Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


1274. Lou88 (válaszként erre: 1273. - Nagymaya)
2011. aug. 16. 11:08

Szia,


az Uh-n látszott a folyadék, ami a következménye, ill. ugyan olyan fájdalmaim voltak...


Lou

1273. nagymaya (válaszként erre: 1272. - Lou88)
2011. aug. 16. 10:30

Szia!

Azt hogyan állapították meg 3 hét után, hogy visszatért az endód? UH-on is látszott?

Maya

1272. Lou88
2011. aug. 16. 09:15

Sziasztok,


jó olyat olvasni, hogy van aki meggyógyult!!! :)

Én új vagyok még itt, azt se tudom mi hogyan működik...:) de szükségem van a tanácsotokra...

egyszer már műtöttek, a hasüregemben voltak endometrióták, rá 3 hétre vissza jött,2 hónap Visanne, most meg injekció...1 már volt, nincs változás...fájok...rövidesen ha nem lesz jobb újabb műtét...félek, nem tudom mi lesz..

szerintetek?

1271. abarta (válaszként erre: 1268. - 84Agi)
2011. aug. 15. 13:31
Szia, Nekem valoszinuleg sikerult teljesen eltavolitani, bar ebben ugye soha sem lehetunk biztosak (foleg mivel az elsonel kiszakadt az elvekonyodott ciszta es elontott teljesen belul a ver, 3x mostak ki, ha addig nem szorodtak szet sejtek akkor biztosan), mindenesetre amig az intezetbe jartam eleg sokszor ultrahangoztak es nem latszodtak nagyobb cisztak. Most pedig sikerult a teherbeeses es remenykedek hogy ha van akkor maradek problemam is eltunik :-). Udv, Adri
1270. abarta
2011. aug. 15. 13:26
Szia, Igen javaslom hogy csinald vegig a kurat. Nem minden esetben hasznal mindenkinek, de altalaban veve ebben a betegsegben igen nagy a kiujulasi esely, marcsak azert is mert a kialakult szigetek szemmel mutet soran nem mindig eszrevehetoek, es ha nem akarsz kb minden evben mutetet akkor erdemes megragadni minden lehetoseget. Az endometriozissal kisebb a spontan teherbeeses eselye is (tobbek kozott a gyulladasok miatt). En 2 evig probalkoztam mire sikerult es 2x lettem mutve. Igen a kura lenyege, hogy mesterseges menopauzat idez elo, leallitva ezzel a menstruaciot es igy a kint ragadt verzeses sejtek ujratermelodeset gatolja. (ugye x evenkent testunk minden sejtje lecserelodik, ha a kint ragadt sejtek elhalnak akkor a menopauza miatt nem feljodnek helyettuk ujak). Viszont ervenyes erre is az hogy mivel eros hormonkezelest fogsz kapni erdemes utana meg egy ideig figyelni a hormonpaneledet hogy visszaallt-e az egyensuly. Vagyis nem csak kurarol van szo, de az utolagos megfigyelest sem szabad elhanyagolni. Udv, Adri
2011. aug. 12. 13:41

Sziasztok!


Új vagyok itt. Kedden műtöttek laparoszkopiával meddőség miatt, ahol kiderült, hogy 3 helyen kisebb endometriozisos területet találtak, amit elégettek. Az orvosom 3 hónapos GNRH injekció kúrát javasolt, amiről persze semmit nem mondott, most olvasgattam utána és nem tudom, hogy tényleg kell-e ez nekem. Ráadásul ebben a hónapban kiköltözök Németországba a férjemhez, nem akarok ez miatt még 3 hónapig itt maradni.

Segítsetek légyszi! Használna ez, vagy lehet spontán teherbe esnék?

Úgy olvastam, hogy ezek az injekciók még a peteérést is leállítják, így biztos nem lenne baba a 3 hónapban.

1268. 84Agi (válaszként erre: 1266. - Abarta)
2011. aug. 11. 21:13

Szia,


Köszönöm a válaszod. Neked sikerült eltávolítani az endot teljesen? Műtöttek?

1267. arzo (válaszként erre: 1262. - B.betty86)
2011. aug. 11. 15:58
Drukkolok neked, én mindig reménykedem, hogy spontán összejön, de állítólag minél régebben volt a műtét annál nehezebb. Ha sikerül is megtermékenyülni a saját szervezeted megöli a kis zigótát mielőtt beágyazódhatna...
1266. abarta
2011. aug. 10. 16:32
Szia 84Agi, Nekem a belnel is volt + ranott a hugyholyagra, vegig a bal petefeszekre es petevezetore, es a douglas-ureg tele is volt vele... Sajnos barhol a hasuregben elofordulhat. Udv, Adri
1265. nagymaya
2011. aug. 9. 20:41
Óóóó, ez nem túl biztató. Pedig már csak két szurim van a hatból. Azt hittem megúszom gond nélkül.
1264. Zsanetta
2011. aug. 9. 20:29

Nekem pl. alakult ki cysta,sőt folyamatosan voltak mellette.

Ezért többször is váltottunk,3 félét is kaptam ,de semmi.

Semmit nem érsz a GNRH-val sajnos.

1263. nagymaya
2011. aug. 9. 20:23

Sziasztok!

Tegnap voltam a klinikán. UH-on cystát találtak:(Dokinő szerint nincs okom aggodalomra, de

azért elküldött egy vérvételre, Ca-125-re. Eredményért két hét múlva kell mennem. Akkor lesz újabb UH. Addig is para, hogy vajon milyen cysta:( Van esetleg valaki más is rajtam kívül, akinek cysta alakult ki Gnrh kezelés mellet? Vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

1262. b.betty86 (válaszként erre: 1260. - Rudina)
2011. aug. 5. 14:59
Hát olyan reménytelen a párom. Aggódik a sok "bogyó" miatt,hogy baja lesz majd a babánknak. :S Sőt retteg tőle. :( Sajna most 3nap késéssel ismét megjött. :/
1261. 84Agi
2011. aug. 5. 14:52

sziasztok,


van akinek a bélnél is találtak endot? Nekem sajnos a hüvelyem és a belem között van. Most voltam tükrözésen és benyomódik a belemnél, bár szép rózsaszin volt bevérzés és gyulladást belül nem láttak szerencsére. Majd most megyek vissza a nődokihoz és ő fogja megmondani hogyan tovább... műtét biztos lesz csak az nem mindegy milyen.

Valamint még lenne egy kérdésem inzulin szintet nektek éhgyomorra néztek?

1260. rudina (válaszként erre: 1259. - B.betty86)
2011. aug. 4. 21:00
ez egy ördögi kör műtét gyógyszer aztán megint műtét. félve megyek majd én is dokihoz mit fog mondani.(próbálj meg beszélni a pároddal végül is az egészségedről van szó).azt mondják a terhesség a "gyógymód rá". bár biztos van olyan akinek utána is kiújult.bár beleszólni nem akarok csak beszélgetünk :)
1259. b.betty86 (válaszként erre: 1258. - Arzo)
2011. aug. 4. 13:56
Hát annyira sajna mégsem abbahagyása után 1.5 hóra lett is egy 6cm-res cisztám ugyan azon az oldalon. :( Majd fogigátlót kaptam,h legalább ne nőjön és talán össze megy tőle. Igen 3cm-res lett 4hó fogigátló után...majd lett mégegy. 3hója megint műtöttek de most laparral. Azóta lett megint két ciszta (17mm és 30mm-res)...ördögi kör ez sajna.
1258. arzo (válaszként erre: 1248. - B.betty86)
2011. aug. 4. 13:51
Az jó ha használt. Akkor a műtét után 6 doki véleményét kértük ki 6-ból 4 azt mondta ne szedjem be (2 sima nőgyógyász volt a 4 meg meddőségis), mert amúgy is babát szeretnénk, menjünk haza próbálkozni. Hát fél év alatt nem sikerült, de már túl vagyok 2 inszemen. Sajna nekem valami más is van és mindig valami újabb nyavaját találnak, az idő meg csak megy... Nekem 3 meddőségis doki azt mondta nem mindenkinek használ a danoval. Szerencsés vagy.
1257. b.betty86 (válaszként erre: 1256. - Rudina)
2011. aug. 4. 13:48
Köszi! De az enyém...reménytelen. :)
1256. rudina (válaszként erre: 1255. - B.betty86)
2011. aug. 4. 13:33

hello

az én párom se akarta bizott a természetben de "sajnos" muszáj volt, többre értékelte az egészségemet. sok sikert kívánok :)

1255. b.betty86 (válaszként erre: 1254. - Rudina)
2011. aug. 4. 12:42
Sajna a párom nekem nem "helyesli" ezeket a művi dolgokat úgyhogy ezek kilőve. Bízok a spontánba...talán sikerül.
1254. rudina (válaszként erre: 1253. - B.betty86)
2011. aug. 4. 12:18

hello

ez mondjuk már 2 éve volt. még mindig szoptatok. 1szer görcsöltem azóta nem . most megyek a napokban dokihoz mert azért csak kiváncsi vagyok hogy van e valami vagy nincs. (ez az én saját véleményem: nekem azt mondta a doki aki mütött akkor hogy probálkozunk 1/2évig ha még mindig nem sikerül teherbe esnem menjek vissza. hát nem hallgattam rá inkább gyógyszer szedés után egyből mentünk a Kaáli-ba.)

1253. b.betty86 (válaszként erre: 1252. - Rudina)
2011. aug. 4. 09:12
Hűűű az szupis! Gratula. Én 11hónapig szedtem sajna nem mertünk még utána babát vállalni... Ott lett elszúrva az egész. :( De most igyekszünk pótolni! ;)
1252. rudina (válaszként erre: 1248. - B.betty86)
2011. aug. 3. 21:21

hello

1/2 évig szedtem a Danovalt minimális mellékhatások voltak pl dagadta bokám de csökkentette a doki az adagot és utána már nem. mondjuk mi utána rögtön lombikba kezdtünk nem vártam meg még lesz menszesz ez aug.-ban volt és okt-ben már sikerült is az első beültetés.

bocs ha kicsit hosszúra sikerült.

1251. nagymaya (válaszként erre: 1250. - Zsuzska0610)
2011. aug. 3. 13:18
Tegnap már hívtam a klinikát. Azt mondta a doki, hogy várjunk még 1-2 napot, és ha továbbra is van, akkor be kell menni. Hát, ez az én szerencsém :(
1250. Zsuzska0610 (válaszként erre: 1249. - Nagymaya)
2011. aug. 3. 11:10

Szia!

Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert én szurit nem kaptam soha, 1 éves Visanne kúrán vagyok. szerintem sürgősen hívd fel a dokidat, hogy megnyugodj! Ne várj!

Majd gyere a hírekkel! Szorítok, hogy minden rendben legyen!

1249. nagymaya
2011. aug. 3. 11:06
Senki? Sajnos a vérzés továbbra is tart. Nem nagy mennyiség, de van. Lehet nem hat már a szuri?
1248. b.betty86 (válaszként erre: 1247. - Arzo)
2011. aug. 3. 09:53
Én szedtem a Danovált és használt...
1247. arzo (válaszként erre: 1244. - 84Agi)
2011. aug. 3. 09:45

Jaj, bocsi, az előző kérdésedet csak most vettem észre!

Én nem voltam hajlandó a Danovalt beszedni, és a meddőségis doki se javasolta. Gondoltam lesz ami lesz (naívan aszt hittem hamar teherbe esem). A műtét utáni első mensi után nagyn fájtak a sebek, akkor elkeseredtem, de azóta nem fájt, mensi 3-5 napja között szokott fájni fent a köldököm mellett 3 centivel(???). De nekem előtte sem voltak nagy fájdalmaim szerencsére.

1246. arzo (válaszként erre: 1244. - 84Agi)
2011. aug. 2. 09:50
Tegnap voltam dokinál vele, azt mondta ne örvendezzek, mert a felső határnál van és nem csináltatott senki előtte CA125 eredményt, így nincs mihez viszonyírani és kiderült, hogy IR-em is van... bár lehet az IR-es rossz eredményt a szteroidos gyulladáscsökkentő okozta amit az endóra kaptam...
1245. nagymaya
2011. aug. 2. 08:21

Sziasztok!


Van olyan köztetek, aki gnrh kezelést kap-kapott és közben vérezgetett? Kezdek aggóni. Napok óta fájdogál a hasam, gondoltam felfáztam. Ma reggel már vérezgettem is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook