Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 9. 14:20
Nekem azért adták a tablettákat h leállítsák a petefészek müködést,ezzel elősegítve h a cisztakapszula elszáradjon,meg h tolják az esetleges ciszta kialakulását.
1423. Holdsugár83 (válaszként erre: 1420. - Abarta)
2011. szept. 9. 14:17
Te is diabos vagy?:)Na most ne értsd félre a mosolyt,én a diab mellé kaptam az endót,és nagyon örülök h hamarosan babátok lesz!Ez egy nagy löket most nekem.Eléggé elvoltam kenődve.Remélem h minden ok veletek!
1422. abarta
2011. szept. 9. 14:06
ui nekem a termeszet-gyogyaszos dolgok semmit sem hasznaltak, a baratcserje kapszula sem. A kremet nem is probaltam.
1421. abarta
2011. szept. 9. 14:05

A laparotomiatol sem kell annyira felni. Ugy elaltatnak mint a sicc! Semmit nem erezni alatta, melyalvas. Nekem 22 cm hegem van - a koldokomtol lefele vegig 2x uaott vagtak... a masodiknal (szinten 4-5 oras) mar a mutet utan 1 oraval felultem es vidaman gondtalanul cseveresztem. A dokim nezett is nagyokat. Megsem cserelnem semmire sem az utana kovetkezo fajdalommentes! honapokat, megerte.


Egyebkent ezt a fogamzasgatlos dolgot nem ertem minek adjak -- ebben a betegsegben semmit sem segit... haszontalan pez cukorka.


Ti mind voltatok PCO/cukor vizsgalaton is?Allitolag a ket betegseg sokszor egyutt jelentkezik. Mikor erosen cukor dietaztam alig jelentkeztek fajdalmak.

1420. abarta (válaszként erre: 1399. - Holdsugár83)
2011. szept. 9. 13:53
Szia Holdsugar83, Igen buszken 19 hetesen mondhatom hogy igen! Van remeny! 2 nagyhasi explor mutet utan (osszenovesek, teljes bal kivet), PCO es diabetesz es sikertelen beultetes utan is ---> spontan! :-)
1419. Holdsugár83 (válaszként erre: 1418. - 84Agi)
2011. szept. 9. 09:15
Én is megnéztem a Titkot,még januárban mikor kiderült a ciszta.Igyekszem pozitívan gondolkodni,eddig bevált :),valamint ha már a természetgyógyászat is szóba került,én a féldrágakövek gyógyító erejében hiszek,a mi problémánkra a KARNEOL nevű kő ajánlott.
1418. 84Agi (válaszként erre: 1414. - 28a16e012b)
2011. szept. 9. 08:32
én is igyekszem természetes dolgokat keresni, de nekem eddig a természet gyógyász nem sokat segitett. Megnéztem nem rég az egyik barátnőm ajánlására a "Titok" cimű filmet és eléggé nagy hatással volt rám. Még meg kell néznem többször is!
1417. 84Agi (válaszként erre: 1408. - 28a16e012b)
2011. szept. 9. 08:27

Szia,


Sajnálom, hogy ennyien vagyunk betegek és hogy ennyien szenvedünk is a fájdalomtól! Nekem a nagy fájdalmaim a beleimnél vannak. Nagyon fáj menstruációkor,most görcsölt is a belem és vérzett is sajnos néha úgy érzem elájulok a fájdalomtól főként székelésnél, de amúgy is nagyon nagyok a fájdalmaim. Voltam tükrözésen nem rég és benyomódást láttak. A hüvelyem és a belem között van egy kb 2 cm-es csomó, valamint a petefészkeimben is vannak ciszták mind a kettőben, de nem biztos hogy mind endos ciszta vannak ilyen ovulációs ciszták is amik ártalmatlanok lehetnek és hát még ki tudja hol vannak összenövések, mert mr-en is voltam, de a doki azt mondta, hogy majd pontosabbat akkor lát, ha felnyit. Vagy lehet fel sem kell nyitnia mert ő azt mondta szerinte meg tudná oldani laparoszkópiával.

Azt hogy hogy húzódna el a bél, azt nem tudom nem is hallottam még ilyenről, nekem annyit mondott a dokim, hogy az nem akadályozhatja elvileg a teherbe esést, mert én nagyon szeretnék egy kisbabát!

Mit tudsz szedni a fájdalomra? Gondolom akkor Te is hasonló fájdalmakat élsz át, mint én, ilyenkor létezni sem lehet! Akkora mákom van hogy jó pár hónapja hétvégére esik és általában utána tudok dolgozni! Elég rendszeres a menstruációm. Te sem tudsz ez idő alatt enni? Nekem nem megy abszolút nem tudok ilyenkor napokig enni. Folyadékra próbálok odafigyelni, de ilyenkor semmi nem esik jól! A 4 órás műtéted laparotómia volt vagy laparoszkópia? után nagyon rossz volt? nagyon megsinyletted?

2011. szept. 9. 08:09

Lehet benne valami.De ebben a világban szeretnék olyan emberrel találkozni aki egy kicsit sem stresszel.

Kutya dolog ez az endo.Nekem januárban találták meg,februárban műtöttek először,2hete másodszor.Ahogy olvasgatok egyre több fórumossal találkozok akinek többször is visszajött.Azt hiszem nekem is elfogyna a türelmem,kitarásom.De nem tudom h a fájdalommal hogy tudnék együtt élni.

2011. szept. 9. 07:59
"stresszel"
2011. szept. 9. 07:59
Lelki okokat kell keresni és gyógyítani....mert minden onnan indul ki!!!!Ha az ember nem úgy él ahogy kéne, sokat sresszel, nagyon gyenge lesz az immunrendszer, és támad a betegség a leggyengébb részen!!!!Én így jártam ....
2011. szept. 9. 07:56
Az életem felét orvosoknál töltöttem, már nem keresem, mert se pénzem rá, se bizalmam! Magam gyógyítom egy jó ideje. Ha nagyon szenvedek, tudom mit kell tennem, mert elegem van a sok gyógyszerből az már tönkre tette a gyomrom. Válaszottam természetes gyógymódokat, amik részben segítettek, de nyilván a okot nem tudták megszüntetni!...ha nagyon fáj akkor nidol...na meg még ezer mást is alkalmazok, de azt itt nem írom le.
1412. 28a16e012b (válaszként erre: 1411. - Holdsugár83)
2011. szept. 9. 07:54
Ha arra gondolsz, az első műtétem más csinálta...ezért nem jöttem rendbe, és választottam a mostani dokim, és nem kevésbe került ez nekem, mégis így alakult :S
1411. Holdsugár83 (válaszként erre: 1410. - 28a16e012b)
2011. szept. 9. 07:51

Szia!

Másod vélemény egy másik dokitól?

2011. szept. 9. 07:48

Ja, és még annyit, hogy ugye sokat jártam a dokimhoz a fájdalmaimmal gyulladásommal. Mindíg mondtam, hogy hol fáj, mégse az lett szétszedve :(

Viszont sokat köszönhetek ennek a műtétnek, mert azóta jó az emésztésem!...

A terhességgel kapcsolatba, nekem anno nagyon sokat mondta a doki, de sajnos nem lehetett az akkori páromm miatt...most meg már egyáltalán nem akarok, mert ebbe a világba nincs lehetőség...ráadásul nekem mégegy pasi többet nem kéne :)....inkább akkor egyedűl, de nyugodtan!

2011. szept. 9. 07:44
"NEM AKAROK"
1408. 28a16e012b (válaszként erre: 1407. - 84Agi)
2011. szept. 9. 07:43

Szia!


Én is egy endós vok, csak ritkán járok fel ide, mert én akarok nagyon gondolni se a dologra! Engem kétszer műtőttek, 2. most április...többek közt hashártya összenövéseim voltak. 80% eltávolítás...20% megmaradt :(...mindíg ott fájt a legjobban a hasam, de ahoz nyitni kellett volna :S...

A hasfalam van össznőve a belemmel, sokat kínlódok! Már nem érdekel, leszarom, elegem lett belőle! A dokim megint műteni akar, már beutalóm is van, de nagy műtét lenne, be vok szarva, és nem tudom, hogy lenne utána :s....azt mondják minél több műtét annál rosszabb :S...hát nem tudom!

Inkább keményen elkezdtem edzeni, mert az idő alatt legalább nem fáj...utána viszont igen!

Mondta a terhességet is, de hogy húzodna el a bél?

Először még nem volt biztos benne, hogy így megoldható, másodszor már azt mondta, hogy semmi gond nem lenne ezzel. Amúgy azt mondta, hogyha nem fáj el élhetek így is vele, nem kell megműteni, szóval én így állok. Ezt azért írtam le, mert kiváncsi vok, hogy neked mi van a beleiddel?...Nekem az első műtétem majd 4 órás volt, vágtak, és mindenhol volt endo, hólyag..stb..most is, de már nem csomók hanem összenövések...ami állítólag már nem az endora utal, így még gyógyszert se kaptam rá!

1407. 84Agi (válaszként erre: 1396. - Zsanetta)
2011. szept. 9. 07:12

Szia,


Köszönöm, nem fogom többet az Apranaxot szedni. Ebben a hónapban csak 1db 500mg-os tablettát szedtem be, de utána csak mégjobban rosszul lettem. :( múlt hét szombat, vasárnap iszonyú volt és azóta sem jött rendbe az emésztésem. Talán ma már javulgatok, de gyógyszert már keddtől nem kellett szednem. Az algopyrin injekciót szerinted akkor szedhetem továbbra is ha valamelyest enyhit a fájdalmamon? Azt nem tudom mig a műtétem nem lesz addig is mit csináljak, mert még egy ilyen hónapot nem birok ki és már most rettegek hogy mi lesz 3 hét múlva újra! A műtéttel kapcsolatban, ha nem muszáj (és ezt mondta a dokim) akkor szerintem nem csináltatom meg a bél műtétet, mert ez azt mondta nem befolyásolja a teherbe esést. Szedje ki amit tud laparoszkópiával vagy laparotómiával cisztákat, összenövéseket valamint ha hozzá fér azt mondta, hogy a bél felszinéről is óvatosan leszed, amit tud. És utána hajrá, megpróbálok teherbe esni! nagyon nehéz a döntés. A Te meglátásod szerint ez igy jó lehet? Még kedden vissza megyek Pestre a dokihoz átbeszélni a dolgokat! Nagyon félek!

2011. szept. 8. 20:36

Doki erre nem tud alternativat,gondolom.Nekem is megfordult a fejemben h megis mit ajanlana a doki ha nem lenne a parom...Szomoru a helyzeted...:(

De bizzunk benne h talaltok megfelelo megoldast az esedekes mutet utan.

Azt olvastam h most belen van endo,eloszor merre volt?

1405. Lou88
2011. szept. 8. 20:17

akkor lehet marad a második műtét, aztán majd a gyógyszerek újra...

nekem viszont nincs párom, most hagyott el, így a gyerek kérdés szóba se kerül...:(

1404. Holdsugár83 (válaszként erre: 1402. - Lou88)
2011. szept. 8. 16:51

Szia.

Nem irigyellek,olvaastam h már több műtéted is volt,meg kezelések is,és csak vissza jött az átokja.Én is nagyon ettől tartok.Nekem startban az első műtétem alkalmával azt ajánlotta a doki h 6 hónapig szedjek fogamzásgátlót,majd még egy műtét,utána pedig baba miharab.De ha már a kezelések sem segítettek,talán a műtét a legésszerűbb,csak hát az a csak ne lenne,h mi legyen aztán.:(

1403. Zsanetta
2011. szept. 8. 16:44

Nekem is van olyan ismerősöm akit ilyen rövid időn belül műtöttek.

Nem tudom szerintem ahhoz,hogy jól lásson mindent és ténylegesen úgy legyen ahogy mondaja ,ahhoz kellene egy műtét,ha nem is nyúl a bélszakaszhoz,de a többi cystákat leszedi.

És ha nő és akkor nem tud már felnyitni?

Én nem tudom ,lehet ki kéne kérned másik doki véleményét is.

Ki a dokid?

1402. Lou88
2011. szept. 8. 16:15

De Zsanetta a dokim nem javasolja, mert fél a kockázatoktól, de természetesen megcsinálná, ha azt választom, de ő mondta: hogy utána mit csináljunk???

elég kétségbeejtő...

4hónapja műtött először ezzel a szarral..

1401. Zsanetta
2011. szept. 8. 15:59

Igen Lou ,szerintem az a legjobb megoldás.Míg el nem hatalmasodik jobban és akkor kezelés.

Hidd el én sem gondoltam soha,hogy lehetek ilyen jól mint most vagyok.

Nagyon bele voltam betegedve

1400. Lou88
2011. szept. 8. 15:24
Akkor ha jól értelek titeket, a 3 opció közül a műtétet javasoljátok???
2011. szept. 8. 15:12

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásaitokat,bár nem veséztem ki őket eléggé....

Valakinek közületek sikerült az endo elávolítása,megszüntetése után teherbe esnie?

Előre is köszi.

1398. Zsanetta
2011. szept. 8. 13:31

Progeszteron testápoló krém.

A krémnek mellékhatása nincs, használata veszélytelen, de a megfelelő hatás elérésének érdekében egyénre szabott terápiát kell alkalmazni. Ezért nem talál konkrét adagolást a leírásban.

Kérhet ( ha nem orvosa javasolta) tájékoztatást alkalmazásával kapcsolatosan Gergely Veronikától 0630-554-3804 vagy írjon emailt info@babaproject.hu



A Norvégiában 14 éve alkalmazott Women’s Cream krém egy wild yam nevezetű dél-amerikai növényből kivont hatóanyagot tartalmaz.

A krém különleges hatékonyságának titka nem csupán a wild yam-ben rejlik, hiszen azt Dél-Amerikában mar 150 éve alkalmazzak nőgyógyászati problémák kezelésére és megelőzésére.

A krém egy olyan fejlesztés, amely egy természetben előforduló növény hatóanyagával képes a petefészkünk által termelt progeszteronnal egy az egyben megegyező hatóanyagot bejuttatni és ezáltal az ösztrogén-progeszteron egyensúlyt helyreállítani.

Krém formátuma pedig lehetőv é teszi, hogy a hatóanyag minimum 90%-a hasznosuljon a lehető legrövidebb időn belül, miközben nem terheljük az emésztőrendszert és a májat.

A női testet két fontos nemi hormon szabályozza, az ösztrogén és a progeszteron. E két hormon kapcsolata és egyensúlya határozza meg nőgyógyászati egészségünket.

Sok esetben a fogamzás, aztán pedig a terhesség megtartása is ezen egyensúly felbomlásán múlik, azaz kevés szervezetünkben a progeszteron és sok az ösztrogén, legalábbis a progeszteronhoz képest.


Nézzük meg mi is ez a két hormon kicsit bővebben:


Ösztrogén:


* Elsőszámú női nemi hormon (ösztradiol, ösztriol, ösztron)

* Felelős a másodlagos női jegyek kifejlődéséért (mellek, méh…)

* Felelős a menstruáció létrejöttéért

* A ciklus első felében van jelen

* Petefészekben termelődik

* Zsírsejtekben raktározódik, szaporodik és nem ürül ki

* Kutatók úgy nevezik, hogy “Az élet angyala…a halál angyala”


Progeszteron:


* Nemcsak nemi hormon, mindennemű emlős termeli

* Ellensúlyozó hormon, az ösztrogén ellensúlyozója

* Petefészekben és kis mennyiségben a mellékvesékben termelődik

* A ciklus második felében van jelen, peteérés után termelődik

* Napi 20 mg-ot kellene, hogy termeljen egy egészséges nő petefészke az egyensúly fenntartása érdekében

* Latin neve: PRO-GESTATION, azaz PRO=valamiért és GESTATION=teherbeesés


A xeno-ösztrogének banális, mindennapjainkban előforduló környezeti mérgek, mesterséges vegyszerek. Pl a következő termékekben taláhatóak meg mindennapi életünkben:


Kőolaj származékok, Öblítők – mosó és tisztítószerek, PVC, laminált parketta bevonata, festékek, oldószerek, hígítók, lakkok, aceton, körömlakkok, hajfestékek, rovarirtók, permetszerek, gyomirtók, műanyagok (hő hatására BPA szabadul fel belőlük), stb…


Ezekből a vegyszerekből óhatatlanul kerül szervezetünkbe (BőRöN ES AZ ORR NYÁLKAHÁRTYÁJÁN KERESZTÜL), AMELYEK BEJUTVA KÉPESEK MIMIKALNI AZ ÖSZTROGÉNT, IGY HOZZÁJÁRULNAK az ösztrogén dominancia KIALAKULÁSÁHOZ.


AZ ÖSZTROGÉN DOMINANCIA NEM MÁS, MINT AMIKOR TÚL SOK ÖSZTROGÉN VAN A NŐI SZERVEZETBEN A PROGESZTERONHOZ KÉPEST, AZAZ EGYENSÚLYTALANSÁG ALAKUL KI A 2 HORMON KÖZÖTT, AMELYEKNEK TÖKELETES EGYENSÚLYBAN KELLENE LENNIÜK.


HOGYAN TUDJUK A FELBORULT EGYENSÚLYT HELYREÁLLÍTANI?


Csak és kizárólag természetes progeszteront szabad alkalmazni, amely molekula szerkezete teljesen megegyezik a saját petefészkünk által termelt progeszteronéval, semmiképpen sem szintetikusat!


A természetes progeszteron bejuttatásával elérjük azt, hogy a mérleg nyelve fokozatosan visszabillenjen, azaz az egyensúly újra helyreálljon.


A legideálisabb erre a transz-dermális alkalmazás, azaz a bőrön keresztül, krém formájában. A progeszteron szájon (emésztőrendszeren) át való bejuttatása rendkívül alacsony hatékonyságú.


EZÉRT A TERMÉSZETES PROGESZTERONT MÁR ÉVTIZEDEKKEL EZELÖTT IS INJEKCIÓ FORMÁJÁBAN ALKALMAZTAK, ES ENNEK TOVABBFEJLESZTETT VÁLTOZATA A TRANSZDERMÁLIS MÓDSZER.


Viszont a transz-dermális módszerrel /KRÉM/ fájdalommentesen, egyszerűen és a legmagasabb hatékonysággal tudjuk visszajuttatni a szervezetbe, amely ott azonnal beépül és aktivizálódik.


Az ösztrogén dominancia tünetei és szindrómái:


* Allergiák: asztma, csalánkiütés, lisztérzékenység…

* Auto-immun betegségek: Lupus (SLE), 1-es Diabetes Mellitus, Scle Mult.

* Mellcsomók (jóindulatú fibrociszták), mellfeszülés, mellrák

* Méh miomák, Méhnyakrák, endometriális (méh) rák

* Pajzsmirigy elégtelenség / ALUL VAGY TÚLMŰKÖDÉS/

* Alacsony libidó

* Depresszió, ingerlékenység, idegesség vagy nyugtalanság

* Súlygyarapodás, kifejezetten hason, csípőn és combokon

* Krónikus fáradtság

* Homályos gondolkodás

* Epehólyag betegségei

* Hajhullás

* Migrén, krónikus fejfájás

* Hipoglikémia (alacsony vércukor)

* Vérrög képződés (trombózis, embólia, agyvérzés)

* Meddőség vagy vetélés

* Alvászavar, insomnia

* Memória zavar (rövidtávú)

* Hangulatváltozások

* Csontritkulás (menopauza előtti csontsűrűség veszteség is)

* Lassú anyagcsere

* Folyadék visszatartás (ödéma)

* Menstruáció minden típusú zavara /BARNÁZÁS, PECSÉTELŐ VÉRZÉS IS/

* PMS

* PCOS

* Menopauza /KORAI MENOPAUZA IS/

* Endometriozis

forrás: babaproject.hu


A krémnek mellékhatása nincs, használata veszélytelen, de a megfelelő hatás elérésének érdekében egyénre szabott terápiát kell alkalmazni.

Kérjen tájékoztatást alkalmazásával kapcsolatosan Gergely Veronikától 0630-554-3804 vagy írjon emailt info@babaproject.hu


Összetétele:

víz, kapril-triglicerid, poliakrilamid, C13-C14 izoparaffin, laureth7, dioscorea villosa, grapefruit mag, Sd alkohol, aloe vera, tokoferol sav ( E vitamin), fenoxietanol, kapril glikol, szorbinsav.

A női krém: 1 pumpányi adag = 20 mg progeszteron

Férfi krém: 1 pumpányi adag = 10 mg progeszteron.

OÉTIengedély száma :2211/2010

1397. abarta
2011. szept. 8. 11:07

Nekem a Cataflam/Flugalin jott be, de mindenkinek mas es mas lehet. Ugye es mindegyiknek mas a kockazata (algopirin verkepzo szervek, cataflam fekely stb)


Lou88 En is azt ajanlom mint Zsanetta, ebben a sorrendben, mutet, gnrh, lombik/krem, bevalt dolgok. A mutet utan sztem nem fogsz 'annyira' fajni. Nekem utana eltunt a fajdalom es csak kiujulaskor jott vissza.

1396. Zsanetta
2011. szept. 8. 10:11

Ági az apranax nem jó,mert bmég jobban fogsz vérezni tőle én is szedtem azóta nem.

Tudom milyen ez én is 2x kerültem be miatta kórházba,olyan fájdalmaim voltak.

Mivel én egészségügyis vagyok én minden hónapban ,branül és 6 óránként adtam magamnak az algopirint.

Majd mikor már az sem használt,infúziót nyomattam(fájdalomcsillapítósat),de mikor az sem,akkor megjelentem a kórházban ,benn tarttak és másnak műtét is volt.

Most is szedek gyógyit mensikor,mert az összenövések akkor még fájnak is stb.

De lényegesen jobb a helyzet mint volt.

De én mint már írtam ezerszer Progeszteron krémet használok.

És higgyétek el 6x operáltan ,elég gáz volt a helyzetem.


Lou én a helyedben hormonkezelés,de úgy hogy rögtön már a műtét követő mensinél(GNRH)

Végig 3-6 hónapig.

Én nem tudom engem annyira nem viselt meg,pedig 15 hónapig kaptam vagy még több 4x felosztva és mind másmilyet.

És aztán rögtön lombik,ha babát akarsz,ha nem akkor pedig a krém.

mivel a GNRH-tól nem lesz ösztrogén és progi termelésed,klímaxolni fogsz,így erre szépen fel tudod építeni a krémet,ami csak progi.

1395. Lou88
2011. szept. 8. 09:16

Sziasztok,

segítsetek, kétségbe vagyok esve most aztán tényleg!

Voltam tegnap a dokimnál, elvileg azért menetem,, hogy egyeztessük a műtétem időpontját.Erre Ő elbizonytalanodott, mert nem biztos, hogy szükséges, és utána mit tegyünk.Az endo ott van a hasüregemben, megműthet, de utána mi legyen???,

Gyógyszereken, fogamzásgátlón, injekción már túl vagyok.

Lehetőségeim:

1. műtét, de utána hogyan tovább...

2.hormonkezelés, amitől szarabbul leszek, szőrösödhetek...

3.természetgyógyász...csak abban meg nem hiszek, és nagyon drága...

A legnagyobb baj, hogy fájok nagyon!!!

Várom válaszotokat!!

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook