Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltűnt az élet az utcánkból fórum

Eltűnt az élet az utcánkból (beszélgetős fórum)


103. unom (válaszként erre: 101. - Magdalénia)
2016. szept. 25. 19:16

Szerintem meg te nem vagy elég tájékozott, és szereted hárítani a felelősséget.

Mindenkinek lehetősége van tájékozódni, akinek van internete. Ha valaki Facebookozásra használja csak, meg a tudnodkell.hu-ról tájékozódik, az az ő felelőssége.

Ja, persze, mert szegényt megvezették...

102. Magdalénia (válaszként erre: 100. - 9a095cf031)
2016. szept. 25. 19:15

Az ember lassan az összes ösztönét elveszti. Valóban mondhatjuk, hogy "hülyének" születünk. Kezdetben az összes ismeretet tanuljuk valakiktől, aztán vagy követjük őket, vagy nem.

Ezért is fontosak a példaképek.

101. Magdalénia (válaszként erre: 99. - Unom)
2016. szept. 25. 19:12

Talán nem éltél és tapasztaltál eleget, akár itt Magyarországon, vagy figyelmen kívül hagyod.

A legkönnyebb dobálódzni a szavakkal és másokat lehülyézni, de cáfolni sokkal nehezebb.


Az embereket könnyű megvezetni és nem sorolnám a történelmi példákat. Ehhez még az sem kell, hogy tanulatlan legyen.

100. 9a095cf031 (válaszként erre: 96. - Magdalénia)
2016. szept. 25. 19:04

De miért van az, hogy az egyik ember lehet manipulálni, a másikat meg nem, mert a dolgok mögé lát? Most mondjuk azt, hogy azt lehet manipulálni, aki buta és tájékozatlan, és még hagyja is magát, mert nem is akar utána nézni a dolgoknak?


Akkor megint oda lyukadunk ki, hogy az emberek hülyék. Mondjuk, nem tudom, egyéni felelősség-e hülyének születni.

99. unom (válaszként erre: 98. - Magdalénia)
2016. szept. 25. 19:01
Könnyebb mást okolni, mint vállalni a felelősséget. csak épp sehová nem vezet. De hülyének lenni alapvető jog, csak sokan visszaélnek vele.
98. Magdalénia (válaszként erre: 97. - Csikil4ny)
2016. szept. 25. 18:59
Nagy szavak. Egy emberöltő alatt mindent el lehet érni, pedig az nem sok idő.
97. csikil4ny (válaszként erre: 96. - Magdalénia)
2016. szept. 25. 18:11
De hol van az egyen felelossege?
96. Magdalénia (válaszként erre: 93. - Csikil4ny)
2016. szept. 25. 18:02
Amikor már túl sok embert érint, az manipuláció. Ezzel foglalkozz, ne mással. Az elérhető tartalmakkal pedig életben tartják a figyelmét.
95. michelle.r (válaszként erre: 93. - Csikil4ny)
2016. szept. 25. 13:47
Tökéletes meglátás! 👏🏻👏🏻👏🏻
94. unom (válaszként erre: 79. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:39
Előtte meg még többen butultak a tévé előtt. Barátok közt, valóságshow-k, stb. Azok is pótszerek azoknak, akiknek nincs élete, vagy iszonyatosan unalmas. Legalább úgy érezhetik, történik valami, és ők is részesei.
93. csikil4ny (válaszként erre: 88. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:31
Csak azt butítják el ezek az eszközök, akiket el lehet butítani... Nem a technológia hibája, hogy az emberek bizonyos százaléka az okostelefonjában tartja az eszét!
92. 9a095cf031 (válaszként erre: 87. - Globus)
2016. szept. 25. 12:31

Na igen. Ma például itt vagyok, mert a gépen van dolgom, ilyenkor szoktam nézelődni, kiszakadni a munkából. De van, amikor napokig alig-alig kapcsolom be a gépet, pedig amúgy gyakran rá vagyok utalva a gépezésre munkából kifolyólag.


De én tudatosan odafigyelek, hogy ez ne menjen át függőségbe.

2016. szept. 25. 12:31

Nekem okostelefonom sincs, és amíg egyetlen egy régi tipusú nyomógombos telefon forgalomban lesz, addig nem is szándékozom olyant vásárolni.


Persze nem mondom rengeteg előnye van az okostelefonnak és hogy bárhol bármit elérhetsz az interneten.

90. MZsanett (válaszként erre: 86. - Michelle.r)
2016. szept. 25. 12:28
Kb...De még onnan is leesnénk.
89. MZsanett (válaszként erre: 85. - 9a095cf031)
2016. szept. 25. 12:28
Én már rengeteg ismerősömet letiltottam.
88. MZsanett (válaszként erre: 84. - 9a095cf031)
2016. szept. 25. 12:27
Az emberek hibája, hogy nem tudják használni ezeket az eszközöket, ezt nem cáfolom. De pont ezért volt káros ez a technológiai fejlődés. Meg kellett volna állni annál a pontnál, ami 2008-ban volt. Mindenkinél volt otthon internet, volt msn, de az utcára nem vitték ki magukkal. Sokkal nagyobb élet volt 2008-ban, mint most. A fórumok is jobban mentek, lehetett jókat beszélgetni, mindenki nyitottabb volt. Nagyon rosszat tett az okostelefonok megjelenése.
87. globus (válaszként erre: 84. - 9a095cf031)
2016. szept. 25. 12:27
De azért lefogadom, hogy közük legtöbben sírnak, hogy nincs idő semmire. Csak 5-6 óra tv, internet, telefon, számítógép, információáradat, hullafáradtság, mindenütt ott kell lenni, nem lehet lemaradni a hírekről. Mi történt mucsai Józsival a kedvenc sorozatomban, vajon miért mondta ezt meg ezt, mert a világ legfontosabb dolga. Horror, halál, gyilkosság, csöpög a vér a tv-ből, jót sosem mondanak, mert az nem hírértékű.
86. michelle.r (válaszként erre: 79. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:27
Persze, másszunk szépen vissza a fára :/
85. 9a095cf031 (válaszként erre: 83. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:24
Ez a megoldás. Én is letiltom olyan ismerősök posztjait, akik ennyire függők, így maradnak az olyanok, akikkel esetleg érdekel is, hogy mi van.
84. 9a095cf031 (válaszként erre: 79. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:23

De ez még mindig nem a telefon hibája, hanem az embereké. Amíg nem volt facebook, addig mindenki simán az interneten lógott. Amíg nem volt internet, addig mindenki tévét nézett, komplett családok élete állt abból, hogy ülnek a TV előtt és bambulnak.


Mondhatni, a modern technológia minden eszköze függőséget okot, ha ez nem tetszik, vissza kell menni a 19. század elejére, amikor még semmi ilyesmi nem létezett. De nem hiszem, hogy oda bárki visszakívánkozik.

2016. szept. 25. 12:23
Volt olyan csoporttársam, akit le is tiltottam, mert minden másodpercét kiposztolta facebookra, tele volt az üzenőfalam a hülyeségeivel. Kiposztolta, hogy reggel felkelt, hogy este lefeküdt, hogy mit evett, mit ivott, hova ment...
82. csikil4ny (válaszként erre: 73. - 04424e865e)
2016. szept. 25. 12:22
Nekem sem. Érdekes, idegen emberek sem akarnak ismerkedni velem, de így utólag nem is tudom, hogy ez előny vagy hátrány. :)
81. MZsanett (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. szept. 25. 12:21
Ez is lehetséges. De pl az egyetemen mindenki ezt csinálta mindenkivel. Egész nap csak a telefonozás ment. Volt olyan is, hogy körbe ült a társaság, amikor vártuk, hogy nyissák ki a termet, és ahelyett, hogy beszélgettek, és kávézgattak volna, inkább telefont nyomkodtak.
80. csikil4ny (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. szept. 25. 12:20
Egy barátságban meg lehet tenni, viszont kollégával elég kellemetlen a helyzet. Még szerencse, hogy értekezleten tilos a telefonhasználat. Vannak, akiket tényleg elkap a gépszíj. Anyum is bármit csinál ha szól a telefon rohan. Hát én nem, első az én foglalatosságom, s csak utána telefonálok s ha beszélgetek valakivel nem nyomkodom a telefonom, mert ez elsősorban tiszteletlenség a másikkal szemben, hogy ne egyenesen bunkóságot írjak.
79. MZsanett (válaszként erre: 74. - Michelle.r)
2016. szept. 25. 12:20
Ezért nem kellett volna képbe jönnie se a facebooknak, sem az okostelefonoknak. Az emberek nem tudják használni, hanem gyakorlatilag felcserélik ezekre az életüket.
78. 04424e865e (válaszként erre: 76. - 9a095cf031)
2016. szept. 25. 12:19
Az az érdekes és kicsit nevetséges az egészben, hogy a legtöbb ember félti a magánéletét, közben pedig azzal, hogy kirak mindent magáról, pont maga tárulkozik ki mindenki számára.
77. ab61752c45 (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. szept. 25. 12:17
mint ahogy Európába sem.olyan telefonom az életben nem lesz.
76. 9a095cf031 (válaszként erre: 73. - 04424e865e)
2016. szept. 25. 12:10

Igazad van. Nem kell túl sokat foglalkozni a face-el és ennyi, akkor az embernek nem szövi majd át az életét, hogy ki mit mikor csinál. De erre mindenkinek magának kell figyelnie és önfegyelmet tartania.


Tini koromban én is sokszor függtem rajta órákig, de semmi értelme, az ember max. annyit lát, hogy de jó mindenkinek, bezzeg nekem semmi. Pedig ez csak egy álca, viszont elmegy vele az értékes idő. Amúgy ez a helyzet bizonyos fokig a fórumozással is.


Egy nap 1-2 alkalommal felmegyek a face-re, nem többször. Jó, ha valamiért sokat kell lennem egy nap a gép előtt, akkor többször is szoktam, de nem ülök előtte órákig. Általában végig se görgetem a falat, megnézem az első 2-3 bejegyzést és kész. Viszont a face-nek köszönhetően napi szinten kommunikálok barátammal, akikkel nyilván nem tudok naponta találkozni. Erre jó, azt meg mindenki eldöntheti, másra használja-e.


Olyan ez, mint a karácsony. Lehet szidni, hogy csak a pénzről, kajáról, ajándékokról, idegességről szól - de valójában csak akkor szól erről, ha valaki a pénzt, kaját, ajándékot hajkurássza. Nem muszáj beengedni az életünkbe az ilyen dolgokat.

75. michelle.r (válaszként erre: 72. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:10

Pont semmi nem változna. Csak akkor nem enne mire fognod.


Nem bántani akarlak, de lehet, hogy nem vagy elég érdekes annak, aki veled szemben a telefonját nyomkodja. Vagy neked kellene jobban megválogatnod, hogy kikkel barátkozol.

74. michelle.r (válaszként erre: 70. - MZsanett)
2016. szept. 25. 12:08

Ha lenne gépfegyvered, mindenkit szitává lőnél? Könyörgöm, legyünk már felnőtt emberek, vállaljunk felelősséget azért, amit csinálunk!


Nem a facebook, nem az okostelefon, nem a számítógép, és nem a tévé a hibás azért, ahogyan az emberek használják. Az a felelős, aki nem teszi le a telefont, és nem áll fel a gép elől, amikor a gyereke, a barátja, a nője, bárkije beszél hozzá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook