Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Emberek miért akadnak ki ha megkérdezik, hogy vannak? fórum

Emberek miért akadnak ki ha megkérdezik, hogy vannak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. NomNom (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2017. nov. 24. 00:18
Mert például marhára meg lehet vele bántani a másikat. Én sem jókedvemből nem vagyok még férjnél. Szóval számomra kimondottan kellemetlen és fájó ez a kérdés...
31. SansaS (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2017. nov. 23. 22:11

Azért tegyünk már különbséget a "mi újság veled mostanság" meg a "mikor mész már férjhez" között...


Ez a férjhezmenés tipikusan az a kérdés, amivel folyamatosan b*szogatják az ember lányát bizonyos kor felett, mintha selejt lenne amiért még nem ment férjhez. És nem elég, ha azt mondod, "majd", mert akkor tovább kérdezgetnek és tukmálják beléd, hogy le vagy maradva valamivel.


Ugyanez pl. a gyerekkel. Mióta férjhez mentem, azóta folyamatosan azt hallgatom, mikor lesz gyerek.

Mondom, hogy "nem most". Beérik vele? Nem. "Miért nem most? Miért később? Miért vártok? Pedig az olyan jó..." -


Ha esetleg felvázolom röviden hogy most sajnos nem olyanok a körülmények, egyből elkezdenek magyarázni, hogy az nem számít, és úgy általánosságban nekünk hogy kellene csinálni a gyerekvállalást. Győzködnek, magyaráznak, nem bírják elfogadni a választ. Mintha én felnőtt ember létemre nem tudnám eldönteni, mit akarok - és igen, mikor az X-edik ember kérdezi meg, az már baromira fusztráló.


De lehet, hogy éppen most vetéltem el, vagy nem sikerült a lombik, nem jön a gyerek, éppen elhagyni készül a férjem, vagy ki tudja és ilyen-olyan okok miatt nem akarok beszélni erről.


Ezek abszolút magánügyek. A kényes témákkal egyszerűen az a helyzet, hogy bármit válaszolsz, a másik fél úgyis elkezd győzködni vagy okoskodni. És ez unalmas egy idő után.

30. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2017. nov. 23. 20:27

Hat talan azert mert akinek nincs meloja, nwm akarja vilagga kurtolni, vagy hogy epp lombikra jar, elment a baba...


A szoptas is eleg intim, azt se kerdezem mastol h na szexeltek??

29. michelle.r (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2017. nov. 23. 20:12
Aztért mert rettenetesen udvariatlan. Már a kérdésben is benne van a válasz, már régen férjhez kellett volna menned. Mi lehet a defekted? ;)
28. michelle.r (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2017. nov. 23. 20:09

Engem általában az akaszt ki, amikor valaki úgy ítéli meg, hogy nekem melegem kéne, hogy legyen, fáznom kéne. És harmadszor kérdezi meg, hogy de biiiiztos nem? :D


Vagy amikor kínálgatnak és köszönöm, nem kérem, akkor jön, hogy de legalább egy kis ezt, vagy azt.

27. Sirga (válaszként erre: 17. - Ikebana3)
2017. nov. 23. 19:08
"Az emberek egyik része imád panaszkodni, a másik része dicsekedni" - és van, akinek mindegy, csak rá tudjon tenni egy lapáttal a másik örömére/bajára. Nekem ettől áll égnek a hajam. :)
26. Sirga (válaszként erre: 25. - Iszkiri)
2017. nov. 23. 19:07

Csatlakozom.

Anyósom ilyen "kérdezek-és-mondom-tovább-a-magamét"-típus - nagyon ki tudok tőle akadni! Ha nem érdekli a válasz, fel se tegye a kérdést!(Amúgy tudom, hogy nem érdekli, fogalmam sincs, minek ezt eljátszani.)

Egyébként engem sokszor összezavar ez az udvariassági formula: most mondjam el, hogy bajom van? Futó találkozáskor ez általában kevéssé érdekli a másikat - akit meg tényleg érdekel, azzal nem véletlenül találkozunk az utcán.

2017. nov. 23. 18:31

Sok embert azért zavar, mert nincs mögötte valódi érdeklődés. A frázisokból meg elegük van.


Én tudok különbséget tenni. Tudom, mikor frázis, mikor valódi gesztus az érdeklődés.


Nekem is volt olyan rokonom, aki kérdezett valamit, de a választ nem várta meg. Nem hát, mert nem is volt rá kíváncsi.


Emberfüggő.

Meg kell tanulni kezelni.

24. bnedora (válaszként erre: 19. - Selena78)
2017. nov. 23. 18:21
Nálunk apósom 3. felesége volt olyan, hogy egyfolytában beszélt, ha kérdezett valamit, nem is várta meg a választ. Ő ilyen volt, így fogadtuk el.
23. bnedora (válaszként erre: 22. - NomNom)
2017. nov. 23. 18:20
Miért nem? Lehet rá válaszolni. Nem hiszem, hogy valaki 10 percenként kérdezi meg az illetőt erről.
22. NomNom (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2017. nov. 23. 17:13
Mikor mész már férjhez? Hát nem valami kedves kérdés mondjuk... :D
2017. nov. 23. 17:10
How are you? I'm fine.
20. globus (válaszként erre: 19. - Selena78)
2017. nov. 23. 17:06
Ő csak beszélni akart :)
19. selena78 (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. nov. 23. 17:02

Elmondom...


Megyek vásárolni...jön szembe a szomszéd asszony...aszongya...jó napot Julika...de jól néz ki...hogy van? Biztosan jól... látom...a kis unoka? de aranyos... láttam a minap...


És ezzel elmegy. Egy szót nem tudok kinyögni...nem hagyja.

18. Ikebana3 (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2017. nov. 23. 16:34

Ilyenkor simán meg lehet írni, hogy egyenlőre nem jól vagyok és ha majd jobban leszek írok, de addig csak gyógyulgatok, nem tudok válaszolni sem.

Ha 120 ember kérdezi, az azért valahol jó is. Sokkal jobb, mintha 3 hónapi tp alatt senki sem érdeklődik, legfeljebb a főnök helyettese és akkor is csupán azért, mikor mész dolgozni, mert vesz fel akkor helyettesítőt addig.

17. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. nov. 23. 16:27

Azért, mert ez a kérdés elvesztette a valódi tartalmat. Ha olyan kérdezi, akit nem ismerünk annyira, hogy valóban elmondjuk hogy vagyunk, akkor nyilván egy 'Köszi, jól!' a válasz. Aki meg jobban ismer, az nem kérdezi, mert tudja.

Az emberek egyik része imád panaszkodni, a másik része dicsekedni, a harmadik része pedig dögdunalomban él és csak pletyka szinten érdeklődik. Viszont ha egyik sem, akkor csak a 'Köszi, jól!' válasz jön. Mindez persze az utcán vagy telefonon történt érdeklődésre igaz. Ha valaki tényleg és komolyan érdeklődik, az találkozót beszél meg vagy meglátogat.

2017. nov. 23. 16:25

Ebben az esetben azért akadnak ki, mert lehet, hogy aznap már a 120.ember kérdezi: hogy vagy? beteg vagy még? lázad van? Engem is nagyon felidegesít,, mikor nem hagynak "meghalni" se. Egyik kolléganőm táppénz alatt 15-20-szor rám ír emiatt. Ki van a tököm olyankor, és akkor már mindenkivel.


Egyéb más esetben, ha megkérdezik tőlem hogy vagyok, jól tud esni! :)

15. simple
2017. nov. 23. 16:04
Kedvencem a "mizu"? Ölni tudnék amikor ezt kérdezik. :D
14. simple (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. nov. 23. 16:03
Mert ez nem igazi kérdés általában, csak ilyen töltelék, ha nem tudnak is mit mondani, de valamit mégis mondjanak. Felesleges.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. nov. 23. 15:59
Hogyléttől függetlenül " köszönöm jól " ez a válasz
12. bnedora (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2017. nov. 23. 15:54
Ezen sem tudom miért kell kiakadni, amióta világ a világ, mindig is ez volt. Manapság mindenen problémázni a sikk. A legtöbb ember egyebet sem csinál, csak a telefonját bújja úton útfélen, a másikkal nem törődik. Persze, ha valaki meg kérdez, azon kiakadnak. Furcsa egy világban élünk.
2017. nov. 23. 15:47

Én se értem, hogy miért baj, ha éreklődünk. Az emberek olyxan bugyuták sokszor....

Én pl. mindig megkérdezem a kollégákat, hogy meg vannak e fázva, mert úgy hallom a hangján, ha csak telefonon beszélünk, akkor ajánlom nekik az orrcseppet, forró fürdőt és citromos teát, ha személyesen beszélünk, akkor is, illetve, akkor naponta rákérdezek javult e? Ha a családban van valami náluk, azok után is érdeklődök, meg a munkahelye, stb. után is. Számunkra ez nem kínos, mert az ilyeneket megbeszéljük, és persze engem se zavar, ha megkérdeznek. Szűröm a kérdezőket, ha tudom, hogy nem érdekli, akkor csak annyit mondok köszi jól vagyok, ha tudom, hogy tényleg érdekli, akkor beszélgetek vele.

A terhes kolleginától is mindig érdeklődünk és nem zavarja őt sem!

10. globus (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2017. nov. 23. 15:28
Köszönöm, remekül, és te? :) Remélem, hogy jól vagy és boldog!
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. nov. 23. 15:20
Hogy vagy, kedveském? :)
8. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 4. - D5bae51d10)
2017. nov. 23. 15:04
Ahogy az angoloknal udvariassagi formula, viszont nem szoktak ra valaszolni; es foleg nem panaszaradatban, mint nalunk.
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2017. nov. 23. 14:59
Szerintem azért, mert mostanában sokan csak azt figyelik, mit csinál a másik, és ha ilyen kérdést tesznek fel, csak azért, hogy ítélkezzenek, vagy legyen pletykájuk. Persze a legtöbb ember nem ilyen, de elég egy-két hasonlóval összefutni, és az ember már nem hisz többé az ártatlan kérdésekben.
2017. nov. 23. 14:51
Elég szomorú, hogy mostanában nem "lehet" semmit sem kérdezni, mert kiakadnak rajta (hogy vagy, mi van veled, van-e munkahelyed, mikor mész már férjhez, szoptatsz-e, stb.)
2017. nov. 23. 14:51
Én nem akadok ki. Örülök, ha érdeklődnek.
4. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. nov. 23. 14:49
Mert ezek nem őszinte kérdések. Csak kérdeznek, hogy mondjanak valamit...
2017. nov. 23. 14:46

Ne kerdezd... en sem szeretem, ha felteszik ezt a kerdest.

Viszont en sem teszem, mert ennek altalaban panaszaradat a vege. ebbol meg nem kerek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook