Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltűnt az élet az utcánkból fórum

Eltűnt az élet az utcánkból (beszélgetős fórum)


43. MZsanett (válaszként erre: 38. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 13:16
Pont ez jutott az eszembe, csak nem írtam le. 10 évvel ezelőtt sokkal nagyobb élet volt az utcákon. Sokat jártam haza éjfél körül, és sose voltam egyedül az utcán, minden tele volt bulizó fiatalokkal. Minden kocsma nyitva volt, és nem csöves alkeszokkal volt tele, hanem korombeliekkel. De ha visszább megyek az időben, akkor is ez volt. Nyáron suliszünetben este 11-kor mindenkit kint evett a fene az utcán. Most meg mi van? Nagy büdös semmi. A gyerekek már telefonnal a kezükben születnek. Ezért nem lesz gyerekem. A mai gyerekeknek nincs normális gyerekkoruk, mert virtuális világban élnek.
42. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 13:11

Sokkal jobb a klub, meghittebb, őszintébb.

A házibuli nem jobb, mint a dizsi? :)

41. MZsanett (válaszként erre: 40. - 937a2a883a)
2016. szept. 24. 13:06
Ha olyan bánt meg, aki jól ismer, akkor lelkis vagyok. De egy olyan ember véleményére nem tudok adni, akik úgy ítél meg, hogy semmit nem tud rólam az ég világon. Az meg hogy feljogosítva érzi magát arra, hogy másokat bíráljon, ráadásul a magánéletüket, az meg őt minősíti. Az ilyen ember lejáratja és nevetségessé teszi magát.
40. 937a2a883a (válaszként erre: 35. - MZsanett)
2016. szept. 24. 12:56
Akkor te nem vagy lelkis. Nekem egy vadidegen beszólása is rosszul tud esni, főleg ha személyeskedik. Jobban mondva csak próbál, de nem ismer...és ez benne a legbosszantóbb, hogy mégis azt hiszik egyesek, hogy ők egy netes oldalon keresztül 2 mondatból mindent tudnak és bármit megtehetnek. Sosem tudtam hova tenni az effajta undorító emberi viselkedést. Ha direkt csinálja, akkor még rosszabb, hogy itt éli ki magát.
39. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - 737667c7e2)
2016. szept. 24. 12:53
de hülye,aki állja,ez is egy mondás.
38. 04424e865e (válaszként erre: 35. - MZsanett)
2016. szept. 24. 12:46
Ez mondjuk igaz. Nem nagyon látni parkokban játszótereken focipályákon játszó gyerekeket, mindenki nyomkodja a telefonját.
37. 737667c7e2 (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2016. szept. 24. 12:17
a füst mindig a szépre száll :-)
36. Hanami
2016. szept. 24. 12:09
Mi tettük ilyenné,adott hát a feladat :)
2016. szept. 24. 12:07

Szerintem nem a beszólogatásokkal van a baj. Nem is értem, a neten miért félnek a konfrontálódástól, főleg egy névtelen fórumon. A beszólogatásokat ki lehet használni, jó kis viták kerekedhetnek ki belőle, vagy csak oltogatják egymást, ami szintén nem véresen komoly, csak hülyeség. Én sose vettem ezeket véresen komolyan. A személyeskedést is csak olyanoktól veszem zokon, akiket már mélyebben ismerek. Egy számomra tök ismeretlen felhasználótól nem érdekel.


Az a baj, hogy közönyösek lettek az emberek, és nemcsak a fórumon, hanem a valóságban is. Először is ott a facebook, mindenki inkább ott van. Amióta a face fellendült, azóta laposodnak el a fórumok. 2012-ben még sokkal nagyobb élet volt. Most semmi. De a valóságban is ez megy. Az emberek zárkózottak, unalmasak lettek, mindenki a telefonját nyomkodja. Megértem, hogy haladni kell a korral, de ez már inkább leépülés.

2016. szept. 24. 11:43

Szerintem nem az a baj, hogy különböző vélemények vannak, és azt itt leírják, leírjuk, hanem, hogy:

- vannak, akik mindenáron azt akarják elérni, hogy az a másik adja fel a saját addigi véleményét, és értsen egyet azzal, amit ő mond.

- amennyiben ez nem sikerül, átmegy az illető személyeskedésbe, sértegetésbe, anyázásba, stb. Eszükbe sem jut, hogy esetleg annak a másiknak a véleményében is van/lehet valami igazság!


Az alábbi eset jut eszembe:

Két ember áll egymással szemben, közöttük egy tűzrakás. Arról vitáznak, hogy a szél jobbra, vagy balra fújja-e a füstöt???

Szerintetek???

33. syria (válaszként erre: 10. - Flóra76)
2016. szept. 24. 11:35

Szerintem is.


S konkrétan tudom, hogy pl. Rozália, aki július elején még 3. helyezett volt a törzspontjai alapján, azért adta fel az aktivitását, mert beszólogattak neki.


Az a nagy baj, hogy már nem csak itt, hanem a való életben is egyre kevesebben merik felvállalni a „más” véleményüket, mert sajnos okkal tarthatnak súlyos retorzióktól.


Ezen okok folytán mi marad itt? A parttalan ökörködés, hurráoptimizmus. Meg úgy hellyel-közzel tényleg hasznos hozzászólás egy-egy kérdező éppen aktuális problémájára.

32. 04424e865e (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2016. szept. 24. 11:35
A Hobbit űző klubbokat gondolom az orkok hozták létre. :))
31. andi6020 (válaszként erre: 28. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 11:32

Hasonló problémájú, érdeklődésű emberek tömörülnek klubokba (babaváró, fogyizó, valamilyen betegséggel küzdő, vagy hobbit űző), ide úgy gondolom idegenként is be lehet kerülni, bár ilyennek nem vagyok tagja.


Ahova idegenként nem lehet bekerülni, azok a "baráti" klubok.

2016. szept. 24. 11:30

Én most magamról beszélek, mert mindig ezt teszem, sokak bánatára:DDDD


Már nem igen szeretek sokszor hozzászólni témákhoz, mert úgy érzem, hogy itt csak azok "beszélgethetnek", írhatják le a véleményüket, akik agymosottak, egyszerűek, stb.

Ha valaki lemeri írni, hogy mit gondol, akkor ráugranak, elrohannak árulkodni, aztán a vége az, hogy törlik azt, akinek épp más a véleménye.


Konkrét példát is írok, bár tudom, hogy törlik is a hozzászólásomat. Persze nem csak ezért:D, de hátha lesz ideje valakinek elolvasni.


Egy betegség kapcsán egy orvos elmondta, hogy mit kell tenni annak érdekébe, hogy a zavaró mellékhatásoknak búcsút vegyünk. Én ezt le is írtam, ami kapcsán nyílt egy fórum és ott köpködték a dokik az itt jelenlévő (gondolom az összes orvosi diplomával rendelkező), hogy az ilyen menjen el szenet lapátolni. Persze nem ezekkel a szavakkal. Na meg gondolom azt is (bár ez ellen hevesen tiltakoztak), aki leírta a saját orvosa tanácsát....


Ha véletlenül az ember mer őszinte véleményt írni valamiről, akkor rögtön törlésre kerül a hozzászólás, nehogy sérüljön valakinek a pici lelke attól, hogy szembenéz a valósággal. Itt már csak olyanról lehet írni, amit elvár a többség. Azt próbálják ráhúzni a többségre, hogy olvadjon bele a többségbe, ne rendelkezzen saját véleménnyel, és bólogasson a legnagyobb baromságra is. Mert így nincs vita, nincs vélemény különbség, de a sok egyszerű ember nem is lesz tájékozottabb.


Sorolhatnék példákat arra, hogy mennyire egyszerű emberek gyülekeztek itt össze, kezdve azzal, hogy egy tanulmányi osztály kiránduláson mit kellene csinálnia a gyerekeknek és mit nem, hogy lehet lefogyni és, hogyan nem, hogyan kell nevelni egy gyereket és, hogyan nem, stb.

Röhejes!


Természetesen lehet bólogatni arra, hogy tök jó a diétád a napi 3000-es kalóriával és a nulla mozgással. Csak van e értelme?

Arra is lehet helyeselni, hogy a gyerek játszon és felesleges tanulni, majd ráér akkor ha már nincs kedve játszani, csak ebben az esetben, hogyan fog majd egyszer tanulni? Honnan szerzi meg a tudást már a tanuláshoz is pl.? Bár tudom, hogy manapság már nem fontos az általános műveltség, mert ott van az internet, ha érdekel valakit valami, de akkor miről tudnak majd beszélgetni a jövő felnőttjei? Tényleg csak a fogyókúra, a műköröm és a legújabb divat merítse kis a beszélgetések témáit? Hogyan fognak az ilyenek vezetni egy országot, a munkahelyükön, hogy fognak helytállni?

Tényleg eljutunk oda, hogy minek az orvos, majd a hoxán megmondják a tutit? És olyanok, akik még azt sem tudják, hogy magukat, hogy kezeljék ki?

Ja, az angyalok:D Na meg a szellemek:DDDD

Majd azok segítségével lefogyunk, megtanulunk mindent, és meggyógyítjuk magunkat.


Ez a jövő és nem az értelmes beszélgetés....

29. andi6020 (válaszként erre: 26. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 11:30
Ebbe nem szeretnék belefolyni.
28. 04424e865e (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2016. szept. 24. 11:28
Hogy lehet akkor belépni, mint korábban írtad, ha idegent nem engedtek be?
27. loch ness (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2016. szept. 24. 11:24
Szerintem is kb. ez lehet az ok. És szerintem nem 10 ilyen tag van, hanem jóval több. Én már majdnem tíz éve regisztráltam, de akkor még nagyon jó volt a hangulat. Bármit meg lehetett kérdezni, nem hülyézték le érte az embert, hanem szívesen segítettek egymásnak a tagok. Persze akkor is akadt egy-két kötekedő, de sokkal ritkábban, és nagyon kirítt a normális tagok közül. Most meg nem lehet egy olyan kérdést föltenni, hogy ne jönne legalább egy-két hozzászóló, hogy te hülye, ilyet nem tudni, anyám, szánalmas, nevetséges stb. Ezektől nekem is elment a kedvem, néha nem is tudom, miért fórumozok még. Régebben is voltak viták, jókora véleményütköztetések, de azt is lehet kulturáltan csinálni, és ha úgy adódott, bocsánatot kérni egymástól. Most viszont rettentően lesüllyedt a színvonal. Nem csodálom, hogy az emberek zárt klubokat nyitnak, hogy ne piszkálják őket ezek az önjelölt szétoffolók.
26. 04424e865e (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2016. szept. 24. 11:22
Mi váltottak ki ezt nálad, mert annak idején, te is elég nagy közösségi életet folytattál?
25. andi6020 (válaszként erre: 22. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 11:21
Szerintem idegen nincs beengedve baráti klubokba. Nyilván.
2016. szept. 24. 11:19

Errol a beszelgetesrol egy vicc jut eszembe.

Az egyik azt mondja, beszeljunk mar valami masrol, de csak mindig a szexrol. Ok, beszeljunk valami masrol. - Csinaltad mar zongoran??

23. andi6020 (válaszként erre: 22. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 11:19
Én nem.
22. 04424e865e (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2016. szept. 24. 11:10

Feltehetőleg a klubok résztvevői már ismerik egymást. Most oda ha belép egy új ember nincs egyszerű dolga. Egy új közösségbe történő belépés még a valós életbe sem egyszerű, ahol látjuk a másik arcát és abból azért sok dolgot le lehet szűrni.

Jobbnak tartom a közös beszélgetést egy fórumban.

21. 04424e865e (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2016. szept. 24. 11:05
Mindenki véleménye érdekel, ahogy Szanszinak is mondtam. Attól, ha sírsz itt még nem változik semmi.:))
20. andi6020 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2016. szept. 24. 11:04
Hát de. De be lehet lépni...
19. Flóra76 (válaszként erre: 17. - 04424e865e)
2016. szept. 24. 11:02

Szóval az én véleményem már nem elég neked!!!


Megyek is és KÉKre sírom a szemem....


:DDD

18. 04424e865e (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2016. szept. 24. 10:58
Köszönöm, minden vélemény érdekel!
17. 04424e865e (válaszként erre: 10. - Flóra76)
2016. szept. 24. 10:57
Szoktunk is, de nem igazán jutunk dűlőre sosem, ezért tettem fel a kérdést nagyban,hátha többen okosabbak leszünk. :))
2016. szept. 24. 10:56

Szerintem ennek több oka is lehet.


Egyre több szerintem a klub, mert oda "menekülnek" az emberek, mivel egyre több az olyan tag, akik erőszakosak és direkt belekötnek a másikba, pláne ha nincs velük azonos véleményen. Amikor én 6 éve regisztráltam, akkor kb 4-5 ilyen tag volt, most meg minimum 10. Aztán engem mondjuk az is zavar, hogy néhányan pár nap utàn töröltetik magukat, aztán újra itt vannak és megint lelépnek...a stílusukról simán meg lehet ismerni őket.


Én sok fórumhoz azért sem szólok hozzá, mert sok olyan nyílik, amiből már millió van és ott simán lehetne kutakodni. Nem írom le megint, amit már párszor leírtam.


De ez csak az én véleményem/hozzáállásom.

15. 04424e865e (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2016. szept. 24. 10:56
Nincsen olyan témám így hirtelen amit meg szeretnék osztani bárkivel, vagy ki akarok beszélni magamból. Csak feltünő, hogy már olyan fórumok sem működnek, amik évekkel ezelőtt úgy pörögtek volna, mint egy hideg téli napon a gázóra.
14. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. szept. 24. 10:55
De azok zártak, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook