Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


1214. abarta
2011. júl. 4. 17:19

Szia, Nekem a teljes jobb oldal megmaradt. Mondjuk az elso mutet utan is ereztem hogy a mutott oldalon ment a peteeres!


Nalad viszont, ha csak annyi marad, meg igy is lesz esely, de valoszinuleg eleg kicsi, igy gondolom neked erdemesebb lesz kontrollalt intezeti korulmenyek kozott figyelni. Sajnalom.

1213. dini 82 (válaszként erre: 1212. - Abarta)
2011. júl. 4. 16:54
Megkérdezhetem, hogy mennyi petefészked maradt műtét után? mert nekem már csak egy van, és minden jól meg akkor megmarad az 1/3-a. Akkor valószínűleg nekem is lesz esélyem a spontán terhességre? Mert az nagyszerű lenne :-)))))
1212. abarta (válaszként erre: 1208. - Arzo)
2011. júl. 4. 16:13
Persze egyentol is fuggo. Ne aggodjatok a csonkolas meg nem a vilag vege, csak ha mindent kivesznek. Nekem eloszor csonkoltak aztan a teljes bal oldalt kivettek megis most spontan terhes vagyok! Egyebkent az orvosok nagyon konzervativak, igyekeznek csak annyi szovetet kivenni amennyi minimalisan szukseges. Sajnos tobbek kozott nekem ezert is ujult ki ugyanott kesobb.
1211. arzo (válaszként erre: 1207. - B.betty86)
2011. júl. 4. 12:31

Dehogy pofátlankodtál. Azért van a fórum, hogy leírjuk a váleményünket, tapasztalatainkat nem?

Elvileg azért fel lehet javítani, hogy működjön, ha nem is minden ciklusban. Nem?

1210. arzo
2011. júl. 4. 12:28
Ha ki tudják fejteni az állományból akkor nem kell csonkolni, ezt csak a műtétnél lehet látni. Nekem szar helyen volt. Ne parázz. A zárójelentésen rajta kell lennie, ha csonkolták (ovarium resectio). Nekem működik rendesen elvileg.
2011. júl. 4. 12:02
Cseresznyényi ciszta miatt is csonkítják a petefészket?!!!nekem mindkét petefészkemen szilványi volt, és nekem semmit se mondtak arról hogy bármit is kivágtak volna, igaz normális tájékoztatást sem kaptam műtét után, nehogy később derüljön ki számomra, hogy vmihez hozzápiszkáltak:((((
1208. arzo (válaszként erre: 1206. - Abarta)
2011. júl. 4. 10:14
Persze, az is lehet, de addig csak növekedett. Az is lehet szétszórodott, csak nem találják most. Mindenesetre működik a bal petefészkem és ez a lényeg nem? Szerintem mindenkinek más használ, mint ahogy azt sem lehet tudni mitől jön ki.
1207. b.betty86 (válaszként erre: 1204. - Arzo)
2011. júl. 4. 09:31

Képzeld nekem is az első műtétem után azt mondták olyan sokat kellett kivenni a bal pfészkemnől,h már nem fog funkcionállni. :O Majd másik orvos másik korház. És nagy meglepire mindkettő funkcionál. Fura ez az egész ...orvosa válogatja.

Bocsi,h így belepofátlankodtam.

1206. abarta (válaszként erre: 1204. - Arzo)
2011. júl. 4. 09:27
Vegulis a ciszta osszemehet attol is ha szivarog...
1205. abarta (válaszként erre: 1222. - Fufi86)
2011. júl. 4. 09:27
Hello, A sulyos IR-re adnak gyogyszert. De itt is a gyogyszer semmit sem er eletmodvaltas nelkul es ezt ki is emelik. Sajnos ekkor eros kontroll kell nemcsak edessegek hanem tesztak/krumplifelek teren is. Eredmenyt csak folyamatos szintentartassal lehet elerni es a kiugrasokat kell kerulni. Pl en mar tobb, mint egy eve nem ettem jo fimon kis langost...
1204. arzo (válaszként erre: 1212. - Dini 82)
2011. júl. 4. 09:18

Szia,

Nem részleteztem, de annó nekem is a frászt hozták rám, hogy ki kell venni a bal petefészkem. Bepánikoltam és felhívtam a bükki füvesembert.Az ő javaslatára cickafarkkal borogattam és irrigáltam. 5,5 centiről 2 hét alatt 3 centire zsugorodott (műtét előtt 2 nappal visszamentem uh-ra, nem is akarták megcsinálni, minek akarom mindjárt műtenek), műtétkor cseresznyényit vettek ki, petefészkemből nagyon keveset kellett levágni. Tudom, hogy cickafark ellenes a legtöbb endós, de ha nem magam csinálom nem hiszem el. Persze a doki nagy szemet mereszett és azt mondta magától ment össze... végülis az is lehet, de mennyire valószínű?

1203. nagymaya (válaszként erre: 1202. - Méry85)
2011. júl. 3. 20:42

Szia Méry!


Ez nem túl biztató. Nekem jóformán el sem múlt. Áprilisban műtöttek, és csak rövid ideig-pár hét- nem fájt:( Már most félek, hogy mi lesz, ha kezelés után mensim lesz. Egyre inkább azon vagyok, hogy el kéne mennem a dokimhoz egy UH-ra. De lehet azt mondja, hogy nincs értelme addig, mig le nem jár a hat szuri.

1202. Méry85 (válaszként erre: 1209. - Nagymaya)
2011. júl. 3. 20:28

Szia Maya!

Engem 2 és fél hete műtöttek, és visszatért minden panaszom...-a derékfájás a fájdalmas pisilés és a pecsételgetés is...!!!Teljesen tanácstalan vagyok már, minden olyan, mint műtét előtt volt...Bízom benne, hogy ennyi idő alatt nem újult ki megint? Én most jelenleg fogamzásgátlót szedek és várom, hogy felvehessem az első szurimat!!!Remélem, hogy ezeket a tüneteket megszünteti a hormon???

1201. d08aec9c92 (válaszként erre: 1215. - Zsanetta)
2011. júl. 3. 06:20

Tényleg egyre több nőnek és egyre váratlanabbul jön elő. Az unokatesómnak egyszer csak kitüremkedett a hasfalából,és azonnal műteni kellett,addig semmi tünet.

Furcsa,hogy olyan "tudatlanul" hagyják a nőket ebben a témában,pedig nem kicsi a tét,ha komollyá válik a betegség. És olyan "könnyen" mondják,hogy akkor majd lombikkal lesz gyereked. Pedig azt megélni sem egy nászmenet.

1200. d08aec9c92 (válaszként erre: 1212. - Dini 82)
2011. júl. 3. 06:13
Nagyon sajnálom,és szorítok 13-ra. Remélem a legjobban végződik a műtét!!!
1199. 8a40d75350 (válaszként erre: 1198. - Nagymaya)
2011. júl. 1. 14:54
És már ment is a válasz!:))
1198. nagymaya (válaszként erre: 1191. - 8a40d75350)
2011. júl. 1. 08:13
Írtam privit!
2011. jún. 30. 20:16
Sziasztok! Van valakinek természetgyógyászati tapasztalata endo kezelésére + teherbe esésre? 2 éve műtöttek, ami után az orvosok kizárólag lombikra adtak esélyt. Jelenleg természetgyógyászhoz járok akupunktúrára+gyógyteák, +gynex - és akarom hinni, hogy van esélyem a természetes teherbeesésre.
1196. arzo
2011. jún. 30. 09:50

Sziasztok!

Már jó ideje olvaslak titeket én is érintett vagyok sajnos. Tavaly decemberben műtöttek endóval, nekem a bal petefészkemben volt, 1. fokú csak. Nekem szinte sosem fájt a menzesz, ellenben egész hónapban fájdogált az oldalam, mikor hirtelen 1 hónap alatt 3 centiről 5,5-re ugrott, na az már nagyon fájt. Műtét utan Danovalt akartak adni amit a saját felelősségemre megtagadtam. A meddőségi központban pedig azt mondták azzal csak az időmet húztam volna, mert ha babát szeretnénk az a legjobb természetes gyógymód. Azóta túl vagyok egy sikertelen inszemen és egy clostys hónapon. Jó volt ez a fél év panaszmentesség. Most az utolső menzesznél viszont bizonytalan hasi fájdalmam volt, valószínű visszajött máshová, bár a doki nem lát semmit UH-val, a nőgyógyászati rész rendben.

A lényeg, hogy én az aviva tornát kezdtem el és nekem azt mondták, ha endóm van nem ajánlják, mert a vérbőség miatt belobbanthatja...

Viszont ha lúgosítással, életmód váltással csinálom, akkor lassan összemehet. Nos mivel a doki nem talált semmit így én a babáért tornázom, ha összejön szupi, ha belobban akkor úgyis mindegy, mert műtét lesz megint... Próbálok kevesebb húst enni, meg lúgosítani, de nekiem azt mondta a doki, hogy ha fogyok/diétázom akkor még nehezebben esek teherbe, szóval ő diéta ellenes solt. Hogy hol az igazság? Lehet valakinek segít, valakinek meg nem, bármit csinál. Bocsi, hogy hosszú lett.

1195. Amfi (válaszként erre: 1193. - Babika79)
2011. jún. 29. 23:50
Babika, őszintén gratulálok Neked, hogy volt erőd feladni! Én annyira bízni akartam mind a makrobiotikában, mind a tornában a garanciális ámítás miatt, hogy elhittem, valamit rosszul csinálok, változtattam rajta, és kitartottam. Sajnos. Valóban borzalmasan macerás, idegtépő, költséges önkínzás, amit nem csak én, hanem az egész családom is megsínylett. És mindezt miért? Legyengültem, idegileg megviselt, több és nagyobb cisztám lett, folyamatosan emelkedett a tumor markerem értéke, a pénztárcám viszont rohamosan apadt. A tanulságot leszűrtem: csak dokumentációval bizonyított alternatív megoldásoknak szabad hinni! Sok sikert kívánok Neked!
1194. ramonka (válaszként erre: 1192. - Abarta)
2011. jún. 29. 19:48
Szia! Nekem CA125 vizsgálatom értéke műtét előtt 34 volt.Nekem nem utalt endora,Pegig mind a két petefészkemen volt.Én sem hiszem ,hogy a diéta és ez a speciális torna megakadájozza az endó újra kialakulását.Ha valakinek van rá hajlama ,hogy kijusson a méhnyálkahártyája a hasüregébe és ott növekedjen akkor ez ellen nem tudunk tenni.Engem 2 hónapja műtöttek,nemrég voltam kontrolon,úgy tűnik minden rendben ,de mivel Donoval szedése alatt is megjött a menszeszem így emelni kellett az adagomon.Most naponta 3 szor 200mg szedek.Ha valakinek van rossz tapasztalata a gyógyszerrel kapcsolatban ,kérem írja meg.
1193. 8a40d75350 (válaszként erre: 1192. - Abarta)
2011. jún. 29. 19:27

Szia!


Sajnálom a cukorbetegséged:(((Igen, én is olvastam erről az inzulinrezisztenciáról, és mondtam is a házidokinak, hogy nem-e vizsgálná ki nincs-e nekem ilyen, de csak legyintett, hogy akkor túlsúlyos lennék, és lennének jelei, ugyan adott egy beutalót a kórházba, ahol elvileg elvégzik a vizsgálatot, de azt mondta nem fognak nekem örülni, és lehet elküldenek...így hazamentem és elkönyveltem magam hipochondernek, és a beutalót eltettem jó mélyre:(((


Nekem Debrecenben amint endo gyanús lettem egy UH-n egyből vérvétel volt, ahol a Ca125-öt nézték, és a gnrh kezelés félidejében is néztek egy ca-t, szóval én nem is tudtam, hogy van ahol nem nézik:O:O

Most előkerestem az összes papírom, de nem tudom mennyi volt műtét előtt a Ca érték. Most a kezelés felénél viszont 9.3 volt és azt írja a referencia tartomány 35 alatt kell legyen.:)))

1192. abarta
2011. jún. 29. 18:29

Lanyok, tapasztalat tolem: egy dolgot irhatok amit tobb helyen is hallottam, azt mondjak az endo es a pco osszefugg. Erdemes szerintem annak aki endos terheleses cukor es inzulin vizsgalatot csinalnia hogy kideruljon. Nekem pl nem volt uhn lathato pco viszont kiderult hogy hiperinzuleniam es inzulinrezisztenciam van. A magas inzulin allitolag pedig vekonyitja a meh-nyalkahartyat es igy minimalisra csokkenti az embriok megtapadasanak eselyeit. Erre kaptam a metet es most 9 hetes a pocaklako!


Aki csak az endoja allapotat akarja nyomonkovetni annak erdekes lehet a CA125 vervizsgalat eredmenye is. Nekem peldaul mutet elott 134 utana pedig 75 volt, tehat csokkent. Allitolag ez is mutatja az endot, de kevesen tudjak es hasznaljak a magyar euben. Most lehet hogy meg alacsonyabb ertekem van, de mar nem volt kedvem privatba elvegeztetni. Mint minden mas vervizsgalat ez is elvegeztetheto doki nelkul privatban is penzert barmely erre kepes laborban pl centrum.

A tornat es a specko etrendet en is hulyesegnek tartottam, viszont valo igaz hogy ha kiderul hogy cukorbaj is allhat a hatterben akkor a dietanak igen nagy szerepe van.

Udv, Adri

1191. 8a40d75350 (válaszként erre: 1195. - Nagymaya)
2011. jún. 29. 17:35
Köszönöm tanácsod:))! Egy hónap múlva kell menni vizsgálatra, és két doki van az egyik nagyon bunkó, a másik állati aranyos, igyekszem a másodikhoz időpontot kérni!Szeretnék már babát, de még egy fél évig várnék vele, amíg kiderül sikerül-e a költözés, stb.Az a baj, hogy a mai világban, főleg itthon nem lehet tervezni semmit, pontosabban sosincs "jó idő". hiszen most nincs házunk, de így hitelünk sincs, így lehet most kellene szülni, mert később meg ott a hitel, és egy fizetésből azt fizetni nem lehet...Áááá szörnyű, hogy nem lehet biztonságosan gyereket vállalni manapság:(((Vagy csak én logisztikázom túl a dolgot???
2011. jún. 28. 16:04

Sziasztok!


Segítséget kérnék tőletek. 4 éve műtöttek endoval,a műtét után 1 hónappal már beültetés volt(azt mondták csak így lehet gyerekem),elsőre sikerült. Az év végén meg is született a kisfiam,majd 5 hónap múlva spontán teherbe estem,és ismét fiam született. A doki csak annyit mondott mikor kérdeztem,hogy az hogy lehet és akkor mi van a betegséggel: "van ilyen,és szerintem akkor,hol a betegség? "

A válasz nem elégített ki gondolhatjátok. :)

Jelen pillanatban semmilyen tünetem nincs,menstruációm 28 naponta,nincsenek görcseim,de nyugodt nem vagyok,majd szeretnék még babát pár év múlva újra,és van egyéb fontos "projektem" is,amiben ez a betegség nem kaphat szerepet-ha fogalmazhatok így.

A kérdésem az lenne,hogy sima uh-val a doki meg tudja állapítani,hogy kialakulóban van-e újra az endo,illetve milyen étkezéssel,életmóddal lehet segíteni a szervezetemnek? Most futok,tornázom,de jó lenne valami spéci diéta is.Köszönöm előre is,ha valaki tud segíteni.

1189. dobiszka (válaszként erre: 1188. - 84Agi)
2011. jún. 19. 16:40

Sziasztok Lányok! Köszi szépen amit írtatok, én is remélem, hogy hamarosan jó hírrel szolgálok. :D

Kedves Ági! Bokornál szerintem a legjobb kezekben leszel, nekem nem ő volt a kezelő orvosom, de a súlyosság miatt műtött ő. Ha magam megyek hozzá csak jó pár hónapra tudott volna időpontot adni a műtétre. Júni 4-én az endo napon is kértek lányok tőle műtétre időpontot és már csak szeptembert tudott mondani Nekik, mert nagyon sokat van külföldön, de a sürgős esetek mások. Engem a Sote igazgatója vitt hozzá. Nekem semmi előjele sem volt, meg is lepődtem amikor mondták, hogy tovább terjedt a belekre, elvileg véres székletemnek kellett volna lennie, meg fájnia kellett volna a székelésnek, de semmi tünet nem volt, csak a szokásos menzi görcsök és az utóbbi hónapokban nagyon fájtak az együttlétek. Én mindig onnan sejtettem, hogy súlyosbodhatott az endo, mikor már nem csak menzikor görcsöltem, hanem félidőben is, utána meg szinte minden nap, igaz ezek a görcsök nem fájtak annyira mint menzikor, de kellemes sem volt. A kórházban minden rendben ment, mivel a beleket is műtötték ezért 3 nappal előbb be kellett feküdnöm és a műtétig csak beöntéseket kaptam, meg infúzión keresztül hashajtót, mikor műtöttek aznap este kezdtem ébredezni és utána két napig olyan fájdalmaim voltak, hogy nagyon, de aztán minden nap jobb lett. A műtét előtt Bokor mondta egy hónappal, hogy a műtétig szedjem a Visannet, szerencse, hogy csak egy hónapig mert nekem nem volt jó, lombik alatt sem viseltem jól a hormonokat, ettől állandóan álmos voltam, sok kiütésem lett és 2x is meghozta a menzit, de legalább görcseim nem voltak. A műtét után úgy volt muszály lesz a kezelés, GNRH, (visannet csak akkor akarja ha már szültem és nem akarok rövid időn belül babát) de mivel ilyen hamar lett a beültetés most semmit sem kaptam. És remélem most tényleg terhes vagyok, vagy leszek és hátha ebben a 9 hónapban olyan változások lesznek a szervezetemben, hogy nem lesz ennyi gondom az endoval. A műtét után Bokor a makrobiotikus diétát írta elő, de abból sem lehet mindent ennünk az endo miatt. Nem nagyon szeretem de muszály tartani, de azért néha (heti1x) szoktam egy kicsit csalni. A kezelésekkel kapcsolatban sok mindent lehet hallani, vkinek jó és össze jött utána egyből a bébi, de vkitől azt is hallottam, hogy nem, ugyan úgy mint nekem akik elutasítják a kezelést. Én természetes progi krémet sem használtam még, de ha most nem marad meg a baba azt el fogom kezdeni, mert arról több pozitívumot hallottam. Minden menzikor sajna növekedhet és terjedhet, de ezt csak egy újabb laparral tudják majd pontosan megmondani, az a legtutibb eredmény. Összességében a kórházban a nővérek nagyon aranyosak és oda figyelők, Bokor pedig a legjobb akihez kerülhetnél szerintem. De reméljük neked nem terjedt át sehova. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, akár privit is.

1188. 84Agi (válaszként erre: 1185. - Dobiszka)
2011. jún. 19. 15:17

Szia,


Sajnálom amin keresztül mentél. Nekem tavaly októberben volt egy laparoszkópiás műtétem, ahol friss endometriózisra utaló jeleket találtak, azóta eltelt 8 hónap és még mindig semmi. 2 éve próbálkozunk a babával, minde emellett nagyon-nagy fájdalmaim vannak. Én sem szerettem volna hormonokat szedni, így az még kimaradt, de gondolom ezt én sem kerülhetem majd el. Én a hó végén megyek a Bokor Dr.-hoz és benne bízom,hogy segíteni tud. Nagyon remélem hogy nem terjedt nagyon tovább az endo, mert akkor csak magamat hibáztatnám,hogy nem vettem be a hormonokat. megpróbáltam természetgyógyászhoz járni és más dolgokat kipróbálni, de még nem segített semmi. Hajlandó vagyok most már bármit elkezdeni, csak sikerüljön a baba, már nagyon várjuk. A párommal minden rendben, őt is vizsgálták. Nekem a petevezetőim még októberben átjárhatók voltak, és a méhemmel sem volt semmi gond. Szerinted 8 hónap alatt esetleg nekem is növekedhetett? Az hogy a vastagbeledre is átterjedt az endó ennek voltak valamiféle fájdalmas jelei? Nekem ha wcre megyek nagyon fáj és félek, hogy ez ennek a jele is lehet! Hát nagyon szurkolok Neked hogy összejöjjön a baba. Kérlek, ha tudod írd meg a tapasztalataidat a kórházzal a műtéttel és a Doktor Úrral kapcsolatban!

Szurkolok!


Üdv.:


Ági

1187. Zsuzska0610 (válaszként erre: 1185. - Dobiszka)
2011. jún. 18. 21:35

Szia! Sajnálom, amin keresztül mentél, borzasztó! Szívből kívánom, hogy ennyi rossz után már csak jó dolgok történjenek veletek! Nagyon-nagyon szorítok a babák miatt! Bízz magatokban, MINDEN rendben lesz, mert annak kell lennie!

Remélem mihamarabb jó hírekkel szolgálsz majd!

Szép estét és pihenj sokat!

1186. rudina (válaszként erre: 1185. - Dobiszka)
2011. jún. 18. 21:30

hello dobiszka

szurkolok Neked hogy sikerüljön. én szerencsésnek mondhatom magam mert az első beültetés sikerült. bár Nekem nem volt ilyen súlyos az endom.

1185. dobiszka
2011. jún. 18. 18:55

Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, most írok először.

Sajnos ebben az alattomos betegségben már nem számítok újnak. Nálam 2003ban diagnosztizálták az endometriózist. Petefészkeket kellett csonkolni és a kismedencei összenövéseket szét szedni. Ezután Gnrh-t akartak adni de nem fogadtam el, soha sem szerettem volna hormonokat bevinni. Ekkor még csak 21 éves voltam. A laparotómia után 2-3 havonta kellett mennem ellenőrzésre, én nem tudtam, hogy ennek a betegségnek egyik oka (bár amíg nem mondták, hogy nekem is van életemben nem hallottam még erről a betegségről), hogy rettentően fáj a hasam menzikor, mert nekem 13 éves koromban jött meg először de már akkor is ugyan olyan fájdalmaim voltak mint a mai napig. 2008-ban sajna megint kellett egy laparotómia, ekkor újra csonkolták mind a két petefészket és szétszedték az összenövéseket, ekkor hívták fel a figyelmemet arra, hogy majd nagyon nehezen fogok tudni teherbe esni, ekkor még nem szerettem volna annyira babát, de a férjemmel elkezdtünk próbálkozni (fogigátlót csak 17 évesen szedtem fél évig) hisz nem tudtuk, hogy mennyi időbe is telik míg megfogan a bébink. Sajna a mai napig még nem voltam terhes. 3x csináltak petevezeték átfúvást és mindig átjárható volt, a hormonjaim is rendben vannak, a férjem eredményei pedig tökéletesek. 2010ben elkezdtük a lombikot a kaali intézetben. Azóta is hozzájuk járunk. 2 inszemet csináltak sikertelenül majd 2010 novemberében volt egy beültetésünk amit a doki nem annyira javasolt, mert akkor már nagyon kellett megint egy műtét az endo miatt, de mondtuk hogy mi megpróbáljuk, sajna a dokinak lett igaza és nem sikerült. Ekkor rászántam magam, hogy ismét kés alá fekszem. Most legutóbb Bokor doki laparoszkóppal műtött akit a legjobbnak tartok. Áprilisban volt a műtétem, több mint 6 órás volt, az endo tovább terjedt a vastagbélre is, újra csonkolni kellett a már amúgy is kaszabolt petefészkeimet és sajna el kellett távolítani mind a két petevezetékemet, rengeteg összenövésem volt, azt mondta mint egy nagy foci labda, úgy néztem ki belülről. A beleket is kapcsolták, de hál istennek mind a helyén maradt és nem is lett komplikációm. Azóta makrobiotika szerint kell ennem, még ma sem tudom rendesen megszokni de muszáj. Novemberi stimukor 6 petesejtet tudtak leszívni, melyből 5 termékenyült meg és abból kettőt ültettek be és 3at lefagyasztattunk. A műtét után vissza mentem a Kaaliba és ugyan azt a választ kaptam mint Bokor dokiéktól, hogy sajnos a legsúlyosabb endom van és muszály nagyon rövid időn belül teherbe esnem, így szerdán 4 napja ismét két babát ültettek be amiért minden percben imádkozom, hogy megmaradjon. Ha nem akkor 2-3 hónap pihi és jön a következő mindaddig míg nem jön a pocaklakó. Novemberben nagyon negatív volt a dokim, de most az ellentéte, nagyon pozitív így a műtét után és rám is rám tette ezt a "pozitív világot" és most nem tudom elhinni, hogy ne maradna meg legalább egy bébi, ha nem teljesen ki leszek, de akkor sem fogom feladni, mert muszáj küzdenünk. Június 4én volt egy rendezvény amin Bokor doki is tartott előadást és volt egy mondata, hogy Belgiumban folyamatosan kísérleteznek az endoval kapcsolatban és hogy nagyon jó eredményeket értek el és hamarosan mi is hallani fogunk róla!!!! Nagyon kíváncsian várom!!!! Remélem 30án pozitívat fogok tesztelni!!! Szerintetek, ha sokat szurkál az alhasam és nyálkás folyásom van tegnap óta az rosszat vagy jót jelent??? Az előző beültetésnél semmit sem éreztem, most a melleim is nagyon fájnak de én azt a hüvelykapszulának tudom be amit az eredményig naponta kell szednem. Mindenkinek nagyon sok javulást és gyógyulást kívánok!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook