Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
53. Százas Evelin (válaszként erre: 49. - Channa*)
2017. okt. 17. 22:04

Aha, akkoriban még az dívott. Én pont az epe miatt annyira gebe voltam, hogy direkt örült a sebész nekem. :-)

Én meg annak örültem, hogy létezik egyáltalán valamilyen segítség, mert mit ne mondjak eléggé pokoli volt az a mindennapos görcs.

Nem is szabad eljutni odáig, bár neked nem ilyen vészes (még) most a helyzeted, akkor is benne van a veszély, valóban. Jó lesz megszabadulni ettől. :-)

Stramm nő vagy, biztos elég lesz az otthoni két hét lábadozás, de kímélgesd magad még utána is ameddig kell.

52. fincsi5 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. okt. 17. 19:42
Úgy lesz, Channa!:))))
2017. okt. 17. 17:25
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Channa*)
2017. okt. 17. 17:09
Nem, valakinek állandósul.
49. Channa* (válaszként erre: 46. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 16:13

Szia!


Köszönöm szépen!

Igen, hagyományos van a családban is, de az már volt vagy 30 éve. Szép nagy vágásai vannak a nénikémnek, és nehezen gyógyult, mert ő kövér és emiatt sokáig lábadozott is, ha jól tudom. Majd őt is kifaggatom, csak nem akarom őket idegesíteni még:)))))


Amúgy sem szoktam nehéz munkát végezni (csak torna), így ez nem lesz gond. Majd a műtét előtt nagytakarítok (lehet, hogy írtam már?), és akkor nem fog zavarni semmi. Kreatívkodok majd itthon meg egyebek.

2 hétig mindenképp itthon maradok, remélem elég lesz. Persze nem gond, ha tovább tart, csak én nem szeretek itthon lepzselni:)

48. Channa* (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2017. okt. 17. 16:09

Igen, én vagyok:(


Remélem 1 hónap múlva már nevetgélek én is:DDDDD


Köszi a drukkolást!

2017. okt. 17. 14:04

Most látom, hogy te állsz műtét előtt.


Egész jókat, biztató dolgokat írtak, szorítok neked, Drága Channa!:))))

46. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Channa*)
2017. okt. 17. 14:02
Szia Channa! Nekem már nagyon rég volt az epe műtétem, még a hagyományos nagy vágásos módszerrel, úgyhogy a laparoszkóposban nem vagyok kompetens. Ismerek viszont olyat akit az elmúlt néhány hétben így műtöttek. Az a műtét utáni két hét leginkább a seb gyógyulás miatt kell, lesznek ott azért valami kis varratok, azt maga vagy 10 nap amíg kiszedik, és addig némileg "húz". Aztán meg hajolgatni, emelgetni nem ajánlatos egy darabig, azt nem tudom meddig, de biztos hogy tovább mint két hétig. Azt az időt legjobb otthon tölteni, mert bárhová kimozdulni az már járhat valami váratlan mozdulattal, váratlan történéssel ami egy friss sebet viselve akár veszélyes is lehet.
45. Channa* (válaszként erre: 40. - Senkilánya)
2017. okt. 17. 11:41

Szuper:D

Köszi, hogy leírtad!

2017. okt. 17. 08:21
Köszönöm szépen, végül is már eldöntött tény , mert 24-én műtenek, de szerettem volna a megerősítést a döntésemben.
43. szemmelver (válaszként erre: 27. - Globus)
2017. okt. 17. 08:14
visszér műtétem volt már
2017. okt. 17. 08:03

Szia!

Nekem is 2cm-es kövem volt, halasztottam a műtétet, a3tán már e5yre többször fájt, de még elviselhető volt.


Én is dilemmáztam. A doki azzal győzött meg, hogy azt mondta:"Most még simán kivehető laporoszkóposan, de ha valami gond lesz vele vagy pl. besárgul, akkor Sos műtét és akkor lehet, hogy vágnak egy nagyot."


Hát azt nem szerettem volna. Meg azt sem, hogy elrákosodjon.

41. Százas Evelin (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2017. okt. 17. 07:31

Lehet, hogy még néhány évig nem lenne panaszod, pláne ha vigyázol az epe-irritáló ételekkel. Nem tudom, mennyi idő alatt tud egy 2 cm-es kő kialakulni, elég-e annak egy diéta időszaka, amikor elvileg alig ürül ki az epe a hólyagból, mert az ugye a zsírbevitel hatására történik.

Mert ha mégsem ez okozta, hanem valami saját hajlam, akkor előbb-utóbb lesznek további panaszok is, az a kő onnan nem tűnik el magától.

Nekem egy egész kis maroknyi volt belőlük, csinos kis bilirubin kövecskék. (Odaadták egy kis zacskóban. Ott bezzeg hamarosan szétporladt.) A panaszok odáig tudnak fajulni, hogy azokkal már együttélni is képtelenség. Akkor már senki nem töpreng, hogy megműttesse magát, vagy ne.

Neked még elvileg van időd, nade ha jól értem, az orvosok már eldöntötték, hogy ezt műteni szükséges.

Vágj csak bele szerintem nyugodtan, ma már az a laporoszkópos eljárás elég finom módszer, nem okoz nagy hasi sérülést. (Nekem anno még a fél oldalamat felvágták emiatt).

Utána van egy féléves nagyon szigorú diéta, nade ha a Dukánt elviselted, ez nem hinném, hogy gondot okozna.

Nekem 28 évvel ezelőtt vették ki a köveimet a hólyaggal együtt, és azóta sincs semmi bajom. Túl zsírosat ugyan nem ajánlatos ennem, mert akkor ugyanúgy jelentkezik az a bizonyos jellegzetes, lapockák alatti fájdalom, nade hol van az attól, ami a műtét előtt volt?! Ez egyébként eléggé sajátságos, egy ízben még lehet kicsit "bűnözni" valami zsírosabb kajával, de ha egymás után kétszer is megtörténik, egyből jelentkezik az epe-probléma. De ezt tudva - erre az egyre kell vigyázni, egyébként meg én megehetek bármit, mintha sosem lett volna epebajom.

40. senkilánya (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. okt. 17. 06:20
Nyíregyházán műtöttek július 7.én.Aznap reggel kellett mennem reggel fét hétre és valamikor kettő körül operáltak.kaptam kórházi hálóinget branült és bekötöttek egy infúziót.Műtét előtt kb fél órával kaptam egy szurit ,bár sokan mondják hogy ők gyógyszert kaptak az úgynevezett bátorítót.Aztán jött a műtős felfeküdtem a kocsira,arra még emlékszem hogy bementünk a műtőbe és az altató orvos áll a fejem mellett de onnantól film szakadás.a szobában arra már emlékszem hogy jön a nővér bekötni az infúziót.Szerencsém volt nem volt csövem és a befújt gáz sem maradt bent mert egyáltalán nem fájt nem voltam felfúvódva Másnap reggeltől már vígan sétálgattam a folyosón.
39. Channa* (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 17. 05:17

De ez csak az első 2 hétben, ha jól tudom, nem? Ezért ajánlják, hogy az első 2 hétbe ne is dolgozzunk, illetve azoknál, akik a diétát nem tartják be.

Én így hallottam...

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 23:21

Szia!


Ha nincs gondod vele, akkor még várnék (én).


Epekő műtét után előfordulhat székelési probléma, konkrétan, hasmenés a legváratlanabb helyen és időben.

37. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2017. okt. 16. 22:58
A trombózis eljerülése miatt.
36. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Globus)
2017. okt. 16. 22:58

Nincs, és nem is vagyok még öreg - ez persze relatív:-) - 57 vagyok. A nicknév ne tévesszen meg:D


Újabban ez a protokoll, a vérhígító.

35. Channa* (válaszként erre: 33. - Globus)
2017. okt. 16. 22:45
Én úgy tudom, hogy a műtétek után 10 napig ajánlott a vérhígító.
34. youlcsi (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 22:27

nekem előtte sem volt bajom, utána sem lett bajom, viszont ha a kő elzáródást okoz, az könnyen hasnyálmirigy-gyulladáshoz vezethet... amibe meg azért már szoktak belehalni. Nem is beszélve az irritáció okozta epehólyag-rákról.

szóval ki vele! ez az egyetlen elfogadott gyógymód.

33. globus (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2017. okt. 16. 22:26
Atyaég. Van valamilyen alapbetegséged, esetleg korod miatt?
32. globus (válaszként erre: 29. - Bözsi néni)
2017. okt. 16. 22:25
Ez biztos. Alapvetően rossz alvó vagyok, de ott ritka jókat durmoltam :) Nappal és éjjel is.
31. Channa* (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 22:23

Igen!

Mindenképp gyere a műtét után és mesélj!!!!

Az izgulás természetes. Én még nem tudok pontos időpontot, de már izgulok....

30. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Channa*)
2017. okt. 16. 22:17
Vérhígítót kaptam, és mlg itthon is szúrnom kellett 10 napig magamnak.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 22:12

Ne félj, alszol egy jót és kész.

Dréncső nekem nem volt, másnap már lementem a büfébe újságot venni.

28. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. okt. 16. 22:08

Nekem nem kellett gyomortükrözés szerencsére:-) Cső sem volt, műtét után hasmenés sem, semmi kellemetlenség. Azért 2 hétig pihentem otthon (mert megérdemlem:-), utána mentem dolgozni. Irodai ülőmunka.


Diéta: kerültem a zsíros, a puffasztó ételeket, a nyers gyümölcsöt, zöldséget. Többször, kicsit ettem.


Így 3 év múltán mindent eszem, néha, ha tőbbet vagy nehezebbet eszem, akkor fáj, mintha még meg lenne az epehólyag a kővel.

Beveszek 1 Dipankrint és elmúlik.

Pizsamában voltam a kórházban.

27. globus (válaszként erre: 26. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 22:04
Nem operáltak még sosem?
26. szemmelver (válaszként erre: 23. - Globus)
2017. okt. 16. 21:56
mitől félek? a kiszolgáltatottságtól,,az altatásból való ébredéstől..a dréncsőtől..
25. szemmelver (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. okt. 16. 21:55
semmi panaszom nincs, csak azt mondták jobb ha eltávolítják
24. globus (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 21:46
Hamarosan jössz vissza Channát bátorítani.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook