Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmondjam a szüleinek? fórum

Elmondjam a szüleinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 24. 23:10

Szerintem első körben mindenképpen beszélj a lánnyal - mondd el neki, hogy aggódsz, és félted őt.

És hogy szerinted nagyon rossz utat választott! Nem feltétlen baj, ha valaki bulizik, de ha már hazudik róla és más egyébről is, lop, és okiratot hamisít (mert ez bizony annak minősül), nagyon hamar nagyobb bajban találhatja magát.

Szerintem nem kellene megvárni, míg "drogokhoz nyúl", ha van elég esze, elég lesz neki, ha Veled beszél, és belátja. Ha nem, neki is megmondhatod, hogy nem bírod ezt így nézni, és inkább beszélsz a szüleivel is, mert csak így érzed biztonságban.

Persze, biztos haragudni fog, ha eljut idáig a dolog, de hosszú távon tényleg az a fontosabb, hogy ne keveredjen rossz társaságba. (Véleményem szerint már az is annak minősül, ha már olyan ismerősei vannak, akik hamis igazolvánnyal látják el...)

8. timycat (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 24. 23:09

barátsággal többet tudsz neki segíteni. Ha szólsz a szülőknek akkor sokkal dacosabb lesz, úgysem tudják visszafogni és már te sem tudsz majd neki segíteni.

Beszélj vele, próbáld "helyes" irányba terelni és figyelj rá, többet nem tehetsz. Ha durvább dolgok jönnek pl lógás a suliból vagy drogok na akkor már jelezheted a szülőknek, hogy gáz van, mert akkor már tényleg az van.

7. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 2. - Annuccia)
2012. jún. 24. 23:08

Én is úgy gondolom, hogy a barátságunk sokat ér. De mivel én is anya vagyok, és valaki majd tudna arról, hogy a gyerekem nem jó úton jár, és nem szólna nekem... Szóval nehéz ez.

Próbálok persze hatni rá, dehát nem parancsolhatok neki.

Én is buliztam sokat, de nem loptam, nem ittam, nem cigiztem. Rendesek a szülei, félek, hogy ez a kis hülye valami marhaságot csinál... Egyre bátrabb minden téren. Szerintem szexelni is korai még neki.

2012. jún. 24. 23:07
Az lehet h elveszted Kinga barátságát,de az ő érdekében mégis azt gondolom,beszélned kellene a szüleivel.Először nem is kellene nekik "hivatalosan"tudni róla.Nem vonnák rögtön felelősségre,stb.Viszont jobban figyelnének rá.Így talán a te beavatkozásodról sem kellene a kislánynak tudnia.
2012. jún. 24. 23:06
erre tudnek pro es kontra irni
4. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 24. 23:06
Hát ez tényleg egy nehéz döntés.Megértem hogy nem tudod mit csinálj.Halgass a szivedre hogy te is örülnél ha ilyen esetbe valaki szolna mielőtt nagy baj lesz.A kislány elöször haragudni fog de majd rájön hogy az ő érdekébe szoltál.Szerintem ilyenkor inkább az észre és nem a szivre kell halgatni.Bárhogy is döntesz valakinek akkor is fáj.De gondolj abba bele hogy mi lesz ha a szülök rájönnek hogy te mindenről tudtál és nem szoltál.Na ekkor lesz csak nagy balhé.Kivánom hogy jol dönts:)
3. panini (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 24. 23:05
Semmiképp ne mondd el. Csak azt fogod elérni vele, hogy utána már Neked sem fogja elmondani a dolgait. Inkább próbálj továbbra is hatni rá.
2012. jún. 24. 23:04
Szia. Szerintem ne szólj a szülőkkel, hanem inkább beszélgess vele.. Nincs azzal baj, ha bulizik, szerintem ha visszagondolsz, te is buliztál eleget, legalább is én igen! :) A pénz nyúlás, az már cikibb, arról le kéne beszélni valahogy...szerintem menjen el, dolgozzon, és akkor lesz saját pénze is. Én is 15 évesen kezdtem el iszogatni a barátokkal, bulizni, és nagyon sok barátom még korábban...és felnőttünk, nem kallódtunk el. Akkor szólj szerintem a szüleinek, ha nagyon rossz társaságba keveredik, drogokhoz is nyúl, vagy hasonló... szerintem a barátságoddal többet ér!
2012. jún. 24. 22:59

Van egy aranyos kislány a szomszédunkban. 15 éves elmúlt. Mindig is jó kapcsolatban voltam vele, néhány éve ismerem. Gyakran átjön hozzánk, és elmondja nekem a bizalmas dolgait. Mostanában olyan sztorikat mesél, hogy a hajam az égnek áll tőle... Bulikba jár, alkoholt iszik, cigizik, és most van egy fiú, akivel le akar feküdni.

Sokat beszélgatünk, próbálom lebeszélni a hülyeségekről, de úgy látom, mióta középiskolás, elszaladt vele a ló, nem tudja, hol a határ. Tetszik neki, hogy ki tudja játszani a szüleit. Hazudik, hogy a barátnőjénél alszik, közben meg keményen benne van az éjszakai életben, sőt szerzett valami igazolványt valakitől, amely szerint már betöltötte a 18-at, így alkohollal is kiszolgálják. Tanulni egyébként jól tanul.

Elmesél olyanokat, hogy az anyja tárcájából pénzt vesz ki rendszeresen, és milyen jó, hogy az meg nem veszi ezt észre...:(

Nagyon kedvelem ezt a lányt, sajnálnám, ha elkallódna, de úgy érzem, a magam eszközeivel nem tudom megakadályozni, hogy hülyeséget csináljon. Napok óta ezen agyalok, hogy szóljak-e a szüleinek... Velük is jó a viszonyom, de a kiscsajjal sokkal jobb. Ha szólok, akkor elveszítem Kinga barátságát, amit sajnálnék. Viszont a szülei vissza tudnák őt fogni, nem úgy, mint én.

Dilemma...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook