Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
23. globus (válaszként erre: 21. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 21:45
Mitől félsz? Hogy fájni fog, vagy az altatástól, egyáltalán?
22. Channa* (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 21:44
És neked okoz panaszt?
21. szemmelver (válaszként erre: 20. - Globus)
2017. okt. 16. 21:32
Köszönöm......nagyon félek
20. globus (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2017. okt. 16. 21:25
Sok szerencsét neked is!
19. szemmelver (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 16. 21:24
Mennyire igaz..nekem a zsírmentes diétától lett epekövem... 24-én műtenek..nagyon félek
18. globus (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. okt. 16. 21:23
Remélem, nagyobb baja nincs :)
17. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. okt. 16. 21:22

Nem is tudom, pedig ideadták egy zacskóban.

1 nagyobb, kb. 3 cm-es és 3 db kisebb, valamelyik be volt szorulva a kivezető nyílásba. Mondta az orvos, hogy nem is rendes epe volt a hólyagban, hanem szakmai nyelven fehér epe.

Tőlem nem kértek gyomortükrözést.

16. Channa* (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 16. 21:22

Ja, én nem szoktam ilyen diétakat csinálni, nekem ez genetika.

Úgy tűnik, hogy az egyik nénikémtől az összes betegséget megörököltem...

2017. okt. 16. 21:20

Én is épp most nyitottam egy fórumot hasonló témában:DDD

Nekem okoz gondot és egyre gyakrabban, ezért mentem dokihoz.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 16. 21:19

Mekkora köved volt?

Az biztos, hogy nekem sem most lett, mert csak nem nő ilyen hamar meg, nem? csak lehet nem okozott áprilisig problémát.

Most nekem is gyorsan megy.

Pénteken sűrgősségi, ma kértem időpontot, de kell egy gyomortükrözés előtt, ha minden jól megy, akkor 2-3 hét múlva műtét....

13. globus (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. okt. 16. 21:15

Nem valószínű, hogy hirtelen alakult ki a kő, hanem szép lassan növekedett. Egyes nézetek szerint azoknál a nőknél gyakori, akik időnként csinálnak egy-egy "idióta" fogyókúrát, mint én is :) amikor kevesebb zsiradékot esznek, az epe rendszeres ürülés helyett be tud sűrűsödni.

Nyugi, minden rendben lesz. A nyakam elvágásától jobban aggódnék.

Kérdezted, hogy miként derült ki nálam, ha nem volt panaszom? Egy pusztán kíváncsiságból készült hasi uh-n derült ki a kő, utána 1,5-2 évente megnézettem, hátha csoda történt és eltűnt. Utolsó alkalommal mondta az orvos, hogy "csoda akkor történt volna, ha nyertem volna a lottón és nem kellett volna bejönnöm dolgozni" :) Akkor történetesen el volt záródva az epehólyagom és olyan nagyra nőtt, hogy átlógott bal oldalra. Beküldött a sürgősségire. Eltöltöttem ott majdnem két órát, aztán sajna mennem kellett dolgozni, aláírtam, amit kellett, saját felelősségre távoztam. Pár nap múlva azért elballagtam műtéti időpontot kérni, elég közelit kaptam.

2017. okt. 16. 21:14
Nagyon nagy dilemmában vagyok..tavasszal kiderült,hogy van egy 2 cm-es epekövem, ami akkor okozott egyszer gondot, sem előtte, sem azóta. A Dukán diétától alakult ki, mert nem ettem sem zsírt, sem szénhidrátot..Dilemmám..24-én műtenének..tavasszal már megvolt az időpont, de az altató orvos megvétózta a TSH alulműködésem miatt. Semmi bajom az epémmel...a műtét után sem lesz ? remélem....mi vár rám? aki már átélte segítene?
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. okt. 16. 20:49

Nem tudom, hogy a dokikat miért zavarja a bugyi...

elvileg szülés után sem szeretik. Engem nem igen érdekelt, mert ugye én hordtam:DDD

remélem pizsit vehetek fel, mert én másba nem szeretek aludni, igaz a nyakműtétem után napokig nem tudtam magamról, így jól elvoltam a kórházi hálóingbe is:D


Én nem is tudom, hogy kaja miatt van e problémám. Lassanmár semmit nem eszek, mert úgy érzem, hogy mindentől gondom van.

A kifli, ropi és kávé megy, ja meg a csoki:D

Múlt héten ettem valamelyik nap jóreggelt kekszet, amit délelőtt ettem meg, másnap mentem a sűrgősségire. A többi kajám a szokásos volt, kifli, kávé, ropi, így a kekszre gyanakszom.

De van, hogy a pároltkáposztát is megeszem és nincs semmi bajom....

10. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. okt. 16. 20:39

Műtét után nem híztam, hanem jóval később, de nem hiszem, hogy összefüggésben lenne.

Cső valamelyik oldalsó lyukban volt. Állítólag műtétek után nem tanácsos bugyit viselni, de nekem nem szóltak érte, így annak oldalára akasztottam fel a zacskót, amikor felkeltem.

Igen, azt mondják, hogy nehezebben áll be a diétás életvitel azoknál, akiknél az étkezés műtét előtt sem volt egyszerű.

Több ismerősöm nem kapott egyetlen vérhígító szurit sem, ezen nagyon felbátorodtam, aztán lelombozódtam, mikor kiderült, hogy "kivételezett" lettem.

Nem fájt utána semmi, bár el tudom képzelni, hogy az infúzióba külön kérés nélkül is tesznek valamit :)

Műtét után nem fogsz unatkozni, mert akkor nagyon-nagyon jól fog esni az alvás, míg a gyógyszerek ki nem ürülnek. Éjjel-nappal szunyóka, de jó az!

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Senkilánya)
2017. okt. 16. 20:33

Hol műtöttek? Pesten?

Hány napig voltál bent? Írnál egy keveset róla, ha van kedved?

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. okt. 16. 20:32

Óóóóó, tényleg a cső!

Hova teszik?

Ezek szerint lehet, hogy csak egyet alszok bent? De jó lenne, és persze az is, ha melóból nem kellene 1 hónapot hiányozni.


Bátorító tablettától én olyan gyorsan elalszok, hogy az csak na. Lenyelem és már dőlök is el:DDDD

Az eddigi műtéteimnél mindig pakolásznak, azaz én nem tudok önállóan felmászni, átmászni, stb.


Hogy lesznek problémásabbak? Utána is lesznek epegörcsök? remélem nem.

Miért műtöttek, ha nincs tüneted?


Vérhígító már alap a műtéteknél úgy tudom, nem?

A pm. műtlétemnél is kaptam 11 napig és az orrsövény műtétnél is.


Remélem nálam fog bent ülni valaki, mert nem szeretnék unatkozni, igaz, ha tudok járkálni, akkor úgy is kint leszek valahol:D


Nem hízták? Fájdalmaid nem voltak?


köszi!

7. senkilánya (válaszként erre: 1. - Channa*)
2017. okt. 16. 20:06
A Facebookon van egy nagyon jó csoport,Epekövünk volt nincs. Keress rá sok tanácsot, praktikát, étrendet kaphatsz tőlük.Nekem júliusban volt a műtétem sok okos dolgot olvastam a csoportban.
6. globus (válaszként erre: 4. - Channa*)
2017. okt. 16. 19:59
Az jó, ha nem vagy hányós. Tőlem kérdezték altatás előtt, hogy könnyen hányok-e, mikor megtudták, hogy nem, láthatólag megkönnyebbültek :)
5. globus (válaszként erre: 1. - Channa*)
2017. okt. 16. 19:57

Nekem 5 éve volt ilyen műtétem, a 4 lyukas technológiával. Pontosabban 3 lyuk + 1 metszés. A lyukak néhány nap alatt begyógyulnak, mára már a metszés hege is csak nagyon halvány, 3 cm-es nyom.

Nálunk nem kell előző nap befeküdni, hanem aznap reggel éhgyomorra fél 7-kor jelentkezni az osztályon. Kitöltik a szükséges nyomtatványokat, aláírás. Ha szükséges, vérvétel. Tőlem az alapbetegség miatt vettek vért és vérhígító szurit is kaptam aznap + egyet műtét utáni napon.

Mivel egyedül voltam a kórteremben, rommá untam magam :) Aztán szóltak, hogy be lehet venni a tablettákat (3 db jelzés nélküli), megtettem, de nálam semmilyen hatást nem okozott. Állítólag ettől már el kellett volna álmosodni, ez általában itthon is nehezen sikerül... szóval magam másztam fel a műtőasztalra, nézegettem, bekötötték az infúziót. Valamikor sunyin belekerült az altató is, mert hirtelen lett filmszakadás. Arra ébredtem, hogy elcserélték az ágyamat, rövid lett, a lábamat nem tudtam rendesen kinyújtani. Kicsit szunyókáltam, míg lefolyt az infúzió, aztán mondták, hogy felkelhetek, ha tudok. Naná. 11-kor műtöttek, fél 3-kor már a függönyt ráncigáltam...

Draint tesznek be, ami másnapig kivezeti a véres trutyit, ha van. Aznap nyilván még nem lehet enni, de az ember nem is kívánja. Másnap reggelire zsemlét, darált száraz sonkát kaptam teával. Ebédre spenótot, mondhatni fűszer nélkül, de akkor már veszettül éhes voltam, ízlett. Drain eltávolítása napján hazakönyörögtem magam, de csak ebéd után engedték, mert még egy napot maradni kellett volna.

Aztán jött egy hétvége, hétfőn mentem dolgozni.

3 nap szabiba került.

Műtét után a vaj és 3:1 kávé nem esett jól, ezekre hasmarssal reagáltam.

Mielőtt bementem a kórházba, bevásároltam csirkehúsból, sütőzacskóban terveztem megsütni, 1-2 napig rágcsáltam, de meguntam és azt ettem, amit mások.

Fontos tudni, hogy nekem műtét előtt sem voltak panaszaim. Azt mondják, a panaszosok műtét után is problémásabbak.

Éppen 2 hete voltam uh ellenőrzésen, minden oké.

2017. okt. 16. 19:43

Köszönöm a válaszokat.

Igen, tudom, hogy van több fórum is, és bele is olvasgattam, de elég régi az utolsó hozzászólás is és azt gondolom, hogy azóta változott a protokoll.


Igen, mindenkinél más, és nem is szeretném elbagatelizálni, én már az altatást is rosszul viselem, mert béna vagyok:) Kétszer műtöttek és nem sikerül nekik felkelteni túl hamar, illetve a vérnymásommal is gond szokott lenni a műtéteknél:(

Irodában dolgozok, így nem megterhelő fizikailag. Azt hallottam, hogy 2 hetet ajánlanak otthon maradni, mert akkor lehetnek még hirtelen jövő meglepetések (hányás, hasmenés), ezért is kérdeztem, hogy mennyire jellemző.


Arról is olvastam, hogy 4 helyen is vághatnak, azt hiszem ez attól függ, hogy mennyire férnek férnek hozzá.

egyébként altatás után, azaz amiután sikerül felkelteniük nem szokott gondom lenni. Nincs hányingerem, nem fáj a fejem, stb.



Azért azt jó tudni, hogy nem leszek ágyhoz kötve sokáig:D Szeretem magam intézni a dolgaimat, mint fürdés, Wc, stb.


Gizus!

Szerencsére most sem eszek olyanokat, amiket felsoroltál:), így azt hiszem egyszerűbb lesz a diétát tartani. Az is megnyugtató, hogy nem szükséges naponta 5x ennem, mert azt én kínzásnak élem meg.


Büzsi néni!

Köszi! Cipekedni amúgy sem szoktam, és akkor ha lehet úgy intézem, hogy a műtét előtt nagytakarítok, így nem fog zavarni semmi, és csak filmezek, netezek, olvasok, stb.:DDDDD

Szeretnék decemberben már dolgozni és az ünnepek alatt kis sütit is enni, remélem menni fog.


Ja, és csak reménykedek benne, hogy az ízlés változás nem azt hozza, hogy pacalt akarok majd hagymás babbal enni:DDDD


Még egyszer köszi, hogy írtatok!


Esetleg más, akinek mostanság volt ilyenje?

3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Channa*)
2017. okt. 16. 18:33

Szia!

Laporoszkópiás műtétem volt 3 éve. Pénteken műtöttek, hétfőn reggel mehettem haza.

Tapasztalatok nem egyformák, ki így viseli, ki úgy.

Nekem 2 pici luk volt (egy a köldökben, egy a jobb bordaív alatt) és egy pici vágás elöl, gyomorszáj tájékon, amibe 2 varrat volt vagy3, már nem is tudom pontosan.

De van olyan sebész, aki 4 lyukas technikával dolgozik, nem csak ilyen hárommal, mint nálam.


Altatás után nekem semmi bajom sem volt, de van aki esetleg hány. Még aznap felkeltem, wc-re, este már sétáltam. Kicsit fájt, főleg felüléskor, felkeléskor, de fájdalomcsillapítót kaptam, ha kértem.

Utána egy ideig kímélet, emelés, cipelés tilos, és 3 hétig diéta.

Van itt más fórum már epeműtétről, azt olvasgasd.

2. gizus58 (válaszként erre: 1. - Channa*)
2017. okt. 16. 18:29
2006 ban volt laparaszkópos epekő műtétem én csak arról tudok írni ,hogy akkor hogy volt. Elbagatellizálni nem kell, mert ez épp olya műtét mint atöbbi, csakafélpülés könnyebb. Műtét napján adnak kis bódítót, majd a műtét alatt ,míg alszol, felfújják a hasat gázzal, hogy jobban odaférjenek a területhez. 3 pici metszés a köldöknél és a hasfalon ennyi látszik. Már lehet hogy másnap haza is engednek minden kórház más!Én még 3 napig voltam bent. Hányás hasmenés lehet az első időben ,mert az epe most majd a bélbe ürül . Az a kellemetlen amíg a gáz felszívódik vagy eltávozik a hasból,puffadt leszel. De már másnap felkeltenek. Az étkezést jobb ha magad tapasztalod meg mit bírsz és mit nem.Mindenkinél más a tűrés határ.Tejes dolgot ne, zsíros fűszeres ,hagymás ,felejtős az első időben. Ahogy a bab borsó káposztafélék sem jók friss műtötten.! Csirkemell natúrban, csirkecomb bőre nélkülvasgy pulykahús,krumplipüre, alma kompót, vagy őszbarack befőtt mehet, rizs szintén lehet, natúr sertés hús is,műtét után már két héttel. Paprika paradicsom most ne ,rostos ivólé sem inkább natúr ásványvíz.Van aki megtudja inni a kávét más még a szagától is rosszul van.Változik az ízlés műtét után., én megiszom a kávét nincs bajom. A 6 hét ugyan úgy kijár mint a hasi műtétnél ,de te érzed ha olyan a munkád akkor talán 4 hét múlva már dolgozhatsz.Én különösebb diétát már nem tartok van amit nem bírok akkor az kijön ,legközelebb nem eszem.Én nem híztam műtét után.-Bezzeg most :) Az éhségre míg megszokod ezt az állapotot ,keksz remekül megfelel.Nem kell többször enni, mint máskor csak kevesebbet egyszerre. Atornával csak 6 hét után ha az orvos megengedi akkor foglalkozz.Belül azért ott matatnak, be kell gyógyulni.
2017. okt. 16. 17:50

Áprilisban volt először jobb bordaív alatti fájdalmam, akkor a háziorvos refluxra gyanakodott, így savlekötőt írt fel, de sajnos csak ritkán segített. A fájdamak már heti szinten jelentkeztek a napközbeni diszkomfort érzés után éjjel. Ekkor fájdalomcsillapítót szedtem be, ami segített fél-1 óra várakozás után. Az utóbbi hetekben egyre gyakrabban jelentkeztek az éjszakai fájdalmaim, így ismét elmentem dokihoz. Kaptam beutalót vérvételre és hasi ultrahangra, de nem tudtam kivárni a UH időpontott és elmentem sűrgősségire, ahol megállapították, hogy van egy 12 mm-es epekövem és az epehólyagom rá van zsugorodva. Célszerű mielőbb megműteni, mert most még lehet laporoszkópos eljárással, de ha esetleg kifakad/kiszakad, akkor már nem.

Elküldtek gyomortükrözésre, hogy kizárják a gyomorfekélyt. Az biztos nincs, mert nem hányok, nem émelygek, tudok enni, nem fogyok, csak minimálisan, ami a "diéta" miatt van, ugyan is még jobban kerülöm az ételeket a megszokotthoz képest is.


Kérdezni szeretnék, azaz tapasztalatokat olvasni olyanoktól, akiknek már volt ilyen műtétjük.

Meddig kell bent maradni a kórházba?

Fájdalmak vannak e a műtét után és meddig?

Mennyi ideig maradjunk otthon?

A felépülés alatt vannak e még fájdalmak, hányás, hasmenés, stb.?

Ki milyen diétát követ? Mit ettetek műtét előtt és után?

Én nagyon béna evő vagyok:D

Kaptam egy diétás étrendet, ami 7 napra konkrét ételeket sorol fel reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Hát...én a felsorolt ételek közül a kiflit szeretem, meg a csirkemellett:DDD Így elég szegényes lesz az étkezésem, hacsak nem kapok ötleteket. Ja, a ropi is jöhet, azt ettem 4x vacsorára. Nekem az is gond, hogy sokszor kellene ennem napközben....


És még valami. Ma a doktornő azt mondta, hogy jellemzően híznak a műtött betegek, mert az éhségérzetük állandosul. Ez igaz? Hízott valaki a műtét után? Mennyit? Mikor mehetek majd ujra tornázni? Mit csinálhatok majd a felépülés során (hajolgatás, nyújtozkodás, takarítás, emelgetés?)


Tudom, hogy elmondják majd mindezt a dokik is, de a személyes tapasztalatok érdekelnének és nem az, amit a dokik onnan tudnak, hogy tanultak róla. A fájdalmaim szerintük nem tipikus, mert szerintem nem görcsös.


És biztos fog még eszembe jutni kérdés, de most egyelőre nem jut más eszembe. Ha minden úgy alakul, akkor november közepe felé műtenek....


Köszönöm előre is ha írtok!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook