Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

2012. márc. 28. 13:41
Először is nemcsak arra kell gondolni, hogy kiságy, babakocsi, hanem tovább. Egyetem! Miből? Esetleg egyetem két-három gyereknek...albérlet, minden. Vannak szülők, akik úgy gondolják, hogy a gyerek betöltötte a 18-at, mehet, találja fel magát! De vannak toleránsabbak, akik kitaníttatják a gyereküket, szerintem ez is a normális. Párom 27 volt, amikor kitalálta, hogy egyetemre akar menni. A szülei voltak olyan rendesek, hogy bevállalták, segítették. Már befejezte, és állítja, nem bánta meg. De amióta nem támogatják a szülei, azóta van nekik új kocsi, új bútor, kirándulás, házfelújítás. Szóval rengeteg pénz egy ember felkészítése a nagybetűs életre.
153. csgybzs (válaszként erre: 151. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 28. 13:40
Jaja.. de arról meg nincs mit beszélni, mert Crystaln teljesen jól elvan így! :)))
152. jamegabi (válaszként erre: 133. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 13:39

Igazad van. Én se akarok senki rábeszélni, azt gondolom, csak akkor szüljön valaki, ha valóban akar. Nekem az első valahogy magától értetődő volt, hogy akarjuk. Aztán teltek az évek, én tanultam, a kölk az égető tűz fajtából való, valahogy nem éreztük hiányát egy tesónak. Aztán azt vettem észre, hogy az utcán csak kismamák közlekednek, és a boltokban csak babaruhák vannak:-))) Akkor született a második. Hármaskánk meglepetésbaba volt, nem terveztük, de naponta sokszor érzem azt ránézve, hogy hatalmas hiba lett volna épp őt kihagyni:-)Nem tud nem mosolyogni, ha sír is épp valamiért, két másodperc múlva már vigyorog.

Tényleg ne szüljön, aki nem érzi a vágyat egy baba után, de én sajnálom, akinek kimarad az életéből az a szeretet,a mit egy gyerek adni képes, és amit iránta érezni lehet.

2012. márc. 28. 13:39
Nem értem miért vannak többen kiélezve erre a gyerek témára!Hiszen a fórum inditó még fiatal....A nagyobb probléma,az a szülőkkel van, szerintem ezt kellene mihamarabb orvosolni,már ha nem akar óriási balhét az esküvőjén!Hiszen élete egyik legszebb napjáról van szó....
150. csgybzs (válaszként erre: 147. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 13:39
Dehogyis, én nem akarok senkit elrettenteni, nekem aztán mindegy, hogy ki miből milyet vesz. Csak nem tudok egyetérteni a "régen is megszülték és mind felnőtt" elvvel. Mert ma már ez nem így van. Nem lakik együtt 2-3 generáció, nincs családonként 8-10 gyerek, hogy kézről-kézre járna a ruha, meg a babakocsi, meg stb... a rengeteg betegségről, allergiáról akármiről nem is beszélve. Lehet szerényen is gyereket nevelni nem vitás, csak nem mindenki akarja így. Ezt tiszteletben kell(ene) tartani.
149. 6736f94fb9 (válaszként erre: 145. - Panni58)
2012. márc. 28. 13:39

Ha figyelmesebben olvastad volna a cikket, akkor olvastad volna, hogy a párommal beszéltünk már erről és teljesen egy véleményen vagyunk...

De ha nem lennénk akkor sem lenne pénzünk gyerekre és pont.

148. Hatan (válaszként erre: 139. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 13:37

Ott a pont.

A fórumindító nagyon is átgondolt, és megfontolt életet él.

Az esküvő az ő dolguk, a gyerek megint más kérdés. Miért is kellene neki sablonosan élni? Férj-gyerek sorrendben?


Van gyerekem -4 is, mint írtam,- de messzemenőkig megértem a fiatalokat, (noha csak 38 éves vagyok,) férjjel, saját otthonnal, viszonylag kevés hitellel.

Szeretem a gyerekeimet, nagyon, és biztos megint így döntenék. De megtanultam mi az a lemondás.

Mindent megadok a gyerekeimnek.Többet is mint bírok.

Nagyobbik gimibe megy, két nyelvet és zenét tanul.

Három fiam iskolás, kitűnő tanulók.Kislány ovis sok verset tanulunk. Ez bizony 24 órás állás.

Már nem a szociban élünk mint szüleink, amikor biztos háttér volt, nem rettegtél, hogy másnap lesz-e állásod?

Gyes 2 éves kortól csak 22800.- A gyed szabályozva van, és ne felejtsünk el egy aprócska dolgot. Hány nőt is rúgnak ki a munkahelyéről ha gyereket vállal vagy van neki?

Nem hiszem hogy elvakultan kéne nézni a dolgokat.

Fogadjuk el mások véleményét is.

147. jamegabi (válaszként erre: 131. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 13:33
Nyilván vannak költségek, de ne rettentsük már el egymást (engem már úgyse lehet:-))) hasraütés szerű hatalmas összegekkel. Használt (mondjuk családban, baráti társaságban csereberélt) babaruháktól egy csecsemőnek se lesz baja, olyan gyorsan kinövik, hogy elkopni nincs ideje:-) De látom én is a környezetemben, hogy micsoda marhaságokat vesznek össze a szülők, ami nélkül nem élet az élet szegény pár hós babának:-)
146. 6f257fd90e (válaszként erre: 1. - 6736f94fb9)
2012. márc. 28. 13:29

Talpraesett csaj vagy, csak így tovább! Nem hinném, hogy a leendő férjed csak azért lenne papucs, mert nem azt szeretné amit a szülei - az anyja. A szülőknek gyakorlatilag két választásuk van: vagy beletörődnek abba, hogy a fiatalok már a saját életüket élik, és nekik nem sok joguk/lehetőségük van beleszólni, vagy egyetértenek. Negatív hozzáállás nem hinném, hogy jól sűlne el.


Csak így tovább, és kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok! Majd jön a gyerek is, ha úgy érzitek, itt az ideje. Nem hajt a tatár, és még bőven ráértek:)

145. Panni58
2012. márc. 28. 13:26

Kedves Fórumindító!

Ha Ti így akartok összeházasodni, az csak Rátok tartozik, jól teszed, hogy kiállsz emellett.

A gyerek téma meg nekem kicsit úgy tűnik, hogy Te nem akarsz gyereket, de arról nem nagyon esik szó, hogy a Párod is ugyan így van-e ezzel. Tisztában van-e vele, hogy Te így gondolkodsz, és hogy ha Veled köti össze az életét, akkor talán soha nem éli át a gyereknevelés csodáját.

Mert egy gyereket nem úgy tervez az ember, hogy mennyi időt vesz el majd az életéből, milyen sokba fog majd kerülni, mennyire lefoglal majd. Egy kutyát pl. lehet így tervezni, józanul, hogy felelős gazda legyen valaki, de egy gyerek vállalása nem ennyire önös érdekeken és anyagi megfontolásokon alapul.

Amíg így gondolkodsz, nem is vagy érett gyerekvállalásra, így nem is baj, ha nem akarsz.

De ezt annyira központi kérdésnek tekinted, ami abból látszik, hogy így izgulsz, hogy mit szólnak majd ehhez a felmenők, hogy az jön le az egészből, mintha lelkiismeret furdalásod lenne emiatt.

Ha így gondolkodsz a gyerekről, akkor légy olyan bátor, hogy ezzel szembesítsd leendő párodat is, ha lehet, még az esküvő előtt. És merj szembenézni a szüleivel is nyíltan. Ha komolyan gondolod.

144. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 139. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 13:26
Hát,sajnos azzal nem lakik jól egy gyerek sem...egyébként én ugyan azt szeretném adni a gyerekeimnek,amit én a szüleimtől kaptam..Amíg ezt nem tudom finanszírozni,addig nincs!
2012. márc. 28. 13:25
Ha nincs fogadott orvosod és az sztk- ba jársz vizsgálatra úgy is bánnak veled.
142. csgybzs (válaszként erre: 140. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:25
Ennek őszintén örülök!!
141. izabell82 (válaszként erre: 130. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 13:24
Pesten a szülész -nőgyógyász kerek perec meg mondja hogy a szülés az 200 ezer és minden vizsgálat 10 000 forint. Tehát mire meg születik közel 500 000 forint egy új babakocsi 50 000 forint plusz a baba ágy a pelenkák , a kezdő ruha csomag a kiskád stb. Akkor ez a te számításod szerint mennyi is?
140. boszorkánylepke (válaszként erre: 139. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 13:24

Nem vacsoráról, hanem luxuscikkek nélkülözéséről beszéltem.

Részemről a téma befejezve.

139. csgybzs (válaszként erre: 135. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:22
Aha. Majd akkor mondja ezt a gyerekének mindenki, mikor vacsora helyett önzetlen szeretet ad neki....
138. csgybzs (válaszként erre: 134. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:21

Jaj már, ez komoly? Igen, van autónk és imádjuk, és sokat is költünk rá.... és nem jár lemondással, keresetkieséssel, alváshiánnyal, szexhiánnyal és tönkrement házassággal... sem 20 évnyi börtönnel.


Ennyivel....

137. 6736f94fb9 (válaszként erre: 134. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:21

:)

Hát ez baromira nem ugyanaz! :D

136. 4c1a787e8f (válaszként erre: 134. - Boszorkánylepke)
2012. márc. 28. 13:21

Az ma sajna legtöbb esetben az élethez kell, mert nélküle esély se lenne a munkára. Ebbe bele vagyunk hajszolva.. A gyerekre viszont ilyen jellegű belehajszolás nincs..


Persze nyilván lehet autó nélkül is élni, de gyerek nélkül is..

2012. márc. 28. 13:20
Gyerekvállaláshoz, neveléshez nyilván pénz is kell, mint mindenhez az életben. De, nem a luxuscikkek a fontosak egy kisgyerek számára, hanem az őszinte szeretet és a törődés.
134. boszorkánylepke (válaszként erre: 131. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 13:18
Az autó fenntartása is pénzbe kerül, de azért azt vesztek?
133. 4c1a787e8f (válaszként erre: 130. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 13:18

Mi két cumisüveggel, két rugival, meg három body-val kezdtük...

Hozzáállás kérdése a dolog, de azért azt az biztos, hogy fél életre kötöttség időben is, meg anyagilag is, ezt azért nehéz lenne vitatni..


Viszont én úgy látom, jól ki van ez találva, hogy még így is többet kapjunk, mint adunk, de arra jöttem rá, erről győzködni semmi értelme egy kívülállót. Jó példát mutatni már több értelme van, viszont az hosszabb folyamat. És talán tényleg nem is kell mindenkinek gyerek. Én csak azért szoktam drukkolni, hogy ez valós döntés legyen, és ne csak valami beparáztatott divatdöntés..

132. tilbog (válaszként erre: 130. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 13:16

off


a pihenőszéken mi is mindig röhögünk a párommal :)


on

131. csgybzs (válaszként erre: 130. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 13:14
A világért sem kötözködnék, de azért egy gyerek nagyon sokba van.... főleg ha valaki nem használt dolgokba akarja rakni/öltöztetni, vagy nem kap senkitől, vagy nincs rá lehetősége.... szóval azért aki hónapról hónapra él, annak még 100-200 ezer is elég nagy megterhelés..... szerintem.
130. jamegabi (válaszként erre: 69. - Izabell82)
2012. márc. 28. 13:12

Először a témához szólnék: az nem túl jó jel, ha a leendő férje nem áll ki az ember mellett. Ha valamit közösen eldönt két ember, azt ne húzzák már keresztül a szülők...

A gyerek-kérdéshez:Izabell82! Nem kötelező gyereket akarni, bár nagy csodától fosztod meg magad. DE!!! Ha te nem is akarsz gyereket, azért mást ne ijessz halálra ilyen kijelentésekkel, hogy már születése előtt 1 millióban van, és társai. Nekem 3 gyerekem van, mindent megkapnak, amire szükségük van, de nem került a születésük 1 millió forintba, az biztos. Egy csomó cuccot reklámoznak ám úgy, hogy na enélkül aztán nem lehet gyereket nevelni, de megsúgom, a legnagyobbam 12 éves elmúlt, és köszöni, jól érzi magát, annak ellenére, hogy nem volt pihenőszéke illetve nem szoptatós fotelben szoptattam,és hadd ne soroljam.

129. 6736f94fb9 (válaszként erre: 127. - Tilbog)
2012. márc. 28. 13:04

:)

Jó, köszönöm. :)

128. 4c1a787e8f (válaszként erre: 123. - K_nm)
2012. márc. 28. 13:04

A kiállás nem feltétlenül beszólást, meg üvöltözést jelent, hanem a dolgok előrelátását, és azt, hogy nem mászok bele olyan vederbe, amiből nem tudom, hogy hogyan fogok kijönni..


És itt az a kérdés, hogy a fiú részéről is ilyen nagy-e a szerelem, nem csak a szavak, meg a digi-dugi, hanem a tettek oldaláról nézve.. Ugyanis az, hogy ezt nem jól kezeli, az már egyszer biztos, és az is, hogy bántja evvel a menyasszonyát, aki egyenlőre azért nyel, mert imádja. Vagy ha nem is nyel, nem megy semmire a "magáérkiállással".


Amikor meg már elmúlik a nagy szerelem, kicsit szürkül az élet, akkor meg ezek a dolgok kerülnek legelőre. Sajnos.


De ne így legyen, meg lehet, hogy anyósék azért majd kicsit visszavesznek.. Meg meg kell tanulni a távolságot tartani valahogy..

127. tilbog
2012. márc. 28. 13:03

Visszatérve a cikkedhez, egyszerűen a gyerektémát nem kell szóba hozni, ha kérdeznek, mondd azt egyszerűen, hogy nem értek rá :) vagy: erre a világra?(bár nekem is van de én nagyon akartam)

Vagy azt mondod, hogy "bízzátok ránk" :)

Ezzel biztos beléjük fojtod a szót.

126. 6736f94fb9 (válaszként erre: 123. - K_nm)
2012. márc. 28. 13:02
Hát persze. :D
125. csgybzs (válaszként erre: 121. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 28. 13:01
Igen, érdekes. Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook