Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elviselnéd, ha a párod kezet emelne rád? fórum

Elviselnéd, ha a párod kezet emelne rád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
59. Molly38 (válaszként erre: 53. - Csgybzs)
2012. febr. 16. 09:56

Én is ezt gondoltam.. de az a pár,akit én ismerek, diplomásak, jólétben élnek, fehérek és FIATALOK!

A lány 25 éves, a srác 30 valahány.. se gyerek, se házasság..

De szeretik egymást.. csak a srác pár évet drogozott, valószíhű teljesen gáz lett az idegrendszere, a lány meg ha olyanja van és összevesznek valamin, simán pofán vágja a srácot, a srácnak meg eldurran az agya és visszaadja!

Saját szememmel láttam egy házibuliban.. aztán ha otthon vannak van, hogy kicsit elfajul..

És ebben az esetben azt mondom, hogy a lány is hibás... az ominózus buliban sokszor ment oda a srác bocsánatot kérni a lánytól, ahol újabb pofon várta.. szóval nem normálisak..


A másik esetben is, diplomás, fehér és fiatal pár volt ilyen.. hol összejöttek, hol szétmentek.. ott is a lány kezdte, aztán a pasi "megvédte magát".. azóta családot alapítottak.. szép család lesz..

Viszont itt a fiút ismertem, majdnem a párom lett egy ilyen szünetben, mikor még nem tudtam mi a helyzet, és sajnos ő megszokta ezt, hogy a kapcsolatban ilyen megengedhető, persze gondolom hajlama is volt, de volt egy szitu, amikor engem is simán megütött volna..

Pedig állítása szerit előtte nem bántott nőt, meg sem fordult a fejében.. aztán hozzászokott, hogy ilyet lehet, szinte "természetessé" vált neki.


A lényeg, sajnos nem csak a tanulatlan, putrikban fordul ilyen elő..

58. 39694c0c70 (válaszként erre: 51. - Estefani)
2012. febr. 16. 09:32

Igen!

Valóban van ilyen is.

De ő menthetetlen.

57. 937a2a883a (válaszként erre: 51. - Estefani)
2012. febr. 16. 09:30
Én is ismerek.A lány olyan féltékenységi jelenetet rendezett a volt barátjánál,hogy a srác jobban megszorította a karját a kelleténél és ott maradt a nyoma,meg hát kicsit meg is rázta (mondjuk pofon nem volt).A csaj teljesen fel volt háborodva,pedig azt mondom megérdemelte.Én láttam utána a srácot és teljesen össze volt karmolva,meg a csaj pofonokat osztott.Azóta már nincsenek együtt,de a csaj mindegyik pasijával ezt csinálja,az összesnek nekimegy,annyira féltékeny típus,de nem hajlandó kezeltetni magát.A jelenlegi párja még tűri,de nem tudom meddig.Mondjuk a srác apja (ott laknak a srác családjánál) egyszer már kirakta onnan a csajt és azzal a feltétellel mehetett vissza,hogy eljár pszichológushoz.Hát sajnos nem volt elég szigorú ez a kikötés,engedett az 'após',pedig nem kellett volna.
56. Arianne113 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 09:28

látod pont ezért ítélem el az előítéleteket, mert megint csak saját magammal takarózhatok, meg az apukámmal.


Neki szinte semmilye sincs. Lehet hogy követett el hibákat az életében, mert követett el, mint mindenki más, de jó ember. Én ismerem a legjobban, lévén mert mindent megbeszélünk. mindent megadott nekem amit tudott, és anyám óhajainak is meg akart felelni, csak sosem sikerült.

Kölcsönt vett fel, mert anyám nagyon akart új házat új autót, de belebuktak.


Most külön él, nincs saját háza, nincs saját autója, de biztos vagyok benne, hogy van és lesz ember aki szereti őt. Dolgozik rendesen.

Az anyagi javak nem érnek semmit, ha nincs ember melletted aki szeret, és megbecsül.


45 éves. És bár nincs semmilye rajtam kívül, mégis úgy gondolom hogy amilyen jó szívű ember, és amennyit tett másokért is, mert a barátaiért mellettük mindíg kiállt, és mindíg segített ha baj volt, értékes ember.


Szerintem azért gondolkodsz így, mert fogalmad nincsen róla, hogy milyen az amikor mindened elveszted, és ne is legyen soha.

Én ezt kívánon.

55. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 39694c0c70)
2012. febr. 16. 09:25
Engem soha nem ütött meg a párom és szerintem nem is fog.Már kiismertem ennyi év után.De az tuti,hogy ha megpróbálná,akkor neki annyi...apukám kicsinálná.
54. csgybzs (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 09:23
Egyetértek maximálisan!
53. csgybzs (válaszként erre: 9. - 39694c0c70)
2012. febr. 16. 09:22
Félelem, anyagi függőség, gyerekek... Szerintem a családon belüli erőszak jellemzően alacsonyabb intelligenciaszintű-életszínvonalú embereknél figyelhető meg, sok gyerek, munkanélküliség, stressz, stb... egy kis pia.... a "szokásos". Itt általában a nők sem sokkal különbek, vagy ha azok is, befásulnak és inkább tűrnek az utca helyett. Szerintem.
52. ágica... (válaszként erre: 51. - Estefani)
2012. febr. 16. 09:15
Ilyen is van! Ott el kellene gondolkodni, hol van a gond!! Mert ezek is jelek arra, hogy nem jó a kapcsolat!!!
2012. febr. 16. 09:13
Ismerek olyant aki előbb-utóbb kiprovokálja azt, hogy megüssék... (lány)
2012. febr. 16. 09:07

Sokáig nem beszéltem erről, de azt mondom, hogy fel kell venni a harcot és nem szabad hagyni az elnyomást!

Nem szabad, hogy lássák, hogy félsz!!!

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Arianne113)
2012. febr. 16. 09:06

Nem baj:)

Az sem, hogy elitélsz, de abban biztos vagyok, hogy engem nem fog pasi megütni és épp azért, mert olyan vagyok amilyen.

Nem kell olyan pasi (ebben a korban), akinek nincs hova hazamennie, nincs állás (nem tartok el senkit a gyerekemen és a férjemen kívül), akinek bármilyen lelki gondaja van (ital, játék, drog, és még a deprssziós is), és az agresszív embereket is nagy ívben kerülöm (nem fog senki színesre verni, mert olyanja van).

Amikor férjhezmentem se nekem se a férjemnek nem volt semmin (nevünkön lakás), autója volt a férjemnek, mindent együtt hoztunk össze. De ez más helyzet, hiszen akkor 21 éves voltam.

48. ágica... (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 09:06
Erős vagyok! :) És boldog! A többi nem számít!
2012. febr. 16. 09:03

Az indító hozzászólásban említett felmérés persze nem reprezentatív, lehet benne tévedés bármilyen irányban.

Viszont ebből a szempontból mindegy is, hogy mekkora a tévedés. Ha egyetlen eset is előfordulhat, nekem már az is SOK!

Aztán a lelki terrorról, vagy egyéb elnyomásról még nem is beszéltünk. Annak legnagyobb része még inkább rejtve marad, mint a fizikai bántalmazás.

46. ágica... (válaszként erre: 41. - Ea010c7029)
2012. febr. 16. 09:02
Így van !
45. ágica... (válaszként erre: 39. - Arianne113)
2012. febr. 16. 09:01
Így van! Ez a helyes..ez lenne a helyes, de tudod vannak olyan nők, akik nem tudnak kitörni egyáltalán vagy csak sokára!
44. Arianne113 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 09:00
hát nem értünk egyet. Sőt, én nagyon is elítélem az előítéletes embereket. ez van. bocs.
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Ágica...)
2012. febr. 16. 08:59
Sajnálom! És örülök, hogy megúsztad:)
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. febr. 16. 08:58

Nem erről van szó!

Sokszor hangoztatom, hogy egy bizonyos korban egy pasinak kell lennie valamijének. És ha nekem van pl. 40 évesen, én nem engedném odaköltözni a nincstelen pasit, mert nem szeretném, hogy jogot formáljon az én "vagyonomra". És ráadásul bizonyos korban sok pasi azért van egyedül, mert problémás. És nekem nem hiányozna, hogy megfélemlítsenek, stb.

Lehet gyáva vagyok, lehet vannak előítéleteim, sőt kijelentem vannak, de lehet pont ezért nem leszek sosem ilyen helyzetben.

Számomra ezek csek elképzeléseke, hiszen férjnél vagyok és gyerekem is van, de ha egyedül maradok, akkor tuti senki nem fog kelleni max. úgy, amikor kedvem van valamihez, de csak olyan, akinek van lakása, azaz van hol élnie.

És nem azt mondtam, hogy ezért agresszív valaki, de ez is benne van a pakliban. AZért nincs semmije és senkije, mert agresszív...

41. ea010c7029 (válaszként erre: 36. - Ágica...)
2012. febr. 16. 08:58
Az az állapot sem normális, inkább beteges....
2012. febr. 16. 08:58
na jójó sok a szöveg befejeztem :)) kellemes napot! :)
39. Arianne113 (válaszként erre: 36. - Ágica...)
2012. febr. 16. 08:57

na mondjuk ez az amit sosem fogok megérteni.

Miért ragaszkodna? Mert bántják, vagy mert fél, vagy mert hozzászokott?

az ilyen ember hitetlen.

Én amíg élnék (!) addig próbálnék megszökni, mert az ilyen nem élet.. ebbe beletörődni belenyugodni... akkor inkább a halál!

38. ágica... (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. febr. 16. 08:56
Ezt arra írta szerintem, hogy annak a pasinak nincs hova mennie és nem megy az utcára azért, mert a nő azt mondta!!!
2012. febr. 16. 08:56

Soha!!

Illetve csak addig volt a párom!!

36. ágica... (válaszként erre: 28. - Ea010c7029)
2012. febr. 16. 08:55

Ezért nem érted! Nem voltál benne! Persze nem vagyunk egyformák, de nem egyszerű olykor lépni!

Vajon miért van az, hogy ha valakit elrabolnak , akkor egy idő után ragaszkodik az áldozat a fogva tartójához ?

35. Arianne113 (válaszként erre: 31. - 39694c0c70)
2012. febr. 16. 08:54

számomra azért érdekes a téma, mert nálunk forítva volt régen az ilyesmi. apám türelmes ember, soha nem ütne meg senkit, csak akkor ha nagyon nyomós oka van rá.

Viszont anyám a vadállat. Nem tehet róla végülis, gyenge az idegrendszere, kezeltetni kellene magát, de ő ezt sosem látja be, és a mai törvények szerint nem lehet kényszeríteni erre.

Ebből következik az, hogy ő verte apámat, meg akart engem is csak nem sikerült.

34. ea010c7029 (válaszként erre: 30. - Arianne113)
2012. febr. 16. 08:54
Próbáltam nem 'ítélkezni',hanem véleményt nyílvánítani.Az a Te szemszöged,ez az enyém.
33. ágica... (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 08:52

Igazad van!

Ez nagyon hosszú történet!

A női butaság ,naivság olykor határtalan !!!!! Nagyon komoly leckét tanultam én is anno, Magas volt az ára! :(

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Ágica...)
2012. febr. 16. 08:52

Ez viszont inkább a félelem. Engem is megvertek egyszer c...nyok, és senki nem szólt bele, mert féltek.


Nekem biztos lenne kihez fordulnom, a húgom ilyen helyzetben volt, és neki is volt kihez fordlnia. Ráadásul egy olyan védte meg, aki úgymond egy kicsit sem kedveli (a férjem), persze a végleges különválásban mi a testvérei segédkeztünk.

31. 39694c0c70 (válaszként erre: 15. - Ágica...)
2012. febr. 16. 08:52

Így igaz!

Jelenleg a magyar jogrend "impotens" az ilyen erőszakos lényekkel (majdnem állatokat írtam) szemben.

Ha nem folyik vér, a rendőrség tehetetlen.

Az ügyvédek még azt is képesek bebizonyítani, hogy nem is a férfi, hanem a nő volt erőszakos, és a külsérelmi nyomokat úgy szerezte a nő, hogy a férfi elhárította a támadást.

Baromi nehéz dolog ez!

Ha szigorodnának a feltételek, mint pl. USA, ahol már a szóbeli zaklatásért is elítélnek bárkit, akkor meg az lenne a gond, hogy ezzel sokan vissza is élnének.

30. Arianne113 (válaszként erre: 28. - Ea010c7029)
2012. febr. 16. 08:51

pont ezért nem kéne ítélkezni.

Én megvártam a második pofont, mert nem volt hova mennem, nem volt pénzem, és diák voltam...

aztán a suli végeztével már mindegy volt hova, de eltűntem, új életet kezdtem, és a mostani párom egy kincs.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook