevállaltak azt se fizették ki anyósék.

A legjobb, másnap após beszólt: neki volt 200 ezer az esküvőre, de sok volt a kiadása,(!Csak tudnám mire?Piára amit megittak?) ezért a fizetésnél derült ki, hogy nincs meg a pénz amit ígért.Végül anyukám húzott ki a sz..ból.

Még az esküvői albumomat is elcs..ték.

Ja, nászajándék: férjem nagymamijától 2 db kismalac, (Bp-en éltünk!) /amit pénzért após fölnevelt, majd meg kellett vennünk húsárban.:b/

Még jó, hogy a ruhába nem engedtem beleszólni, magamnak varrattam. Azt hitték extra nagy uszályos csili-vili lesz, "vidéki" flanccal.

De ízléses nekem tetsző egyszerű ruhát varrattam magamnak.

Az öröm az ürömben, férjem összes lány-unokatesója majmolta a ruhám stílusát, meg hogy nem volt fátylam, csak szalag, így a rokonságot megüthette a guta!

Szóval jól ráfizettünk.

Igazából nem is én mentem férjhez, hanem a férjem nősült.

Lassan már nem csak keserű szájízzel gondolok a dologra és 16 éve boldogságban élünk.

Anyósék jó messze vannak - hála égnek.


A gyerek meg a ti dolgotok.

Nem foglak rábeszélni, pedig 4 van.


Sok boldogságot, és kitartást kívánok.

110. Mazsinka (válaszként erre: 105. - Izabell82)
2012. márc. 28. 12:50
Te miről beszélsz? Pont azt írtam, hogy nem kell gyerek, ha nincs miből, és az csak egy kamu, hogy a gyerek nem pénz kérdése, és igenis lemondással jár. Csak van, aki le tud és akar mondani, mások nem tudnak, mert nincs miből, vagy nem akarnak. Ennyi.
109. csgybzs (válaszként erre: 107. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:49
Nem is azért kéne ha kéne.... de nem kell. Csak próbálunk itt páran rávilágítani arra, hogy nem biztos, hogy neked jó lesz egy olyan emberrel összekötni az életed, aki hagyja, hogy az emberek azt csináljanak veled amit akarnak. Ha neked ez így jó, tökmindegy mit gondolunk. Vannak itt már idősek is, tapasztaltak, de persze minden kapcsolat más. De ha arányaiban 90% máshogy látja mint te, akkor talán elméleti szinten elgondolkodhatnál rajta...
108. tilbog
2012. márc. 28. 12:49

A fórumnyitó ezek szerint nagyon szereti a párját és vállalja a vitákat, hogy szidják a háta mögött. Nehéz lesz, főleg, hogy unoka sem lesz, ezt főleg nem fogják neki megemészteni.

Én el tudom fogadni, hogy valaki nem akar gyereket, egy barátnőm is ilyen. Csak nehogy becsússzon és igya a levét az előzményeknek...

Szóval kedves Crystal, vértezd fel magad... még nincs vége. Neked kell továbbra is kiállnod. Ne hagyd magad, jól tetted eddig is, hogy megmondtad a magadét.

107. 6736f94fb9 (válaszként erre: 104. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 12:47

Tisztában vagyok vele, de ez a helyzet és kész.

Nem fogom elhagyni a páromat azért5 mert h.lye a családja. :)

106. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:47
Jó, de azért ha megbocsátasz nem tanultam meg kívülről dátumokkal együtt, tehát az esetleges tévedésért elnézést kérek..
105. izabell82 (válaszként erre: 99. - Mazsinka)
2012. márc. 28. 12:46
Itt nem a flancolásról van szó, de akkor amikor a kocsi és a lakás hiteled duplájára nőtt szinte, a fizetésed meg már nem elég rá akkor, vállaljunk gyereket? Amikor mi is ketten a máról a holnapra élünk . HMMM te vállalnál ? Tudod 30 évvel ezelőtt a pénzük az embereknek többet ért és volt munkalehetőség, akkor aki nem dolgozott azt elzárták
104. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:46

Persze, de pár sorból azért az ember nyilván nem fogja a teljes helyzetet, múlttal, családdal átlátni, tehát csak arra tud reagálni, amit itt olvas..


Egész biztos, hogy szuper csaj vagy, nem azért írok keményeket, hogy bántsalak, hanem mert ez baromi komoly dolog. De itt elég sokan ezekre célozgatnak, csak esetleg másként.

103. 6736f94fb9 (válaszként erre: 102. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 12:45

Pár héttel??? :D

Most jelent meg, de két hónappal ezelőtt küldtem be. :)

102. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 12:44

Nekem is ez jutott eszembe.


Hülyeség az esküvő előtt pár héttel ilyet írni, de Csernusnak (akit egyébként nem nagyon csípek, de ezt jól látja) van egy pár jó írása a kapcsolatfüggőségről, és arról, hogy milyen kifogásokat gyártunk saját magunknak, holott már eleve látjuk a rossz véget..

101. 6736f94fb9 (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 12:43
Szerintem senkit sem kell meggyőznöm és nem írtam le semmi olyat ami ne lenne igaz...
100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:42

Mert aki a helyén van lelkileg, azt nem izgatja ennyire, ki mit mond, és nem megy hozzá ilyen körülmények között valakihez..


Legalábbis az itt leírtakból, ez következik, de a "tájékoztatás nyilván közel sem teljes körű."


Tényleg nem bántani akarlak, nem engem kell meggyőznöd.

2012. márc. 28. 12:34
Aki úgy érzi, hogy egy gyerek lemondással jár, az ne is vállaljon gyereket, amíg ez az érzés benne van. Mi hárman vagyunk testvérek, elvileg megkaptunk "mindent", és nem szenvedtünk semmiből hiányt, ami relatív kifejezés. Nem dörgölték az orrunk alá, de voltak elhintett kijelentések a szülők részéről, mint pl. nincs egy rendes cipőm, nincs egy rendes ruhám, öt éve nem vettem magamnak semmit, nincs pénzem fodrászra és társai. Te meg érezd jól magad, miközben neked adják a pénzt egyetemre, buszjegyre stb. És igaz. húsz éve nem voltak nyaralni, telelni még soha életükben, és egyéb kiránduláson se nagyon. Nincs flancolás, új bútorok, menő kocsi, puccos kaják, semmi. Közben meg elrepült az idő. Ennyi volt egy élet, amibe nem fértek bele a kirándulások, a nyaralások, a szép ruhák, cipők, modern bútorok, igények, viszont három gyerek belefért. Van, akit ez is boldogsággal tölt el, de akit nem, az ne vállaljon, mert a gyerek megérzi.
98. csgybzs (válaszként erre: 96. - Bionet58)
2012. márc. 28. 12:34

"Valójában, aki elutasítja a gyerekvállalást, az érzelmi létra egy alacsonyabb fokán áll. Az pedig, hogy ott akar – e maradni, vagy fejlődni akar, mindenkinek saját maga döntése."


Ez azért durva. Azért mert felelősségteljesen és realistán gondolkodik? Ugyan már... túl vagyunk a népesítsük be a földet akción, nem kell fajfenntartásért gyereket vállalni. Pont, hogy az van magasabb szinten, aki átlátja, hogy egy gyerek mivel jár, és ha úgy érzi ő nem tudja/akarja megteremteni neki, akkor lemond róla.

97. csgybzs (válaszként erre: 94. - 34c48a3825)
2012. márc. 28. 12:32
:D Hát igen... Mivel ez tényleg döntés és nem jellem kérdése... majd tudják ők, hogy mit csinálnak. Reméljük jól alakul. Én csak azt tudom, hogy nekem ez nem menne. De annyi ember, annyi felfogás.. mindenkinek más a jó.
96. bionet58 (válaszként erre: 1. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 12:32

Sok mindenben hasonlít a fiamák esküvőjére, ott sem volt jelen tál meg Pál. Eredetileg úgy tervezték, hogy többen leszünk, de aztán módosult.

Szűk körben volt az esküvő, a két szülő volt meghívva, pár barát, és a menyem részéről a testvérek.

Erre részt vett már a polgárin a két szülő, az egyik fiútestvér és a barátok.

A vacsorára a menyem részéről senki nem volt hajlandó eljönni. Na, erre Ők azt mondták, nem baj így kevesebből megússzuk.


Ami a gyereket illeti, igaz ez a ti döntésetek. Valójában sokan vagyunk a földön, sokan sokféleképp tesznek azért, hogy kevesebben legyünk.

Egyébként az igaz, hogy a gyerek lemondással jár, viszont rengeteg örömmel is.

Az ember szíve sem gondolkodik azon, neki mennyi lemondással jár az egész szervezetet ellátni vérrel, mert az egy magasabb érzelmi állapot.

Valójában, aki elutasítja a gyerekvállalást, az érzelmi létra egy alacsonyabb fokán áll. Az pedig, hogy ott akar – e maradni, vagy fejlődni akar, mindenkinek saját maga döntése. Van benne valami, amit az anyukád mond, eljön az idő, amikor ott fogsz majd sírni a döntésed miatt a pároddal együtt, vagy külön -külön, ahol mindenki lát.


Továbbá én más szemmel is nézem a dolgokat, lehet, hogy ez már azért van így, mert közgazdász szemmel is látok.

Ha egyáltalán lesz, még akkor nyugdíj, én annak az embernek a befizetései ellenére sem adnék, akinek nincs aki megtermelje. Mert hát, aki vállalta a lemondást, az duplán tett. Tett a gyerekvállalással, lemondással, neveléssel, és tett a közösbe való befizetéssel, amit a mostani nyugdíjasok, azaz a szülők, nagyszülők kapnak.


Az Ő anyagi helyzetük abszolút nem rózsás. Eltartják az időseket, mert kiosztó – kirovó a nyugdíjrendszer ahol működik mindenhol. Nevelik a következő generációt, akik munkájából elvileg mindenki részesül, akik mindezt nem vállalták azok is. És persze önmagukat is fenn kell tartani. És persze ez vonatkozik más ellátó rendszerre is, hisz az egyén nem tud annyit keresni, hogy fedezze az olyan szükségleteit, mint sokmilliós orvosi költség út, vasút hálózat stb.


Magam, de gazdász szemmel pláne ezt tartom igazságtalannak.

95. 6736f94fb9 (válaszként erre: 92. - Izabell82)
2012. márc. 28. 12:31

Megmondja amikor ott vagyok.

Ha nem, akkor nem tudom mit mondd. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook