Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretném tudni, hogy melyek azok a szakmák, amiket epilepsziások tanulhatnak? fórum

Szeretném tudni, hogy melyek azok a szakmák, amiket epilepsziások tanulhatnak? (tudásbázis kérdés)

1 2
39. c44446d6e0 (válaszként erre: 1. - 24978939ee)
2023. febr. 5. 15:23

Szia! Eredetileg kisrohamaim voltak, nagyjából tünetmentes... Programozó matematikus. 10-12 évig dolgoztam szoftverfejlesztőként és csak azért váltottam, mert változott az érdeklődésem, de továbbra is IT-ban dolgozom.

Szerintnem tünetmentesen: határ a csillagos ég! :)

Talán mondjuk pilótának nem mennék :D

38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Tami8)
2021. febr. 16. 22:34
Ha nem lehetne, fel sem vették volna. Vagy már közben eltanácsolták volna a pályától. Miért nem beszélsz a tanáraival?
37. Tami8
2021. febr. 16. 22:23
Lányom epilepsziás ..gyógyszereket eszik. De teljesen tünetmentes. Egészségügyi gimnáziumba jár érettségizni fog.Dolgozhat e eü. Pályán? Mert a neurológia orvos azt mondta, hogy nem.Érettségiznie lehet?!
36. Bogárka111 (válaszként erre: 30. - Timcsike89)
2011. márc. 9. 17:03
szia Timcsike! Örülök neki hogy ilyen hosszú ideig nem voltál rosszul.Szeretném kérdezni hogy mióta küzdesz a betegséggel és hogy kezelnek -e gyógyszerekkel. Nekem is ritkán vannak tüneteim életemben 2 -szer volt most lesz júniusban 2. éve hogy gyógyszereznek ekkor volt a második rohamom is.A dokinőm azt mondta hogy 3 évig kell szednem a gyógyszereket ezért érdekelne hogy te szedsz -e valamilyen gyógyszereket és ha igen akkor mióta?!
2011. márc. 9. 15:41
Én pedagógus vagyok az epilepsziámmal.
2010. okt. 5. 19:55

Varrónő, bolti eladó. De egyéni elbírálás alapján működik.

Nekem sok szakmát nem írtak alá. Csak hogyan lesz így munkaviszonyom?

33. a14deb9047 (válaszként erre: 30. - Timcsike89)
2010. márc. 4. 19:42
Gépkocsivezető, kárpitos, asztalos, varrónő pl. nem. De ez attól is függ, hogy milyen típusú epis... szóval, ahol életveszélyes sérülést szenvedhet, ill. okozhat.
32. 04d410066e (válaszként erre: 31. - Felhőjáró)
2009. okt. 1. 15:20
Szerintem is hallgass felhőjáróra. :)
2009. szept. 30. 09:43
Ne aggódj boldogulni fogsz.Túlságosan sokat foglalkozol az orvosokkal és ezen rágod magad.Meg lesz oldva minden nyugi.Ne görcsölj rajta annál rosszabb.Örülj hogy nincsennek rohamaid.Nekem simán oda írták hogy nincs tartós betegségem.Az epilepszia számomra nem betegség hanem állapot.
2009. szept. 28. 17:20

tindigo!

Nekem azzal van a problémám hogy a legtöbb helyen(kivéve tanfolyamok) kérnek a háziorvostól egy papírt, amelyen le kell igazolni hogy van e tartós betegségem. Így kénytelen vagyok leigazoltatni, és odaírják hogy epilepsziás vagyok! az epilepszia rengeteg, szinte mindenhonnan kizáró ok.

Nem foglalkozhat az ember bármivel, elég csak arra gondolni hogy ez eszméletvesztéssel járó betegség. Persze a legtöbb helyen túlreagálják, sokan nem tudják mi is ez.

A betegséget ÉN már elfogadtam, nekem ez természetes hogy ez velem van, mert már régóta epis vagyok. De azt hogy nem tanulhatok tovább ez miatt, azt már nem fogom elfogadni, és ezért vannak felelősek, és lehetne hibáztatni embereket, mert az epilepszia NEM fertőző betegség vagy nem halálos és ez miatt simán lehetne tovább tanulni, és mégis majdnem minden szakmánál kizáró ok!!! Mégis hogy van az hogy az epi miatt nem lehet tovább tanulni?

Annyit kellene változtatni hogy szakorvosi vélemény alapján járnak el, mégis ő az aki látja az állapototomat....hidd el, vannak felelősek, mert szerintem az nagyon durva, hogy a továbbtanulásról van szó akkor egy könyvet kinyitnak, és aszerint járnak el....


Felhőjáró!

2 és fél éve nem voltam rosszul! :)

2009. szept. 26. 19:49
Azért bármi nem lehet mert kizárva pl.sebész buszvezető(mert nem kaphat jogosítványt!!).Szóval azért van akadály de.....
2009. szept. 26. 16:55

Szerintem ez függ az epilepszia fajtájától.

Az öcsém epilepsziás és azt mondta a doki neki, hogy BÁRMILYEN szakmát választhat, kivéve repülőgép pilóta nem lehet. :-)

27. felhőjáró (válaszként erre: 24. - Timcsike89)
2009. szept. 26. 06:24
Milyen gyakran vannak rohamaid?
2009. szept. 25. 16:21

Szerintem az ember lehet szinte bármi, attól még, hogy epis. Makkegészséges embereknek sem való minden szakma. Én pl. tudom, hogy a villodzó fények és a mozi ill. az éjszakázás rossz nekem, úgyhogy nem leszek mozigépész vagy diszkósztriptíztáncosnő, de ettől még nem vagyok semmivel sem kevesebb, mint más. Számítógéptől semmi bajom, titkárnőként dolgozom, és egész nap az előtt ülök, és nagyon sokat táncolok, mert egy nap szeretnék azzal foglalkozni. Még nem tudom, pontosan mi leszek, de az biztos, hogy nem egy orvos fogja nekem megmondani. Bár az én orvosom szerencsére támogat minden épeszű dologban. Minden epis nagyjából tudja, hogy mi az ami rohamot produkál, vagy éppen semmi extra oka nincsen. Persze az évi 1 rohamommal talán könnyen beszélek, de akkor is! Ha valaki nem tudja elfogadni ezt az állapotot, kérjen hozzá segítséget, pl. kineziológust, vagy pszihológust, de másokat hibáztatni semmi értelme. Pl. kicsi gyerekkel is nagyon nehéz állást kapni, talán még nehezebb is...

És egyetértek benne, hogy bárki lehet szuper! :)

Tehát kitartás mindenkinek!

2009. szept. 25. 09:53
Ha van orvosi vizsgálat akkor az általában felületes és nm veszik észre az epilepsziát.Ne foglalkozz vele annyit.Menj el csináld végig és utána nyilatkozz.Nyugodt légy az orvosin is mert meghallgatnak megmérik a vérnyomásod megtapogatnak megkérdezik van e fertőző betegséged és kész.Mással nem igen foglalkoznak.Ne parázz rajta ennyit mert feleslegesen idegeskedsz.Majd ha túl leszel a dolgon és véletlenül nem sikerülne majd akkor aggódj ,de most koncentrálj arra hogy minden simán fog menni.
24. Timcsike89 (válaszként erre: 23. - Felhőjáró)
2009. szept. 24. 13:44

Az a baj, hogy a szakorvos véleményét is felül tudják bírálni. Ez miatt idegeskedek. Elmegyek a suliba két lehetőségem van:

1 ha nem kérnek papírt tagadok

2. Elmondom, mivel ugyis lesz E. Ü. viszgálat, és ott minden kiderül.

Szerintem belehalok ha elutasítanak, pedig valahogy érzem hogy ez lesz a vége: elutasítás

Nem tudom, mit kezdjek magammal akkor,és az érettségi nem ér semmit, mivel nem vagyok szakosodva.

Pedig képzeld találkoztam olyannal is a fórumon aki orvos akar lenni, neurológus, hihetetlen, ekkora különbségek vannak, és nem az állapotot nézik!

23. felhőjáró (válaszként erre: 22. - Timcsike89)
2009. szept. 21. 20:55

Szia!

Hát őszintén megmondom nem tudom.Ha a háziorvosod nem közreműködő akkor hagyd ki és a papírjaidat írasd alá a kezelőorvosoddal.úgy is az ő véleménye számít.Szerintem mindegy ki írja alá,lényeg alá legyen írva.

2009. szept. 19. 20:32

Felhőjáró!


Én is a saját elhatározásomból döntöttem erről a szakmáról, viszont a szakorvos is engedélyezte és ajánlotta. Először választottam, és utána kértem ki a tanácsát.

Igazából a szakmámnál amit tanulni akarok ott az van, hogy az epilepszia egyéni elbírálás alapján kizáró ok. De az epilepsziát senki nem igazán szokta jó szemmel nézni, ha szakmát nézek. Főként azért mert ájulásos, hiába mondom hogy csak reggel vagyok rosszul. A háziorvostól pedig nem várok semmi jót, a legkisebb felelőséget se válalja. Nem fogja ráírni a papíromra hogy ajánlja, vagy tanácsot adni se fog. Pedig muszáj lesz rábeszélni hogy nincs kizáró ok. Különben is a szakorvos véleményére nem igazán kiváncsi, pedig megadta az engedélyt. E.Ü. papírt márpedig fognak kérni a suliba, és a háziorvosnál kell leigazolni hogy mi a szitu....szerinted mit csináljak?

21. felhőjáró (válaszként erre: 20. - Timcsike89)
2009. szept. 16. 08:24

Szióka!

Én nem kértem szakmát hanem választottam egyet és kész.Menj tanulj és nem foglalkozz semmivel,és senkivel.Senki nem tudhatja neked mi a jó,csak Te magad.Ja és miért is akarnak ennyire korlátozni??Pláne ha tünetmentes vagy.

2009. szept. 15. 22:19

Felhőjárő!


A szakorvosom ajánlotta a szakmát, én is úgy látom hogy nincs kifogásoló tényező. Hogy idézzem a dokit: "természetes lehetek" Én jöttem kicsit zavarba hogy hülye kérdést raktam fel.

Na de majd a foglalkoztatási orvos nem tudom mit mond. Általába könyv szerint mennek el. A szakorvos véleménye pedig nem ér semmit. Nem tudom mit csináljak. Rehabos szakmából éljek meg??? Holott simán felvennének fősulira....

A üzemorvosok azt tudják csak hogy az epilepsziás bármikor rosszul lehet, akármikor, éjjel-nappal, beütheti magát, és GM rohamot ismerik. Nekik ez az epilepszia. Legalábbis én ezt vettem eddig észre. Persze nem akarok általánosítani se, csak az én esetemet írom le, de így vettem észre. Aztán így menj el szakmát kérni.

Úgy félek....:(

19. felhőjáró (válaszként erre: 18. - Timcsike89)
2009. szept. 14. 07:39
Hát nem ez a teljes élet.Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél.Nagyon szerencsésnek érzem magam e téren.Az meg nem zavar hogy nincs jogsim.Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.Te mi szeretnél lenni?A fertőző betegségeknél pl.HIV, tbc, stb...ilyenekre vagy esetleg himlő,skarlát meg ilyenekre gondolnak.
2009. szept. 13. 15:23

Felhőjáró!


Nem hinném hogy el tudnám titkolni. Volt már rá példa hogy el kelett vinnem a kartonomat. Ott hogy titkoljam el, rajta van, és azt nem tehetem meg hogy nem viszem be, mert jelzik az iskolának és addig nem adnak papírt.

Egyébként pl:cukrászként magamba vágom a kést! Irodába a számítógép kiváltja a rohamot. Ezeket a válaszokat kapom általába. Mondtam hogy mindenre van válaszuk.

Mondjuk érdekes hogy azt meg se kérdezték hogy van e fertőző betegségem:D

Azt se tudom milyen fertőző betegségek vannak:D gondolom nem náthára gondoltak


Egész egyszerűen azt nem tehetem meg hogy nem mondom meg....

például azon fenn voltak akadva hogy ha váltott műszakban dolgozom az számomra nem lenne ideális. Pl egyszer este, utána délután satöbbi, satöbbi.

Hát.... Bakker találj munkát így.És lehetőleg maradj nyugodt!!


Csak nem tudom mennyire lehetek nyugodt amikor a (tavalyi 4,36-os átlagommal) szőnyegszövönek,vagy juhtenyésztő szakmát ajánlanak mert epis vagyok.

Ez a teljes élet???

17. felhőjáró (válaszként erre: 16. - Timcsike89)
2009. szept. 11. 08:27

Timcsike!

Én a helyedben meg sem mondanám sehol a betegségem.Ha kérnek papírt ott sem.Szerintem felesleges.Könyörgöm mi a fene bajod lenne egy irodában???vagy cukrászként???vagy sorolhatnám.Ha fertőző betegséged nincs akkor miért aggatják a körmüket?Én nem kérdeztem meg senkit.Eldöntöttem és kész.Kb.tudom hol a határ és ennyi.Masszőr nem lehetnék mert attól viszont előfordulhat roham ha sokat masszíroznék begörcsölne a kezem.Nincs a homlokodra írva hogy mi a bajod.Közgazdász is lehetnél az sem veszélyes.Csinálok egy csomó olyan dolgot amit elméletileg egy epis nem tehet.Persze azért vigyázok,de rendszeresen jártam a nyáron úszni,kerékpározok,utazok,ráadásul sokat.15 órát vonatoztam Frankfurtig.Teljes életet élek,de jogsim nincs.De majd lesz.Egyébként azért nem kérdeztem meg szakorvost mert nem voltam kíváncsi a véleményére.Ha az emberben elülteik hogy beteg,még arra is képes hogy elhiggye.Nekem arra nincs szükségem.Egészséges vagyok,kis hibával.És hidd el bármit megtehetsz ha akarod.Engem pályaválasztás terén nem érdekelnek az orvosok.Gyógyítson és végezze a dolgát nem engem bíráljon hogy mit tehetek meg meg mit nem.Azt azt én érzem.

2009. szept. 10. 19:18

Felhőjáró!


A szakorvost meg se kérdezted? Nekem azt a véleményt bírálták felül!!! Pedig a szakorvos véleménye sokkal pontosabb mint egy háziorvosé.

Nem értem ezeket a különbségeket!

Te hól laksz? sajnos itt nálunk nem adnak meg ilyen papírt ennyire könnyen. Persze most nem a te szakmádról beszélek, hanem általánossan bármilyen munkáról. Mindenhol azt hajtogatják hogy az epilepszia sajnos kizáro ok szinte mindenhonnan. Ha pedig mondom hogy évek óta tünetet mentes vagyok akkor azt mondják hogy a rohamot bármi kihozhatja, és nincs ajánlott szakma számomra. Ezt az üzemorvosok, tanácsadók mondják, a szakorvos véleménye nem számít, felulbírálják simán, és a neurológus se tud mit tenni. És azért utasítanak el mert egy könyvbe le van írva hogy az adott szakmáról az epilepszia kizáró ok. Az teljessen mindegy hogy milyen típusú epid van.


Ezért csodálkozok én a te eseteden. Felháborítanak a különbségek. Te simán egy délelőtt bemész a háziorvoshoz, magvan a papír, és tanulsz amit akarsz. Én meg a továbbtanulás miatt még mindig egyeztetnem kell. És még az se biztos hogy tanulhatom amit akarok.....:(

2009. szept. 10. 09:01

Szia!

Azt hiszem a szakorvosom is megadta volna az engedélyt.Egy 8 hónapos iskolába jártam de ott nem kellett más.Ott nem tudtak rólam semmit,vagy is az osztálytársaim igen.Jogsim nekem sem lehet még,pedig már többször kértem.5 év rohammentes időszak után lehet kérni,és az még nekem nincs meg.Viszont gyerekem az lehet,és azt hiszem ennél nincs fontosabb az életben.Le van tojva a jogsi.A munkával kapcsolatban pedig nem értem miért küldözgetnek ilyen helyekre.Bementem a suliba beiratkoztam,aztán közölték kell ilyen papír.A háziorvos megírta és kész.Túl van bonyolítva az életed ezekkel az orvosokkal.

2009. szept. 9. 22:43

Hali.

Teljessen felháborít hogy mekkora különbségek vannak az intézmények között. Nekem anno volt szakorvosi papírom és nem érdekelte se az iskolaorvost sem pedig az üzemorvost elutasítottak, ráadásul, 2 év tanulás után. Persze fellebezni se volt már lehetőségem. De ez már régebben volt, csak annyit akartam mondani hogy hihetetlen, és annnnyira igazságtalan hogy neked egy háziorvos megadja a papírt, aki azért valljuk be csak nem a neurológusod(gondolom), megadhat egy ilyen papírt, és elfogadják. Nagyon felháborít.

Allig akarom elhinni hogy az iskola egy egyszeű háziorvostól kérte a papírt....nem volt semmi vizsgálat?


Egyébként nagyon nincs mit meglepődnöm mert olvastam olyat is itt, hogy is jogosítványa van és epis!!!


Én szeretnék mindent elkövetni hogy engedélyezzék a választott szakmámat, de mint mondtam egy foglalkoztatási orvoshoz kell elmenni. Persze a foglalkoztatási orvos egy olyan orvos akinek nem sok köze van hozzá, mert valószínű belgyógyász.

Nagyon félek mert az epilepszia mindenhonnan kizáró ok és sok helyen hivatalossan járnak el.

Komolyan nem is értem hogy neked hogy adhatták meg?! Bárcsak nekem is szerencsém lenne. :)

Üdv, és jó egézséget

13. felhőjáró (válaszként erre: 12. - Timcsike89)
2009. szept. 9. 21:48
Az iskola kért egy orvosi nyilatkozatot hogy elvégezhessem a sulit.Ilyet mindenkinek vinni kellett a háziorvosától.A munkám során pedig voltam üzemorvosnál és ő is jóváhagyta.Szóval nem mindig kell a legrosszabbra számítani.Nem szoktam letagadni mert nincs értelme,de ha arról lenne szó hogy célt érjek gondolkodás nélkül megtenném.A környezetem a vendégeim az orvosaim tudják mi a helyzet velem így nincs titok.A késsel meg nagyon vigyázok.Bízom benne sosem lesz ebből gond.Tudom hatalmas felelősség,de van két gyerekem akiket el kell tartanom.Ők még nagyobb felelősség.Nincs választás,ez van.Meg kell tanulnunk ezzel együtt élni.Kívánom hogy azzal foglalkozz amit szeretnél magad mögött hagyva az előítéleteket.
2009. szept. 9. 13:08

Felhőjáró!

A háziorvosnál a kartonon rajta van hogy epilepszia, és nem nála értettem a vizsgálatot. A háziorvosnak a továbbtanulásnál nem sok köze van, maximum a véleményét kérhetet ki amit ugye meg is tettél.

Én az iskola, vagy a képzési centrum orvosánál értettem, hogy ott nem jelezted hogy epilepsziás vagy.(ha jelezted volna tuti elutasítanak) Minden képzés előtt csinálnak E.Ü. vizsgálatot! ha az epi nem kizáró ok folytathatod a képzést, ha pedig igen akkor abba kell hagyni és nem szerezheted meg a papírt. A háziorvos véleménye nem sokat ér, akkor sem ha ajánlja, különben is, epilepsziára a neurológus kezel és nem a háziorvos. De az ő véleményét is felűlbírálják. A kéz-és lábápoló műkörömépítő pedig kizáró az biztos, de azért nagy szerencse hogy megvan.

Ne gondolt hogy roszból mondom ezeket, de nagyon alá tudnak ásni az embernek ha akarnak:(

Gondolj csak bele simán mondhatták volna anno hogy bárki lábába belevághatod a kést. Arról nem is beszálve hogy ahogy én észrevettem minden epilepsziát egy kalap alá vesznek, ami teljessen felháborító.

Mindenesetre nagy mázlista vagy! Ha pedig a zajra vagy érzékeny akkor legfeljebb kézzel csinálod nem géppel, a hormonokon, és az időjáráson viszont nem lehet ilyen könnyen segíteni.....mindenesetre jó egézséget kívánok

11. felhőjáró (válaszként erre: 10. - Timcsike89)
2009. szept. 4. 09:58
Nem tagadtam le semmit hisz a háziorvosom tisztában van vele.Inkább ő is úgy gondolta hogy had tanuljak és megadta a lehetőséget.Az én rohamom csak a bal oldalamat érinti és van annyi időm hogy elhagyjam a helyiséget és letegyem a kést.A vendégeim legtöbbje tud a betegségemről.Én a zajra vagyok érzékeny nem a fényre bár ez sem mindig igaz mer sokat jártam bulizni és a diszkó sem zavart.Szóval igazából inkább a hormonjaim befolyásolják,meg a lelkiállapot és az időjárás.Kívánom hogy sikerüljön elvégezned olyan iskolát amilyet szeretnél.
2009. szept. 2. 21:48

Felhőjáró!

Azt pontossan meg tudom neked mondani hogy a kéz-és lábápoló műkörömépítő kizáró ok, mármint a tanulásnál. Gondolom csináltak egy vizsgálatot(vérnyomásmérés stb) és te ott letagattad hogy epis vagy amit alá is írtál,mármint hogy nincs eltitkolt betegséged. (amit én 100%-ig megértek).

Ez egy nagy szivatás, hogy én itt szenvedek a továbbtanulással, nálam pont a jövő héten derül ki minden, hogy tanulhatok e tovább vagy sem.


Amúgy általában hülyeségekkel szoktak érvelni, a tanácsadók, és az üzemorvosok, hogy miért nem tanulhatunk tovább. A pedikűrös kicsit húzós mert élesek nagyon a kések, de örülj hogy megvan a végzettséged, és csináld ha úgy érzed nincs belőle gond.


Kíváncsi vagyok van e egyáltalán olyan epilepsziás akinek a villogó fények hozzák ki a rohamot. Ez a továbbtanulásnál már régóta rágják, de én nem hinném hogy túl gyakori az epilepsziának az a típusa akinél a villógó fények hozzák ki a rohamot. Pl.:számítógép.


Egyébként nagy szerencséd van hogy sikerült, kitanulnod, vendégkört alakítanod és az egézséged nem akadályoz. MÁZLISTA :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook