Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
8900. 04d410066e (válaszként erre: 8899. - Maci1)
2012. júl. 27. 19:22
6-7 kisrohammal szerencsére nincs tapasztalatom, de nekem elmondhatatlanul sokat segített a kineziológus. :)
8899. Maci1 (válaszként erre: 8895. - Elizabett85)
2012. júl. 27. 19:11

Örülök, és kívánom, hogy meggyógyuljon a gyermeked!

Egyébként van köztetek olyan, aki esetleg átélt vagy látott sok (6-7) kisrohamot egymás után?

Velünk épp ma délután történt meg, viszonylag hosszabb nyugalmas időszak után.

Van valakinek tapasztalata kineziológussal?

8898. agnes1219 (válaszként erre: 8897. - Elizabett85)
2012. júl. 27. 18:07
sziasztók, sajnós,sók fajta,epivan,és,mindenkire más,ként hat nak,a gyógyszerek.} nálam,is pobálkóztak,egy kisérleti gyogyszerel,és látótér szüköleteokóz,egy idő útán,csak mázlim vólt,hógy időbe kerültem dóihóz SZABRIL//A GYÓGYSZER NEVE./rivótil,lamictál convulex,is szedtem.}de a gyógyszer csökentés,és emelés,is kivált hatróhamót./üdv ágnes
8897. elizabett85 (válaszként erre: 8896. - Évi-)
2012. júl. 27. 16:56

Kedves Évi!

Sajnos a gyógyszerek tényleg válthatnak ki rohamokat, mindenkinek más és más válik be, sajnos ezt a fiamnál tapasztaltam és az orvos is alátámasztotta.

8896. Évi- (válaszként erre: 8893. - Maci1)
2012. júl. 27. 16:48

Sziasztok!

Néhány éve nekem is felírták a Kepprát. Négy éves roham mentes időszakot szakított meg. Igazából sokat gondolkodtam akkoriban azon, hogy lehetséges ez, hiszen pontosan a rohamok kialakulásának megakadályozására lenne hivatott, de én sem tudtam másra jutni, mint hogy a gyógyszer okozta. Ez viszont olyan képtelenségnek hangzik. Mikor elmondtam az orvosnak mit gondolok, annyit mondott, hogy a betegnek mindig igaza van.

2012. júl. 27. 16:32
Egyébként nem is írtam a legjobbat, ma teljesen negatív lett az EEG, így elkezdjük elhagyni a gyógyszert. :))) Reméljük minden rendben lesz. Egyébként mennyi idő után ürül ki teljesen a szervezetből? Mennyire hosszú folyamat ez?
8894. elizabett85 (válaszként erre: 8892. - Maci1)
2012. júl. 27. 16:30
Kívánom nektek a legjobbakat, sajnos tudom milyen az, amikor az ember tehetetlen..
8893. Maci1 (válaszként erre: 8890. - 04d410066e)
2012. júl. 27. 16:14

Igazad van, minden epilepszia más, nincs két egyforma eset.

Megjártunk már pár orvost, kipróbáltunk egy csomó gyógyszert ( Tegretol, Lamictal, Convulex, Keppra, Vimpat ), egy darabig mindegyik jó volt, de sajnos egy sem huzamosabb ideig,a Keppra pl nagyrohamokat provokált 2 hónap múlva....szóval sok mindenen túl vagyunk.....és azt is tudom már, hogy az orvos sem mindenható.

8892. Maci1 (válaszként erre: 8891. - Elizabett85)
2012. júl. 27. 16:10

Értem.

Akkor nektek valóban nagy szerencsétek volt, hogy

bevált ez a szer. Sajnálom, hogy csak kis kortól alkalmazva bizonyul hatásosnak.

Mi bízunk abban, hogy egyszer csak nekünk is beválik valami, vagy történik akármi, hogy a fiam is normális életet élhessen,mert így a kilátások elég siralmasak. Ez néha nagyon padlóra küldi az embert.

8891. elizabett85 (válaszként erre: 8889. - Maci1)
2012. júl. 27. 15:54

Nekünk a legbrutálisabb katasztrofális epilepsziánk (West-szindróma) volt, születési oxigénhiány miatt. Nagyon nehezen lehet rá gyógyszert beállítani és általában több gyógyszert szoktak együtt alkalmazni. Mi is sok gyógyszert kipróbáltunk a hormon előtt, de mindegyik leszedálta a gyereket (ekkor 3-4 hónapos volt), ezt nem bírtam nézni és kértem az orvost, hadd feküdjünk be a kórházba és találják meg ők a megfelelő gyógyszert, akkora sikerült beazonosítani az epilepszia fajtáját és rögtön specifikusan kezelni, teljesen elvágta a rohamokat. De ez sem működik mindenkinél, nagy mázli kell hozzá, ebben a fajta epilepsziában egyébként elsőként a Sabril nevű tabletát szokták használni, de nekünk az sem volt jó. Az ACTH-ról azt tudom, hogy minél kisebb a gyerek, annál hatékonyabb a szer, kúra szerűen injekcióban alkalmazzák és 5 éves kor felett már nem igazán hatékony, ja és többnyire fiúknál bizonyul hatékonynak.


Üdv.:Liza

8890. 04d410066e (válaszként erre: 8887. - Maci1)
2012. júl. 27. 15:40
Szerintem ez annyira más mindenkinél, nem lehet egymáshoz hasonlítgatni. Azért az embernek azért van orvosa, hogy hallgasson rá, nem? Amúgy sajnálom, hogy így jártatok. :( De muszáj az orvosban megbízni, ha nem lehet, le kell cserélni.
8889. Maci1 (válaszként erre: 8888. - Elizabett85)
2012. júl. 27. 15:20

Liza,

sosem hallottam erről az ACTH nevű hormonról. De mindenképp utánanézek.

Ti miért kaptátok? Milyen típusú rohamai voltak a gyermekednek?

Éva

8888. elizabett85 (válaszként erre: 8887. - Maci1)
2012. júl. 27. 15:17

Kedves Maci1!

Köszönöm a választ, nekünk érdekes ez az egész dolog, mert igazából nem a gyógyszertől lettünk tünetmentesek, hanem kaptunk egy ACTH nevű hormon készítményt, amit általában csecsemőknél és katasztrofális epilepsziáknál alkalmaznak. Azzal mintha elvágták volna a kisrohamokat (nagy soha nem volt). Aztán, hogy tényleg ne legyen gond beállították neki a Depakinet, de mivel nem rohamozott soha az ACTH kezelés után,így az az adag maradt, amit 7,5 kg-os testsúlyhoz állítottak be, soha nem emelték, pedig már 12 kg. Nekem sem lenne gondom a gyógyszerrel, csak mivel ő kicsi a gyógyszer visszaveti a mozgásfejlődését, ezért szeretném elhagyni, a doki szerint pedig biztonsággal elhagyható, hiszen már rég nincs szinten a gyógyszer.

Mindenesetre nagyon fogok figyelni!


Köszönöm:Liza

8887. Maci1 (válaszként erre: 8876. - Elizabett85)
2012. júl. 27. 11:49

Kedves Liza!

Új vagyok a fórumon, de ezzel a betegséggel kapcsolatban sok a tapasztalatom.

A fiam, aki most már 19 éves, 5 éves kora óta epilepsziás.

Convulex-szel tünetmentes volt 9 éves koráig, ekkor döntött úgy az orvos, hogy elhagyhatja a gyógyszerét.Kb. két hétig minden rendben volt, de ahogy fokozatosan ürült ki a gyógyszer a szervezetéből, visszajöttek a rohamai (addig csak kisrohamai voltak, de akkor három nagyrohama lett 2 nap alatt, hiába állították vissza a gyógyszerét). Miután duplájára emelték az adagját, nem volt több nagyroham, de a kisrohamokat AZÓTA SEM sikerült teljesen megfékezni, pár hónap tünetmentesség uán mindig becsúszik egy-kettő. Ami nagyon rossz, mert hiába végzett az iskolában, nem tud elhelyezkedni sehol...úgyhogy azt tanácsolom, hogy csak óvatosan a gyógyszer elhagyásával. Én azóta ezerszer megbántam, hogy elkezdtük, inkább szedne gyógyszert és lenne tünetmentes! Így viszont nem tudom, milyen esélye van gyógyszer mellett is a rohammentességre.

8886. agnes1219
2012. júl. 26. 20:00
sziasztók,miüdv mindenkinek,tindigo-/MEDA-/ burder- sajnós a gyógyszert nagyón nehéz eltalálni,nekem,móst a keprát ,apránként adagólják,és a rivotril05.}ANEUROTOP NEKEMSE VÓLTJÓ.
8885. 04d410066e (válaszként erre: 8884. - Meda)
2012. júl. 26. 13:50
Akkor kitartás! Tudom, hogy nagyon rossz, dolgozni sem tudtam két hónapig. Este könnyen elaludtam, aztán ált. hajnali 2-3 fele már fent voltam, és nem tudtam visszaaludni, meg délután sem tudtam elaludni... Már napi 250 mg-tól ez volt. Szóval 1 hónap után tudtunk csak emelni, 500-ra. Viszont az emeléssel együtt is a 2. hónap már lényegesen könnyebb volt. Ill. este helyett így reggel szedtem az első hónapban. Plusz 500 mg-nál megálltunk, nem emeltük tovább, hátha elég lesz, és elég lett. :) Szóval utólag már örülök neki, mert ha nem lett volna mellékhatás, ezret szedtem volna, amire semmi szükségem, mert tökéletesen jól vagyok 500-al is. :) Nem tudom, mennyit szedsz, de konzultálj az orvosoddal, hogy esetleg csökkentsétek picit, vagy/és emeljétek nagyon lassan. Az első hónapban tragikusan voltam, folyton bőgtem, meg alig láttam a fáradtságtól, szó szerint zizis volt a kép, és egyszercsak elmúlt. Én abba akartam hagyni, aztán úgy döntöttem, hogy 1 hónap után nem lesz jobb, akkor hagyom. Aztán jobb lett. 2 után meg már semmi gond, és azóta is úgy alszom, mint a mormota, akár 10-12 órát is tudnék néha. :) Én is beszéltem anno a dokimmal, ezért vártunk az emeléssel is egy hét helyett egy hónapot... Nyílván nem tudom megmondani, hogy neked mennyit vagy hogy kéne szedni, de nekem segítőkész volt a dokinőm, és módosított a dolgokon, és úgy könnyebb volt. Azért a saját szakálladra ne csináld. :) Beszéld meg a dokiddal! Gondolok Rád! Majd írj mi volt! puszi
8884. Meda (válaszként erre: 8881. - 04d410066e)
2012. júl. 26. 13:04

Pontosan ez történik Velem, ami Neked az elején volt!


:(

8883. border05 (válaszként erre: 8881. - 04d410066e)
2012. júl. 26. 11:24
nekem sem zsibbasztja az agyamat, irodában dolgozok, úgyhogy ez egy fontos tényező
2012. júl. 26. 08:59
kelenne=kellene, bocs :)
8881. 04d410066e (válaszként erre: 8878. - Meda)
2012. júl. 26. 08:59
Meda, én csak ezt szedem, ráadásul a min. adag (nekem minimum 1000 mg kelenne a kb. 50 kilómra) a felét szedem csak, és ettől önmagában is rohammentes vagyok. Az elején elég gáz volt, kb. egy hónapig, mert nem tudtam aludni tőle, és halálosan fáradt voltam a napi 3 óra alvástól, de 2 hónap alatt teljesen elmúlt, és azóta semmi mellékhatás, és teljesen jól vagyok. :) Nekem bevált. Ráadásul nem vagyok fáradékony, nem "zsibbasztja" le az agyamat, nem szédülök, úgyhogy szellemi munka ugyanúgy megy, tanulni is tudok, és a táncot sem kellett abbahagynom. :)
8880. border05 (válaszként erre: 8878. - Meda)
2012. júl. 25. 23:12

én szedek Kepprát

nekem nagyon bevált, mellékhatása nincs

én a Lamolep, és a Topamax mellett szedem harmadiknak

azóta mióta szedem, sokkal jobban vagyok

nem vagyok teljesen rohammentes, de sokat javultam

8879. agnes1219 (válaszként erre: 8878. - Meda)
2012. júl. 25. 19:57
MEDA-anyit segit hetek,hógy,útánanézek,a neten,és,a dókimnak,is szólók,hógy mit túd róla,irók feltétlen,én keprát szedek.}ésca rivotril05mg.üdv ágnes
8878. Meda
2012. júl. 25. 19:31

Sziasztok, ki szed közületek Levotiracetámot? Kepprának ez a hatóanyaga.

Ismeri valaki ezt a gyógyszert? Tapasztalat?


Régebben szedtem Neurotopot, Trileptalt, most szüneteltetem a Rivotrilt, az orvos tudtával.


Segítséget kérek!

8877. agnes1219 (válaszként erre: 8876. - Elizabett85)
2012. júl. 25. 19:15
elizabett85-szió,először,is ha,a fiad igy születet,és,roham,mentes, én szinténszedtem,convulexet,de nem csak az más,epis gyógyszer,is,kiválthat ,elvónásitüetek.}igaz,én 24,évesen letem,tünetes,de anyi gyógyszer váltás,stb.} szóval,én kikérném,másik neurológús véleményét. remélem nem haragszól.üdv ágnes
2012. júl. 25. 12:47

Sziasztok!

A kisfiamtól 1,5 év rohammentesség után, ha pénteken jó lesz az EEG-je elveszik a gyógyszerét (Depakine Crohno). Még nem beszéltük meg a doktornővel (dr. Neuwirth)a részleteket, de érdekelne, hogy esetleg mire számíthatok a gyógyszerelhagyás közben és után. Viselkedését ez mennyire befolyásolhatja? Tudom, hogy mindenki más és más, de ha van köztetek olyan aki szedett Convulexet, Depakinet vagy más valproátos gyógyszert és már nem szedi, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait. Előre is köszönöm!


Liza

8875. Edó21 (válaszként erre: 8873. - Agnes1219)
2012. júl. 24. 00:52
Még azt elfelejtettem! Hogy az én házasságom egy epilepszia gyógyszertől sosem fog tönkre menni, mert még időben "közben járnék" az orvosnál.
8874. Edó21 (válaszként erre: 8873. - Agnes1219)
2012. júl. 24. 00:50
Kedves Ágnes! Jól elolvastad a hozzászólásomat? Nem Zoloft gyógyszerról írtam, hanem Zonegran-ról. Ha az ismerőksödnek felírtak egy fajta gyógyszert, és tönkre ment a házassága, akkor nagyon nagy valószínűsége, hogy ott a házasságával nagy bajok voltak, és nem azért mert egy adott gyógyszert írtak fel neki.
8873. agnes1219 (válaszként erre: 8869. - Edó21)
2012. júl. 22. 17:03
szió,sajnós a ZOLOFT,NEMIGAZÁN JÓ,GYOGYSZER,EGY ISMERŐSŐMNÉK,FELIRTÁK,ÉS A HÁZASÁGA MEGROMLÓT.}HA VAN KÉRDÉSED IRJ.
8872. border05 (válaszként erre: 8871. - Edó21)
2012. júl. 22. 01:24

pedig ez az orvos dolga, hoy felhívja a beteg figyelmét erre, mielőtt felírná a gyógyszert

persze a Convulexről sem mondják meg,hogy hízlal,mint az állat

8871. Edó21 (válaszként erre: 8869. - Edó21)
2012. júl. 22. 00:50
Elfelejtettem, a Tegretol hatóanyaga, és a többi ilyen hatóanyagú gyógyszer.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook