Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


1454. nagymaya (válaszként erre: 1444. - 9f63999049)
2011. szept. 11. 19:46
Nekem is volt az egyik petefészkemben endó-6x7 cm-es. De a petefészkem megmaradt.
1453. Ritapam (válaszként erre: 1451. - 9f63999049)
2011. szept. 11. 19:39
szorítok érted :)
2011. szept. 11. 19:37
amúgy nem akarok gyereket,szóval nem probléma,ha nem menthető a fészkem.. úgyis ott maradna a másik :P
2011. szept. 11. 19:36
majd írok,ha túl leszek rajta ;)
2011. szept. 11. 18:37
Ha az egyik megmarad,még nem lesz semmi gond
1449. Ritapam
2011. szept. 11. 18:32

na akkor nálam ezért nem igyekezett, mert van már kettő. azt mondta, ha bennhagyja, később összenövések alakulhatnak ki, akkor megint műtét...

remélem nem lesz belőle problémám..

1448. Holdsugár83 (válaszként erre: 1444. - 9f63999049)
2011. szept. 11. 18:00

Szia!

Nekem mindkét petefészkemen volt endo,5cmsek,de szerencsére mind a kettő megmaradt!Mivel még nincs gyermekem,nagyon igyekezett a doki h megmaradjanak.

1447. 28a16e012b (válaszként erre: 1442. - Szelike11)
2011. szept. 11. 17:48

Na, ezekkel a dolgokkal én is így vok....:(

Van amikor tök jól vagyok, és megyek egy kicsit szórakozni, de álltalában be sokszor vagy a gyomrom vagy a hasam miatt ez pokol lesz. Járok lovagolni, amikor űlök a lovon, semmi fájdalmat se érzek, mert annyira leköt, de ahogy leszállok, majd meg őrülök :(...arra rájöttem, hogyha mozgok nem fáj. Elötte és után igen :(

1446. 28a16e012b (válaszként erre: 1441. - Szelike11)
2011. szept. 11. 17:45

Akkor gyomorba eggyezünk, nekem is refluxom van, de már lassan két éve szedem a losecet, de szinte semmit nem hat. Sokszor semmit se tudok enni, inni meg csak víz kb!...Azok a vizsgálatok amiket mondasz, azt se tudom mi :O

Nekem a háziorvosom, semmit se beszélget velem, sztem fogalma sincs , hogy mi a bajom. Kéne valami jó orvost találnom. Először is házit. Ez semmihez se ért, még kezdő, ráadásul, még beképzelt is. A lényeg, hogy én csak kérem a gyógyszert, hogy írja, de meg kérdi,, hogy mi a bajom, mire kell :S

Szóval légyszi írd már le ezek milyen vizsgálatok!

Köszi :)

1445. Zsanetta (válaszként erre: 1444. - 9f63999049)
2011. szept. 11. 17:37

Szia!!

Nagyon fiatal vagy te még ahhoz,hogy kikapják a pf.

Ki műt ott,mert én is ott dolgozom csak egy kicsit odébb ,de azon a szinten ahol te leszel.Koraszül. Intenzíven.

Hát én azt mondom ,hogy ragaszkodj a petefészkeidhez.

Engem 6x operáltak endóval és mindig meg mentették őket,pedig volt hogy 7-9cm cysta volt a petefészkemben.

De sosem vették ki,mert nincs gyermekem.

Ügyes legyél és remélem minden okés lesz.

2011. szept. 11. 16:49

Szia Ritapam!

Én még nem járok ott,de úgy fogok járni,mint te :(

Nekem holnap lesz laparoszkópiás műtétem a János Kórházban,és utána lesz szuris kezelésem. Endom van nekem is,és lehet az én fészkemet is kikapják,mármint csak az egyiket..

1443. Ritapam
2011. szept. 11. 15:13

sziasztok!

engem nemrég (Júl. 12.)műtöttek laparoszkópiával, mert UH alapján a dokim endometriózisra gyanakodott. ezt a szövettan igazolta is. sajnos a bal petefészkemen volt, ezért azzal együtt távolította el, a szövettan szerint nem volt azonosítható állománya a petefészeknek.

Most negkaptam a 2. injekciómat az utókezelésből, amivel kiváltják a klimaxot.... 32 éves vagyok, van 2 fiam. egyenlőre még nem érzek semmi tünetét, de lehet h csak az utolsóknál fogok, 6 lesz összesen.

valaki van még itt aki így járt?

1442. Szelike11 (válaszként erre: 1436. - Nagymaya)
2011. szept. 11. 14:27
Hát, igen megkeseríti a mindennapjaimat...Sajnos pénzem sincs a mindenféle kezelésekre, magándokihoz járok, az is egy halom pénz, minden pénzbe kerül, még az egészségünk is. Ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak. Igazából egy év alatt minden szar elkapott, és talán megértitek, belefáradtam. Ilyen fiatalon nincs kedvem orvosról orvosra menni, míg mások járják a diszkókat. Egy normálisat sem tudok szórakozni mert hol itt hol ott fáj. Nem kért ca 125 vizsgálatot,de ha elmegyek a háziorvoshoz, akkor én kérhetek?
1441. Szelike11 (válaszként erre: 1440. - 28a16e012b)
2011. szept. 11. 09:56

Ez kicsit megnyugtató. Igazából nekem rekeszsérvem is van, meg refluxom, volt már gyomortükrözésem. A hasam össze-vissza fáj, hol itt hol ott, szúrkáló görcsös jellegű fájdalom, ez mondjuk lehet a cisztáktól is. A combjaim nekem is rengeteget fájnak, de a nőgyógyász gyulladást nem állapított meg. és a legjobb, hogy a vérképem is teljesen jó. Azért szerintem egy jelentős gyulladást a CRP kimutat, vagy ki tudja.

CA 125,erről mi a véleményed?Ez kimutatja ha endo van?

1440. 28a16e012b (válaszként erre: 1432. - Szelike11)
2011. szept. 11. 08:33
Amúgy ne gondolj a legrosszabra!!! Ez még egy lelki állapottól is lehet...a hasfájás, székrekedés, de lehet gyomortól is. Nem tudom, hogy hol fáj pontosan a hasad. Az endo ott kezdődik ahol éppen megtapad a méhnyálkahártya...és ott folytatja feladatát!Ha nőgyógyászati, a problémád akkor segít majd a gyógyszer! Addig ne agyalj hülyeségeken.
2011. szept. 11. 08:28

*izületeim!

Bocsi, de rossz a gépem!

Én amúgy azt mondom 100x inkább egy béltükrözés, mint egy műtét!!!

A gyomrom is kikészült a sok gyógyszertől, ezért voltam már tükrözésen is...én már ezen csak nevetek :)....semmi egy műtéthez képest!

1438. 28a16e012b (válaszként erre: 1432. - Szelike11)
2011. szept. 11. 08:26

Én nagyon sokat szenvedtem már székrekedéssel, a műtétem után, hogy szétszedték a beleken az összenövéseket, már jobb lett!...ugye megmaradt a fő lényeg, ezért nem tökéletes :(

Lehetséges, hogy endód van, de sztem ha csak bélpróblémáid vannak, én inkább elmennék gasztróra!

Én a fogamzásgátlót 16 évesen kezdtem el szedni...mégis azóta kezdődtek a problémáim :(....és még mindíg tart!Én nem tartóm jónak, engem csak hormonilag rohadtúl megviselt! Pedig nem egy olcsó szart szedtem...mégis!

Persze segít abba, hogy ne fájjon a hasam annyira, de nekem egy mensis fájás még örömet is okoz. Teljesen más jellegű fájdalmaim vannak mint az. Ezért nem értem az endot :S...soha nem olyan tüneteim voltak mint az endosoknak!!!

Izületi dologra vissza térve. Nekem ha begyullad oda lent minden....akkor állandóan fájnak a combjaim...

1437. 28a16e012b (válaszként erre: 1431. - Nagymaya)
2011. szept. 11. 08:17

Csak annyit tudok, hogy a belem bal oldalt össze van nőve a hasammal. Az , fáj eléggé, és sokszor nehéz a ....

Alap nállam a mindennapi 1 natúr aktívia, mozgás+ valamennyi gyümölcs!Kenyeret egyáltalán nem eszem, csak teljes kiörlésüt.

Annyit tudok, hogy százezer orvosnál voltam...és mindenki mást mondott!!!

Pénzt már nem tudok, és nem is akarok kiadni erre.

Eddig nem sok javulásom lett, és ....ebbe az országba nincs normális orvos sztem, vagy én még nem találtam rá! Lehet hülyének néznek, nem tudom, de minek menjek el a dokimhoz is? Csak mond valami megnyugtatót...mondom neki, hogy kezelem magam, és csak annyit mond nagyon jó! Csináljam tovább!!!...és soha semmi nem történik!

Most is gyulladással kezelem magam, de nem tudom miért van, fogalmam sincs konkrétan! Az orvosok nem tudnak választ adni...+fáj a belem, de sztem ott valami nagy gubanc van a hasamba. ....csak nem mondják el :(

A záromra az van írva, hogy endo+hashártya összenövés!

A doki kereséssel tényleg az a baj, hogy a mostani tudja mi van velem, ő látott belűlről, kezelt...már amennyire. Ha elmegyek egy másik dokoihoz, akkor miben tudna segíteni???Arról nem beszélve, hogy nincs munkám ezmiatt, két helyről is kirugtak....pont ez miatt!!!!

Mit csináljak akkor???...ez van!Sokszor olyan fájdalmaim voltak, hogy majdnem leájultam a székről és ügyeletre kellett mennem, meg állandó gyulladások miatt görcsöltem és táppénzre kellett mennem, ezt sehol nem viselik el! Jogos, de én mit csináljak ilyenkor? Semmit nem tudok.

Mind1...valahogy kibirom, és addig keresek munkát, míg egy helyen talán maradhatok így is, vagy kibirom így is!Van amikor nagyon jól vok, van mikor nem, ez változó!

1436. nagymaya (válaszként erre: 1435. - Szelike11)
2011. szept. 10. 22:04

Az, hogy tele van cisztákkal nálad mit jelent? PCO?

Nem értem én, hogy ha az ember elmondja a tüneteit, miért nem gondol a dokik többsége, hogy esetleg endometriózis. Én, mikor még nem tudtam , hogy az, keresgéltem a neten, és rátaláltam az endóra. Elolvastam a tüneteket, és mintha rólam szólt volna. Akkor egy nőgyógyásznak miért nem jut eszébe?

Nem kért a dokid ca-125 vizsgálatot? Nekem az is magas volt, ill. még mindig az:( A tünetekkel, meg a véreredménnyel a kezében rögtön arra gondolt. Sajnos biztosat csak akkor tudnak mondani, ha megnézik laparral, hogy mi van odabent. Láto, hogy csak 21 éves vagy. Szörnyű, hogy ilyen fiatalon ilyen gondokkal kell küzdened. Még a fiatalkori gondtalan életet kellene élni ebben a korban.

Remélem, hogy nem endó. Csak akkor felmerül a kérdés, hogy ha nem az, akkor mégis mi.

1435. Szelike11 (válaszként erre: 1434. - Nagymaya)
2011. szept. 10. 21:38

Ez a negyedik nőgyógyász...Őneki jutott eszébe először, hogy esetleg endo.Mivel nagyon fiatal vagyok, ezért azt mondta, a laporoszkópiát hagyja utoljára. Egyébként én sem vagyok nyugodt, de ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak.:S

Mindkét petefészkem tele van apró cisztákkal egyébként, nem tudom ez jelent-e valamit.

1434. nagymaya (válaszként erre: 1432. - Szelike11)
2011. szept. 10. 21:19

Én nem lennék nyugodt, ha azt mondanák, hogy nem biztos, hogy endó. A fogamzásgátló sem megoldás szerintem. Ha visszagondolok, mielőtt elkezdtem szedni, pár hónapig mindig fájt a jobb oldalam, és egyre jobban görcsöltem mensikor. Majd a fogamzásgátlót szedtem 5 évig, és mikor abbahagytam, visszatért a fájdalom, majd egyre rosszabb lettÍgy ment ez két évig, mígnem idén áprilisban nagy hasi műtét lett belőle. Szerintem már 8 évvel ezelőtt is volt ott valami, csak a fogigátló megszüntette a növekedést, és amint abbahagytam megint elkezdett nőni.

Persze ez csak az én teóriám, mivel akkor nem talált nálam semmit a nőgyógyász-Uh és vizsgálat volt. Fáj, és kész. Nem is mondtak rá semmi magyarázatot.

Szerintem kérd ki másik nőgyógyász véleményét is. ez tapasztalat. Nekem csak a harmadik doki ismerte fel, hogy ez bizony endógyanú.

2011. szept. 10. 21:03
En ahogy tajekozodtam,sajnos barhol jelentkezhet.Van aki tunetmentes,altalaban menzi elotti gorcsok jelentkezhetnek az erintett teruleten.Nekem irdatlan gorcseim voltak mielott megkpatam volna,de szerencsere miutan megkaptam,el is mult.
1432. Szelike11 (válaszként erre: 1428. - 28a16e012b)
2011. szept. 10. 20:33
Ez nagyon durva amiket leírtál. Nekem székrekedésem van, időnként nyálkás széklet, mindig fáj mindenem, ha nem a hasam akkor az ízületeim, különösen a térdem. A nőgyőgyászom szerint nem biztos h endo, de majd a fogamzásgátló mindent rendbehoz azt mondta. Szerintetek az lehet, és már megtámadta a beleket? Amúgy az endo hol kezdődik, mert nekem székrekedéssel kezdődött, lehet, hogy először e beleken volt?
1431. nagymaya (válaszként erre: 1428. - 28a16e012b)
2011. szept. 10. 17:55
Ez nagyon durva. Én a helyedben biztos keresnék másik orvost. Olyan nincs, hogy ezzel együtt kell élni. Valmi megoldás csak van. Ha nincs endód akkor miért fáj ennyire?!
1430. 28a16e012b (válaszként erre: 1429. - Holdsugár83)
2011. szept. 10. 16:34
Hát nem.....
1429. Holdsugár83 (válaszként erre: 1428. - 28a16e012b)
2011. szept. 9. 21:43

Nem tudom,de mintha valamit elszúrtak volna...

Szerintem ezt a szenvedést amit átélsz még a legádázabb ellenségednek sem kívánnád....

1428. 28a16e012b (válaszként erre: 1417. - 84Agi)
2011. szept. 9. 21:31

Szia!

Sajna nekem elég hasonló a tüneteim mint neked, csak nekem nem akkor fáj igazán mikor megvan, hanem utána...meg mindíg.Nem igazán van olyan nap, hogy nem fáj, de mindíg máshogyan. Nagyon sokat puffadok ez miatt, szinte sokszor utcára se tudok menni, de nekem még a gyomrom is rátesz !!!

Nekem a méhem és a belem közt van egy rész ami mindíg rettentően fáj. Nem tudom mi lehet odabent, de a doki olyan volt mintha titkolna valamit. Talán soha nem fogom megtudni mi a valódi baj....vagyis mi van odabent nekem :(

Nekem felvágták a hasam először:(a második műtétem már csak laparoszkópia volt. Senkinek nem kívánom ezeket az időket. Első műtétem nagyon dúrva volt, mert a hólygom is varták, két hét katéterrel voltam, 3 nap intenzív, több cső jött ki belőlem. Kegyetlen fájdalmak voltak...azt hittem bele halok. Rá egy hónapra kaptam egy bélelzáródást, majdnem bele haltam, mert az ügyeletes orvos nem tudta mi a bajom, és ő is csak egy fájdalomcsillapítót adott nekem, mikor már akkora volt a hasam mint egy lufi, és már mindent kihánytam, pedig vizet se ittam. Nagy nehezen, mikor már másodszorra úgy vittek le aznap az ügyeletre, hogy mostmár kéne valamit csinálni, azonnal beutaltak a kórházba és majdnem meg is műtöttek. Az orrszondától kezdve oxigénig minden volt bennem :(....ez a második dokim szerint azért történhetett meg, mert az első műtétemnél összenött a belem ami letapadt!..Mind a mai napig össze van nőve!...Nekem a méhemtől kezdve a petevezetőmön mindenhol volt összenövés. Az orvos nekem megmondta, hogy nagyon félt a műtétemtől, mert nem vok egyszerű eset :(

Ha nagyon görcsölök nidolt szedek, de nem mindíg hat. Álltalában nekem begyullad mindenem ami lehet bél, méh, stb...

Fogamzásgátlót most hagytam abba, mert semmi értelme szedni, csak elhízok tőle. Nekem semmi bajom nem lenne ha csak olyan mensis fájdalmaim lennének, de olyan nekem nincs. Nekem csak a gyulladástól fáj, meg a műtét helye ilyenkor. Nem tudom mit tehetek, mert már nem igazán találok kiutat, ezért kénytelen vagyok csendben tűrni a nap mint nap tartó, már hosszú éveken keresztűl tartó fájdalmat, amit senki nem ért meg, csak az aki benne van!!!De mindenkinél teljesen más sztem.

Nekem az evésemmel amúgy nincs baj, sőt állandóan ennék, de ez más miatt is lehet.Olyanról viszont nem hallottam, hogy vérezni is tud a bél! Én azt nem értem, hogyha a doki szerint a bélösszenövésem fáj és nincs már endom, akkor miért van, hogyha megvan, vagy pisilek akkor fáj?!...a belemnek mi köze lenne hozzá???A többi tünet akkor miért van? Azt itt már nem írom le, de nagyon dúrva! ...Amúgy én alveot ittam sokáig egy gyógynövényital, de nagyon drága és már nem iszom. Egy darabig jó volt, de már az se segített. A titkot én is néztem , anno az első műtétem után az segített felálni, mert szörnyen szenvedtem, és ezmiatt az akkori párom is elhagyott, így egyedűl rohadt nehéz volt :(Ha nincs a Titok, lehet már én se bíztam volna semmibe, és ki tudja, most hol tartanék!!!

1427. Zsanetta (válaszként erre: 1407. - 84Agi)
2011. szept. 9. 17:45

Nyugodtan használhatsz algopirint.

Én a helyedben ilyenb súlyos endóval nem próbálkoznék spontánnak.

De tök érdekes ,mert pl. az én dokim aki endós legyen az enyhe akkor is küld lombikra,vagy inszemre.

2011. szept. 9. 15:01

Nálam megcsinálták sima antibébivel és tényleg,5 hónap után 2 hete kaptam meg először.Ami jó,nem sok vérrel és semmi fájdalommal :),nem bánnám ha ezentúl mindig így lenne.Különben ez a tipusu terápia még nálunk is csak kísérleti fázisban van.

Pozitív h szülés után elhagyhatod a szurit.

1425. abarta
2011. szept. 9. 14:30

Igen diabos lettem kesobb. Nalam kihoztak a meddosegi injekciok hiaba dietaztam es meteztem. Sajna terhesen is kijott es most inzulinozok, de hala egnek semmi baj.


Sztem fogigatloval nem allitanak le azt direkt a GNRHval szoktak ennel a betegsegnel hogy tartosabb legyen, nem? De ezt a kurat nem sok nogyogyasz tudja, pl az enyem sem tudta. :-(


Erdemes hajtani mindent ami jobba teheti a dolgokat, nem szabad beletorodni a fajdalomba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook